Вожжов Анатолій Павлович. Природа і механізм трансформації банківських ресурсів : Дис... д-ра наук: 08.00.08 - 2007.
Анотація до роботи:
Вожжов А. П. Природа і механізм трансформації банківських ресурсів. – Рукопис.
Дисертація на здобуття вченого ступеня доктора економічних наук за фахом 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. – Севастопольський національний технічний університет, Севастополь, 2007.
Досліджено природу й механізм трансформації банківських ресурсів на мікро та макрорівнях. Розроблено імовірнісну модель, що відображає природу і механізм формування умовно-постійної частини поточних пасивів як прояв «банківського ефекту» і встановлює кількісні взаємозв'язки у канонічному виді.
Визначено механізм стабілізації змінної частини поточних пасивів методом короткострокових запозичень. Розглянуто механізм трансформації сукупності короткострокових депозитів у довгострокові ресурси методом послідовних заміщень. Доведено, що наявність дрібних, середніх і великих клієнтів необхідно для формування ресурсів зі стійкої стабільної складової. Запропоновано враховувати вплив варіативності капіталу банку на трансформацію тимчасових коштів. Обґрунтовано необхідність обліку ресурсних ризиків у банківській діяльності, запропонована їхня класифікація.
Розроблено теоретичне обґрунтування моделювання процесів трансформації банківських ресурсів на макрорівні. Встановлено, що довгострокові банківські ресурси, спрямовані на фінансування реального сектора економіки, витісняються короткостроковими коштами. Банки виконують місію відтворення довгострокових ресурсів за допомогою трансформації. Обґрунтовано, що цілеспрямоване й комплексне керування процесом трансформації може з'явитися однією з головних умов досягнення збалансованого економічного росту.
У дисертації наведено теоретичні узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що виявляється у створенні основ теорії трансформації банківських ресурсів на мікро- і макрорівнях.
За результатами дисертаційного дослідження зроблені наступні висновки:
1. Розвиток інвестиційної діяльності в Україні підвищує значимість формування «довгих» і «дешевих» грошей, зростає актуальність теоретичних досліджень трансформаційних процесів при формуванні банківських ресурсів і їх кредитно-інвестиційної мультиплікації.
2. Трансформація банківських ресурсів на макрорівні полягає в перетворенні сукупності акумульованих банком коштів у ресурси, тобто в стан, що відповідає вимогам розміщення їх у довгострокові активи. Природа трансформації банківських ресурсів полягає в перетворенні вихідних властивостей і якостей акумульованих коштів під час переходу їх до складу банківських ресурсів в інші властивості та якості.
3. Трансформація банківських ресурсів, які спрямовуються на фінансування діяльності суб'єктів економіки, у процесі кредитно-інвестиційної мультиплікації призводить до наступного «каскадного» поширення фінансів в економічній системі. Значущість як для банківської діяльності, так і для економіки в цілому дозволяє авторові стверджувати, що трансформацію слід розглядати як місію банківської системи поряд з емісійною діяльністю.
4. У результаті дослідження визначені закономірності формування депозитів до запитання. Дослідження формування поточних пасивів банку виявило об'єктивні закономірності, що обумовлюють стабілізацію коштів, акумульованих банками. При цьому у складі поточних пасивів виділяються дві частини: досить стійка постійна частина й змінна, так звана «мерехтлива» частина поточних пасивів.
5. У результаті моделювання процесів отримана залежність, яка у вигляді закону описує механізм трансформації депозитів до запитання при переході їх до складу поточних пасивів з виділенням їхньої незнижуваної частини як наслідок «банківського ефекту». При нормальних умовах діяльності банку дані ресурси можуть не тільки зберігати свою величину протягом всієї «життєдіяльності» банку, але й можуть постійно збільшуватися. На формування умовно-постійної частини поточних пасивів безпосередньо впливає структура і кількість клієнтів банку та залишок на їх рахунках. «Банківський ефект» проявляє себе автоматично пропорційно збільшенню кількості клієнтів, які обслугуються, і росту залишків на їхніх рахунках.
6. Дослідження дозволило встановити, що стабілізація «мерехтливої» частини поточних пасивів забезпечується методом «блокування частини змінних пасивів короткостроковими запозиченнями». При цьому частина нестабільних «мерехтливих» поточних пасивів трансформується зі створенням стабільної складової, яка може розміщуватися банками у високодохідні «довгострокові» активи при стійкій роботі банку. Стабілізація змінної, «мерехтливої» частини поточних пасивів вимагає постійних дій персоналу банку для підтримки необхідного рівня стабілізації короткостроковими запозиченнями.
