Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Бухгалтерський облік, аналіз та аудит


Бондар Валерій Петрович. “Організація і технологія аудиторської діяльності: стратегія якості та відповідальності” : Дис... д-ра наук: 08.00.09 - 2009.



Анотація до роботи:

Бондар В.П. Організація і технологія аудиторської діяльності: стратегія якості та відповідальності. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності). – Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. – Київ, 2009.

Дисертація висвітлює обґрунтування та вирішення теоретичних і практичних проблем аудиторської діяльності на сучасному етапі розвитку економічних відносин.

Розкрито та уточнено зміст таких понять як “аналітичні процедури”, “аудиторські процедури”, “аудиторські докази”, “тестування”, “вибірковий спосіб”. Запропоновано розуміти під “доказами” поняття “підтвердження”, виходячи із сутті поняття та доведено недоцільність застосування “тестування” в аудиті.

Удосконалено систему організації та регулювання аудиторської діяльності в Україні, розроблено процес організації діяльності аудиторської фірми. Визначено зміст методики та організації процесу аудиторської перевірки та їх вплив на практичне застосування. Розроблено технологію проведення аудиторських перевірок на основі спеціалізованого програмного забезпечення. Виявлені проблеми оцінки аудиторського ризику, які дозволили сформувати способи його зниження, що базуються на підготовці професійних кадрів та методичному забезпеченні процесу аудиту. Запроваджено шляхи підвищення відповідальності аудиторів в практику аудиту, які дозволять забезпечити зростання якості та ефективності аудиторської перевірки, підвищення ступеня довіри до аудиторів зі сторони користувачів фінансових показників звітності. Розроблено теоретичні та методологічні засади щодо вимог якості аудиторських послуг для розвитку системи страхування та їх закріплення на законодавчому рівні.

Досліджено передумови формування та шляхи розвитку в Україні системи контролю якості аудиту та аудиторських послуг, встановлено фактори впливу на неї. Показано заходи щодо забезпечення якості проведення аудиту, що повинні реалізовуватись керівництвом аудиторських фірм та професійними організаціями, що регулюють аудиторську діяльність.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і запропоновано нове вирішення наукової проблеми низької якості аудиту та відсутності системи відповідальності аудиторів та аудиторських фірм за результати виконаних робіт, а також недостатнього теоретичного обґрунтування порядку організації та регулювання аудиторської діяльності на основі розробки стратегії підвищення якості та відповідальності суб’єктів аудиту в Україні в нових умовах господарювання.

Основні висновки, що підтверджують результати проведеного дослідження, мають наступне трактування.

1. Відсутність чіткої системи нормативно-правових документів, що регламентують здійснення аудиторської діяльності, спричиняє зниження якості аудиту та аудиторських послуг. Визначено дві концепції організації і регулювання системи аудиту в країні – державну і професійну на основі вивчення досвіду світової практики. Доведено, що найбільш ефективною для вітчизняної системи аудиту, є змішана система регулювання аудиторської діяльності, оскільки вона дозволяє одночасно враховувати та захищати інтереси держави, зовнішніх користувачів, а також суб’єктів аудиторської діяльності. Держава, з одного боку, встановлює порядок та правила здійснення аудиторської діяльності, забезпечуючи виконання своїх функцій перед суспільством. Незалежні професійні організації захищають права та інтереси своїх членів – аудиторів, а також розробляють шляхи розвитку та покращання аудиторської діяльності відповідно до законодавства.

Захист інтересів вітчизняних аудиторських компаній потрібує запровадження жорстких умов входу на вітчизняний ринок іноземних компаній, а також створення окремої системи оподаткування їх діяльності. Разом з цим, саме аудитори повинні активно працювати над популяризацією своєї діяльності, роз’яснювати позитивні можливості, які отримує суб’єкт господарювання від співпраці з досвідченими фахівцями аудиторської фірми у сфері обліку, контролю, управління, оподаткування.

2. Відсутність рекомендацій та роз’яснень, які б ґрунтовно розкривали процес організації суб’єкта аудиторської діяльності, призводить до погіршання якості надання аудиторських послуг. Для розкриття ключових етапів організації діяльності суб’єкта аудиту запропоновано систему організаційних процедур у розрізі чотирьох етапів: реєстрація суб’єкта аудиторської діяльності, розробка організаційної структури аудиторської фірми, набір персоналу, вибір клієнта та визначення умов проведення аудиту. Обґрунтовано, що для аудиторських фірм найбільш оптимальною є функціонально-матрична структура організації діяльності суб’єкта в галузі аудиту. Її ефективність забезпечується збереженням лінійної підпорядкованості старших аудиторів керівнику аудиторської фірми з одночасним виконанням функціональних управлінських дій.

