Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Слєпічко Юля Миколаївна. Особливості клініки, діагностики та лікування генітального ендометріозу в дитячому та підлітковому віці" : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2002.



Анотація до роботи:

Слєпічко Ю.М. Особливості клініки, діагностики та лікування генітального ендометріозу в дитячому та підлітковому віці. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство і гінекологія.- Харківський державний медичний університет МОЗ України,
Харків, 2001.

На тлі вивчення і співставлення клінічних, патоморфологічних, інструментальних даних визначено імунний, нейро-ендокринний, психоемоційний стан та особливості фізичного і статевого розвитку у дівчаток-підлітків, які страждають на генітальний ендометріоз з урахуванням перебігу антенатального періоду розвитку. Удосконалена схема лікування генітального ендометріозу з урахуванням вікових особливостей; визначена ефективність консервативної терапії генітального ендометріозу препаратами діане-35, оргаметрил, в порівнянні з негормональною терапією. На підставі отриманих даних розроблено алгоритм діагностики, лікування та профілактики генітального ендометріозу у дівчаток-підлітків. Визначено, що гіпофізарно-оваріальні і імунні розлади у дівчаток-підлітків, хворих на генітальний ендометріоз, є первинними і обумовлені патологічним впливом факторів ризику в антенатальному періоді розвитку. Застосування в комплексній терапії препарату діане-35 нормалізує гомеостазіологічні показники, покращує стан дівчаток-підлітків, що виявляється в зникненні альгодисменореї, пубертатних маткових кровотеч, запобігає формуванню незворотних морфологічних змін у статевих органах, при мінімальних побічних ефектах.

В дисертації наведене нове вирішення наукової задачі, що виявляється у вивченні особливостей клінічного перебігу, імунологічного та гормонального гомеостазу у дівчаток-підлітків, хворих на ГЕ; і на цій основі розроблено алгоритм діагностики, лікування і профілактики ГЕ в дитячому та підлітковому віці.

  1. У дівчаток-підлітків, хворих на ГЕ, частота залучення в процес тіла матки становить 66,7%, яєчників – 56,9%, ретровагінальної клітковини – 9,7%, серед них комбінований ендометріоз – 47,2%. Особливістю внутрішнього ендометріозу у дівчаток-підлітків є відсутність дифузних і вузлових форм, осередковість процесу; ендометріозу яєчників – переважання малих форм, дрібних ендометріоїдних кіст; ендометріозу очеревини – наявність нетипових візуальних проявів ГЕ; ретроцервікального ендометріозу – відсутність самостійних форм, поєднання з внутрішнім ендометріозом.

  2. Гіпофізарно-оваріальні і імунні розлади у дівчаток-підлітків, хворих на ГЕ, є первинними по відношенню до ГЕ і обумовлені патологічним впливом факторів ризику в антенатальному періоді розвитку.

  3. Фізичний розвиток дівчаток-підлітків, хворих на ГЕ, характеризується перебільшенням нормоскеличного морфотипу – 86,1%. Статевий – відставанням темпів статевого дозрівання при випереджаючих строках (раннє менархе).

  4. Імунодефіцитні стани у дівчаток-підлітків, хворих на ГЕ, характеризуються Т-лімфопенією, порушенням в субпопуляційному вмісті Т-лімфоцитів, підвищенням концентрації IgG, зниженням концентрації IgA, підвищенням ЦІК. Неоднорідність імунопатологічних реакцій свідчить про їх первинність відносно ГЕ.

  5. Гіпофізарно-оваріальні розлади характеризуються активізацією ФСГ-функції, пригніченням секреції ЛГ, на тлі нормального рівня естрадіолу, підвищеного естріолу та зниженої концентрації прогестерону. Значне підвищення естріолу при нормальній концентрації естрадіолу та підвищенні кортизолу у дівчаток-підлітків з ГЕ можна пояснити лише з позицій його наднирокової природи (стрес – активація гіпофізарно-адреналової системи – андрогени наднирників – естріол).