7. Проведений аналіз формування і розрахунків поточних пасивів свідчать, що у формуванні ресурсів комерційного банку малі та середні підприємства не лише грають істотну роль, але їх залишки в сукупності перевищують, як правило, кошти великих підприємств. Можливість стабілізації «мерехтливих» поточних пасивів знаходиться в прямій залежності від кількості клієнтів на розрахунково-касовому обслуговуванні банку. Залучення клієнтів на обслуговування здійснюється за допомогою досить жорсткої міжбанківської конкурентної боротьби, оскільки дозволяє формувати «дешеву» складову ресурсів, яка може розміщуватися в довгострокові активи при стійкій роботі банку.
8. Капітал банку є базовою складовою його ресурсів, він не вимагає трансформації, його частина, яка знаходиться в грошовій формі, безпосередньо входить до складу ресурсів банку. Однак, коливання величини капіталу впливає на процеси трансформації й формування тимчасових коштів. При оцінці варіативності капіталу необхідно враховувати «уявну» вартість капіталу банку.
9. У роботі розглянуто ризики, які виникають при трансформації коштів, що акумулюються, в банківські ресурси на основі критеріїв виникнення і прояву ресурсних ризиків, запропоновано їх класифікацію. Найбільш небезпечними є зміни величин залишків на рахунках клієнтів внаслідок форс-мажорних обставин. Досліджено прояви різних ризиків, їх вплив на дестабілізацію банківських ресурсів і можливості компенсації втрат від ресурсних ризиків.
10. Дослідження процесів трансформації дозволило обґрунтувати, що нормативи ліквідності диференційовані з врахуванням динаміки строкових зобов’язань і впливу на ліквідність постійної та змінної частин поточних пасивів. Пропонується також при розрахунку нормативів зменшувати знаменник розрахункових формул на умовно-постійну частину поточних пасивів із застосуванням понижуючого коефіцієнта, що страхує від можливого непередбаченого зменшення поточних пасивів.
11. Державне регулювання економічного зростання можливо шляхом спрямування банківської діяльності на кредитування проектів, спільна реалізація яких дозволила забезпечити збалансовану зміну попиту та пропозиції на ринках економічної системи. Цільове фінансування банками пріоритетних проектів можна забезпечити відповідним пільговим рефінансуванням банків НБУ з подальшим пільговим кредитуванням ними суб’єктів підприємницької діяльності та населення. Такий підхід до фінансування потребує управління за направленістю та обсягами рефінансування банків і наступного кредитування на базі використання науково-обґрунтованих закономірностей трансформації банківських ресурсів на макрорівні.
12. В процесі господарської діяльності грошові кошти, які передаються банками суб’єктам підприємницької діяльності у вигляді довгострокових позик і інвестицій, значною мірою повертаються банкам як кошти до запитання у вигляді залишків на поточних рахунках. Запропоновано розглядати як закон твердження, що в реальному секторі економіки короткострокові грошові кошти в процесі грошового обігу витісняють довгострокові аналогічно до відомого «закону Грешема», який зазначає, що в грошовому обігу «гірші» гроші витісняють з обороту «кращі». При цьому банки забезпечують відтворення структури грошових коштів в обігу або виконують місію відтворення довгострокових грошових коштів в економічній системі за допомогою трансформації.
13. Для дослідження трансформації банківських ресурсів на макрорівні запропонована об’ємна модель кругового руху ресурсів в ринковій економічній системі, яка дозволяє відображати рух ресурсів за відповідними потоками, їх переміщення між суб’єктами економіки, зміну попиту та пропозиції на відповідних ринках. Розроблено метод порівняльної оцінки трансформації переходу грошових коштів між суміжними виробництвами. Даний підхід дозволяє використовувати механізм трансформації ресурсів з оцінкою розподілу коштів між ринками економічної системи.
14. Дані аналізу свідчать, що наслідки трансформації банківських ресурсів, додатково направлених на фінансування тільки інвестиційних проектів у виробництво засобів виробництва можуть носити катастрофічний характер для економіки: результатом такого фінансування буде розбалансованість з перевиробництвом на ринку засобів виробництва та відповідним «обвалом» цін і банкрутством підприємницьких структур і значною інфляцією на споживчому ринку. Спроби стимулювання економічного зростання цільовим фінансуванням окремих сфер діяльності є неможливим. Цей висновок є значущим і свідчить про неможливість спроб одностороннього досягнення збалансованого економічного зростання.
