Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


17. Алі Нанкалі. Особливості розподілу жувального тиску штифтовими конструкціями зубних протезів: дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2004. , табл.



Анотація до роботи:

Алі Нанкалі. Особливості розподілу жувального тиску штифтовими конструкціями зубних протезів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Київ, 2004.

Дисертація присвячена питанням дослідження розподілу жувального тиску штифтовими конструкціями зубних протезів.

Вперше досліджено міцностні характеристики твердих тканин коренів зубів по Брилью і Вікерсу за допомогою приладу ТК-2, та визначено, що багатокореневі зуби поступаються по твердості та міцності однокореневим зубам на 12,5%.

Вперше досліджені особливості розподілу жувального тиску штифтовими конструкціями зубних протезів шляхом визначення моменту інерції та опору різних конструкцій під жувальним тиском.

Розроблено підхід до планування штифтових конструкцій, що обумовлює найбільшу клінічну ефективність створюваних конструкцій.

Вперше запропоновано систематизацію жувального тиску, за допомогою якої можна більш точно підбирати протези для відновлення зубного ряду. Ця систематизація сприяє поліпшенню діагностики і вибору найбільш раціональних методів лікування.

На основі отриманих у ході досліджень результатів та математичного моделювання спроектовано новий варіант штифтової конструкції, що впроваджена в практику і підтвердила свою ефективність.

Розроблено конструкцію пір'євого бору для препарування та підготовки твердих тканин коренів зубів при протезуванні новою штифтовою конструкцію з кільцевою вкладкою.

У дисертаційній роботі представлено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної наукової задачі, яка полягає в підвищенні ефективності використання штифтових конструкцій зубних протезів шляхом вивчення особливостей розподілу жувального тиску в різних функціонально орієнтованих групах зубів та розробки оригінальної штифтової конструкції з кільцевою вкладкою.

1. Структура пружних компонентів твердих тканин коренів багатокореневих зубів дорівнює 79,3-79,7НRВ, однокореневих – 91-89 НRВ. Багатокореневі зуби поступаються за жорсткістю та міцністю однокореневим зубам на 12,5%.

2. Величина силових дій на опорні структури кореня зуба в умовах жувального навантаження залежить від площі його поперечного перерізу і дорівнює для перших різців – 717,4+5%Н.; других – 701,7+5%Н.; іклів – 1001+5%Н.; – перших перемолярів – 1147+5%Н.; – других перемолярів – 1365+5%Н.; перших і других молярів – 1908+5% Н.

3. Міцність та жорсткість фіксації штифтової конструкції у корені зуба залежить, від здатності конструкції сприймати горизонтальну складову жувального навантаження, і згинаючого моменту, котрий викликається цією силою, де момент інерції дорівнює 204,6-233.7мм4, а момент опору дорівнює 65,1-68,2 мм3.

4. При створенні математичної моделі визначено, що розподіл жувального тиску між штифтовою конструкцією та структурами протезованого зуба є більш ефективним при використанні штифтової конструкції з кільцевою вкладкою. Про це свідчать більша (на 16,7 – 70,9%) величина площі поверхні у порівнянні з іншими штифтовими конструкціями; вищий ступінь жорсткості та міцності з’єднання з твердими тканинами зуба (на 24 – 70,9%).

5. При розробці клінічних показань для різних конструкцій штифтових зубів прийшли до висновку, що їх можна використовувати: при руйнуванні коронок зубів більш, ніж на 80%, для відновлення зубного ряду в якості опорних елементів; використання конструкції у виді ключа оклюзії, при зниженні висоти прикусу; при аномаліях структури зуба та незадовільних умовах для фіксації. Штифтову конструкцію з кільцевою вкладкою слід застосувати для протезування, в тих випадках, коли довжина, на яку можна заглибити штифт обмежена до 50% звичайної довжини штифта.

Публікації автора:

    1. Али Нанкали. Механико-математическое обоснование применения. штифтовой конструкции с кольцевой вкладкой // Современная стоматология. – №1(21). – 2003. – С. 114-117.

    2. Али Нанкали. Дослідження характеристик міцності твердих тканин корнів // Український науково медичний молодіжний журнал. – 2002. –
      №3-4. – С. 74-76.

    3. Али Нанкали. Штифтовая конструкция с кольцевой вкладкой // Український Стоматологічний Альманах. – 2003. – №3. – С. 33-36.

    4. Али Нанкали. Штифтовая конструкция с кольцевой вкладкой //
      М-ли науково-практичної конференції студентів та молодих вчених Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця. – Студентське наукове товариство ім. О.О. Киселя. – 20-23 квітня 1999. – С. 61.

      1. Али Нанкали. Армирование корней зубов при использовании штифтов // М-ли науково-практичної конференції студентів та молодих вчених Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Студентське наукове товариство ім. О.О. Киселя. – 20-23 квітня 2000. –
        С. 106.