Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Ветеринарні науки / Ветеринарне акушерство


Цимерман Олеся Олександрівна. Пренатальна гіпотрофія у собак, її діагнос-тика та профілактика : Дис... канд. наук: 16.00.07 - 2008.



Анотація до роботи:

Цимерман О.О. Пренатальна гіпотрофія у собак, її діагностика та профілактика. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.07 – ветеринарне акушерство – Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького. – Львів, 2008.

Дисертація присвячена проблемі пренатальної гіпотрофії у собак. Реєструється згадана патологія у 25% від загальної смертності собак.

При пренатальній гіпотрофії у собак відбуваються значні морфо-функціональні зміни у органах фетоплацентарного комплексу, як з боку матері так і плода, в основному дистрофічного характеру. Розроблено та апробовано програму комплексної діагностики та профілактики пренатальної гіпотрофії у собак з використанням новітніх комп’ютерних технологій.

Доказано, що пероральне введення вітамінно-мінерального препарату „Гравідоопт” та інтраабдомінальне введення вітамінно-гормонального препарату „Каплаестрол” направлено на оптимізацію перебігу вагітності та розвитку плодів. -каротин впливає на стан епітеліальних клітин, розвиток ембріонів, плодів, структуру і функцію органів фетоплацентарного комплексу. Забезпечує імплантацію ембріонів, має конкретний вплив на розвиток і функціонування плаценти. Мінеральні речовини, що містяться у препараті активують обмінні процеси (кальцієво-фософрний) у організмі матері. Впливають на розвиток органів, систем, регулюють розвиток рефлекторної діяльності плодів.

Введення „Каплаестролу” забезпечує нормальний розвиток плаценти, плодів, перебіг вагітності, активізує родовий процес.

Впровадження програми комплексної діагностики та профілактики пренатальної гіпотрофії у собак у розплідниках по розведенню німецької вівчарки дозволило збільшити масу та розміри новонароджених цуценят, скоротити перебіг родового процесу. Відсоток цуценят з високим потенціалом розвитку при народжені збільшився на 36,35%, з низьким зменшився на 35,16%

У дисертації теоретично обґрунтовано і експериментально доведене вирішення проблеми пренатальної гіпотрофії у собак. На підставі отриманих результатів розроблено комплексну програму діагностики та профілактики пренатальної гіпотрофії, яка показала високу терапевтичну та економічну ефективність, що дозволяє об’єктивно оцінювати потенціал розвитку ембріонів, плодів та новонароджених і дає можливість своєчасно призначити корегуючу терапію для одержання повноцінного приплоду.

1. Пренатальна гіпотрофія є поширеною патологією у собак і коливається у межах 25% Однією з причин виникнення гіпотрофії є дефіцит вітаміну А, який впливає на фетоплацентарний комплекс, розвиток плацентарної недостатності, зниження трофічної функції плаценти, призводить до затримки розвитку плодів, що в свою чергу закінчується неповноцінністю новонародженого приплоду.

2. Розроблена нами програма діагностики пренатальної гіпотрофії у собак, включає впровадження комп’ютерних програм оцінки стану ембріонів, плодів, а також диференційної комп’ютерної програми визначення клінічного стану та потенціалу розвитку новонароджених цуценят, дозволяє своєчасно і ефективно застосовувати методи корегуючої терапії.

3. Пероральне введення препарату „Гравідоопт” впливає на імплантацію, розвиток ембріонів і плодів. Складові препарату впливають на стан епітеліальних клітин, структуру і функцію органів фетоплацентарного комплексу (-каротин), активують обмінні процеси у організмі, впливають на розвиток та формування внутрішніх органів плодів.

4. Розроблені і впроваджені комп’ютерні програми поправок дозування препаратів „Гравідоопт” (1-3 фракція) та „Каплаестрол” дозволяють корегувати дози препаратів з урахуванням живої маси, віку, вгодованості, клінічного стану самки, повноцінності раціону, кількості плодів, ультразвукового дослідження, колпоцитограм та стану органів статевої системи.

5. Розроблений спосіб профілактики пренатальної гіпотрофії у собак забезпечує збільшення довжини ембріонів на 2,5 мм, плодів – 9,5 мм. Новонароджені цуценята при народжені мали більшу масу на 163,5г та розміри – 3,25 см.

6. Розроблений спосіб профілактики пренатальної гіпотрофії у собак дозволив по дослідній групі отримати на 36,35% більше цуценят з високим потенціалом розвитку. Цуценят, що склали групу ризику народилось на 35,16% менше ніж у контрольній групі тварин.

