Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Прилади і методи контролю та визначення складу речовин


Водолазський Віталій Миколайович. Підвищення чутливості ферозондового методу контролю металевих включень у харчових продуктах : Дис... канд. наук: 05.11.13 - 2008.



Анотація до роботи:

Водолазський В.М. Підвищення чутливості магнітного методу контролю харчових продуктів шляхом використання ферозондів.- Рукопис.

Дисертація на здобуття ученого ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.13- Прилади і методи контролю та визначення складу речовин. Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. Луганськ, 2008

У дисертації запропонований і теоретично обґрунтований метод підвищення чутливості електромагнітних металодетекторів, заснований на використанні в якості їх магніточутливих елементів ферозондів, об'єднаних у БФД.

Розроблено метод синтезу магнітного поля в заданій галузі. Розроблено математичні моделі для розрахунку магнітного поля, індукованого ФЧ у прикладеному постійному і змінному магнітних полях, а також поля що створюється попередньо намагніченій ФЧ.

У роботі розроблені основи теорії БФД, що представляє собою лінійку ферозондів, об'єднаних одним осердям.

Знайдено аналітичні вирази для функції перетворення БФД, її залежності від режиму збудження, запропонована методика розрахунку БФД. Дано аналіз як аперіодичного режиму БФД, так і резонансного, тобто режиму параметричного посилення. Отримано аналітичні залежності для визначення амплітуди вихідного сигналу при резонансному режимі роботи, визначена область стійкості, розглянуто питання рівномірності вихідної характеристики БФД, запропоновані формули для розрахунку припустимих відстаней між ферозондами в лінійці БФД.

Результати теоретичних розрахунків перевірені шляхом натурного експерименту. Проведено експериментальні дослідження магнітного поля зондуючої котушки. Експериментально визначене магнітне поле індукованого ФЧ як у прикладеному зондуючому полі, так і в залишковому. Шляхом експериментальних досліджень знайдена чутливість БФД і його поріг чутливості. Підтверджено надійність роботи металодетектора в умовах контролю потоку харчових продуктів для виявлення ФЧ.

Розроблено і виготовлено експериментальний зразок приладу для контролю харчових продуктів на наявність ФЧ, приведені результати перевірки приладу при контролі потоку зерна.

У дисертації вирішена задача підвищення чутливості металодетекторів для харчової промисловості на основі застосування в якості чутливих елементів ферозондів, що утворюють багатоелементний ферозондовий детектор.

1. Зроблено аналіз існуючих методів побудови електромагнітних металодетекторів, на основі якого зроблений висновок про те, що для підвищення їхньої чутливості і зниження порога чутливості необхідно застосувати в лінійних системах металодетекторів ферозонди, що дадуть можливість вимірювати магнітні поля напруженістю близько А/м.

2. Розроблено методику синтезу котушок, що індукують зондуюче поле, яке дозволяє в області розташування магніточутливих елементів створювати поле необхідної топографії.

3. Розроблено методику розрахунку магнітного поля розсіювання намагнічених ФЧ, що дозволяє визначити поріг чутливості елементів, що вимірюють магнітне поле. Максимальне значення напружності поля розсіювання на відстані 40 мм складає А/м для ФЧ масою 10 мг.

4. Запропонований і теоретично обґрунтований багатоелементний ферозондовий детектор, що дає можливість контролювати потік харчових продуктів на конвеєрі. Встановлено, що проникність форми осердь, з'єднаних під кутом одне до одного зменшується на 40-50%, у порівнянні зі стрижневими осердями.

5. Для підвищення чутливості ферозондового вимірювального перетворювача теоретично досліджений режим параметричного посилення, при якому на порядок підвищується чутливість ферозондів у порівнянні з аперіодичним режимом.

6. Встановлено, що розрахунок функції перетворення ферозондів, обмотки яких з'єднані послідовно, в основному залежить від струму збудження. Розрахунки показують, що величина струму збудження визначається активною складовою опору ланцюга, тому що реактивний опір не перевищує 2-4 Ом.

7. Шляхом розрахунку за розробленою методикою визначено, що вихідний сигнал мостової схеми в режимі параметричного посилення в 1,2-1,6 рази більше, ніж за схемою з вторинною обмоткою.

8. Отримано функцію перетворення ферозонда, що вимірює синусоїдальне магнітне поле; встановлено, що амплітуда вихідного сигналу ферозонда починає зменшуватися при частоті поля що вимірюється, 0,8 від частоти збудження.

9. Шляхом експерименту встановлено, що розбіжність результатів розрахунку зондуючої котушки шляхом синтезу поля, що створюється нею , з експериментальними даними не перевищує 8%.

10. Експериментально встановлено, що розроблені ферозондові металодетектори мають поріг чутливості 5 мг, що відповідає вимогам харчової промисловості і на 2 порядки нижче порога чутливості існуючих електромагнітних детекторів.

Публікації автора:

1. Водолазский В.Н., Калмыков М.А., Ясуник С.Н. Синтез электромагнитной системы вибровозбудителя// Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.-Луганськ: СНУ ім.В.Даля, 2002- №12, с.56-59

Здобувачем виконано розрахунок синтезу електромагнітної системи.

2. Шведчикова И.А., Водолазский В.Н. Повышение чувствительности и помехоустойчивости вихретокового металлодетектора // Вестник НТУ «ХПИ».-2004- №22.- с.107-112

Здобувачем запропоновано систему визначення положення металевого включення і метод збільшення перешкодостійкості.

3. Водолазский В.Н., Косарев В.И. Совершенствование алгоритма работы металлодетектора// Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.-Луганськ: СНУ ім.В.Даля, 2006-№2 (96) c.53-58

Здобувачем запропоновано новий алгоритм роботи металодетектора.

4. Водолазский В.Н., Шведчикова И.А. Принципы построения металлодетекторов (обзор)// Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.-Луганськ: СНУ ім.В.Даля, 2006-№9 (103).- с. 242-247

Здобувачем запропоновано метод класифікації металодетекторів.

5. Гречишкина Н.В., Водолазский В.Н., Корбан Н.П. Расчет поля намагниченных феррочастиц// Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.-Луганськ: СНУ ім.В.Даля, 2007-№11 (117).- с. 39-44

Здобувачем запропоновано елементи методу розрахунку магнітного поля феромагнітної частки.

6. Яковенко В.В., Водолазский В.Н. Синтез магнитного поля электротехнического устройства, Вісник Кременчуцького державного політехнічного університету імені Михайла Остроградського.- Кременчук: КДПУ, 2007.- Вип. 3/2007 (44).- с.58-59.

Здобувачем виконано розрахунок синтезу магнітного поля.

7. Шведчикова И.А., Водолазский В.Н., Сухаревская Н.А. Синтез новых технических решений и организация процесса проектирования// Вісник Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.-Луганськ: СНУ ім.В.Даля, 2007-№4 (110).- с.203-206.

Здобувачем запропоновано програмну реалізацію алгоритму синтезу нових технічних рішень.

8. Yakovenko V., Shvedchikova I., Vodolazsky V., Korban M. The Electromagnetic Combined Metal Detector. ISEF 2007-XIII International Symposium on Electromagnetic Fields in Mechatronics, Electrical and Electronic Engineering, Prague, Czech Republic p. 36-37

Здобувачем запропоновано нову конструкцію датчика на ферозондах.

9. Shvedchikova I., Vodolazsky V. Classification of separators magnetic circuits// XXIX IC-SPETO, Gliwice-Ustron, Poland, 24-27.05.2006. Vol.1.-PP.65-69.

Здобувачем запропоновано елементи методу класифікації сепараторів.