Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Торонченко Ольга Миколаївна. Періодична нормобарична гіпоксія та кверцетин у лікуванні хворих ішемічною хворобою серця із супутньою цереброваскулярною патологією : дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / АМН України; Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска. - К., 2005.



Анотація до роботи:

Торонченко О.М. Періодична нормобарична гіпоксія та кверцетин у лікуванні хворих ішемічною хворобою серця із супутньою цереброваскулярною патологією. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11- кардіологія. Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України, Київ, 2005.

У дисертаційній роботі висвітлюється питання особливостей перебігу ІХС, стенокардії напруження ФК II-III у поєднанні з ДЕ I-II атеросклеротичного та гіпертонічного генезу. Метод ПНГ застосовували в комплексному лікуванні хворих на ІХС із ДЕ на фоні артеріальної гіпертензії та церебрального атеросклерозу та у хворих на ІХС із ДЕ на фоні церебрального атеросклерозу. Комплексне лікування із застосуванням кверцетину проводили у хворих на ІХС із ДЕ на фоні церебрального атеросклерозу. Вивчали вплив запропонованої терапії на клінічний перебіг, стан центральної та церебральної гемодинаміки, ПОЛ, антиоксидантного захисту, ліпідного обміну, стан коагуляційного та мікроциркуляторного гемостазу на 15 добу лікування і через 6 місяців після лікування. Використання запропонованої терапії сприяє покращанню досліджуваних показників. Віддалені результати лікування підтверджують ефективність проведеного лікування.

  1. У дисертації вирішене актуальне завдання поліпшення ефективності лікування хворих на ІХС із супутньою дисциркуляторною енцефалопатією на основі результатів дослідження особливостей клінічного перебігу, гемодинаміки, ПОЛ, антиоксидантного захисту, ліпідного обміну, гемостазу у хворих на ІХС із ДЕ із застосуванням ПНГ та кверцетину.

  2. У хворих на ІХС із ДЕ на фоні артеріальної гіпертензії та церебрального атеросклерозу виявлено збільшення серцевого індексу на 20,4% (р<0,01), підвищення загального периферичного опору на 17,4% (р<0,05) на фоні збереженої фракції викиду. У хворих на ІХС із ДЕ на фоні церебрального атеросклерозу виявлено зменшення фракції викиду на 12,3% (р<0,01), ударного індексу - на 8,5% (р<0,01) та підвищення загального периферичного опору на 21,2% (р<0,01).

  3. У хворих на ІХС із ДЕ в порівнянні з групою хворих на ІХС без клінічних проявів ДЕ виявлено більш виражену активацію вільнорадикального окислення з підвищенням концентрації МДА та ДК на фоні зниження активності антиоксидантного захисту, активацію коагуляційного (підвищення рівня фібриногену, подовження тромбінового, протромбінового часу) та тромбоцитарного гемостазу.

  4. Застосування ПНГ у комплексному лікуванні хворих на ІХС із ДЕ на фоні артеріальної гіпертензії та церебрального атеросклерозу створило додаткові гіпотензивний (зниження систолічного тиску на 19,8%; р<0,05) та антиангінальний ефекти (зменшення кількості спожитого нітрогліцерину на 64,5%; р<0,001), сприяло підвищенню показника граничного навантаження на 29,7%, р<0,001), зменшенню серцевого індексу на 15,8% (р<0,01), зниженню активності ПОЛ, зменшенню прокоагулянтних властивостей крові, концентрації холестерину. Позитивні зміни через 6 місяців після лікування зберігалися для таких показників, як реографічний індекс, МДА, ДК та загальний холестерин.

  5. Застосування ПНГ у комплексному лікуванні хворих на ІХС із ДЕ атеросклеротичного генезу призводило до збільшення граничного навантаження на 26,4% (р<0,01), збільшення ФВ на 17,4% (р<0,001), зменшення інтенсивності ПОЛ У катамнезі на досягнутому рівні залишалися величина ФВ, показники МДА і ДК, вірогідно нижчим у порівнянні з ефектами традиційного лікування залишався вміст фібриногену (на 10,9%, р<0,01).

  6. Комплексне лікування із застосуванням кверцетину в групі хворих на ІХС із ДЕ на фоні церебрального атеросклерозу створювало більш виражений антиангінальний ефект (зменшення кількості спожитого нітрогліцерину на 56,3%, р<0,01), послаблювало головні болі; сприяло підвищенню показника граничного навантаження на 26,1% (р<0,01), покращанню показників центральної та церебральної гемодинаміки, вірогідному зниженню вмісту первинних та вторинних продуктів ПОЛ у крові, холестерину та фібриногену. Через 6 місяців найбільш стійкими виявилися показники ПОЛ (МДА і ДК) та антиоксидантного захисту (СОД, каталаза).

Публікації автора:

  1. Торонченко О.М. Особливості клінічного перебігу ішемічної хвороби серця у хворих з гіпертонічною дисциркуляторною енцефалоптаією // Лікарська справа. Врачебное дело. – 2000. - № 6. – С. 57 – 61.

  2. Торонченко О.М. Лікування хворих ішемічною хворобою серця з атеросклеротичною дисциркуляторною енцефалопатією методом періодичної нормобаричної гіпоксії // Український журнал екстремальної медицини імені Г.О. Можаєва.- 2000. – Т. 1, № 1. – С. 64 – 66.

  3. Торонченко О.М. Лікування хворих на ішемічну хворобу серця з гіпертонічною дисциркуляторною енцефалопатією методом періодичної нормобаричної гіпоксії // Медицина сьогодні і завтра. – 2000.- № 2. – С. 51 – 53.