15. Дослідження закономірностей трансформації банківських ресурсів при кредитно-інвестиційній мультиплікації дозволило оцінити можливі результати регулювання економічного зростання при одночасному фінансуванні інвестиційних проектів з виробництва засобів виробництва, предметів споживання та споживчого кредитування. Аналіз даних виконаних розрахунків дозволяє стверджувати, що управління цільовим напрямом кредитування, його обсягами та структурою дозволяє вирівняти попит та пропозицію на ринках економічної системи, тобто може забезпечити стійке і збалансоване економічне зростання. Одержані залежності дають можливість прогнозувати результат прийнятих рішень при стимулюванні економічного зростання.
Таким чином, у результаті проведених досліджень розкриті природа й механізм трансформації банківських ресурсів, вивчені методи трансформації, встановлені відповідні функціональні залежності на мікро й на макрорівнях, тобто розроблені основи теорії трансформації банківських ресурсів.
Публікації автора:
Монографії, навчальні посібники:
Вожжов А. П. Процеси трансформації банківських ресурсів: Монографія. – Севастополь: Вид-во СевНТУ, 2006. – 339 с. (13,8 друк. арк.).
Финансы: Сборник комплексных задач, тестов и ситуаций: Учебн. пособие с грифом МОНУ/ Под ред. А. П. Вожжова. – 2-е изд., перераб. и доп. - К.: Знання, 2005. – 269 с.- (Высшее образование XXI века) (13,86 друк. арк.). (Особистий внесок: с. 50-53, 62-64, 78, 133-144, 154-160, 178-180, 232-245. - 2,6 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: розробка комплексних завдань з формування ресурсів комерційних банків, використання методу послідовних заміщень різних видів ресурсів і стабілізація коштів до запитання методами трансформації.
Банковские операции: Сборник задач и ситуаций: Учебное пособие з грифом МОНУ. Севастополь. – Изд-во СевГТУ, 2000.-164с. (9,2 друк. арк.). (Особистий внесок: 4,6 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: розробка завдань з урахуванням різних методів і підходів до формування банківських ресурсів та їх використання в інвестиційній діяльності.
Валютный рынок и валютные операции коммерческих банков: Учебное пособие с грифом МОНУ. – Севастополь: СевНТУ, 2005. – 278 с. (17,6 друк. арк.). (Особистий внесок: 93 с. - 5,5 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: стабілізація поточних пасивів, сформованих залишками на кореспондентських банківських рахунках, і розгляд даних процесів у динаміці.
Публікації у наукових фахових виданнях
Вожжов А. П. Математична інтерпретація банківського ефекту // Зб. наук. пр. Черкаського інженерно – технологічного інституту. Сер.: Економічні науки. – Черкаси, 2000. – С. 118 – 121. – 0,2 друк. арк.
Вожжов А. П., Кузнецова Н. В. К оценке потенциала коммерческих банков в активизации инвестиционного процесса в Украине // Вестн. СевГТУ. Сер.: Экономика и финансы: Сб. науч. тр. – Севастополь, 2001. - Вып. 33. - С. 64 – 69. – 0,38 друк. арк. Особистий внесок здобувача: оцінка можливостей банку з формування ресурсів для забезпечення інвестиційних процесів (0,19 друк. арк.).
Вожжов А. П. Про моделювання процесів трансформації ресурсів комерційного банку // Наук. вісн. Волин. держ. ун-ту ім. Л. Українки. Сер. Економ. науки. – Луцьк, 2001. - №4. - С. 148 – 151. – 0,2 друк. арк.
Вожжов А. П. Формування моделі кругообороту фінансових і матеріальних ресурсів як формуючий чинник соціально – економічної системи // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зб. наук. пр. – К.: ВПЦ “Київський університет”, Інститут міжнародних відносин, 2001. - Вип. 26. - С. 281 – 286. – 0,3 друк. арк.
Вожжов А. П. Денежные потоки предприятий малого и среднего бизнеса в формировании ресурсной базы коммерческих банков // Вісн. нац. техн. ун – ту ХПІ: Збірн. наук. пр. – Харків, 2001. – С. 86 – 90. - 0,25 друк. арк.
