На основі проведених досліджень, викладених в дисертації, сформульовано і обґрунтовано наукові положення, сукупність яких можна кваліфікувати як рішення науково-прикладної задачі організаційно-технологічної підготовки реалізації СП на принципах системотехніки. Використання отриманих результатів дозволяє забезпечити ефективну реалізацію СП, зацікавленість у використанні сучасних методів вироблення рішень і зниженні собівартості, а запропоновані методи і моделі є подальшим розвитком теорії і практики аналізу ефективності і ризику проектів. В результаті виконаних досліджень одержані такі висновки і науково-технічні результати: На основі досвіду вироблення ОТР, аналізу вітчизняних і зарубіжних джерел виявлена і обґрунтована необхідність створення методики ОТП складних проектів з використанням КУСГів шляхом рішення комплексу різнохарактерних задач, сформульована мета і проведена постановка задач дослідження. З урахуванням принципів системотехніки, що враховують міжсистемні зв'язки, вирішено комплекс поставлених задач, характерних для реалізації СП, розроблені основні положення їх обґрунтування в економіко-математичній постановці на єдиній методологічній, інформаційній і моделюючій основі. Запропоновано рішення задачі вибору оптимального варіанта реалізації СП в строк з урахуванням процесів інвестування і отримання доходів шляхом розробки етапного підходу її розв’язання. На основі порівняння трьох конкурентних варіантів рішень при визначенні оптимальних режимів виробництва: потоковий на сітях, універсальний алгоритм ЛП і М-задача ЛП, доказана ефективність потокового методу. Запропоновано підхід аналізу двоїстості в задачах оптимального програмування на основі порівняння алгоритмів потоків в сітях і ЛП, який дозволив визначити дугові фінансові потоки, а також розроблено метод їх визначення шляхом вирізування подій (вузлів). Розроблено алгоритм і програму імітаційного моделювання MONTE, що дозволяє оцінити ОТН реалізації СП, встановити межу допустимого ризику і сприяє виробленню та ухваленню ОТР. Розроблено програму INWEST, що реалізує технологію інвестування складного проекту в зв'язці з доходами і термінами інвестування на основі модифікованого потокового алгоритму. Розроблено аналітичний метод і програму GRAF оцінки розподілу ресурсів в СП. Розроблено методику управління складними проектами з урахуванням організаційно-технологічних, ресурсних, часових обмежень та ОТН результату. Отримані результати досліджень впроваджено в практику підготовки і реалізації СП. Розроблено і упроваджено на базі ЕОМ комплекси програм математичного забезпечення, що володіють багатоцільовим характером використання. Їх ефективність підтверджена при реалізації СП.
Опубліковані роботи автора за темою дисертації Павлов Ф.И. Модель учета риска в строительных контрактах. Збірник наукових праць. Проблеми реконструкції та експлуатації промислових та цивільних об'єктів. Дніпропетровьск, 1999. – с.269-271. Тян Р.Б., Павлов Ф.И. Выбор варианта инвестирования программ на сетевой структуре. Збірник наукових праць. В.77. Економікс: проблеми теорії та практики. – С.27-36. ДНУ. Дніпропетровськ, 2001.
Особистий внесок автора: постановка задачі, обгрунтування необхідності врахування організаційно-технологічних обмежень та вибір етапного підходу в визначенні термінів реалізації складного проекту, ЧДД та дугових фінансових потоків; розв`язання методичного прикладу. Пшегорлінська О.А., Павлов Ф.І. Облік невизначенності в реалізації проектів. Зб. Держава та регіони, Серія: Державне управління. №1. 2001. С.140-145.
Особистий внесок автора: постановка та визначення стратегії в обгрунтуванні межі ризику у виборі договірних величин кошторисної вартості і тривалості реалізації проекту. И.Д. Павлов, А.В. Радкевич, Ф.И. Павлов. Организационно-технологические аспекты формирования инвестиционных программ в транспортном строительстве. // Строительство: Сб. научн. тр. ДИИТа – Вып. 10. – Д., 2002. С.92-102.
