Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Кравець Тетяна Володимирівна. Порівняльна оцінка методів превентивної терапії гнійно-запальних ускладнень у породіль після операції кесаревого розтину: дисертація канд. мед. наук: 14.01.01 / Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2003. , табл.



Анотація до роботи:

Кравець Т.В. Порівняльна оцінка методів превентивної терапії гнійно-запальних ускладнень у породіль після операції кесаревого розтину.

– Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.01 – акушерство та гінекологія. Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України, Львів, 2003 р.

Дисертація присвячена питанню удосконалення методу профілактики гнійно-септичних захворювань після операції кесаревого розтину у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням. Встановлено, що у вагітних, що проживають у радіаційно забруднених районах, у перші роки після аварії на ЧАЕС (1986 (V-XII міс.) - 1990 рр) змін процесів кровотворення не спостерігалося, а у 1986 (V-XII міс.) -1988 роках мало місце незначне підвищення показників червоної крові (гематокрит, кількість еритроцитів). Починаючи з 1992 року у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням показники кількості еритроцитів і вмісту гемоглобіну в крові різко зменшилися. Частота пізніх гестозів, передчасних пологів, маткових кровотеч з 1986 (V-XII міс.) по 1998 збільшилась в 2,5 разів в порівняні з 1984 по1986 (I-IV міс.) роками. Частота ускладнень у вагітних, що зазнали впливу радіації, зі сторони порушень фізичного розвитку плода в бік його затримки (гіпотрофія) з 1992 по 1998 р. збільшилась в 3 рази стосовно даних до 1990 року. Післяопераційний період у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням супроводжується розладами метаболізму, проявом яких є некомпенсована ліпопероксидація. Остання призводить до змін імунної системи організму, що характеризується зниженням відносної кількості і функціональної активності Т-лімфоцитів. При традиційній профілактиці гнійно-запальних ускладнень кесаревого розтину у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням не відбувається відновлення рівня імунного статусу, не наступає нормалізація окисно-відновних процесів. Запропонований спосіб профілактики гнійно-септичних захворювань після операції кесаревого розтину у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням (патент України на винахід №52558A) за допомогою протимікробного препарату флуренізид відбувається нормалізація температури тіла, кількості лейкоцитів крові, сприяє стабілізації імунної системи, показників вільнорадикального окислення ліпідів, антиоксидантного захисту організму, зменшує кількість ускладнень в післяопераційному періоді та скорочує термін стаціонарного лікування на 1,5 ліжко-дня.

У дисертаційній роботі вирішено актуальне науково-практичне завдання з профілактики гнійно-септичних захворювань після операції кесаревого розтину в породіль, які проживають в зоні з незначним радіаційним забрудненням.

  1. Встановлено, що у вагітних, що проживають у радіаційно забруднених районах, у перші роки після аварії на ЧАЕС (1986-1990 рр.) змін процесів кровотворення не спостерігалося, а у 1986-1988 роках мало місце незначне підвищення показників гематокриту та кількості еритроцитів. Починаючи з 1992 року у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням, різко погіршились показники червоної крові.

  2. На основі ретроспективного аналізу виявлено, що у породіль, які проживають у зоні незначного радіаційного забрудення (IV зона), наявні порушення захисних систем організму, що призводить до збільшення кількості гнійно-запальних захворювань жіночих статевих органів та екстрагенітальної патології.

  3. Післяопераційний період у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням, супроводжується розладами метаболізму, проявом яких є некомпенсована ліпопероксидація, та змінами імунної системи організму, що характеризуються зниженням відносної кількості і функціональної активності Т-лімфоцитів, підвищенням О- та В-лімфоцитів, імуноглобулінів класу А і М.

  1. При традиційній профілактиці гнійно-запальних ускладнень кесаревого розтину у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням, не відбувається нормалізації імунного статусу, окисно-відновних процесів та показників ендогенної інтоксикації.

  2. Застосування у післяопераційному періоді флуренізиду у породіль, які проживають у зоні з незначним радіаційним забрудненням, прискорює нормалізацію показників імунної системи, вільнорадикального окислення ліпідів, антиоксидантного захисту організму, зменшує кількість ускладнень в післяопераційному періоді та скорочує термін стаціонарного лікування на 1,5 ліжко-дні порівняно з жінками, що отримують стандартну превентивну терапію.

Публікації автора:

  1. Методологічні підходи до вибору імунотропного середника у породіль групи ризику виникнення гнійно-запальних ускладнень кесарського розтину//Вісник наукових досліджень. - 1999. - № 1. - С. 21-23. (Співавт.: Ничик.А.З.). Дисертанту належить опрацювання літературних даних, написання тексту статті.

  2. Імунна ефективність використання нового протимікробного препарату флуренізиду в комплексній превентивній терапії гнійно-запальних ускладнень кесаревого розтину у породіль, які проживають у зоні незначного радіаційного забруднення//Вісник наукових досліджень. – 2001. - №3. - с. 66-67. (Співавт.: Хміль С.В., Ничик А.З.) Дисертантом проведено клініко-лабораторне обстеження породіль після операції кесаревого розтину, аналіз результатів дослідження, статистична обробка результатів.

  3. Динаміка клініко-параклінічних показників організму породіль, що проживають у північних районах Рівненської області //Вісник наукових досліджень. – 2002. - №1. –с.95-97. (Співавт. Хміль С.В.) Дисертанту належить аналіз результатів дослідження, статистична обробка результатів.

  4. Корекція порушень процесів ліпопероксидації у жінок з факторами ризику виникнення інфекційних ускладнень після операції кесаревого розтину за допомогою флуренізиду//Медична хімія.– 2002.– Т.4, № 1. – С.71-73. (Співавт. Хміль С.В., Петрух Л.І.). Дисертанту належить проведення обстеження та лікування породіль після операції кесаревого розтину.

  5. Вплив флуренізиду на вміст молекул середньої маси в плазмі крові жінок з факторами ризику виникнення інфекційних ускладнень після операції кесаревого розтину// Медична хімія. – 2002. - Т.4, №4. – С.69-72.

  6. Спосіб профілактики гнійно-септичних захворювань у породіль після операції кесаревого розтину// Патент України на винахід №52558 А, 2, від 16.12.2002р., Бюл. №12. (Співавт. Хміль С.В.) Дисертанту належить оформлення заявки на патент України.

  1. Ефективність використання флуренізиду в профілактиці гнійно-септичних ускладнень після операції кесаревого розтину//Збірник наукових праць асоціації акушерів-гінекологів України. – Сімферополь, 1998р. - С. 356-358. (Співавт.: Хміль С.В., Лимар Л.Є., Кучер Л.П.). Дисертантом проведено клініко-лабораторне обстеження породіль після операції кесаревого розтину.

  2. Застосування флуренізиду у профілактиці гнійно-запальних ускладнень кесаревого розтину у породіль, які зазнали тривалого впливу малих доз радіації// Реєстр галузевих нововведень. - 2002р. - с. 149. (Співавт. Хміль С.В.) Дисертанту належить оформлення нововведення.