3. Неоднозначність категорійно-понятійного апарату в сфері аудиту в умовах нової економіки призводить до неможливості його подальшого вдосконалення. У зв’язку з цим обґрунтовано, що аудиторськими процедурами є застосування методичних прийомів аудиту, аналітичні процедури повинні вживатися при виконанні аудитором розрахунків економічних показників та оцінки ефективності діяльності суб’єкта господарювання, аналізу його фінансового стану. Це дозволить виокремити спеціальні процедури, які виконуються аудитором у процесі перевірок, узгодити вітчизняний і західний термінологічний апарат, гармонізувати зміст міжнародних стандартів аудиту. Доведено, що використання тестування в якості однієї з аудиторських процедур є некоректним, оскільки це поняття у вітчизняних наукових працях має такі аналоги, як перевірка, вивчення, дослідження. Виявлено процесуальну специфіку процесу отримання доказів та їх використання у судовій діяльності.

4. Проведений аналіз змісту класичних прийомів господарського контролю, суті аудиторських процедур, визначених міжнародними стандартами аудиту, оцінка відповідності прийомів господарського контролю аудиторським процедурам дозволили обґрунтувати, що більша перевага в аудиті надається документальним прийомам. Наведені прийоми забезпечують оперативне та ефективне проведення перевірки фінансової звітності суб’єкта господарювання, що перевіряється. Детальний аналіз змісту і специфіки використання прийомів господарського контролю та аудиторських процедур, показав повну або часткову відповідність робіт аудитора у процедурах і прийомах з різними назвами. Встановлена відповідність між прийомами господарського контролю та аудиторськими процедурами дозволяє уникнути термінологічної плутанини, виключити різночитання дій аудитора з однаковим змістом та різними назвами.

5. Результати дослідження показали недостатнє вивчення проблем застосування вибіркового способу в аудиторському дослідженні. З метою удосконалення теорії вибіркового аудиту сформовано термінологічний
апарат, який є основою розробки Коментарів щодо застосування Міжнародних стандартів аудиту в Україні. Виявлено, що основними проблемами нормативного регулювання вибіркового аудиту є: переважно теоретичний характер нормативних рекомендацій, відсутність визначень ключових понять вибіркового способу перевірки, відсутність рекомендацій щодо застосування конкретних методів відбору.

Виявлення специфіки застосування аудиторських процедур при проведенні вибіркових перевірок показала, що процедури оцінки ризиків, тести заходів контролю передбачають використання вибіркового способу, однак у контексті процедур перевірки по суті вибірковий спосіб та інші засоби відбору об’єктів для перевірки стосуються лише детальних перевірок. Це дозволило обґрунтувати порядок використання процедур аудиту та прийомів контролю при вибіркових дослідженнях і довести неефективність застосування при вибірковому аудиті експертної оцінки, логічної, зустрічної перевірки, аналітичної перевірки звітності та балансів, зворотного обчислення, відновлення кількісно-сумового обліку, хронологічної перевірки руху майна.

6. Ускладнення господарських зв’язків, диференціація видів діяльності, паралельне функціонування різних форм власності істотно змінили вимоги до програмного забезпечення аудиту фінансової звітності. На основі дослідження можливостей програмних продуктів, які пропонуються на вітчизняному та російському ринках програмного забезпечення бухгалтерського обліку та аудиту, надано характеристику і порядок використання універсальних і спеціалізованих програмних продуктів при проведенні вибіркових аудиторських перевірок.

Для практичної реалізації в комп’ютерному середовищі розроблених науково-методичних положень наскрізної комп’ютеризації процесу аудиту на базі системи SAP R/3 показано порядок комплексного застосування методологічних складових аудиторської діяльності в процесі її організації, техніки і технології виконання, оформлення результатів аудиту.