Вожжов А. П., Кузнецова Н. В. Инвестиционные ресурсы коммерческих банков: формирование и характеристика // Экономика: проблемы теории и практики. Сб. науч. трудов. – Днепропетровск, 2001. – Вып.78. – С. 37 - 49. – 0,76 друк. арк. (особисто автору належить 0,38 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: участь нестабільних тимчасових коштів у формуванні інвестиційних ресурсів.
Вожжов А. П., Клименко А. И. Сущность и функции капитала банка. Проблемы банковского капитала в Украине // Экономика, финансы и право. - Киев, 2001. - №3. - С. 18 – 26. – 0,5 друк. арк. (особисто автору належить 0,25 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: уточнення функцій власного капіталу банку та оцінка можливостей його збільшення.
Вожжов А. П., Новикова Р. А. Фінансові методи забезпечення економічного зростання // Фінанси України. - 2001. - № 3. – С. 74 – 84.- 0,62 друк. арк. (особисто автору належить 0,31 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: формулювання проблеми, визначення завдань і розгляд теоретичних аспектів фінансового забезпечення економічного зростання.
Вожжов А. П., Новикова Р. А. Проблемы формирования инвестиционных ресурсов за счет сбережений населения // Экономика, финансы и право. - Киев, 2001. - №4. - С. 9 - 13. – 0,25 друк. арк. (особисто автору належить 0,13 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: формулювання проблеми, визначення завдань і розгляд теоретичних аспектів формування інвестиційних ресурсів.
Вожжов А. П., Сухомлинов Е. А. Трансформация переменной части текущих пассивов коммерческого банка в состав управляемых ресурсов // Економіка: проблеми теорії та практики: Зб. наук. пр. – Дніпропетровськ, 2001. - Вип. 99. - С. 48 – 53.- 0,3 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: визначення завдань та участь у розробці математичної моделі процесів трансформації.
Вожжов А. П. Проблеми та перспективи розвитку фiнансово-банкiвськоъ системи Украъни // Працi Украънськоъ академiъ банкiвськоъ справи. - Суми: УАБС, 2001. – 0,3 друк. арк.
Вожжов А. П. Банковские технологии управления денежными потоками средств до востребования // Вестник СевГТУ. Сер.: Экономика и финансы: Сб. науч. труд. – Севастополь, 2002. – Вып. 35. – С. 48 - 57. – 0,3 друк. арк.
Вожжов А. П. Депозити до запитання у формуванні стабільної і керованої ресурсної бази банків // Вісник НБУ. – 2002. – №11. – С. 5 - 7. – 0,1 друк. арк.
Вожжов А. П. Механизм трансформации ресурсов до востребования // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Збірн. наук. пр. Т.5. – Українська академія банківської справи. – Суми, 2002. – С. 224 – 228.-0,25 друк. арк.
Вожжов А. П. Моделирование динамики финансовых потоков рыночной экономики при генерации денежных ресурсов // Актуальні проблеми та перспективи розвитку фінансово-кредитної системи України: Збірн. наук. статей. – Українська академія банківської справи НБУ, Харківська філія. - Харків, 2002. - С.13 – 15. – 0,2 друк. арк.
Вожжов А. П., Бондарь А. Л., Светлых В. В. Анализ влияния на кредитный потенциал коммерческого банка остатков средств на текущих счетах // Вестн. СевГТУ. Сер.: Экономика и финансы. Сб. науч. тр. – Севастополь, 2002. - Вып.40. - С. 24 - 30. – 0,4 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: систематизація даних та аналіз закономірностей розподілу поточних пасивів.
Вожжов А. П., Бондарь А. Л., Светлых В. В. Об оценке характера распределения остатков на текущих счетах клиентов коммерческого банка // Экономика и управление.- Симферополь, 2002. - №6. - С. 48 - 54. – 0,4 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: визначення закономірностей розподілу депозитів до запитання.
Вожжов А. П., Бондарь О. Л., Наумова Н. В. Дослідження процесів формування поточних пасивів комерційного банку // Банківська справа. - 2002. - №5. - С. 48 - 52. – 0,25 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: визначення закономірностей формування поточних пасивів.
Вожжов А. П., Жежель Ю. В. О влиянии фактора сезонности на формирование денежных потоков и ресурсов предприятий винодельческой отрасли // Науковий вісник Волинського державного університету ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2002. – С. 263 - 268. – 0,3 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: оцінка фактора сезонності у формуванні ресурсів підприємств.
