Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Яроцька Ірина Володимирівна. Оптимізація методів діагностики та лікування хворих з доброякісними захворюваннями матки в поєднанні з патологією щитоподібної залози після гістероваріоектомії : дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Національний медичний ун- т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 183арк. : іл. — Бібліогр.: арк. 154-183.



Анотація до роботи:

Яроцька І.В. Оптимізація методів діагностики та лікування хворих з доброякісними захворюваннями матки в поєднанні з патологією щитоподібної залози після гістероваріоектомії. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.01.– акушерство та гінекологія. - Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, Київ, 2007.

Дисертація присвячена вивченню особливостей перебігу доброякісних захворювань матки та розвитку синдрому хірургічної менопаузи у жінок з патологією щитоподібної залози. На основі клініко-параклінічного, гормонального, комплексного ультразвукового, морфологічних обстеження виявлені особливості розвитку доброякісних захворювань матки в залежності від функціонального стану щитоподібної залози. Розроблені і впроваджені в практику методи профілактики та корекції синдрому хірургічної менопаузи у жінок з патологією щитоподібної залози.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання – удосконалення методів діагностики доброякісних захворювань тіла матки в поєднанні з порушенням функціонального стану щитоподібної залози на підставі вивчення гормонального гомеостазу, структурних змін даних органів та розробки адекватних методів профілактики і корекції синдрому хірургічної менопаузи після гістероваріоектомії.

1. При доброякісних захворюваннях матки (лейоміома, аденоміоз, гіперпластичні стани ендометрію) у 50% виявлені різнонаправлені порушення функції щитоподібної залози. При лейоміомі та поєднаній патології матки частіше зустрічається гіпотиреоз (91,9% і 70%), при аденоміозі – гіпертиреоз (83,3%). Особливостями доброякісних захворювань матки в поєднанні з патологією щитоподібної залози є швидкий розвиток, великі розміри пухлин, маніфестація клінічних проявів.

2. У всіх пацієнток з доброякісними захворюваннями виявлено дисбаланс гормонального гомеостазу, який проявляється у 1,5 рази підвищенням гонадотропних гормонів, гіперестрогенією та прогестероновою недостатністю. Після гістероваріоектомії рівень ФСГ, ЛГ, Пр підвищується, а рівень статевих стероїдних гормонів знижується. Дані порушення майже у вдвічі переважають у жінок з патологією

14

щитоподібної залози до та після операції порівняно з жінками без патології останньої.

3. Після гістероваріоектомії при гіпотиреозі на 25% підвищується рівень ТТГ і знижується рівень тиреоїдних (Т4, Т3) гормонів, а при гіпертиреозі на 28% знижується рівень ТТГ і підвищується рівень тиреоїдних (Т4, Т3) гормонів порівнюючи з показниками до операції. Ці гормональні зміни виникають у пацієнток з 1 доби післяопераційного періоду і прогресують протягом 6 місяців.

4. При комплексному ультразвуковому дослідження органів малого тазу у жінок з патологією щитоподібної залози характерним є ІІ (61,8%) і ІІІ (69,7%) тип лейоміоми матки та вузлові форми аденоміозу (61,2%). Зниження індексу резистентності на 19% та підвищення систолічно-діастолічного співвідношення швидкості кровотоку на 23% при лейоміомі матки, підвищення індексу резистентності на 15% і зниженням систолічно-діастолічного співвідношення швидкості кровотоку на 20% при аденоміозі.

5. Структурні зміни щитоподібної залози виявлялись дифузним збільшення у 59,1% пацієнток з лейоміомою матки та у 56,6% жінок з поєднаною патологією матки, з нормальною васкуляризацією у 73,5% та зниженою у 26,5% жінок. Вузлові та кістозна форми з гіперваскуляризацією, дилатацією та збільшенням кількості краєвих судин виявлені у 72,3% пацієнток з аденоміозом.

6. Формування груп хворих з доброякісними захворюваннями матки в поєднані патологією щитоподібної залози ще до оперативного лікування, профілактика та корекція синдрому хірургічної менопаузи у жінок після гістероваріоектомії забезпечили відсутність тяжких форм синдрому та дозволили зменшити психоемоційні розлади у 4,5 разів та вегето-судинних у 5 разів.

