Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Заремба Ольга Віталіївна. Особливості перебігу нестабільної стенокардії, зміни в імунній системі, біохімічних показниках крові та варіабельності серцевого ритму у хворих, робота яких пов'язана з професійними шкідливостями : Дис... канд. наук: 14.01.11 - 2009.



Анотація до роботи:

Заремба О.В. Особливості перебігу нестабільної стенокардії, зміни в імунній системі, біохімічних показниках крові та варіабельності серцевого ритму у хворих, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спе-ціальністю 14.01.11 – кардіологія. – Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького МОЗ України. – Львів, 2009.

У дисертаційній роботі представлено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуального завдання клінічної кардіології, яке заключається у виявленні механізмів розвитку НС у хворих, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями, і застосування нових підходів до метаболічної терапії (корвітин), розкрито ряд нових відомостей про патофізіологічні механізми НС, вдосконалено методи її лікування.

На підставі комплексного аналізу змін імунної системи доповнено вчення про клінічні та патогенетичні характеристики перебігу НС у хворих, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями, досліджено вплив метаболічного лікарського засобу корвітину на патогенетичні процеси, які зумовлюють перебіг і прогресування НС.

На матеріалі власних досліджень встановлено, що застосування корвітину при комплексному лікуванні хворих з НС, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями, пригнічує процеси ПОЛ, активує АОЗ, нормалізує симпато-парасимпатичний баланс та імунну реактивність, покращує клінічний перебіг захворювання, ліпідний спектр крові та гемостаз. Доведено, що лікувальний ефект комплексної терапії з використанням корвітину більше виражений у хворих на НС, робота яких не пов’язана з професійними шкідливостями. При лікуванні пацієнтів з НС, які працюють у професійно-шкідливих умовах, доза корвітину повинна бути більшою, а комплексне лікування тривалішим. Результати дослідження впроваджені в навчальний процес і практичну медицину.

У дисертації представлено теоретичне узагальнення і практичне вирішення актуального завдання клінічної кардіології, яке полягає у з’яcуванні механізмів розвитку НС у хворих, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями, і вдосконаленні їх комплексного лікування з використанням метаболічного лікарського засобу корвітину.

1. У хворих на НС, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями, клінічна картина захворювання характеризується атиповим, малосимптомним перебігом, відсутністю характерного загрудинного болю і незначною кількістю приступів стенокардії у порівнянні з пацієнтами, які не працюють у професійно-шкідливих умовах.

2. У осіб, що піддаються впливу професійних шкідливостей, спостерігається депресія Т-клітинної ланки імунітету (зниження рівня T-лімфоцитів– на 42,9%) та активація гуморальної ланки імунітету (підвищення рівня Ig А на 55,2%; IgG - на 34,3%; ЦІК – на 45,1% при відсутності суттєвих змін показників Ig М), розбалансованість та автоагресивність імунного гомеостазу (достовірне зниження кількості Т-супресорів при відсутності суттєвих змін з боку Т-хелперів, що супроводжується достовірним підвищенням ІРІ та NK-клітин).

3. Рівень В-лімфоцитів у хворих на НС, які працюють у професійно-шкідливих умовах, залежить від стажу праці. При стажі до 10 років рівень CD19+ перевищує показники у практично здорових осіб (р<0,01), а при тривалості праці понад 10 років рівень CD19+ знижується (p<0,01), правдоподібно, під дією тривалого впливу ксенобіотиків.

4. У пацієнтів з НС виникає активація коагуляційної та пригнічення антикоагулянтної та фібринолітичної активності крові. У хворих на НС, які працюють у професійно-шкідливих умовах, ці зміни більше виражені, ніж у осіб, робота яких не пов’язана з професійними шкідливостями.

5. У пацієнтів з НС, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями, виявлено підвищення рівня ЗХС на 30,4%, ХС ЛПНЩ - на 32,0%, КА – на 62,3% і зниження рівня ХС ЛПВЩ на 34,9%. Відмічено також активацію ПОЛ, що проявляється підвищенням рівня МДА на 32,4% і пригніченням функції антиоксидантної системи, доказом чого є підвищення активності каталази на 37,5% та зниження рівня СОД на 41,2% у порівнянні з показниками здорових осіб. У хворих, робота яких не пов’язана з професійними шкідливостями, зміни вказаних показників були менше виражені.

6. У хворих на НС виявлено підвищення активності симпатичної та зниження активності парасимпатичної ВНС. Вказані розлади більше виражені у пацієнтів, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями (зниження SDNN на 35,1%; RMSSD на 30,1%; pNN50% на 38,6 %; HF на 26,8 % та підвищення LF на 20,0%).