Вожжов А. П., Хохлов В. В. Стабілізація змінної частини поточних пасивів короткостроковими запозиченнями на міжбанківському ринку // Вісн. Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту: Економічні науки, 2002. - №1(7). - С. 124 -129.- 0,3 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: визначення завдань та участь у розробці математичної моделі процесів трансформації.
Вожжов А. П. Використання змінної частини поточних пасивів банків як інвестиційних ресурсів // Вісник НБУ. – 2003. - №12. – С. 18 – 21. – 0,2 друк. арк.
Вожжов А. П. Дослідження системоутворюючих складових формування ресурсів комерційних банків // Вісн. Сумського національного аграрного університету. Сер.: Фінанси і кредит, 2003. - Вип.2. - С. 94 - 99. – 0,3 друк. арк.
Вожжов А. П. Об управлении ресурсами коммерческого банка реструктуризацией его обязательств // Вісн. Української академії банківської справи. - 2003. - №2(15). - С. 62 - 68. – 0,4 друк. арк.
Вожжов А. П. Формування ресурсів комерційних банків // Фінанси України. - 2003. - №1. - С. 116 - 129. – 0,3 друк. арк.
Вожжов А. П., Бондар О. Л., Бородин С. В., Попова Н. В. Інвестиційне кредитування комерційними банками // Фінанси України. - 2003. - №12. - С. 84 - 97. – 0,8 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: динаміка процентних ставок по кредитах і депозитах, вимоги інвестиційного кредитування до формування банківських ресурсів, у т. ч. з використанням коштів субординованого боргу та рефінансування.
Вожжов А. П., Бондарь А. Л., Видинеева В. В. Оценка уровня трансформации краткосрочных ресурсов банка // Вестник СевГТУ. Вып.44: Экономика и финансы: Сб. науч.тр.; Севастоп. нац. техн. ун-т. – Севастополь, 2003. – 256 с. – 0,3 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: апробація моделі трансформації поточних пасивів за фактичними даними банку.
Вожжов А. П., Бондарь А. Л., Светлых В. В. Формирование остатков по текущим счетам клиентов с учетом кредитных оборотов и наличия ссудной задолженности // Экономика и управление. – Симферополь, 2003. - №5-6 (42-43). – С. 43 – 46. – 0,2 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: формування умовно-постійної частини поточних пасивів залежно від надходження засобів на поточні рахунки.
Вожжов А. П., Гринько Е. Л. Об использовании модели рыночной экономической системы для оценки динамики ресурсного потенциала // Экономика Крыма. – Симферополь, 2003. - №10. – С. 71- 75. – 0,25 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: опис і принципи застосування моделі ринкової економічної системи для оцінки ресурсів.
Вожжов А. П., Кліменко О. І. Банківський капітал в економіці України // Фінанси України. – 2003. - №8(93). – С. 89 – 97. – 0,4 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: структура банківського капіталу у динаміці, капітал як постійні банківські ресурси.
Вожжов А. П., Кліменко О. І. Капітал комерційних банків як складова ресурсів банківській системи // Банківська справа. – 2003. - №4(52). – С. 83 – 95. – 0,75 друк. арк. (особисто автору належить 0,35 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: визначено значення капіталу банку у складі його ресурсів, структура капіталу, можливість капіталізації банків.
Вожжов А. П., Попова Н. В. Інвестиційне кредитування комерційних банків: зміст і вимоги до формування ресурсної бази // Банківська справа. – 2003. - №1(49). – С. 73 – 79. – 0,4 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: формування ресурсів банків за рахунок поточних пасивів.
Вожжов А. П., Сухомлинов Е. А. Об эффективности трансформации переменной части текущих пассивов в состав управляемых ресурсов коммерческого банка // Вісн. Української академії банківської справи. – 2003. - №1(14). – С. 56 – 61. – 0,3 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: постановка проблеми та розробка алгоритму оцінки ефективності трансформації поточних пасивів.
Вожжов А. П. Про оцінку використання кредитного мультиплікатора для забезпечення економічного зростання // Економіка України. – 2004. - №7 (504). – С. 18 – 24. – 0,4 друк. арк.
Вожжов А. П. Проблемные вопросы трансформации банковских ресурсов / А. П. Вожжов // Вісн. Української академії банківської справи. – 2004. - №1(16). – С. 33 – 39. – 0,4 друк. арк.