Публікації автора:

    1. Венцківський Б. М., Яроцький М. Є., Сокол І.В. Профілактика і лікування ситемних порушень у жінок після гістероваріоектомії // Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – Х. – 2004. – С. 48-57 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

    2. Венцківський Б.М., Яроцький М.Є., Сокол І.В. Стан гіпофізарно-яєчникової системи у жінок до і після гістероваріоектомії // Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – Х. – 2005. – С. 478-481 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

    3. Венцківський Б.М., Яроцький М.Є., Яроцька І.В. Стан щитоподібної залози у жінок з доброякісними захворюваннями матки // Здоровье женщины. – 2006. - №1(25). – С. 132-133 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

    4. Венцківський Б. М., Яроцький М. Є., Яроцька І. В. Тиреотропна активність гіпофізу та функціональний стан тиреоїдної системи у жінок з доброякісними захворюваннями матки в поєднанні з патологією щитоподібної залози // Збірник наукових праць Асоціації акушерів-гінекологів України. – К.: Інтермед,2006. – С. 78-82 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

    5. Степанківська Г.К., Яроцький М. Є., Яроцька І. В. Комплексне ультрасонографічне дослідження доброякісних захворювань матки у жінок з патологією щитоподібної залози // Збірник наукових праць Асоціації

    16

    акушерів-гінекологів України. – К.: Інтермед,2006. – С. 640-645 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

      1. Венцківський Б.М., Яроцький М.Є., Яроцька І.В. Профілактика та корекція проявів постоваріоектомічного синдрому у жінок з патологією щитоподібної залози // Здоровье женщины. – 2006. - №3(27). – С. 93-97 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

      2. Венцківський Б.М., Яроцький М.Є., Яроцька І.В. Гонадотропна активність гіпофізу у жінок з доброякісними захворюваннями матки та патологією щитоподібної залози// Здоровье женщины. – 2006. - №2(26). – С. 113-118 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

      3. Яроцький М.Є., Яроцька І.В., Ларіна О.В. Особливості перебігу синдрому хірургічної менопаузи у жінок з патологією щитоподібної залози // Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія. – 2006. – №4(17). – С.36-39 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

      4. Венцківський Б.М, Яроцький М.Є., Яроцька І.В., Ларин О.С., Доготар В.Б. Спосіб ранньої діагностики поєднаної патології щитоподібної залози та доброякісних захворювань матки // Патент на винахід України №17414. - Бюл. „Промислова власність”. – 2006. - №.9. – к.1. – ст. 5.29 (проведення патентного пошуку, розробка способу).

      5. Венцківський Б.М, Яроцький М.Є., Бурка О.А., Яроцька І.В., Ларина О.В. Спосіб діагностики розвитку синдрому хірургічної менопаузи у жінок після гістероваріоектомії // Патент на винахід України №19006. - Бюл. „Промислова власність.” – 2006. - №11. – к.1. – ст.5.193 (проведення патентного пошуку, розробка способу).

      6. Венцківський Б.М, Яроцький М.Є., Бурка О.А., Яроцька І.В., Ларина О.В. Спосіб профілактики синдрому хірургічної менопаузи після гістероваріоектомії // Патент на винахід України №19004 . - Бюл. „Промислова власність”. – 2006. - №11. – к.1. – ст.5.60 (проведення патентного пошуку, розробка способу).

      7. Сокол И. В., Яроцкий Н. Е., Ковалёв А. М., Яроцкая Е. Н. Профилактика и лечение осложнений хирургической менопаузы у женщин з доброкачественными заболеваниями щитовидной и молочных желёз // V Українська конференція молодих вчених. – тези доп. – Київ. – 2004. – С.

      17

      176-177 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

        1. Яроцька І.В. Структурні особливості щитоподібної залози у жінок з доброякісними захворюваннями матки // Міжнародна науково-практична конференція викладачів, лікарів, молодих вчених та студентів. – Суми. - 2006 (19-21 квітня). – С. 14-15 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструментальних досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).

          1. Venskovsky В., Yarotskyy М., Golovko Т., Вurka О.,Sokol І. Structural ultrasonography features of a thyroid gland for the women with a neuroeudocrin // Gynecological endocrinology V.16, SN 1. 10th World Congress of Gynecological Endocrinology Wroclaw, Poland, September 21-24. - 2002. - P. 81 (клінічні спостереження, виконання лабораторно-інструмент досліджень, аналіз і узагальнення отриманих результатів, оформлення роботи).