  4. Торонченко О.М., Казаков Ю .М. Застосування кверцетину у комплексному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця з атеросклеротичною дисциркуляторною енцефалопатією // Буковинський медичний вісник. – 2000. - № 4. – С. 95 – 99. Здобувачем особисто проведене клініко-інструментальне обстеження хворих, їх курація на етапі реабілітації, самостійно проаналізовані отримані дані, зроблені висновки, написана та підготовлена до друку стаття.

  5. Торонченко О.М., Казаков Ю.М. Особливості клінічного перебігу ішемічної хвороби серця у поєднанні з атеросклеротичною дисциркуляторною енцефалопатією // Український вісник психоневрології. – Том 12, вип. 2 (39). - 2004. – С. 52 – 55. Здобувач особисто провів обстеження хворих, проаналізував та узагальнив отримані дані, підготував статтю до друку.

  6. Деклараційний патент України № 39510 А Спосіб лікування ішемічної хвороби серця із супутньою дисциркуляторною енцефалопатією / Торонченко О.М. // Бюл.ПВ. - № 5. – 2001.

  7. Чекаліна Н.І., Дігтяр О.М. Психосоматичний стан хворих на ураження органів дихання під впливом нормобаричної гіпоксії // Проблеми екології та медицини // Матеріали конференцій та тези доповідей. – 1998. - № 3-4. – С. 35 – 36. Здобувачем особисто проведений підбір хворих, здійснені обстеження (загальноклінічне, інструментальне), підготовлено до друку статтю.

  8. Торонченко О.М., Торонченко П.А. Периодическая нормобарическая гипоксия как один из методов лечения и профилактики инвалидности у больных ИБС с сопутствующей гипертонической болезнью // Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності “Сучасні проблеми медико-соціальної експертизи і реабілітації хворих та інвалідів внаслідок серцево-судинних захворювань”. - Дніпропетровськ. – 2002. – С. 200–204. Здобувачем особисто проведені клініко-інструментальне дослідження хворих, лікування; самостійно проаналізовані та статистично оброблені отримані дані, зроблені висновки, написано та підготовлено до друку статтю.

  1. Торонченко О.М., Торонченко П.А., Кулай Н.А., Білозір Л.Л. Особливості клінічного перебігу, ліпідного обміну, ПОЛ та антиоксидантного захисту хворих ІХС у поєднанні з гіпертонічною хворобою і проявами дисциркуляторної енцефалопатії // Тези доповідей 3-го міжнародного конгресу студентів і молодих учених. – Тернопіль. – 1999. – С. 36 – 37. Тези написані та відредаговані особисто здобувачем на основі матеріалів власних клініко-інструментальних обстежень хворих та особисто проведеного статистичного аналізу.

  2. Торонченко О.М., Романенко Н.А. Вплив періодичної нормобаричної гіпоксії на перекисне окислення ліпідів у хворих ІХС із супутніми цереброваскулярними синдромами // Тези IV міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених. – Тернопіль. – 2000. – С.44. Тези написані та відредаговані особисто здобувачем на основі матеріалів власних клініко-інструментальних обстежень хворих, та особисто проведеного статистичного аналізу.

  3. Торонченко О.М., Казаков Ю.М. Лечение больных ИБС в сочетании с дисциркуляторной энцефалопатией методом периодической нормобарической гипоксии // Тезисы Российского национального конгресса кардиологов. Кардиология, основанная на доказательствах. – Москва. – 2000. – С. 299. Тези написані особисто пошукувачем на основі власних досліджень та даних статистичної обробки отриманих результатів.

  4. Торонченко О.М., Істомін Ф.М. Застосування кверцетину у комплексному лікуванні хворих ішемічною хворобою серця із супутньою дисциркуляторною енцефалопатією // Материалы III Республиканской научно-практической конференции “Новое в клинической фармакологии и фармакотерапии заболеваний внутренних органов”. – Харьков. – 2000. – С. 127 – 129. Здобувачем особисто здійснено обстеження хворих, проведено лікування, статистично оброблені отримані результати, написані тези, виголошена доповідь на конференції.

  5. Торонченко О.М., Штомпель В.Ю., Андрейченко А.В. Лікування хворих ішемічною хворобою серця із супутньою дисциркуляторною енцефалопатією методом адаптації до періодичної нормобаричної гіпоксії. // Матеріали республіканської науково-практичної конференції молодих вчених “Достижения и перспективы развития терапии в канун XXI века”. – Харків. – 2000. – С. 74 – 75. Здобувачем особисто проведені обстеження та лікування хворих, статистично оброблені отримані результати, написані тези.

  6. Торонченко О.М., Світко Т.А. Періодична нормобарична гіпоксія у комплексному лікуванні хворих ішемічною хворобою серця із супутньою атеросклеротичною дисциркуляторною енцефалопатією // Матеріали V міжнародного конгресу студентів і молодих учених. – Тернопіль. – 2001. – С. 24. Здобувачем особисто проведені обстеження та лікування хворих, оцінені та статистично оброблені результати роботи, зроблені висновки, написані тези.

  7. Торонченко О.М., Андрейченко А.В. Кверцетин у комплексному лікуванні хворих ішемічною хворобою серця із гіпертонічною хворобою та супутньою цереброваскулярною патологією // Материалы IV Всеукраинской научно-практической конференции “Новое в клинической фармакологии и фармакотерапии заболеваний внутренний органов”. Харьков. 2002.- С. 183. Здобувач особисто здійснив обстеження хворих, проаналізував отримані дані, підготував публікацію і доповідь.