Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Офтальмологія


492. Махмуд М.Р. Гхонім. Ефективність вітректомії з лазеркоагуляцією та газовою тампонадою в лікуванні діабетичного макулярного набряку: дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2004. , табл.



Анотація до роботи:

Махмуд М.Р. Гхонім. Ефективність вітректомії з лазеркоагуляцією та газовою тампонадою в лікуванні діабетичного макулярного набряку. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18. – очні хвороби. - Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова, АМН України, Одеса, 2004.

Дисертація присвячена підвищенню ефективності лікування хворих з діабетичним макулярним набряком. Аналіз ефективності та факторів, що визначають результати лазеркоагуляції при діабетичному макулярному набряку, показав, що лазеркоагуляція ефективна в 64,4 % випадків. Помутніння середовищ ока, наявність епіретинальної мембрани, фовеальний набряк макули та високий вміст цукру в крові в сполученні з чоловічою статтю хворого є факторами, що визначають результати лазеркоагуляції. Всі запропоновані методи трансвітреального втручання є ефективними методами лікування діабетичного макулярного набряку в 95,2 % випадків. Доведено, що використання комбінованої вітректомії з лазеркоагуляцією або з газовою тампонадою вірогідно прискорює розсмоктування твердих ексудатів та макулярного набряку, що свідчить про перевагу комбінованих методів в лікуванні діабетичного макулярного набряку. На підставі проведених досліджень та комплексного аналізу одержаних результатів розроблені показання до вибору найбільш доцільного метода лікування діабетичного макулярного набряку в залежності від конкретної клінічної картини – вітректомії, вітректомії з лазеркоагуляцією, вітректомії з газовою тампонадою, лише лазеркоагуляції.

  1. Частота макулярного набряку при діабетичній ретинопатії дорівнює 10 – 25 % в залежності від тривалості захворювання, що нерідко веде до інвалідності. Провідним методом лікування діабетичного макулярного набряку в теперішній час є лазеркоагуляція. Ефективність цього методу прямо залежить від патологічних процесів у скловидному тілі, закрема, від ступеня вітреоретинальної тракції і дорівнює 35 – 86 %. Отже, пошук нових методів вітреоретинальної хірургії в лікуванні діабетичного макулярного набряку є обгрунтованим та доцільним.

  2. Показано, що ефективність лазеркоагуляції залежить як від типу макулярного набряку (52,9 % – при дифузному та 100 % - при локальному), так і від стадії діабетичної ретинопатії (97,5 % – при початковій стадії та не більше 25,0 % - при далеко розвинутих стадіях).

  3. Встановлено, що найбільш значущими факторами, що зумовлюють неефективность лазеркоагуляції, є: помутніння середовищ ока, наявність епіретинальної мембрани, фовеальний набряк макули та вміст цукру в крові > 10 мМ/л у пацієнтів чоловічої статі.

  4. Розроблена нейросітьова модель прогнозування ефективності лазеркоагуляції у хворих з діабетичним макулярним набряком по девяти ознакам з точністю 93 %.

  5. Розроблений новий метод лікування діабетичного макулярного набряку, що включає проведення вітректомії сполучно з лазеркоагуляцією або з газовою тампонадою.

  6. Встановлено, що сумісне виконання вітректомії з лазеркоагуляцією та газовою тампонадою підвищує частоту повного розсмоктування макулярного набряку в ранньому післяопераційному періоді - (74,4 %) в порівнянні з вітректомією – (14,3 %).

  7. Використання вітректомії в сполученні з лазеркоагуляцією та газовою тампонадою, а також запропонованого диференційованого підходу до лікування діабетичного макулярного набряку веде до зменшення площі фільтрації на 83,4 %; нормалізації показників феномену Ширера в 82,45 % та скороченню процесів неоваскулярізації на 69,2 %.

8. На підставі проведених досліджень та комплексного аналізу одержаних результатів розроблені показання, що обумовлюють вибір найбільш доцільного метода лікування діабетичного макулярного набряку (вітректомії; вітректомії з лазеркоагуляцією; вітректомії з газовою тампонадою; саме лазеркоагуляції). При цьому вітректомія в сполученні з лазеркоагуляцією показана при ексудатах у двух та більше квадрантах; в гострій фазі, а вітректомія з газовою тампонадоюю – при дифузному та фовеальному макулярних набряках.

Публікації автора:

  1. Драгомирецкая Е.И., С.С. Родин, Махмуд М.Р. Гхоним. Кластерный анализ в создании интегральной оценки клинической эффективности лечебных воздействий // Ювілейна наук.-практ. конф. офтальмологів з міжнар. участю, присвячена 100-річчю кафедри та клініки очних хвороб: Тез доповідей. Одеса, 28-29 жовтня 2003 року. - Одес. держ. мед ун-т, 2003. - С. 186-187.

  2. Драгомирецкая Е.И., С.С. Родин, Махмуд М.Р. Гхоним. Кластерный анализ в создании интегральной оценки клинической эффективности лазерной коагуляции при диабетическом макулярном отеке и возможности нейросетевого моделирования для прогноза ее эффективности // Материалы региональной конференции “Вероятностные идеи в науке и философии”, Новосибирск. - 2003. - С. 152-156.

  3. Мальцев Э.В., Родин С.С., Черняева С.Н., Махмуд М.Р. Гхоним. Диабетическая ретинопатия: механизмы развития // Офтальмол. журн. – 2003. – №2. – С. 82-88.

  4. Родин С.С., Махмуд М.Р. Гхоним. Витрэктомия при диабетическом макулярном отеке // Офтальмол. журн. – 2002. – №5. – С. 35-39.

  5. Родин С.С., Махмуд М.Р. Гхоним. Витрэктомия при диабетическом макулярном отеке // Матеріали IV Українскої конференції молодих вчених, присвячена памяти академіка Володимира Веніаміновича Фролькіса (Київ, 24 січня 2003 року).-К:Ин-т геронтології АМНУ. - 2003. - С. 199-200.

  6. Родин С.С., Махмуд М.Р. Гхоним. Витрэктомия с газовой тампонадой в лечении диабетического макулярного отека // Офтальмол. журн. – 2003. – №4. – С. 64-66.

  7. Родин С.С., Махмуд М.Р. Гхоним. Эффективность сочетанного применения витрэктомии и лазеркоагуляции при диабетическом макулярном отеке // Офтальмол. журн. – 2002. – №6. – С. 7-11.

  8. Родин С.С., Махмуд М.Р. Гхоним. Эффективность сочетанного применения витрэктомии и лазеркоагуляции при диабетическом макулярном отеке // Науково-практична конференція “Сучасні напрямки розвитку ендокринології” (Другі Данилевські читання) Харків, 2003. - С. 167-168.

  9. Родин С.С., Махмуд М.Р. Гхоним., Драгомирецкая Е.И. Анализ эффективности различных подходов к лечению диабетического макулярного отека // Офтальмол. журн. – 2003. – №5. – С. 34-38 .

  10. Родин С.С., Махмуд М.Р. Гхоним., Драгомирецкая Е.И. Роль стекловидного тела и многофакторная оценка эффективности лазеркоагуляции при диабетическом макулярном отеке // Український медичний Альманах. – 2003. - Том 6, №3. – С. 137-141.