Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Бухгалтерський облік, аналіз та аудит


Зубко Алла Борисівна. Організація обліку в акціонерних товариствах : Дис... канд. наук: 08.06.04 - 2002.



Анотація до роботи:

Зубко А.Б. Організація обліку в акціонерних товариствах. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.04 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит. – Харківська державна академія технології та організації харчування, Харків, 2002.

У роботі розкривається сутність акціонерної форми власності, проведено аналіз розвитку акціонерних товариств в Україні, обґрунтовано рекомендації щодо обліку та аналізу акціонерного капіталу, акцій та дивідендів, зокрема:

- запропоновано схеми кореспонденції рахунків з обліку статутного капіталу акціонерних товариств, акцій, витрат, пов’язаних з діяльністю акціонерних товариств;

- розроблено форми звітності для внутрішніх користувачів бухгалтерської інформації акціонерного товариства;

- запропоновано методику розрахунку дивідендів акціонерам;

- запропоновано класифікаційну модель показників з оцінки фінансово-майнового стану акціонерного товариства;

- запропоновано методику аналізу інвестиційної привабливості акціонерних товариств.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми, що виявляється в дослідженні та розробці науково-методичних та практичних рекомендацій щодо вдосконалення обліку та аналізу фінансово-господарської діяльності акціонерних товариств. На основі проведеного дисертаційного дослідження можна зробити такі висновки:

1. Досягнення основних цілей, що стоять перед акціонерною формою власності, вимагає удосконалення керування акціонерним товариством. Тому автором запропоновано застосування трьохрівневої системи контролю фінансово-господарської діяльності та обов’язковий перелік внутрішніх нормативних актів акціонерного товариства.

2. В акціонерних товариствах необхідно використовувати такі принципи бухгалтерського обліку, що відображують особливості форм власного партнерства на основі залучення капіталу в господарський оборот. Відсутність такого підходу, неконкретне, недостатньо чітке трактування і виділення облікових проблем для всіх акціонерних товариств, у цілому, незалежно від сфер діяльності є основними недоліками сучасного стану бухгалтерського обліку. Тому автором розроблено схему формування облікової інформації шляхом введення управлінського та фінансового обліку.

3. Автором визначені особливості облікової політики, властиві тільки акціонерному товариству, що впливають на методичні аспекти організації бухгалтерського обліку.

4. Методика обліку статутного капіталу недостатньо сприяє відображенню всіх фактів процесу формування і зміни його складу, що не дозволяє оперативно одержувати інформацію загальнодоступного характеру. Тому запропоновано нову схему кореспонденції рахунків з обліку статутного капіталу акціонерного товариства.

5. На даний момент теоретично і практично є невирішеними питання про джерела покриття організаційних витрат з формування та руху акціонерного капіталу. На думку автора, більш правильно організаційні витрати класифікувати за видами, які, можуть покриватися за рахунок “Фонду організаційних витрат”, “Емісійного доходу”, “Загальногосподарських витрат”.

6. Автором пропонуються форми звітності про статутний капітал, що дають можливість одержати необхідну інформацію про статутний капітал акціонерного товариства, акціонерів, а також розміщені та анульовані акції, ще не відображені у величині статутного капіталу на звітну дату.

7. У зв'язку з розвитком ринку цінних паперів з'являється необхідність в організації і встановленні методології бухгалтерського обліку цінних паперів акціонерного товариства. Для удосконалення методики обліку цінних паперів автором рекомендовано робочий план рахунків.

8. Застосування персональних комп'ютерів для обробки облікової інформації створює якісно нові організаційно-технічні умови функціонування бухгалтерського обліку на підприємстві. Тому автором проаналізовано діюче в акціонерних товариствах програмне забезпечення і зроблено пропозиції з його удосконалення.

9. Важливе значення у функціонуванні акціонерного підприємства має правильний вибір стратегії і тактики роботи підприємства на ринку. Рішення даної проблеми повинно ґрунтуватися на глибокому і всебічному аналізі даних бухгалтерського обліку і звітності.

10. Запропонований у ході проведеного дослідження варіант аналізу ефективності функціонування акціонерних товариств сприяє якісному поліпшенню управлінських рішень, які приймаються керівництвом компанії при короткостроковому прогнозуванні діяльності акціонерного товариства.

11. У роботі запропоновано метод аналізу інвестиційної привабливості підприємства, в основі якого лежить рейтингова оцінка компанії, що є потенційним об'єктом інвестування.

12. Розроблені в ході проведеного дослідження рекомендації в галузі організації обліку й аналізу дозволять підвищити ефективність керування акціонерним капіталом і найбільш повно розкрити нові можливості, властиві акціонерній формі власності.

Публікації автора:

Статті у провідних наукових фахових виданнях:

1. Зубко А.Б. Финансовые инвестиции и их анализ //Прогресивні ресурсозберігаючі технології та їх економічна обґрунтованість у підприємствах харчування. Економічні проблеми торгівлі: Зб. наук. праць: (у 2-х ч.); ХДАТОХ. – Харків, 1998 р. – Ч. 1. – С. 320 –323.

2. Зубко А.Б. Совершенствование учета акционерного капитала// Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 123. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. - С. 9 – 12.

3. Зубко А.Б. Учет затрат по формированию акционерного капитала и механизм их покрытия //Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 128. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2002. - С. 19 – 23.

Тези

1. Зубко А.Б. Компьютеризация бухгалтерского учета в акционерных обществах // Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції “Наука і освіта - 2002”. – Том 10. Економіка. – Дніпропетровськ: Наука и освіта, 2002. - С. 27 – 29.