Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Транспортні системи


Скорік Олеся Олександрівна. Підвищення ефективності транспортного обслуговування вантажовласників при доставці тарно-штучних вантажів у міжнародному автомобільному сполученні : Дис... канд. наук: 05.22.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Скорік О. О. “ Підвищення ефективності транспортного обслуговування вантажовласників при доставці тарно-штучних вантажів у міжнародному автомобільному сполучені” – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук по спеціальності 05.22.01 – «Транспортні системи». – Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Харків, 2008.

Дисертація присвячена розробці моделей підвищення ефективність транспортного обслуговування вантажовласників при доставці тарно-штучних вантажів у міжнародному автомобільному сполученні. В роботі представлений новий підхід до підвищення ефективності транспортного обслуговування вантажовласників з перевезення тарно-штучних вантажів у міжнародному сполученні і оцінки його ефективності. Використання запропонованих моделей дозволяє врахувати імовірнісний характер параметрів потоку заявок і елементів транспортного процесу. Запропоновано вибір оптимальної стратегії поведінки вантажовласника на транспортному ринку проводити з урахуванням ризиків. Отримані результати говорять про доцільність використання розрахованих оптимальних параметрів.

Запропоновані, на основі аналізу результатів досліджень, практичні рекомендації для розробки єдиного технологічного процесу функціонування всього логістичного ланцюга мають практичну цінність і були використані при прийнятті управлінських рішень на підприємствах ТОВ “Владармет”, ТОВ “Лікеро-горілчаний завод Арго”, ТОВ «Світло шахтаря, ТОВ «Спектр», ТОВ ХЗТФ “Моторімпекс”.

В дисертації вирішено важливе прикладне завдання, яке полягає в науковому обґрунтуванні та розроблених практичних рішеннях, направлених на вдосконалення комплексного підходу відносно системи організації каналів розподілу вантажопотоків тарно-штучних вантажів у міжнародному сполученні за рахунок мінімізації витрат, зменшення ризиків та прогнозування параметрів ЛЛ на довгострокові періоди.

Основні отримані результати роботи полягають у наступному:

  1. Запропоновано удосконалений комплексний підхід відносно системи організації каналів розподілу вантажопотоків у міжнародному сполучені, який полягає у детальному розгляді кожної складової ЛЛ виробництва, транспортування, зберігання; значну увагу приділено переходу через пункт пропуску на митному кордоні. Інтегральний показник для оцінки ефективності КВР представлений у вигляді сукупних витрат, що мінімізуються. Запропоновані аналітичні залежності, які описують технологію роботи основних систем ЛЛ: складування, розподілення, транспортування, обслуговування в пунктах пропуску на державних кордонах, споживання - з ціллю максимального взаємозв’язку виробничо-транспортних процесів.

  2. Запропоновано вибір раціональної технологічної схеми доставки ТШВ у міжнародному сполученні проводити з урахуванням ризиків. Розроблено імітаційну модель, яка дозволить вантажовласникам зробити оптимальний вибір схеми доставки ТШВ і суттєво скоротити фінансові і часові ресурси. Розроблене програмне забезпечення для обчислення ризику, що виникає при взаємодії вантажовласника і транспорту при доставлені ТШВ автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, може бути використано в подальших дослідженнях для оцінки впливу параметрів ЛЛ на критерії її функціонування – сумарні витрати і коефіцієнт коваріації витрат. В результаті впровадження даної методики на ТОВ “Лікеро-горілчаний завод Арго” була обрана оптимальна стратегія поведінки підприємства на ринку транспортних послуг, яка дозволила скоротити ризики неотримання максимального прибутку, це обґрунтовано зменшенням відносного і абсолютного показників, а саме - відносного показника на 15 % і абсолютного показника на 6 %. Наведені результати підтверджені актом впровадження.

  3. Аналізуючи проведені дослідження попиту і параметрів потоку автомобілів через пункт пропуску на державному кордоні, розроблено математичну модель вибору раціональних параметрів функціонування каналів розподілу вантажопотоків перевезення ТШВ у міжнародному сполученні. Використання моделі надає можливість мінімізувати витрати на всіх ланках ЛЛ за рахунок оптимізації параметрів функціонування каналів вантажопотоків. Математична модель суттєво відрізняється від існуючих комплексним підходом до всієї системи і врахуванням всіх складових виробничо-транспортного процесу.