7. Питання визначення суттєвості у вітчизняній практиці залишається до кінця неврегульованим, а оцінка суттєвості інформації не регламентованою, що впливає на професійне судження аудитора з урахуванням інтересів та ступеня значимості інформації для акціонерів, потенційних інвесторів, кредиторів, професійних об’єднань, контрагентів. Виділено підходи до визначення рівня суттєвості на основі чітких критеріїв ідентифікації відхилень з урахуванням специфіки діяльності суб’єкта господарювання, показано порядок врахування суттєвості виявлених відхилень при виборі типу аудиторського висновку за результатами проведеного аудиту.

Для зниження ступеня ризику, яким супроводжується аудиторська перевірка, запропоновано удосконалену модель загального аудиторського ризику як результат деталізації складу ризику невиявлення у контексті вибіркових перевірок. Ця модель дозволяє виявляти проблеми оцінки аудиторського ризику, способи його зниження, що базуються на підготовці професійних кадрів та методичному забезпеченні процесу аудиту.

8. Для забезпечення інформаційних потреб різних груп користувачів й адаптації до динамічних змін конкурентного середовища вирішення потребує проблема організації контролю якості аудиту, яка підсилюється захопленням вітчизняного ринку аудиторських послуг великими аудиторськими компаніями, які мають досконалу внутрішньофірмову політику управління якістю аудиту та аудиторських послуг. Для організації дієвого зовнішнього контролю якості необхідним є покращання навиків і компетентності аудиторів, видача завдань, делегування повноважень, консультування, застосування процедур залучення і збереження клієнтів, моніторинг діяльності аудиторської фірми, підвищення репутації аудиторської фірми та практикуючих аудиторів. Для посилення вимог до діяльності вітчизняних аудиторів до професійних принципів слід додати такі: обмежений фінансовий інтерес, професійна відповідальність, якість послуг. Це забезпечить ефективні процедури в системі зовнішньої та внутрішньофірмової політики контролю якості аудиту та аудиторських послуг.

9. З метою удосконалення теоретико-методологічних підходів до впровадження системи відповідальності аудиторів і аудиторських фірм, для захисту замовників аудиту від випадків ухилення аудиторів від відповідальності згідно договорів на проведення аудиту слід включати застерігаючі умови. Запровадження визначених шляхів підвищення відповідальності аудиторів та аудиторських фірм (передбачення у договорі на проведення аудиту положень з планування аудиту, залучення до перевірки інших аудиторів та фахівців інших галузей, використання роботи внутрішніх аудиторів та іншого персоналу, порядку приймання-здачі виконаних робіт, випадків відмови аудитора від продовження робіт на будь-якому етапі їх виконання, порядку розрахунків за виконані роботи) в практику аудиту забезпечить підвищення якості аудиту та зростання рівня довіри до аудиторів з боку користувачів фінансової звітності.

10. Дослідження системи страхування в Україні виявило її нерозвиненість. Послугами страхових компаній користуються лише компанії великих міст України, у більшості міст страхування аудиторської відповідальності не здійснюються внаслідок недостатнього рівня якості аудиторських послуг та високої ймовірності настання страхових випадків.

З метою розвитку системи страхування розроблено теоретичні та методологічні засади щодо вимог якості аудиторських послуг та закріплення їх на законодавчому рівні. Обґрунтовано доцільність створення в структурі АПУ страхової компанії, функції якої повинні включати контроль рівня якості аудиту та аудиторських послуг, заходи підвищення кваліфікації персоналу аудиторських фірм, їх атестації, моніторинг інформації про професійну діяльність суб’єктів аудиту, страхування ризиків та відповідальності аудиторів і аудиторських фірм, здійснення страхових виплат сторонам, що понесли збитки внаслідок настання страхових подій. Функціонування професійного інституту страхування забезпечить природне стимулювання аудиторів підтримувати високу якість та професіоналізм.

Публікації автора:

Монографії

1. Бондар В.П. Концепція розвитку аудиту в Україні: теорія, методологія, організація: монографія / В.П. Бондар – Житомир: ЖДТУ, 2008. – 456 с. – ISBN 978-966-683-181-4 (32,9 друк. арк.)

2. Бондар В.П. Інвентаризація в господарському контролі: історичний аспект / В.П. Бондар, Н.І. Петренко / Бухгалтерський облік: історичний аспект. Результати дисертаційних досліджень Житомирської наукової бухгалтерської школи: монографія. – Житомир: ЖДТУ, 2006. – 620 с. – ISBN 966-683-080-9 (загальний обсяг 40,7 друк. арк., особисто автору належить 0,98 друк. арк.: досліджені наукові публікації з питань проведення інвентаризації в період командно-адміністративної економіки на сторінках журналу “Бухгалтерский учет”).