Особистий внесок автора: постановка задачі на базі лінеаризації цільової функції, реалізація методологічного прикладу для вибору оптимального рішення на основі потокового алгоритму та реалізація на ЕОМ. Данкевич Н.А., Павлов Ф.И. Методы учета риска в строительных контрактах. Перспективні задачі інженерної науки. Збірник наукових праць. Вып. 5. GAUDEAMUS, 2003. Международная конференция в IGALO. С.260-263.
Особистий внесок автора: розробка алгоритма статистичного моделювання двомірної випадкової величини та його реалізація для визначення імовірного розподілу результатів проекту. І.Д. Павлов, О.А. Пшегорлінська, Ф.І. Павлов. Обгрунтування межі допустимого ризику у виборі тривалості і вартості реалізації проекту. Збірник наукових праць за матеріалами міжнародної НПК 27-28 березня 2001 р. м. Київ, 2001. С.308-310.
Особистий внесок автора: обгрунтована технологія визначення межі допустимого ризику на основі різноманітності можливих станів. Програма MONTE базується на імітаційному моделюванні та дозволяє отримати імовірний розподіл випадкових значень тривалості і вартості. Павлов Ф.И., Антипенко Е.Ю. Вероятностная оценка денежных потоков по проекту с учетом их коррелированности. Строительство. Материаловедение. Машиностроение. // Сб. научных тр. №20 – Дн-ск: ПГАСиА, 2002, с.82-88.
Особистий внесок автора: доведена необхідність врахування величини дисперсії ЧДД та математичного очикування. Павлов И.Д., Радкевич А.В., Кучеренко О.Н., Павлов Ф.И. Выработка оптимальных решений строительства крупных промышленных объектов в заданный срок на основе СПУ. Сборник научн. трудов. Проблемы и перспективы современного строительства. Запорожье, 2003, с.140-147.
Особистий внесок автора: розробка економіко-математичної моделі вибору оптимального рішення по реалізації складного проекту в термін, установлений інвестором. А.В. Радкевич, И.Д. Павлов, Ф.И. Павлов. Обобщение теоретических положений и методов оценки моделей планирования развития и подготовки реализации проектов сложных восстановлений в заданный срок. С.206-213. Вісник ДНУЗТ ім. ак. В.Лазаряна. – Вип. 4. – Д.: Вид-во ДНУЗТ ім. ак. Лазаряна, 2004. – 253 с.
Особистий внесок автора: розробка технології розв`язання методологічного прикладу та його реалізація па ПЕОМ. Методы и модели оценки решений производственно-экономического планирования / Н.А. Данкевич, Ф.И. Павлов / Строительство. Материаловедение. Машиностроение: Сб. научн. тр. Вып. 31. – Днепропетровск: ПГАСиА, 2005. – с. 147-150.
Особистий внесок автора: розробка алгоритма визначення вірогідного розподілу значень тривалості та вартості для висновків про прийнятність пропозицій інвестора. Интеграция участников реализации инвестиционных проектов с учетом межсистемных связей / И.Д. Павлов, А.В. Радкевич, Ф.И. Павлов // Строительство. Материаловедение. Машиностроение: Сб. научн. тр. Вып. 31. – Днепропетровск: ПГАСиА, 2005. – с. 46-50.
Особистий внесок автора: обгрунтування необхідності врахування при реалізації складного проекту негативних моментів та запропоновано структуру моделі, що враховує негаразди міжпроектних зв`язків, ліквідує дублювання та ін. Павлов І.Д., Кучеренко О.М., Павлов Ф.І. Оптимізація освоєння коштів, отриманих від емісії корпоративних акцій на сітьовій структурі. Матеріали VIII МНПК «Наука і освіта, 2005», Том 76. Інвестиційна діяльність та фондові ринки. Днепр., Наука і освіта, 2005. – с.9-11.
Особистий внесок автора: запропоновано етапний підхід до розв`язання задачі на сітьовій структурі. X НТК студентів, магістрів, аспірантів і викладачів ЗДІА, ч.III. Секція «Будівництва та водних ресурсів», 18-22 квітня 2005 р. – с.72-73.
О.Н. Кучеренко, Ф.И. Павлов. Применение методов планирования и управления при привлечении инвестиций путем эмиссии корпоративных акций. Особистий внесок автора: обгрунтування використання комплексних укрупнених сітьових графіків для реалізації інвестиційних складних проектів. |