7. Комплексне лікування хворих на НС з використанням корвітину сприяє підвищенню активності Т-клітинної та пригніченню гуморальної ланок імунітету, що є доказом усунення розбалансованості та автоагресії імунного гомеостазу (p<0,05). Корвітин пригнічує гіперкоагуляцію і підвищує антикоагулянтну та фібринолітичну активність крові (p<0,05), гальмує атерогенні зміни і перекисне окислення ліпідів, активує антиоксидантну систему крові.

8. Включення корвітину у комплексне лікування пацієнтів з НС, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями, дає кращий клінічний ефект, ніж загальноприйнята терапія, про що свідчить зменшення частоти та інтенсивності больового синдрому і добової дози нітратів.

Публікації автора:

1. Заремба О. В. Імунологічна реактивність організму хворих на нестабільну стенокардію, робота яких пов’язана із професійними шкідливостями / О. В. Заремба // Практична медицина. – 2008. - № 4. – С. 98-101.

2. Заремба О. В. Вплив корвітину на показники зсідання крові у хворих на нестабільну стенокардію, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями / О. В. Заремба // Acta Мedica Leopoliensia. Львівський медичний часопис. – 2008. – Т. XIV. - № 4. – С. 17-20.

3. Заремба Є. Х. Динаміка показників варіабельності серцевого ритму при комплексному лікуванні хворих на нестабільну стенокардію з використанням корвітину / Є. Х. Заремба, Ю. Г. Кияк, О. В. Заремба, О. В. Заремба-Федчишин // Практична медицина. – 2005. - № 3. - С. 34-37. (Здобувачу належить підбір тематичних хворих, клінічне спостереження пацієнтів, проведення статистичної обробки результатів, написання та підготовка статті до друку).

4. Заремба Є. Х. Вплив корвітину на показники ліпідного спектру крові у хворих на нестабільну стенокардію, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями / Є. Х. Заремба, Ю. Г. Кияк, О. В. Заремба // Сімейна медицина. – 2007. - № 4 (22). – С. 58-59. (Здобувачу належить підбір тематичних хворих, клінічне спостереження пацієнтів, проведення статистичної обробки результатів, написання та підготовка статті до друку).

5. Заремба Є. Х. Варіабельність ритму серця при застосуванні корвітину у хворих на нестабільну стенокардію, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями / Є. Х. Заремба, О. В. Заремба, О. В. Заремба-Федчишин // Acta medica leopoliensia. Львівський медичний часопис. - 2007. – Т. ХІІІ. - № 4. - С. 23-26. (Здобувач самостійно провела відбір хворих, проаналізувала результати дослідження ВСР у хворих на НС, зробила висновки).

6. Заремба Є. Х. Ефективність використання препарату «корвітин» у хворих на нестабільну стенокардію, робота яких пов`язана із впливом шкідливих чинників на виробництві / Є. Х. Заремба, О. В. Заремба // Інформаційний лист. – Київ, 2007. - № 177. - 3с. (Здобувачу належить підбір тематичних хворих, клінічне спостереження пацієнтів, проведення статистичної обробки результатів, написання та підготовка інформаційного листа до друку).

7. Заремба Є. Х. Динаміка показників ліпідного обміну у хворих на неста-більну стенокардію при комплексному лікуванні з використанням корвітину / Є. Х. Заремба, О. В. Заремба, О. В. Заремба-Федчишин, М. С. Була // Матеріали ІІ міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні наукові дослідження – 2006» (20-28 лютого 2006р.) – Дніпропетровськ, 2006. – С. 91-93. (Здобувачем представлено результати власних спостережень впливу корвітину на ліпідний обмін у хворих на НС, зроблено висновки).

8. Заремба Є. Х. Варіабельність ритму серця у хворих на нестабільну стенокардію при застосуванні корвітину / Є. Х. Заремба, О. В. Заремба // Тези доповідей ХІ Конгресу світової федерації Українських лікарських товариств (28-30 серпня 2006 р.) – Полтава – Київ – Чикаго, 2006. - С. 281. (Здобувачем представлено результати власних спостережень впливу корвітину на ВСР у хворих на НС, зроблено висновки).

9. Заремба Є. Х. Вплив корвітину на показники перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту у хворих із нестабільною стенокардією / Є. Х. Заремба, О. В. Заремба, О. В. Заремба–Федчишин // Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасні аспекти діагностики та лікування в кардіології та ревматології» (13-14 грудня 2007р.) – Вінниця, 2007. – С. 21-22. (Здобувачем проведено узагальнення результатів, написання та підготовку тез до друку).

10. Динаміка показників перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту під впливом корвітину у хворих на нестабільну стенокардію, робота яких пов’язана з професійними шкідливостями / Ю. Г. Кияк, Є. Х. Заремба, О. В. Заремба, О. В. Заремба-Федчишин // Матеріали науково-практичної конференції «Сучасні стандарти фармакотерапії у загальній практиці – сімейній медицині» (23-24 жовтня 2008 р.) – Вінниця, 2008. – С. 246. (Здобувачем проведено узагальнення результатів, написання та підготовку тез до друку).