3. Міхельс В.О., Бондар В.П. Об’єднана стратегія економічного управління підприємницьким проектом: монографія / В.П. Бондар, В.О. Міхельс; під заг. ред. проф. В.О. Міхельса. – К.: КНУБА, 2003. – 200 с. (загальний обсяг 12,71 друк. арк., особисто автору належить 6,36 друк. арк.: Розділ 2. Система комплексного ковзного аналізу і пасивного прогнозування показників виробничої діяльності підприємства; Розділ 3. Система активного прогнозування).

Статті у наукових фахових виданнях

4. Бондарь В.П. Оптимизация организации негосударственного инвестиционного процесса / В.П. Бондарь, В.А. Міхельс, Н.Н. Осетрин // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин / Збірник наукових праць. – К.: КНУБА, 2003. – Вип. 11. – С. 143-152 (загальний обсяг 0,50 друк. арк., особисто автору належить 0,17 друк. арк.: розроблено методику оптимізації організації недержавного інвестиційного процесу).

5. Бондар В.П. Проблема відповідальності перед третіми особами в аудиті / В.П. Бондар // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2004. – № 4 (30) – С. 21-26 (0,58 друк. арк.).

6. Бондар В.П. Відповідальність аудитора в зарубіжних країнах / В.П. Бондар // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – № 1 (31) – С. 38-44 (0,67 друк. арк.).

7. Бондар В.П. Коригування статутного фонду відповідно до вартості чистих активів / В.П. Бондар, М.Д. Корінько // Облік і фінанси АПК. – 2005. – № 4. – С. 70-76 (загальний обсяг 0,52 друк. арк., особисто автору належить 0,26 друк. арк.: визначенні умови проведення коригування статутного фонду).

8. Михельс В.А. Единый критерий оценки экономической эффективности капитальных инвестиций / В.А. Михельс, М.Д. Коринько, В.П. Бондарь, И.В. Вахович // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин / Збірник наукових праць. – К.: КНУБА, 2005. – Вип. 14. – С. 22-27 (загальний обсяг 0,38 друк. арк., особисто автору належить 0,01 друк. арк.: охарактеризовані три найважливіші критерії оцінки ефективності інвестицій).

9. Бондар В.П. Організація аудиту: сутність та правове забезпечення / В.П. Бондар // Вісник Хмельницького національного університету. – 2005. –Частина 2, Том 2. – № 4. – С. 76-80 (0,67 друк. арк.).

10. Бондар В.П. Система стимулюючого оподаткування доданої вартості і прибутку підприємств / В.П. Бондар , М.М. Кисельова, В.О. Міхельс // Формування ринкових відносин в Україні / Збірник наукових праць. – К., 2005. – Вип. 6 (49). – С. 83-85 (загальний обсяг 0,33 друк. арк., особисто автору належить 0,11 друк. арк.: економічні проблеми розвитку галузей та видів економічної діяльності).

11. Бондар В.П. Економічні методи рекомендаційного управління для асоціації банків України / В.П. Бондар, В.О. Міхельс // Банківська справа. – 2005. – № 1. – С. 3-9 (загальний обсяг 0,50 друк. арк., особисто автору належить 0,25 друк. арк.: економічно-статистичні моделі критеріїв групування банків України їх точність та діапазон змін критеріїв).

12. Бондар В.П. Види відповідальності аудитора в Україні / В.П. Бондар // Економіка: проблеми теорії і практики / Збірник наукових праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – Випуск 203. В 4 т. – Том ІІ. – С. 450-455 (0,10 друк. арк.).

13. Бондарь В.П. Культура экономического обоснования – системный залог инвестиционной привлекательности экономики / В.А. Михельс, А.Ф. Гойко, Э.В. Лещенко, Бондарь В.П. // Економіка і держава. – 2006. – № 4. – С. 14-18 (загальний обсяг 0,36 друк. арк., особисто автору належить 0,23 друк. арк.: економічно обгрунтовано особливості інвестиційної привабливості економіки).

