Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Рябенко Ольга Павлівна. Профілактика ускладнень вагітності та перинатальної патології у жінок після екстракорпорального запліднення і редукції ембріонів. : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2006.



Анотація до роботи:

Рябенко О.П. Профілактика ускладнень вагітності та перинатальної патології у жінок після екстракорпорального запліднення і редукції ембріонів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. – Київ, 2006.

Робота присвячена питанням перебігу вагітності у жінок з ЕКЗ та редукцією ембріонів, та удосконаленню лікувально-профілактичних заходів цим жінкам.

На основі проведених комплексних досліджень визначено особливості перебігу вагітності у жінок з ЕКЗ та редукцією ембріонів, частоту, особливості клінічних проявів загрози переривання. Виявлено істотні відмінності характера порушень гормональної функції жовтого тіла та трофобласта у жінок з ЕКЗ та редукцією. Вперше у таких вагітних встановлено морфологічні та імуногістохімічні зміни плаценти, особливості апоптозу та фактору некрозу пухлин. У вагітних з ЕКЗ та редукцією вивчено та оцінено стан імунітету (Т-лімфоцити, Т-хелпери 1 типу, активованих цитотоксичних Т-лімфоцитів та активність натуральних кілерів). Обґрунтовано та розроблено патогенетично обумовлений комплекс лікувально-профілактичних заходів, у тому числі тривалість та терміни проведення підтримуючої терапії.

У дисертації наведено дані про нове вирішення наукової задачі сучасного акушерства - профілактики ускладнень вагітності та перинатальної патології у жінок з ЕКЗ, та після селективної редукції ембріона/нів на підставі вивчення клініко-гормональних особливостей перебігу та оптимізації тактики ведення вагітності.

  1. Вагітність після ЕКЗ та редукції супроводжується більшою кількістю ускладнень, ніж у жінок з ЕКЗ без редукції. Має місце загроза переривання вагітності у 66,7 %, пізніх самовільних викиднів – 28,6 %, передчасних пологів – 46,7 %. Клінічними проявами загрози переривання вагітності у жінок з ЕКЗ та редукцією є кровотечі (42,1 %), часткове відшарування хоріона (50,0 %), больовий синдром (23,7 %), тонус матки (65,8 %).

  1. У жінок із селективною редукцією ембріонів спостерігається достовірно нижчий рівень прогестерону, ніж у жінок без додаткових інвазивних втручань при використанні програми ЕКЗ-ПЕ. При двоплідній вагітності такі розбіжності виникають на 13-й тиждень вагітності, при одноплідній на 15-17-й. Ці зміни в поєднані із достовірним зниженням прогестерон/естрадіолового індексу відносно жінок із природною вагітністю свідчать про наявність плацентарної недостатності та більш виражену гормональну дисфункцію за умов селективної редукції ембріонів в програмі ЕКЗ-ПЕ.

  2. Селективна редукція ембріонів при індукованій вагітності не впливає на загальновизнані біохімічні та гормональні маркери вродженних вад плода: вміст альфа-фетопротеїну, -хоріонічного гонадотропіну та РАРР-А в крові жінок не відрізняється від відповідних показників у жінок із природною вагітністю.

  3. Суттєве зниження концентрації вільного естріолу в крові пацієнток на 16-17-й тиждень вагітності при селективній редукції ембріонів в програмі ЕКЗ-ПЕ відносно жінок без такого втручання та із спонтанною вагітністю, а також відхилення цього показника від медіани, визначеної для здорових жінок, свідчать про негативний вплив селективної редукції ембріонів на подальший розвиток плодів.

  4. У жінок з багатоплідною вагітністю після ЕКЗ на 18-19-й та 22-24-й тижні вагітності має місце зниження резистентності кровотока в артеріях пуповини відносно показників при одноплідній вагітності, з динамікою вагітності ця різниця нівелюється.

  5. У вагітних після ЕКЗ визначено підвищення імунної відповіді з збільшенням рівня Т-лімфоцитів, Т-хелперів 1 типу, активованих цитотоксичних Т-лімфоцитів та посиленням активності натуральних кілерів.

  6. В плацентах жінок з ЕКЗ та редукцією мають місце морфологічні прояви хронічної плацентарної недостатності, підвищення експресії TNF, антигену проліферативної активності (PCNA) (особливо в епітелії ворсин), збільшення показника апоптозного індексу в епітелію, стромі і децидуальних клітинах.

  7. Завдяки застосуванню запропонованого алгоритму ведення вагітності після ЕКЗ та редукції ембріонів поліпшується перебіг та зменшуються негативні наслідки вагітності, а також частоти передчасних переривань вагітності, передчасних пологів, особливо в терміні до 32 тижнів, поліпшується стан новонароджених, а саме знижується відсоток асфіксії та респіраторного дистрес синдрому.

Публікації автора:

  1. Современное состояние проблемы супермногоплодных беременностей и селективной редукции эмбрионов //Здоровье женщины. - №2 (14). – 2003. – С.66-70 (співавт.: Туманова Л.Е., Берестовой О.А.). – Аналітичний огляд літератури.

  2. Показатели биохимического скрининга беременных как маркеры течения беременности //Здоровье женщины. - №4 (16). – 2003. – С.21-25 (співавт.: Туманова Л.Е., Берестовой О.А.). - Збір клінічного матеріалу та його аналіз.

  3. Опыт применения препарата Магне-В6 у беременных после экстракорпорального оплодотворения //Здоровье женщины. - №1 (21). – 2005. – С. 151-156 (співавт.: Мозговая Е.М.). – Аналіз отриманих результатів, підготовка до друку.

  4. Частота та структура імунних зрушень та місце імунотерапії внутрішньовенним введенням імуноглобуліну у пацієнток із загрозою переривання вагітності та безпліддям в анамнезі / //Здоровье женщины. - №4 (24). – 2005. – С. 107-112 (співавт.: Судома І.О., Чернишов В.П., Мозгова О.М.). - Збір клінічного матеріалу для проведення імунологічних досліджень, участь у підготовці до друку.

  5. Гормональні маркери перебігу гестаційного процесу після селективної редукції ембріонів у програмі екстракорпорального запліднення //ПАГ. - №2. – 2006 – С. 115-118 (співавт.: Хомінська З.Б., Туманова Л.Є.). – Збір клінічного матеріалу та його аналіз.

  6. Кровоток в артериях пуповины после ЭКО и селективной редукции эмбрионов //Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – Київ „Інтермед, 2005. – С.398-401(співавт.: Туманова Л.Е., Берестовой О.А., Банников В.И). - Збір клінічного матеріалу та його аналіз, підготовка до друку.

  7. Особенности допплерографических характеристик кровотока в артериях пуповины при беременности после селективной редукции эмбрионов //Тезисы докладов 14-й ежегодной конференции Российской Ассоциации Репродукции Человека „Репродуктивные технологии сегодня и завтра”, Москва. – 26-28 сентября, 2004. – С.123 (співавт.: Туманова Л.Е., Берестовой О.А.). – Збір клінічного матеріалу та його аналіз, підготовка до друку.