Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


406. Кузьоменська Марина Леонідівна. Порушення у фетоплацентарному комплексі та їх корекція у вагітних, зайнятих у сфері переробки фосфоритів: дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Харківський держ. медичний ун-т. - Х., 2004. : табл.



Анотація до роботи:

Кузьоменська М.Л. Порушення у фетоплацентарному комплексі та їх корекція у вагітних, зайнятих у сфері переробки фосфоритів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01- акушерство та гінекологія. - Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2004.

У роботі приведені дані про особливості перебігу вагітності і пологів, стану ФПК у жінок, зайнятих у сфері переробки фосфоритів, а також прогнозування та удосконалення методів профілактики і лікування порушень у системі мати-плацента-плід. Вперше встановлені антенатальні фактори ризику розвитку ФПН (важкі метали – Со, Cd, Pb) у жінок, зайнятих у сфері переробки фосфоритів.

Динамічне спостереження за перебігом вагітності, станом внутрішньоутробного плоду і функціональним станом ФПК у жінок, зайнятих у сфері переробки фосфоритів, виявило, що вже з ранніх термінив гестації спостерігається порушення плацентогенезу, що супроводжується функціональною неповноцінністю ФПК. Порушення плацентарної архітектоніки і гемоперфузії приводять до раннього виснаження компенсаторних можливостей ФПК.

Наведене наукове обґрунтування та показано ефективність застосування розробленого лікувально-профілактичного комплексу для вагітних з ФПН препаратом Легалон-70, який дозволяє вивести токсичні речовини та їх метаболіти з організму і тим самим зменшити рівень порушень у ФПК. Це дозволяє знизити негативний вплив чинників довкілля на перебіг вагітності, пологів, стан внутрішньоутробного плода і, таким чином, зменшити рівень перинатальних втрат.

Дисертація присвячена удосконаленню методів діагностики та лікування ФПН у вагітних і обґрунтування доцільності використання в комплексній терапії препарату Легалон-70. Виробничі фактори у сфері переробки фосфоритів (запиленість повітря робочої зони солями ВМ, зміни параметрів мікроклімату, підвищений рівень шуму й вібрації, наявність поверхней з підвищеною температурою), несприятливо впливають на показники репродуктивної функції жінок.

1. Перебіг вагітності характеризується підвищеною частотою самовільних абортів, гестозів, анемією, симетричної форми СЗРВП, ФПН. Частота цих ускладнень прямо пропорціональна виробничому стажу.

2. У робітниць хімічної промисловості порушена гормонопродукуюча функція ФПК, що проявляється зниженням рівня естріолу в два раза та прогестерону в три раза і свідчить про наявність змін у синцитіотрофобласті, та вказує на розвиток ФПН.

3. Результати КТГ свідчать про погіршення функціонального стану плода у вагітних зайнятих у сфері переробки фосфоритів (зниження базальної частоти серцевих скорочень і амплітуди акцелерацій на фоні збільшення кількості децелерацій).

4. Тривалий контакт з виробничими шкідливими факторами (у гранично допустимих концентраціях) супроводжується накопиченням в їх організмі ВМ з подальшим їх переходом у тканину посліду, що в силу їх токсичної дії сприяє розвитку ФПН.

5. Пологи у жінок зайнятих у сфері переробки фосфоритів в більшості випадків (77,5% в II - А і 55,0% в II - Б підгрупах) перебігають патологічно. Найбільш частими ускладненнями є слабкість пологової діяльності, несвоєчасне відходження навколоплідних вод, передчасні пологи.

6. У послідах жінок, зайнятих у сфері переробки фосфоритів, на фоні вираженого набряку усіх відділів, гідропічної дистрофії та колікваційного некрозу децидуальної оболонки, відзначаються порушення дозрівання ворсинчастого хоріону, посилення інволютивних процесів, а також розвиток імунопатологічних реакцій у вигляді збільшення відносного об’єму фібріноїдної субстанції, вираженої лімфо-плазмоцитарно-макрофагальної реакції, відкладення імунних комплексів, що містять IgM, IgG, C-3 фракції комплементу на ендотеліальних і епітеліальних базальних мембранах.