14. Бондар В.П. Можливості комплексної автоматизації обліку і аудиту в SAP R/3 / В.П. Бондар // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць / Серія: Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 2(8) / Відп. ред. д.е.н., проф. Ф.Ф.Бутинець. – Житомир: ЖДТУ, 2007. – С. 26-30 (0,32 друк. арк.).

15. Бондар В.П. Докази в аудиті: протиріччя теорії та практики / В.П. Бондар // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2007. – № 4 (42) – С. 23-31 (0,70 друк. арк.).

16. Бондар В.П. Нормативна регламентація вибіркового способу в аудиті / В.П. Бондар // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія: Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 3(9). / Відп. ред. д.е.н., проф. Ф.Ф.Бутинець. – Житомир: ЖДТУ, 2007. – С. 5-17 (0,55 друк. арк.).

17. Бондар В.П. Аудиторські процедури та проблеми їх розробки / В.П. Бондар // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – № 1 (43). – С. 18-27 (0,68 друк. арк.).

18. Бондар В.П. Підходи до проведення вибіркового аудиту: статистичний і нестатистичний / В.П. Бондар // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія: Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 1(10). / Відп. ред. д.е.н., проф. Ф.Ф. Бутинець. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – С. 14-24 (0,69 друк. арк.).

19. Бондар В.П. Системи організації та регулювання аудиторської діяльності країн світу / В.П. Бондар // Проблеми теорії та методології бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. Міжнародний збірник наукових праць. / Серія: Бухгалтерський облік, контроль і аналіз. Випуск 2(11). / Відп. ред. д.е.н., проф. Ф.Ф. Бутинець. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – С. 5-20 (0, 72 друк. арк.).

20. Бондар В.П. Принципи професійної етики аудитора України та проблеми їх реалізації / В.П. Бондар // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – № 2 (44) – С. 13-21 (0,70 друк. арк.).

21. Бондар В.П. Тестування в аудиті: термінологічний аспект / В.П. Бондар // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – № 3 (45). – С. 15-20 (0,41 друк. арк.).

22. Бондар В.П. Особливості проведення аудиту в зарубіжних країнах / В.П. Бондар // Наукові праці національного університету харчових технологій. – 2008. – № 27. – С. 20-22 (0,52 друк. арк.).

23. Бондар В.П. Особливості зовнішнього та внутрішнього аудиту в системі економічного контролю / В.П. Бондар // Формування ринкових відносин в Україні / Збірник наукових праць. – К.: Науково-дослідний економічний інститут міністерства економіки України, 2008. – № 4 (83). – С. 73-76 (0,50 друк. арк.).

24. Бондар В.П. Порядок розрахунку аудиторського ризику / В.П. Бондар // Формування ринкових відносин в Україні / Збірник наукових праць. – К.: Науково-дослідний економічний інститут міністерства економіки України, 2008. – № 10 (89). – С. 11-14 (0,49 друк. арк.).

25. Бондар В.П. Удосконалення системи організації аудиторської діяльності в Україні / В.П. Бондар // Формування ринкових відносин в Україні / Збірник наукових праць. – К.: Науково-дослідний економічний інститут міністерства економіки України, 2008. – № 9 (88). – С. 16-18 (0,39 друк. арк.).

26. Бондар В.П. Аналіз проблем банківського аудиту / В.П. Бондар // Формування ринкових відносин в Україні / Збірник наукових праць. – К.: Науково-дослідний економічний інститут міністерства економіки України, 2008. – № 7-8 (86-87). – С. 3-6 (0,51 друк. арк.).

27. Бондар В.П. Якість аудиту та фактори її підвищення / В.П. Бондар // Вісник Житомирського державного технологічного університету / Економічні науки. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – № 4 (46) – С. 22-27 (0,45 друк. арк.).

28. Бондар В.П. Процедури оцінки аудиторського ризику / В.П. Бондар // Науково-теоретичний журнал Хмельницького економічного. Наука й економіка. – 2008. – Випуск 4 (12). – С. 80-84 (0,46 друк. арк.).

29. Бондар В.П. Порядок здійснення аудиторської перевірки [Електронний ресурс] / В.П. Бондар // Проблеми системного підходу в економіці. – 2008. – випуск 1. – Режим доступу до журн.: http://./e-journals /PSPE/ index.html. (0,49 друк. арк.).