Вожжов А. П. Про трансформацію ресурсів у банківській діяльності // Вісн. Тернопільської академіїї народного господарства. – Вип. 3. – 2004. – С. 58 – 63. – 0,3 друк. арк.
Вожжов А. П. Формирование банковской системой ресурсов экономического роста // Академічний огляд. Сер. Економіка та підприємництво. – Дніпропетровський ун-т економіки та права, Національний гірничний ун-т. – 2004. - №1. – С. 28 – 36. – 0,5 друк. арк.
Вожжов А. П., Бондар О. Л., Светлих В. В. Про врахування особливостей формування депозитів до запитання при дослідженні процесу трансформації банківських ресурсів // Вісн. Дніпропетровського державного фінансово-економічного інституту. Економічні науки. – 2004. - №1(11). – С. 104 – 110. – 0,4 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: методичний підхід до дослідження депозитів до запитання.
Вожжов А. П., Грищенко О. О. Про рівень «самокредитування» при овердрафті // Вісн. Кіївського національного торговельно-економічного університету. - Київ, 2004. - №6. - С. 102 - 108. – 0,25 друк. арк. (особисто автору належить 0,13 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: необхідність обліку самокредитування при овердрафті при оцінці ресурсів банку.
Вожжов А. П., Грищенко О. О. Формування сумарної позичкової заборгованості з кредитування за овердрафтом // Банківська справа. - 2004. - №5(6) - С. 87 - 94. – 0,35 друк. арк. (особисто автору належить 0,18 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: вплив овердрафтного кредитування на формування поточних пасивів.
Вожжов А. П., Хохлов В. В., Грищенко О. А. Распределение величины текущих пассивов коммерческих банков как совокупности депозитов до востребования // Вестн. СевГТУ. Сер.: Экономика и финансы: Сб. науч. тр. – Севастополь, 2004. - Вып. 53. - С. 126 - 136. – 0,9 друк. арк. (особисто автору належить 0,5 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: визначення завдань для математичного моделювання та участь у розробці моделі поточних пасивів.
Вожжов А. П., Василенко О., Гринько О., Омельченко О. Тимчасові кошти в банківському ресурсному забезпеченні іпотечних програм // Світ фінансів. Науковий журнал Тернопільського державного економічного університету. – Тернопіль, 2005. - №3-4(4-5). – С. 33 - 44. – 0,7 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: методичний підхід до оцінки використання тимчасових коштів для іпотечного кредитування.
Вожжов А. П., Абралава Н. А. Природа трансформации аккумулированных банком средств по требованию в долгосрочные ресурсы и их количественная оценка // Cвіт фінансів. Науковий журнал Тернопільського державного економічного університету. – Тернопіль, 2006. - №1(6). – С. 112 - 123. – 0,5 друк. арк. (особисто автору належить 0,25 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: систематизовано показники кількісної оцінки трансформації поточних пасивів, уточнена графічна модель їх стабілізації.
Вожжов А. П., Вожжов С. П. Влияние клиентской базы на формирование текущих пассивов коммерческих банков // Вестн. СевН-ТУ. Сер.: Экономика и финансы: Сб. науч. тр. – Севастополь, 2006. - Вып. 73. - С. 48 - 62. – 0,9 друк. арк. (особисто автору належить 0,5 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: облік специфіки діяльності клієнтів при формуванні поточних пасивів.
Публікації в інших виданнях
Вожжов А. П. Модели экономических систем / А. П. Вожжов – М.: Знание, 1991. – 64 с. – (Новое в жизни, науке, технике. Сер. «Практика хозяйствования и управления», №10). (Особистий внесок: С. 3 - 29. – 1,5 друк. арк.).
Вожжов А. П., Хохлов В. В. Моделирование налично-денежного оборота марковскими цепями // Сб. трудов 1 международной научно-практической конференции «Проблемы становления рыночной экономики». – Севастополь, 1998. – С. 61 - 69. – 0,5 друк. арк. (особисто автору належить 0,25 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: постановка проблеми моделювання наявного грошового обігу.
Вожжов А. П., Вожжов С. П. Проблемы финансирования промышленного производства с привлечением банковского капитала // Сб. трудов Крымской региональной научно-практической конференции г. Севастополь 15-17 апреля 1999 г. - Севастополь, 1999. - С. 155 – 160. – 0,3 друк. арк. (особисто автору належить 0,2 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: оцінка можливих шляхів залучення банківського капіталу для фінансування виробництва.
