Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Суднові енергетичні установки


Бендахман Букхалфа. Підвищення ефективності передачі потужності до суднових підрулюючих пристроїв : Дис... канд. наук: 05.08.05 - 2002.



Анотація до роботи:

Бендахман Букхалфа. Підвищення ефективності передачі потужності до суднових підрулюючих пристроїв. — Рукопис.

Дисертація на присудження вченого ступеню кандидата технічних наук за спеціальністю 05.08.05 — Суднові енергетичні установки. Одеська державна морська академія. Одеса, 2002.

Дисертація присвячена теоретичним основам та розробці способів зменшення впливу негативних ефектів на передачу потужності від суднових дизель-генераторів до суднових підрулюючих пристроїв (СПП).

Підвищення ефективності передачі потужності до СПП для пускових умов від порівнянного за номінальною потужністю дизель-генератора реалізується при нульовому положенні кута атаки гвинта регульованого кроку та наявності регулятора напруги із широкими межами зміни напруги та коефіцієнта статизму.

Для стаціонарних умов ефективність передачі потужності до суднових підрулюючих пристроїв підвищується шляхом регулювання напруг синхронного генератора залежно від навантаження на валі асинхронного двигуна, що забезпечує підвищення його коефіцієнта потужності та коефіцієнта корисної дії.

Передача потужності до суднових підрулюючих пристроїв від головного двигуна або від дизель-генераторів, що працюють паралельно, не ефективна для пускових умов і при неномінальних навантаженнях. Для стаціонарних умов при передачі потужності від головного двигуна до підрулюючого пристрою спостерігається ряд негативних ефектів (підвищення вібрації, коливання частоти обертання головного двигуна тощо).

При передачі потужності від паралельно працюючих дизель-генераторів для пускових умов характерні великі провали напруги, що негативно впливає на інші споживачі електроенергії. При цьому виникають умови порушення паралельної роботи дизель-генераторів. При неномінальних навантаженнях знижуються енергетичні показники суднових підрулюючих пристроїв і виникають труднощі для їх підвищення.

Для підвищення ефективності передачі потужності до суднових підрулюючих пристроїв запропоновано використовувати окремий дизель-генератор. Однак номінальні потужності СПП порівнянні з номінальними потужностями окремих суднових дизель-генераторів, що ускладнює реалізацію запропонованої передачі потужності внаслідок великих теплових і механічних перевантажень. Тому сформульовано мету і задачі досліджень, що дозволили зменшити теплові і механічні перевантаження дизель-генератора до допустимих значень при пуску СПП і підвищити їхню ефективність при неномінальних навантаженнях.

  1. Для теоретичного вирішення задач підвищення ефективності передачі потужності до СПП від окремого дизель-генератора отримано математичні моделі теплового навантаження дизеля, електромагнітного моменту синхронного генератора, асинхронного двигуна і гідродинамічного комплексу СПП.

  2. Для теоретичного вирішення задач підвищення енергетичних показників СПП при різних значеннях навантажень отримано математичні моделі для визначення коефіцієнта потужності і коефіцієнта корисної дії асинхронного двигуна СПП.

  3. Результати комп'ютерного моделювання показали:

При передачі потужності до суднових підрулюючих пристроїв від окремого дизель-генератора пуски з перемиканням обмоток асинхронного двигуна з «зірки» на «трикутник» і трансформаторний не ефективні. Виникають відносно великі значення миттєвих струмів і електромагнітного моменту. Час пуску збільшений і спостерігаються великі значення електричних втрат в обмотках та їхній перегрів.

Регулювання частоти і напруги дизель-генератора дозволяє зменшити кидки струмів на завершальному пусковому етапі в порівнянні зі способами пуску з переключенням обмоток асинхронного двигуна і трансформаторним.

Встановлено, що при лінійному законі зміни частоти і напруги частотного перетворювача існує оптимальне співвідношення між їх прискореннями, при яких час пуску зменшується в 2 рази при пусковому струмі, близькому до номінального, і до 10 разів зменшуються електричні втрати.

