Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Рева Дар'я Миколаївна. Правове регулювання податкового контролю в Україні : дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. - Х., 2005.



Анотація до роботи:

Рева Д.М. Правове регулювання податкового контролю в Україні. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право. – Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого. – Харків, 2005.

Дисертація присвячена теоретичним і практичним аспектам правового регулювання податкового контролю в Україні. У роботі розроблені питання юридичної природи податкового контролю, його структура. Аналізуються основні проблеми правового статусу органів державної податкової служби України на сучасному етапі розвитку законодавства, обґрунтовується класифікація податкового контролю, яка враховує особливості цього виду контрольної діяльності, що здійснюється у фінансовій сфері держави. Досліджуються методи податкового контролю, які використовуються податковими органами. Викладено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів, що регулюють механізм податкового контролю в Україні, правовий статус контролюючих суб’єктів.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання, що виявляється в досліджені проблем правового регулювання податкового контролю в Україні. У ході дослідження сформульовано основні теоретичні висновки:

  1. Податковий контроль – це діяльність уповноважених державою суб'єктів по встановленню стану виконання вимог чинного податкового законодавства особами, на яких покладено обов'язок по обчисленню, сплаті, утриманню, перерахуванню податків, зборів (обов’язкових платежів), виявленню відхилень у їх діяльності від законодавчо встановлених вимог, їх припинення й усунення, а також по відновленню порушених прав держави та територіальних громад на своєчасне й повне одержання відповідних сум податкових платежів і недопущенню таких порушень у майбутньому.

  2. Органи державної податкової служби України мають визнаватися саме як контролюючі органи, а не органи стягнення.

  3. Контрольно-податкові правовідносини – це один з різновидів податкових правовідносин, що становлять собою виникаючий на підставі норм податкового права зв'язок між його суб'єктами, взятий у єдності з їх фактичною поведінкою, який зумовлений існуванням власне податкових відносин і визначається необхідністю попередження будь-яких відхилень на шляху реалізації цих відносин, забезпечення стабільності, стійкості й гарантованості їх розвитку й захисту.

  4. Зміст механізму контрольного впливу зводиться до того, що контролюючий суб'єкт за допомогою реалізації своїх контрольно-податкових повноважень впливає на контрольованого учасника, який є одночасно зобов'язаною стороною у власне податкових правовідносинах, що опосередковують рух грошових коштів від платників до бюджетів у формі податків і зборів. Під впливом першого останній учиняє дії, спрямовані на повне, правильне і своєчасне виконання обов'язку, що становить ядро змісту власне податкових правовідносин, або утримується від дій, не бажаних з точки зору закону.

  5. Податковий контроль не може бути ні громадським, ні незалежним, ні ініціативним, ні відомчим.

  6. Класифікація за цільовою спрямованістю методів податкового контролю, що використовуються органами державної податкової служби для (а) попередження порушень вимог законодавства про оподаткування, (б) виявлення таких порушень і (в) їх усунення, дозволяє в цілому одержати уявлення про те, як податковим органом здійснюється контрольний вплив і як за його допомогою досягається реалізація як поточних завдань, так і кінцевої мети цього контролю.

Публікації автора:

  1. Рева Д.Н. О некоторых проблемах получения письменных доказательств по делам о налоговых правонарушениях // Підприємництво, господарство і право: Наук.-практ. господарсько-правовий журн. – К., 2001. – № 3. – С.88-91.

  2. Рева Д.Н. О некоторых особенностях контрольно-налоговых правоотношений // Підприємництво, господарство і право: Наук.-практ. господарсько-правовий журн. – К., 2003. – № 10. – С.56-60.

  3. Рева Д.Н. Контрольно-налоговые правоотношения и юридические факты // Право і безпека: Наук. журн. – Х.: Нац. ун-т внутр. справ, 2003. – Т.2. – №4. – 160-164.

  4. Рева Д.Н. Правовое положение субъектов контрольно-налоговых правоотношений // Підприємництво, господарство і право: Наук.-практ. господарсько-правовий журн. – К., 2004. – № 2. – С.33-36.

  5. Рева Д.Н. Усмотрение в деятельности органов государственной налоговой службы Украины // Бюджет та фінансовий контроль у державному управлінні: Матеріали наук.-практ. конф., 20 лист.2003р., м.Харків. / Теорія і практика державного управління.–Х.: ХарРІНАДУ при Президентові України, 2004.– Вип.№7. – С.103-105.

  6. Рева Д.М. Деякі питання доказування у справах за участю платників податків та податкових органів // Господарське судочинство: подальше його вдосконалення та проблемні питання розгляду спорів, пов’язаних із державним регулюванням економічних відносин: Матеріали наук.-практ. конф., 20-21 жовт.2004р., м.Харків. – Х., 2004.–С.229-230.