Вожжов А. П. Трансформация финансовых потоков в процессе перехода к рыночным отношениям // Икономиката и развитието на обществото: Сборник доклади от международна юбилейна научна конференция. - Варна, 2000. - С.45. – 0,1 друк. арк.
Вожжов А. П. Методические подходы к изучению финансовых потоков макро- и микроуровня // Сборник тезисов Международной научной конференции «Современные и традиционные подходы к университетскому образованию по учету и финансам» 4-6 ноября 1999 г. – Бургас, 2000. – С. 80 - 83. – 0,2 друк. арк.
Вожжов А. П. О проблемных вопросах формирования кредитно-инвестиционных ресурсов банков // Тезисы трудов III международной научно-практической конференции „Исследование и оптимизация экономических процессов „Оптимум - 2001”. – Харьков, 2001. – С. 140 - 141. – 0,06 друк. арк.
Вожжов А. П. Депозити до запитання у формуванні кредитно-iнвестицiйнiх ресурсiв комерцiйних банкiв // Вiсн. Львiвського державного фiнансово-економiчного iнституту: Збiрн. наук. пр. Сер.: Економiчнi науки. - Львiв, 2001. - С. 168 – 172. – 0,25 друк. арк.
Вожжов А. П. Место и роль депозитов до востребования в формировании стабильной и управляемой ресурсной базы коммерческого банка // Актуальные проблемы гуманитарных, социальных и экономических наук: Межвузовский сборн. науч. и науч.-метод. трудов. Вып.1. - Москва, 2002. - С. 389 – 398. – 0,6 друк. арк.
Вожжов А. П. Об оценке предельного уровня ресурсной базы инвестицион-ного кредитования коммерческих банков // Актуальные проблемы и перспективы развития экономики Украины. Материалы Всеукраинской науч. – практ. конф. Алушта, 2-6 октября 2002г.- ТНУ, 2002. – С. 54 - 55. – 0,06 друк. арк.
Вожжов А. П. Прогнозирование ресурсной базы коммерческого банка в процессе экономического роста // Проблеми та перспективи розвитку фінансів місцевого самоврядування в Україні. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції.- Дніпропетровсь А. П., 2002.- С. 91- 93. – 0,1 друк. арк.
Вожжов А. П., Вожжов С. П. Влияние структуры сбережений на показатели ликвидности баланса банка // Роль грошових заощаджень населення в розбудові економіки України: Матеріали наук.-практ. конференції 19 лютого 2002 р.– Киев: КНЭУ, 2002.- С. 107 - 116. – 0,6 друк. арк. (особисто автору належить 0,3 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: вплив формування поточних пасивів на ліквідність балансу банку.
Вожжов А. П., Гринько Е. Л. К вопросу оценки ресурсного потенциала ипотечного кредитования // Актуальні питання удосконалення фінансово-кредитного механізму в Україні. Збірн. наук. пр. наук-практ. конференції: 29-30 травня 2002 р. - Запоріжжя, 2002. - С. 37- 42. – 0,3 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: можливість використання нестабільних тимчасових коштів для іпотечного кредитування.
Вожжов А. П. Вплив структури ресурсної бази комерційного банку на величину оподаткованого прибутку // Бюджетно-податкова політика в Україні (проблеми та перспективи розвитку). Збірн. наук. пр. за матеріалами наук.-практ. конференції (20-22 грудня 2001р.). - Ірпень: Академія ДПС України, 2002. - С. 33 - 36. – 0,2 друк. арк.
Вожжов А. П. Об оценке последствий кредитной эмиссии в обеспечении экономического роста // Банківська система в умовах трансформації фінансового ринку. Матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф. - Київ, 2003. - С. 33 - 35. – 0,1 друк. арк.
Вожжов А. П. О формировании банковской системой ресурсов экономического развития Украины // Європейський вибір України: проблеми теорії та практики реалізації. Тези доповідей. Міжнародна наук.-практ. конф. – Дніпропетровськ, 2003. - С. 121 – 122. – 0,06 друк. арк.
Вожжов А. П. Прогнозирование ресурсной базы коммерческих банков в процессе экономического роста // Национальные рынки Украины. Материалы Всеукраинской науч.-практ. конф. Алушта, 5-7 мая 2003г. – Симферополь, 2003. - С.22 - 23. – 0,06 друк. арк.