  4. Запропоновано здійснювати прогнозування оптимальних параметрів моделі функціонування ЛЛ перевезень ТШВ у міжнародному сполученні на визначений період на основі методики прогнозування попиту. Це дозволить вантажовласникам коректно планувати роботу виробничо-транспортного комплексу на визначений період роботи. Запропоноване програмне забезпечення по прогнозуванню попиту було апробоване на ТОВ «Світло шахтаря». Впровадження методики дозволило скоротити загальні витрати на 11% і розробити чіткий план по замовленню автотранспорту на певний період (впровадження підтверджено необхідним актом).

5. З урахуванням статистичних даних зібраних на підприємстві ТОВ“Владармет” проведено розрахунки і отримані оптимальні значення параметрів каналів розподілу вантажопотоків доставки ТШВ (на прикладі постачання акумуляторів) у міжнародному сполученні: виробнича потужність пункту навантаження відправника - 11,5 т/год., оптимальний розмір партії становить 12,2 т, резервний запас - 4 т. Ці параметри обумовлюють досягнення мінімальних витрат - 12,4 тис.грн, які значно менші фактичних витрат при відповідних умовах.

6. Запропоновано методику оцінки адекватності математичної моделі на основі розрахунку похибки отриманих параметрів функціонування ЛЛ. На її базі отримано відносно не великі похибки оцінки розподілень (, ). Це свідчить про коректно створену математичну модель функціонування каналів вантажопотоків доставки тарно-штучних вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, та рекомендується для використання моделі підприємствам вантажовласникам.

7. Розглянуті окремі складові економічної ефективності розробленого ЛЛ. Визначено економічний ефект для обох суб‘єктів ЛЛ: автомобільного транспорту і виробництва. Більший економічний ефект реалізується виробництвом і складає 168,1 тис. грн/рік. Ефект для автомобільного транспорту – 73,7 тис. грн/рік. Найбільша питома вага в економічному ефекті досягається за рахунок впровадження оптимальних параметрів каналів вантажопотоків 20,6 % (3213 грн/авт), що підтверджено актами впровадження від виробника ТОВ «Владармет» і перевізника ТОВ «Спектр».

8. Запропоновані, на основі аналізу результатів дослідження, практичні рекомендації для розробки єдиного технологічного процесу функціонування всього ЛЛ мають практичну цінність і були використані при прийняті управлінських рішень, що дозволило раціонально спланувати графік узгодження роботи основних суб’єктів виробничо-транспортного процесу: виробництва, транспорту, споживання, а також обрати раціональний рухомий склад перевізника і спланувати його роботу. Практичні рекомендації були апробовані на ТОВ «Владармет» і ТОВ ХЗТФ “МОТОРІМПЕКС” (підтверджено належним актом впровадження).

Публікації автора:

  1. Звягіна О.О. Оптимізація параметрів каналів доставки тарно-штучних вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні./ Є.В. Нагорний, О.О. Звягіна // Вестн. Харьк. нац. автомоб.-дор. ун-та.: Сб. науч. тр. – 2005. – Вып. 28. – С. 55 – 59. (Дисертантом розроблена схема розрахунку інтегрального показника яка враховує всі витрати виробничо-транспортного комплексу).

    Скорик О.А. Оценка рисков при выборе параметров логистической цепи доставки тарно-штучных грузов в международном сообщении/ Е.В. Нагорный, В.С. Наумов, О.А. Скорик // Вестн. Укр. Держ. Академії залізн. тр. – 2006. – Вып.72. – С.57 – 62. (Дисертантом запропонована методика оцінки ризику вантажовласника при виборі стратегії поведінки на ринку транспортних послуг).

    Скорік О.О. Оцінювання похибки отриманих параметрів та адекватності математичної моделі функціонування каналів вантажопотоків / Є.В. Нагорний, О.О. Скорик // Автомобильный транспорт. Харьк. нац. автомоб.-дор. ун-та.: Сб. науч. тр. – 2006. – Вып. 19. – С. 66 – 68. (Дисертантом запропоновано використання методики Шапіто і Уілка для оцінки математичної моделі на адекватність).

    Скорік О.О. Оцінка економічного ефекту від впровадження та використання оптимальних параметрів каналів розподілу вантажопотоків / Є.В. Нагорний, О.О. Скорік // Восточно европейский журнал передових технологий – 2008. – С. 43-44.(Дисертантом запропоновані залежності по розрахунку економічного ефекту для виробника і транспорту).