Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Політичні науки / Політичні інститути, етнополітична конфліктологія, національні та політичні процеси і технології


Пазиніч Юлія Миколаївна. Особливості трансформації політичної системи України в епоху Гетьманщини : дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2007. — 220арк. — Бібліогр.: арк. 190-206.



Анотація до роботи:

Пазиніч Ю.М. Особливості трансформації політичної системи України в епоху Гетьманщини. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.02 – політичні інститути та процеси. Дніпропетровський національний університет, Дніпропетровськ, 2007.

У дисертаційній роботі проаналізовані умови виникнення і подальшого розвитку політичної системи українського суспільства в епоху Гетьманщини, визначені та охарактеризовані основні її структурні елементи, використана її типологізація, досліджені особливості трансформації політичної системи у порівнянні з європейською, передусім польською та російською практикою. У роботі доведено, що на території Гетьманщини існувала політична система, яка функціонувала протягом другої половини XVII–XVIIІ ст. на рівні інституціональної, нормативно-правової, ідеологічної та культурної підсистем. Формування політичної системи Гетьманщини відбувалося на перехресті традицій різних держав, вплив яких обумовлював зміни у самій системі. Також трансформація відбувалося відповідно до зміни політичного режиму, геополітичного та людського фактору, причому трансформація політичної системи, політичної культури та політичної особи не була синхронизованою. Виявлено фактори, що негативно впливали на процес державотворення, та на підставі узагальнення політичного досвіду політичної системи Гетьманщини сформульовані рекомендації в контексті сучасного використання здобутків минулого щодо процесу формування державного правління, оптимального для сьогоденної України.