Вожжов А. П. О предпосылках необходимости создания теории трансформации банковских ресурсов // Підвищення ролі банківської системи в економічному зростанні: Матеріали науково-практ. конференції, 18-19 листопада 2004 р. / Наук. ред. А. М. Мороз. – Київ: КНЕУ, 2004. – С. 135 - 141.- 0,4 друк. арк.
Вожжов А. П. Про вплив результатів монетарного регулювання на збалансованість економічного зростання // Монетарна політика в умовах економічного зростання. Матеріали наук.-практ. конф. (НБУ, МВФ, Інститут економічного прогнозування НАН України). – Київ, 2004. - С. 102 - 109. – 0,44 друк. арк.
Вожжов А. П. Прогнозирование результатов трансформации денежных потоков в процессе экономического роста // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Збірн. тез доповідей VII Всеукраїнської наук.-практ. конференції (25-26 листопада 2004р.). – Суми, 2004. - С. 59 – 61.- 0,1 друк. арк.
Вожжов А. П., Абралава Н. А. Количественная оценка возможного использования трансформации банковских ресурсов // Матеріали II Міжнародної наук.- практ. конф. “Сучасні тенденції в розвитку банківської системи”. - Т.1. - Дніпропетровськ, 2004. - С. 120 - 121. – 0,06 друк. арк. (особисто автору належить 0,03 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: постановка проблеми оцінки трансформації при формуванні банківських ресурсів.
Вожжов А. П. О формировании и генерировании банковской системой ресурсов экономического роста // Финансовые риски. – 2004. - №1 (35). – С. 87- 95. – 0,5 друк. арк.
Вожжов А. П. Банковская система в стимулировании экономического роста // Теорія і практика сучасної економіки. Матеріали VI міжнародної науково-практичної конференції. Черкаси, 28-30 вересня 2005 р. / Відповід. ред. Хомяков В. І. – Черкаси, 2005. – С. 27 - 29. – 0,1 друк. арк.
Вожжов А. П. О кредитно-инвестиционном стимулировании экономического роста // Современные аспекты финансового управления экономическими процессами: Материалы Всеукраинской научно-методической конференции, Севастополь, 6 - 9 сентября 2005 г. Севастополь, 2005. – С. 86 - 88. – 0,1 друк. арк.
Вожжов А. П. Управление трансформацией банковских ресурсов при монетарном стимулировании экономического роста // Финансовые риски. – 2005. - №2(39). – С. 42 – 62. – 1,25 друк. арк.
Вожжов А. П. Процессы трансформации в формировании банковских ресурсов. Processes of transformation in formation of bank resources // Fith international scientific conference: Investment in the future – 2005. - Varna, Bulgaria, October 20-22, 2005. – C. 55 - 59. – 0,25 друк. арк.
Вожжов А. П. Трансформация банковских ресурсов при монетарном стимулировании экономического роста / А. П. Вожжов // Фінансово-кредитне стимулювання економічного зростання: Матеріали між нар. наук. – практ. конф. Тези доп. (3-5 черв. 2005 р.) / Відп. ред. Р. А. Слав’юк. – Луцьк, 2005. – С. 490 – 492. – 0,1 друк. арк.
Вожжов А. П., Гринько Е. Л., Любич О. Влияние операций с пластиковыми карточками на формирование банковских ресурсов // Финансовые риски. – 2005. - №3(40). – С.72 – 77. – 0,3 друк. арк. (особисто автору належить 0,1 друк. арк.). Особистий внесок здобувача: формування поточних пасивів сукупністю депозитів на карткових рахунках.
Вожжов А. П. Банковская система в стимулировании экономического роста // Розвиток фінансової системи України в умовах ринкових трансформацій. Збірник матеріалів ІІІ Всеукраїнської міжвузівської науково-практичної конференції вчених, викладачів та практичних працівників, 16-17 лютого 2006 р. Т.1 – Вінниця, 2006. – С. 33 - 36. – 0,2 друк. арк.
Вожжов А. П. Монетарное стимулирование и сбалансированность экономического роста // Cтратегія соціально-економічного розвитку України та пріоритети грошово-кредитної політики: Матеріали науково-практичної конференції. – Київ: НБУ, Ін-т економіки та прогнозування НАНУ, 2007. – С.161-170. – 0,6 друк. арк.