  1. Пуск за допомогою частотного перетворювача і пуск від окремого дизель-генератора дають найкращі пускові характеристики, що підвищує ефективність передачі потужності до СПП. Однак, перетворювачі частоти великих потужностей мають високу вартість і використовуються тільки для пускових режимів, що знижує економічну ефективність суднової енергетичної установки.

  2. Регулювання напруги окремого дизель-генератора в залежності від навантаження СПП дозволяє підвищити коефіцієнт корисної дії на 2-4 % і коефіцієнт потужності на 7-9 % електроприводу.

  3. Експериментальним шляхом встановлено, що максимальні миттєві значення навантажувального моменту первинного двигуна для пускових режимів виникають у момент початку збільшення напруги синхронного генератора після його провалу і залежать від прискорення його наростання.

  4. Експериментальним шляхом встановлено, що мінімально можливі значення навантажувального моменту первинного двигуна забезпечуються при мінімально можливому значення напруги синхронного генератора і максимальному значенні коефіцієнта статизму регулятора напруги для пускових умов СПП.

  5. Теоретичні й експериментальні результати дозволили зменшити значення навантажувальних моментів первинних двигунів для пускових режимів СПП і зменшити вплив негативних ефектів на передачу потужності до СПП.

Публікації автора:

  1. Радченко А.П., Бендахман Букхалфа. Зменшення навантаження суднового дизель-генератора при пусках підрулюючого пристрою // Автоматизация судовых технических средств: Научн.-техн. сб. – Одесса: ОГМА. – 2000. –Вып. 5. – С. 76-79.

  2. Радченко А.П., Бендахман Букхалфа. Раціональний пуск суднового підрулюючого пристрою // Судовые энергетические установки: Науч.-техн. сб. – Одесса, ОГМА. – 2000. – Вып. 5. – С. 90-93.

  3. Бендахман Букхалфа. Анализ способов пуска асинхронного двигателя подруливающего устройства от отдельного генератора // ТЕМА. – Одесса, ОГМУ. – 1999. – Вып.2. – С. 49-52.

  4. Бендахман Букхалфа. Анализ способов пуска асинхронного двигателя подруливающего устройства от полупроводниковых преобразователей // Електромашинобудування та електрообладнання: Респ. міжвідомчий наук.-техн. зб. – К.: Техніка, 2000. – Вип. 54. – С. 30-33.

  5. Радченко А.П., Бендахман Букхалфа, Буда Рашид. Стохастична модель теплонапруженості суднового дизель-генератора // Судовые энергетические установки: Науч.-техн. сб. – Одесса, ОГМА. – 2000. – Вып. 5. – С. 94-98.

  6. Васильев В.Н., Слободниченко Б.И., Бендахман Букхалфа. Динамика асинхронного частотно-управляемого электропривода подруливающего устройства // Електромашинобудування та електрообладнання: Респ. міжвідомчий наук.-техн. зб. – К.: Техніка, 1998. – Вип.50. – С. 60-62.

  7. Васильев В.Н., Бендахман Букхалфа. Пуск судового асинхронного короткозамкнутого электродвигателя // Електромашинобудування та електрообладнання: Респ. міжвідомчий наук.-техн. зб. – К.: Техніка, 1999. – Вип. 52. – С. 53-56.

  8. Васильев В.Н., Шишкин А.В., Бендахман Букхалфа. Управляемый тиристорный пуск судового асинхронного двигателя // Автоматизация судовых технических средств: Научн.-техн. сб. – Одесса: ОГМА. – 1999. – Вып. 4. – С. 28-31.

  9. Васильев В.Н., Бендахман Букхалфа. Пути повышения энергетических показателей судовой электростанции // Научно-техническая конференция «Перспективные направления развития экологии, экономики, энергетики»: Сб. науч. статей. – Одесса: ОЦНТЭИ. – 1998. – С. 115-119.