30. Бондар В.П. Дії аудитора при виявленні шахрайства і помилок як наслідок реалізації принципів аудиту [Електронний ресурс] / В.П. Бондар // Проблеми системного підходу в економіці. – 2008. – випуск 4. – Режим доступу до журн.: . (0,67 друк. арк.).

Статті в іноземних виданнях

31. Бондар В.П. Методичні прийоми аудиту в Україні, Польщі та інших країнах: порівняльний аналіз / В.П. Бондар // Funkcjonowanie audytu wewntrznego w Polsce. – 06-07 padziernika 2008. – Szczecin: Uniwersytet Szczeciski, 2008. – S. 68-76 (0,55 друк. арк.).

32. Бондар В.П. Якість аудиту як основа розвитку ринку цінних паперів / В.П. Бондар // Тринадцята міжнародна наукова конференція “Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз: становлення і розвиток українського ринку цінних паперів та його інтеграція до світового”. – 25 вересня – 2 жовтня 2008 р. – Анталія (Туреччина), 2008. – С. 340-345 (0,66 друк. арк.).

Тези доповідей на конференціях

33. Бондар В.П. Податковий аудит – засіб підвищення продуктивності праці: матеріали міжнародної науково-практичної конференції [“Розвиток методології і методики податкового аудиту”] / В.П. Бондар /. – Ірпінь: Національна академія ДПС України, 2004. – 336 с. – С. 194-196 (0,30 друк. арк.).

34. Бондар В.П. Проблеми методики аудиту фінансової звітності: збірник та текстів виступів на Третій всеукраїнській науковій конференції присвяченій видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н. проф. П.П. Німчинову [Зимові читання, присвячені ідеям П.П. Німчи нова та І.В. Малишева] / В.П. Бондар/ Міністерство освіти і науки України, Житомирський державний технологічний університет. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – 120 с. – С. 92-94 (0,15 друк. арк.).

35. Бондар В.П. Виды ответственности в юриспруденции и аудите: материалы ІV-ой международной научной конференции [“Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции”] / В.П. Бондар / – Житомир-Краматорск: ЧП “Рута”, 2005. – С. 66-78 (0,84 друк. арк.).

36. Бондар В.П. Підходи до визначення складових організації аудиту: тезисы и тексты выступлений на ІV-ой международной научной конференции [“Развитие бухгалтерского учета и контроля в контексте европейской интеграции”] / В.П. Бондар / – Житомир-Краматорск: ЧП “Рута”, 2005. – 240 с. – С. 25-29 (0,26 друк. арк.).

37. Бондар В.П. Сутність та етапи планування аудиту: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції. Т. 15. [“Дні науки’2005”]. / В.П. Бондар / – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – 64 с. – С. 16-17 (0,09 друк. арк.).

38. Бондар В.П. Комп’ютерні інформаційні технології у ході проведення аудиту: проблеми застосування: матеріали IV міжнародної науково-практичної конференції. Т. 66 [“Динаміка наукових досліджень 2005”] / В.П. Бондар / – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – С. 9-12 (0,24 друк. арк.).

39. Бондар В.П. Організація обліку при диверсифікації бізнесу: збірник доповідей учасників конференції [“Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи”. ІІІ наукова конференція, присвячена пам’яті д.е.н., професора, заслуженого діяча науки і техніки України О.С. Бородкіна] / В.П. Бондар, М.Д. Корінько / Держкомстат України, Державна академія обліку, статистики та аудиту. – К.: ДАСОА, 2005. – С. 120-125 (загальний обсяг 0,46 друк. арк., особисто автору належить 0,23 друк. арк.: характеристика принципів організації виробничого процесу).

40. Бондар В.П. Принципы методики проведения аудита: материалы международной научно-практической конференции [“Проблемы бухгалтерского учета, анализа, контроля и статистики в инновационной экономике”] / В.П. Бондар / – Мн.: БГЭУ, 2006. – 290 с. – С. 19-21 (0,12 друк. арк.).

41. Бондар В.П. До питання врахування галузевої специфіки в методичних підходах здійснення аудиту: збірник тез та виступів на міжнародній науково-практичній конференції [ІІ Міжнародна науково-практична конференція “Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи”] / В.П. Бондар / – К.: ННЦ ІАЕ, 2006. – 246 с. – С. 200-201
(0,15 друк. арк.).