  1. У дівчаток-підлітків, хворих на ГЕ, спостерігається достовірне підвищення концентрації СА-125 в сироватці крові із збільшенням в передменструальний період. Дані показники в першу фазу менструального циклу не залежать від локалізації процесу, в другу – достовірно відрізняються і більш за все виражені у хворих з комбінованим ендометріозом з залученням в процес яєчників. Достовірне підвищення концентрації СА-125 у хворих в передменструальний період можна ураховувати як специфічне для ГЕ і використовувати в скринінгу ГЕ в дитячому і підлітковому віці.

  2. Застосування в комплексній терапії препарату діане-35 підвищує ефективність терапії, нормалізує гомеостазіологічні показники, покращує стан дівчаток-підлітків, що проявляється в зникненні альгодисменореї, пубертатних маткових кровотеч, запобігає формуванню незворотних морфологічних змін у статевих органах.

Публікації автора:

  1. Лещинський П.Т., Слєпічко Ю.М., Дзюба Г.А., Крохмаль І.П., Корнієць Н.Г. Особливості гормонального стану у дівчаток-підлітків, хворих на генітальний ендометріоз // Буковинський медичний вісник. - 2000. - № 2-3. – С.85-87 (Автором проведено обстеження дівчаток-підлітків, хворих на генітальний ендометріоз, вивчено рівень гонадотропних і статевих гормонів, кортизону).

  2. Лещинский П.Т., Слепичко Ю.Н. Применение препарата “Гино-Певарил” в комплексной терапии вагинального кандидоза у подростков // Український медичний альманах. - 1999.-№ 1. – С. 83-84 (Автором проведено обстеження дівчаток-підлітків хворих, на генітальний ендометріоз, і сексуально активних одноліток. Виявлені особистості перебігу вагінального кандидозу).

  3. Макагонова В.В., Лещинский П.Т., Слепичко Ю.Н., Корниец Н.Г. Опыт использования гомеопатического препарата “Ременс” в лечении альгодисменореи у подростков //Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики: Зб.наук.праць. – Київ; Луганськ, 1999. -Вип. 3. – С. 109-112 (Автором проведено лікування дівчаток-підлітків з різними формами альгодисменореї, у тому числі і при генітальному ендометріозі, проаналізовано ефективність лікування).

  4. Лещинский П.Т., Слепичко Ю.Н. Особенности клеточного и гуморального иммунитета у подростков, страдающих генитальным эндометриозом, с учетом антенатального периода развития //Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики: Зб.наук.праць. – Київ; Луганськ, 1999. - Вип. 3. – С. 99-103 (Автором проведено обстеження дівчаток-підлітків, хворих на генітальний ендометріоз, проаналізовано особливості клітинного і гуморального імунітету, проведено математичну обробку отриманих результатів).

  5. Лещинський П.Т., Чуб В.В., Слєпічко Ю.М.. Роль пренатальних факторів в виникненні генітального ендометріозу в дитячому і підлітковому віці // Проблеми екології та медичної генетики і клінічної імунології: Зб.наук.праць. – Київ; Луганськ; Харків, 1998. – Вип. 4 (18). – С. 49-55 (Автором проведено вивчення амбулаторних карт дівчаток-підлітків, хворих на генітальний ендометріоз, визначений характер екстрагенітальної патології з урахуванням перебігу антенатального періоду розвитку).

  6. Лещинський П.Т., Слєпічко Ю.М. Визначення динаміки СА-125 в сироватці крові у дівчаток-підлітків, хворих на генітальний ендометріоз в моніторингу діагностики і лікування // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології: Зб.наук.праць. – Київ; Луганськ; Харків, 2000. – Вип. 2 (28). - С. 149-152 (Автором проведено обстеження рівня СА-125 в динаміці менструального циклу у дівчаток-підлітків, з генітальним ендометріозом, яким запропоновано різні схеми лікування, проведено аналіз отриманих даних, математична обробка).

  7. Лещинский П.Т., Макагонова В.В., Слепичко Ю.Н., Корниец Н.Г. Опыт применения гомеопатического препарата “Ременс” в гинекологической практике // Перинатологія та педіатрія. – 1999. – № 3. – С. 57-60 (Автором був виконаний розділ роботи щодо лікування препаратом “Ременс” дівчаток-підлітків з різними формами оваріальних розладів і генітальним ендометріозом).