Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Порівняльне літературознавство


У Хао. Поетика пейзажу в російській і китайській прозі першої третини ХХ століття (на матеріалі творів А.П.Чехова, І.О.Буніна, Лао Ше і Ба Цзіня) : Дис... канд. наук: 10.01.05 - 2007.



Анотація до роботи:

У Хао Поетика пейзажу в російській і китайській прозі першої третини ХХ століття (на матеріалі творів А.П.Чехова, І.О.Буніна, Лао Ше і Ба Цзіня). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук зі спеціальності 10.01.05 – порівняльне літературознавство. – Таврійській національний університет імені В.И. Вернадського. Сімферополь, 2007.

Дисертація присвячена порівняльному дослідженню поетики пейзажних замальовок у реалістичній прозі А.П. Чехова, І.О. Буніна, Лао Ше і Ба Цзіня. Аналіз пейзажних описів у російській та китайській літературі дозволяє побачити перетинання і розбіжності в розвитку літератур обох країн, взаємодію різних ментальностей у процесі відображення навколишнього світу. Актуальність дослідження полягає в розгляді літературного пейзажу як критерію, що дозволяє судити про культурну приналежність письменника, а також про його місце в літературному процесі.

У дисертації охарактеризовано функціональні особливості пейзажних замальовок, на основі літературних джерел розкрито символіку пейзажних образів і засобів опису картин природи, виявлено авторське ставлення до зображуваного, зіставлено особливості природоописів у російській та китайській реалістичній літературі. На основі порівняння ментальних просторів російських і китайських письменників першої третини ХХ століття зіставлено російську та китайську національні картини світу, а також особливості філософії пейзажу, сформовані в літературах обох країн.

Публікації автора:

  1. У Хао Символика цветообозначений в пейзаже романа Лао Шэ «Верблюд Сянцзы» // Ученые записки ТНУ им. В.И.Вернадского. – Симферополь, 2004. – Т. 17 (56). № 1: Филологические науки. – С. 245-252.

  2. У Хао Функции пейзажных зарисовок в романе Лао Шэ «Верблюд Сянцзы» // Культура народов Причерноморья. – Симферополь, 2004. № 56. – С. 73-76.

  3. У Хао Пейзажи романа Ба Цзиня «Семья» и традиционные символы китайской культуры // Ученые записки ТНУ им. В.И.Вернадского. – Симферополь, 2005. – Т. 18 (57). - № 2: Филологические науки. – С. 312-315.

  4. У Хао Цвет в пейзажах прозаических произведений А.П.Чехова // Ученые записки ТНУ им. В.И.Вернадского. – Симферополь, 2006. – Т. 19 (58). № 1: Филологические науки. – С. 115-121.

  5. У Хао Символическое значение образа луны в картинах природы русских и китайских писателей-реалистов // Культура народов Причерноморья. – Симферополь, 2006. № 82. – С. 46-49.