42. Бондар В.П. Due diligence як основний етап перевірки підприємства під час його придбання: тези та тексти виступів VI-ої Міжнародної наукової конференції [“Наукові дослідження в сфері бухгалтерського обліку, контролю та аналізу: теоретико-практичне значення та напрями подальшого розвитку”] / В.П. Бондар, І.Л. Томашевська / – Житомир: ЖДТУ, 2007. – 336 с. – С. 298-300 (загальний обсяг 0,15 друк. арк., особисто автору належить 0,08 друк. арк.: окреслено роль та основні складові процедури due diligence).

43. Бондар В.П. Проблеми термінології в аудиті збірник та текстів виступів на Шостій всеукраїнській науковій конференції присвяченій видатним вченим в галузі бухгалтерського обліку д.е.н., проф. І.В. Малишеву, д.е.н. проф. П.П. Німчинову [Зимові читання, присвячені ідеям П.П. Німчи нова та І.В. Малишева] / В.П. Бондар / Міністерство освіти і науки України, Житомирський державний технологічний університет. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – 148 с. – С. 121-122 (0,10 друк. арк.).

44. Бондар В.П. Прийоми та способи господарського контролю в аудиті: специфіка використання: тези та тексти виступів VII-ої Міжнародної наукової конференції [“Наукові бухгалтерські школи світу: еволюція, сучасний стан, перспективи розвитку”] / В.П. Бондар / Міністерство освіти і науки України, Житомирський державний технологічний університет. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – 208 с. – С. 129-130 (0,10 друк. арк.).

45. Бондар В.П. Ризик і суттєвість як базові категорії професійного судження аудитора: матеріали Другої Всеукраїнської науково-практичної конференції [“Сучасні проблеми фінансово-господарського контролю”] / В.П. Бондар / – Кривий Ріг: КЕІ КНЕУ, 2008. – 590 с. – С. 23-25 (0,12 друк. арк.).

46. Бондар В.П. Моделювання в аудиті: процедури і висловлення професійної думки: програма Всеукраїнської науково-практичної конференції [“Моделювання систем і процесів обліку, аналізу та аудиту”] / В.П. Бондар / Міністерство освіти і науки України, Київський національний торгово-економічний університет. – К.: КНТЕУ, 2008. – 28 с. (0,15 друк. арк.).

Інші публікації

47. Бондарь В.П. Экономико-статистические модели критериев группировки субъектов инвестиционной деятельности / В.П. Бондарь, В.О. Михельс, О.М. Найко // Строительное производство. – 2004. – № 45. – С. 36-41 (загальний обсяг 0,50 друк. арк., особисто автору належить 0,17 друк. арк.: узагальнені критерії групування суб’єктів інвестиційної діяльності).

48. Бондар В.П. Управлінський облік при диверсифікації / В.П. Бондар, М.Д. Корінько // Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи / Збірник наукових праць. – К.: Державна академія статистики, обліку та аудиту, 2004. – С. 145-153 (загальний обсяг 0,82 друк. арк., особисто автору належить 0,41 друк. арк. : характеристика внутрішніх керованих перемінних системи управління).

49. Бондар В.П. Прогнозування показників діяльності підприємств на основі зглажування тенденцій динамічних рядів / В.П. Бондар, Н.М. Вакуленко, Р.М. Курганов, В.О. Міхельс // Міжвідомчий науково-технічний збірник. – Випуск 46. – 2005. – С. 83-93 (загальний обсяг 1,0 друк. арк., особисто автору належить 0,26 друк. арк.: розроблена методика зглажування динамічних рядів та пасивного прогнозування).

50. Бондарь В.П. Анализ производственно-финансовой деятельности предприятия методом “Гонки за лидером” / В.П. Бондар, Ю.В. Дорошук, В.А. Михельс // Міжвідомчий науково-технічний збірник. – Випуск 47. – 2006. – С. 66-69 (загальний обсяг 0,42 друк. арк., особисто автору належить 0,14 друк. арк.: здійснено розподіл існуючих методів прогнозування за групами: інтуїтивні, індикативні, нормативні, метод зворотного зв’язку).

51. Бондар В.П., Корінько М.Д. Судово-бухгалтерська експертиза. Практичні завдання для семінарських занять і самостійної роботи студентів [для заочної та денної форм навчання] / В.П. Бондар, М.Д. Корінько. – К.: Державна академія статистики, обліку та аудиту, 2004. – 76 с. (загальний обсяг 4,12 друк. арк., особисто автору належить 2,06 друк. арк.: Матеріали до семінарських занять № 1 “Предмет і метод судово-бухгалтерської експертизи”, № 2 “Організація проведення судово-бухгалтерської експертизи”; № 3 “Експертне дослідження в судово-бухгалтерській експертизі, його особливості”, “Інформаційне забезпечення судово-бухгалтерської експертизи”).