7. Включення у комплекс лікування ФПН у жінок, працюючих в сфері переробки фосфоритів, препарату Легалон сприяє нормалізації морфо-фукціональної структури послідів, про що свідчить зниження кількості лімфо-плазмоцитарних інфільтратів, колагену ІV типу, експресія ендотеліну, у порівнянні з жінками, які отримували традиційний курс лікування ФПН.

8. Використання розробленого комплексу організаційних і лікувально-профілактичних заходів, які спрямовані на зменшення контакту з несприятливими виробничими факторами, а також на більш повне виведення токсичних речовин і їх метаболітів з організму вагітних, дозволяє поліпшити стан ФПК у жінок, що пов’язані з переробкою фосфоритів, і зменшити кількість ускладнень вагітності, пологів і перинатальної патології.

Публікації автора:

1.Кузьоменська М.Л., Паращук Ю.С. Виробнича обумовленість порушень репродуктивного здоров'я жінок-робітниць хімічної промисловості // Медицина сьогодні і завтра.-2003.-№2.- С.124-126. (Автором особисто набрано матеріал, отримано залежність виникнення ФПН від стану навколишнього середовища).

2.Сорокіна І.В., Паращук Ю.С., Кузьоменська М.Л. Імуноморфологічні особливості плацент у жінок, зайнятих у хімічній промисловості // Вісник наукових досліджень. –Тернопіль. 2004.-№2.-С. 98-100. (Автором проведено забір зразків плацент для експериментального дослідження, аналіз отриманих даних).

3.Кузьоменська М.Л. Сучасні підходи в лікуванні фетоплацентарної недостатності в жінок, зайнятих у хімічному виробництві. //Вісник Сумського державного університету.: Медицина, 2004.- №7 (66) – С. 161-164.

4.Паращук Ю.С., Кузьоменська М.Л.Особливості перебігу вагітності та пологів, у робітниць зайнятих в галузі переробки фосфоритів. //ПАГ.- 2004-№4.- С.66-68. (Автором дана комплексна оцінка особливостей перебігу вагітності пологів та післяпологового періоду, враховуючи професію та стаж роботи на підприємстві).

5.Кузьоменська М.Л. Особливості морфології плацент у жінок, які працюють в умовах хімічного виробництва // Матеріали XIV підсумкової (міжрегіональної) науково-практичної конференції. „Здобутки клінічної та експериментальної медицини”.-Тернопіль.-2002.-№7.-С.152.

6.Кузьоменська М.Л. Виробнича екосистема на підприємствах хімічної промисловості як фактор ризику виникнення фетоплацентарної недостатності // Матеріали науково-практичної конференції „Актуальні питання теоретичної та практичної медицини”. Суми.-2002.-С.53.

7.Кузьоменська М.Л., Паращук Ю.С. Стан ендокринної функції фетоплацентарного комплексу в робітниць хімічного виробництва // Матеріали науково-практичної конференції „Сучасні напрямки розвитку ендокринології”.-Харків.2003.- С.113-115. (Особистий внесок: виявлено зниження ендокринної активності ФПК у робітниць хімічного виробництва).

8.Паращук Ю.С., Кузьоменська М. Л. Стан гормонального гомеостазу в робітниць, зайнятих на виробництві мінеральних добрив // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю „Сучасні напрямки розвитку ендокринології”.-Харків.-2004.- С. 142-143. (Автором проведено збір та обробка первинної інформації).

9.Паращук Ю.С., Кузьоменська М. Л. Функціональний стан жіночого організму в залежності від умов праці і характеру виробничої діяльності// Матеріали міжнародного симпозіуму „Актуальні питання сучасної медичної допомоги населенню”. – Чернівці.- 2003.-С. 82-88. (Автор самостійно проводив спостереження за станом плода, аналіз отриманих даних).