7. Економічна ефективність програми комплексної діагностики та профілактики пренатальної гіпотрофії у собак становила 193,42 грн. на одне цуценя.

Публікації автора:

  1. Кошовий В.П., Цимерман О.О. Оцінка стану плодів собак та способи підвищення їх життєдіяльності // Ветеринарна медицина України. – 2006. – №12. – С. 29-31. (Дисертантом проведено апробацію розробленої програми морфо-функціонального, клінічного стану та потенціалу розвитку новонароджених цуценят).

  2. Кошовий В.П., Іванченко М.М., Скляров П.М., Федоренко С.Я., Цимерман О.О. Оцінка шляхів введення ретинолу ацетату та – каротину в організм тварин // Ветеринарні науки. Зб. наук. праць. – Харків, 2007. – Вип. 14 (39), Ч. 2, Т. 1. – С. 201-207. (Дисертант брала безпосередню участь у проведені науково-практичних дослідів і аналізі результатів)

  3. Цимерман О.О. Гінекологічне дзеркало для сук крупних порід та можливості його використання в практиці ветеринарної медицини // Вісник Сумського НАУ. Серія «Ветеринарна медицина». – Суми, 2005. – №1-2 (13-14). – С. 60-64. (Дисертант безпосередньо брала участь у розробці гінекологічного дзеркала для сук крупних порід, розробці методики його використання у практичній ветеринарній медицині).

  4. Цимерман О.О. Розробка програми визначення клінічного стану та по-тенціалу розвитку новонароджених цуценят // Вісник Сумського НАУ. Серія «Ветеринарна медицина». Суми, 2006. № 1-2 (15-16). С. 213-217. (Дисертант провела науково-практичні досліди і написала статтю).

  5. Цимерман О.О. Оцінка стану плода під час вагітності у сук // Ветеринарні науки: Зб. наук. праць Харківської державної зооветеринарної академії. – Харків, 2006. – Вип. 13, Ч. 2. – С. 244-249. (Дисертант провела науково- практичні досліди, узагальнила результати досліджень і написала статтю).

  6. Цимерман О.О. Морфофункціональні зміни в органах фетоплацентар-ного комплексу у собак при застосуванні препарату «Гравідоопт» // Вісник Сумського НАУ. Серія «Ветеринарна медицина». – Суми, 2007. – № 8 (19). – С.144-152. (Дисертант провела науково-практичні досліди і написала статтю).

  7. Кошовий В.П., Цимерман О.О. Гінекологічне дзеркало для сук крупних порід // Підвищення продуктивності сільськогосподарських тварин: Зб. наук. праць. – Харків, 2005. – Т. 15. – С. 308-312. (Дисертант безпосередньо брала участь у розробці гінекологічного дзеркала для сук крупних порід, провела дослідження та написала статтю).

8. Деклараційний патент на корисну модель № 9393, Україна, МПК А 61 D 1/00. / Цимерман О.О., Кошовий В.П. «Гінекологічне дзеркало для сук крупних порід». Заявл. 31.03.2005. Опубл. 15.09.2005. Бюл. № 9. 2005 р. (Дисертант брала безпосередню участь у проведені науково-практичних дослідів, узагальнені результатів досліджень, оформлені патенту).

9. Деклараційний патент на корисну модель № 27044, Україна, МПК А01 К 67/00. / Цимерман О.О., Кошовий В.П. «Спосіб підвищення життєздатності цуценят». Заявл. 21.06.2007. Опубл. 10.10.2007. Бюл. № 19.2007 р. (Дисертант брала безпосередню участь у проведені науково-практичних дослідів, узагальнені результатів досліджень, оформлені патенту).

  1. Tsimerman O.O. Koshovyi V.P., Ivanchenko M.M., Sklyarov P.M. Pharmacological correction of derangements of antenatal animals elopement // ZBORNIK KRATKIH SADRZAJA PROCEEDING ABSTRACTS. – Herceg Novi, 2007. – S. 167. (Дисертант брала безпосередню участь у проведені науково - практичних дослідів і аналізі результатів).

  2. Кошовий В.П., Цимерман О.О. Комплексна діагностика та профі-лактика пренатальної патології у собак // Методичні рекомендації для студентів факультету ветеринарної медицини, слухачів інституту післядипломної освіти, практикуючих лікарів ветеринарної медицини. Харків, 2007. – 49 с. (У рекомендаціях використані матеріали експериментальних досліджень автора).