52. Бондар В.П., Корінько М.Д., Калюта Т.А. Судово-бухгалтерська експертиза. Курс лекцій [для заочної та денної форм навчання] /В.П. Бондар, М.Д. Корінько, Т.А. Калюта / – К.: Державна академія статистики, обліку та аудиту, 2004. – 116 с. (загальний обсяг 5,54 друк. арк., особисто автору належить 1,85 друк. арк.: Тема 2. Організація проведення судово-економічної експертизи; Тема 3. Інформаційне забезпечення судово-економічної експертизи).

53. Бондар В.П., Корінько М.Д. Управлінський облік: лекції [для студентів заочної форм навчання] / В.П. Бондар, М.Д. Корінько / – К.: Державна академія статистики, обліку та аудиту, 2004. – 76 с. (загальний обсяг 4,55 друк. арк., особисто автору належить 2,28 друк. арк.: Тема 5. Аналіз взаємозв’язку “затрати-обсяг-результат”; Тема 6. Система обліку і калькулювання за нормативними витратами; Тема 7. Аналіз релевантності інформації для прийняття управлінських рішень).

Підручники та навчальні посібники

54. Світовий бізнес: навч. посібник. / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП “Рута”, 2004. – ISBN 966-8059-27-1 – 498 с. (загальний обсяг 36,4 друк. арк., особисто автору належить 0,65 друк. арк.: Тема 3. Проблеми та розвиток малого та середнього бізнесу).

55. Судово-бухгалтерська експертиза: навч. посібник / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: “ПП Рута”, 2004. – ISBN 966-8059-29-8 – 460 с. (загальний обсяг 28,7 друк. арк., особисто автору належить 1,89 друк. арк.: Тема 7. Дослідження первинних документів експертом-бухгалтером).

56. Звітність підприємства: навч. посібник [для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит”]. За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця та Н.А. Остап’юк. – Житомир: ЖДТУ, 2005. – 428 с. – ISBN 966-683-111-2 (загальний обсяг – 28,8 друк. арк., особисто автору належить – 0,62 друк. арк.: Тема 5. Порядок складання Звіту про рух грошових коштів).

57. Бутинець Ф.Ф. Контроль і ревізія: підручник [для студентів вищих навчальних закладів спеціальності “Облік і аудит”] / Ф.Ф. Бутинець, Н.Г. Виговська, В.П. Бондар, Н.І. Петренко; за ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – [4-те вид., доп. і перероб.]. – Житомир: ПП “Рута”, 2006. – 560 с. – ISBN 966-8059-65-4 (загальний обсяг 38,85 друк. арк., особисто автору належить 4,85 друк. арк.).

58. Організація і методика обліку та аудиту за міжнародними стандартами. Навчальний посібник / За ред. к.е.н. В.П. Бондаря. – К.: Державна академія, статистики, обліку та аудиту, 2006. – 320 с. – ISBN 966-777-3-65-5 (17,47 друк. арк.).

59. Внутрішній контроль господарської діяльності підприємства: навч. посібник [для студентів вищих навчальних закладів] / За ред. к.е.н., проф. М.Д. Корінька. – Фастів: “Поліфаст”, 2006. – ISBN 966-7758-44-3 – 440 с. (загальний обсяг 22,11 друк. арк., особисто автору належить 0,65 друк. арк.: Тема 5. Методика внутрішнього контролю кредиторської заборгованості).

60. Міхельс В.О. Економіко-математичні методи та моделі у будівництві: навч. посібник [для студ. вищих навчальних закладів освіти] / В.О. Міхельс, П.С. Шилюк, А.Ф. Гойко, В.П. Бондар; під заг. ред. В.О. Міхельса. – К.: Міленіум, 2006. – ISBN 966-8063-15-6 – 380 с. (загальний обсяг 19,0 друк. арк., особисто автору належить 4,77 друк. арк.: Розділ 5. Пасивне прогнозування показників діяльності підприємства; Розділ 6. Активне прогнозування показників діяльності підприємства).