Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Адміністративне право, фінансове право, інформаційне право


Паламарчук Валерій Олександрович. Організаційно-правові засади проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України: дисертація канд. юрид. наук.: 12.00.07 / Державна податкова адміністрація України. - Ірпінь, 2003.



Анотація до роботи:

Паламарчук В. О. Організаційно-правові засади проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право. – Академія державної податкової служби України. – Ірпінь, 2003.

Дисертація присвячена дослідженню формування інституту комплектування Збройних Сил за контрактом та вивченню і аналізу нормативно-правової бази в Україні, яка має суттєве значення в умовах сучасного державотворення для проведення військової реформи. Шляхом порівняння нормативної бази і практики ряду провідних держав світу визначені ключові напрями оптимізації завдань, які необхідно вирішити в процесі переходу Збройних Сил України до комплектування військово-службовцями за контрактом. В роботі подаються висновки і рекомендації щодо вдосконалення законодавства України з метою вирішення організаційно-правових проблем захисту прав військовослужбовців – як основного суб’єкту правовідносин під час військової служби за контрактом. Внесені пропозиції із цих питань сприйняті і знайшли відображення в законодавчих актах. Обґрунтовано необхідність подальшого законодавчого забезпечення системи управління та реформування структури місцевих органів військового управління і створення дійової системи рекламування військової служби та комплектування військових формувань військовослужбовцями за контрактом.

В дисертації розкриваються особливості та зміст контрактів, а також їх значення для забезпечення законності громадянином і державою – як двома рівноправними сторонами контракту про проходження військової служби у Збройних Силах України.

У ході виконання “Державної Програми переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом”, в ситуації зміни воєнно-політичної обстановки у світі, реформування Збройних Сил суміжних держав, необхідністю підтримання бойової готовності військ та спроможність в умовах скорочення чисельності збройних сил якісно виконувати поставлені завдання інституту комплектування військ за контрактом приділяється особлива увага. Історичні передумови та досвід ряду зарубіжних країн свідчать, що реформи українського війська на вірному шляху і запровадження в Україні військової служби за контрактом, як одного із способів комплектування, буде сприяти подальшому реформуванню та вдосконаленню планової, організаційної, фінансово-економічної та інших вузів діяльності у Збройних Силах; підвищення рівня виховної роботи, вдосконалення системи військово-патріотичного виховання особового складу.

Набір на військову службу за контрактом держава здійснює в межах виконання функції оборони країни. Виконання складової частини функції оборони – комплектування військових формувань України – покладається на спеціально уповноважені для цього державні органи, наділені відповідними повноваженнями, та командирів військових частин.

На підставі аналізу нормативної бази, на нашу думку, необхідно переглянути перелік підстав припинення контракту, який на сьогодні є вичерпним. Запропоновані рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення законодавства України будуть сприяти вирішенню організаційно-правових проблем захисту прав військовослужбовців – як основного суб’єкту правовідносин під час військової служби за контрактом.

Потребує змін законодавче забезпечення системи управління та реформування структури місцевих органів військового управління і створення дійової системи рекламування військової служби за кордоном.

Необхідно відновити в повному обсязі дію соціальних гарантій і пільг для військовослужбовців, передбачених Законом України „Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”. Грошове забезпечення військовослужбовців контрактної служби потрібно підняти до рівня, який дозволить повністю компенсувати їх фізичні і моральні затрати, пов’язані з проходженням військової служби, і сприятиме підвищенню її престижу.

Успіх на всіх зазначених напрямах цілком залежить від створення системи якісного добору, підготовки і своєчасного підвищення кваліфікації кадрового резерву, продуманого використання стимулів у службовій кар’єрі, оплаті праці, протидії професіональній деградації військовослужбовців тощо.

Уся теорія розвитку і практика формування інституту комплектування військ за контрактом розглядається в дисертації насамперед із позиції підпорядкування інтересам українського народу, таким чином, щоб бездоганним служінням і сумлінним виконанням обов’язків завоювати довіру громадян і підняти авторитет Збройних Сил України.

Публікації автора:

1. Паламарчук В. Механізм формування видатків на потреби оборони у 2002 році та законодавчий аспект регулювання господарської діяльності Збройних Сил України // Підприємство, господарство і право. — 2001. — № 10. — с. 95—97.

2. Паламарчук В. Законодавчий аспект реформування Збройних Сил України // Людина і політика. — 2002. — № 4. — с. 137—146.

3. Паламарчук В. Взаємодія Міністерства оборони України з Верховною Радою України в реалізації парламентського контролю над Збройними Силами // Парламентський контроль над Збройними: досвід європейських країн. Монографія. Національний інститут стратегічних досліджень при Адміністрації Президента України. 2002. — К. Стилос. — 552 с. (автор — с. 110—117).

4. Паламарчук В.О. До питання про комплектування Збройних Сил України за контрактом //Проблеми пенітенціарної теорії і практики. Науковий вісник Київського інституту внутрішніх справ при НАВСУ. К. - № 8 — с. 46—52.

5. Паламарчук В.О., Шамрай В.О., Алімов Р.С. Формування понятійного апарату правової процедури, як регулятора суспільних правовідносин //Науковий вісник Академії ДПС України. Ірпінь. — 2002. — № 3. — с. 165—170.

6. Паламарчук В.О., Кофлан В.М., Валько В.Г. Деякі напрями вдосконалення законодавчих актів про місцеве оподаткування // Науковий вісник Академії ДПС України. Ірпінь. — 2002. - № 4. - с. 256—258.

7. Паламарчук В.О. Держава та громадянин, як дві рівноправні сторони контракту про проходження військової служби // Нова політика. К. — 2002. — № 6. — с. 55—58.

8. Паламарчук В.О. Вознюк С.М. Військові правопорушення: стан, тенденції та їх облік (на прикладі військових частин Київського гарнізону) // Статистична інформація про правопорушення і методи її аналізу. Збірник наукових праць. — Хмельницький; ХІРУП. 2002. с. 83—87.

9. Паламарчук В. Роль парламенту в демократичному контролі за Збройними Силами і політика безпеки. Матеріали міжнародних “Круглих столів” на підтримку воєнної реформи в Україні. Парламентське видавництво. Київ. — 2002. — 330 с. (автор. — с. 227—229).

10. Паламарчук В. Розбудова Збройних Сил України: законодавчий аспект. // Військо України. К. 1997. — с. 13.

11. Паламарчук В.О. Чи все вирішує наш уряд? // Будуємо нову державу. К. — Тамед. — 1997. — 256 с. (автор. — с. 76—87).