Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Первинна обробка та зберігання продуктів рослинництва


Мироничева Олена Сергіївна. Обґрунтування використання антиоксидантних препаратів для тривалого зберігання плодів яблуні. : Дис... канд. наук: 05.18.03 - 2003.



Анотація до роботи:

Мироничева Е.С. Обґрунтування використання антиоксидантних препаратів для тривалого зберігання плодів яблуні.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 05.18.03 – первинна обробка і зберігання продуктів рослинництва. - Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, Київ, 2003.

Робота присвячена розробці комплексних антиоксидантів біогенного походження для післязбиральної обробки яблук при тривалому зберіганні. Досліджено вплив антиоксидантів на товарну якість плодів, ураженість фізіологічними і мікробіологічними захворюваннями, інтенсивність обмінних процесів, збереження плодами антиокисного комплексу при тривалому зберіганні. Розроблено і затверджена «Технологічна інструкція з тривалого зберігання яблук із застосуванням антиоксидантів», що впроваджена в дослідному господарстві «Мелітопольське».

1. Обробка плодів антиоксидантними препаратами фенольного характеру сприяє збільшенню виходу товарної продукції 1 ґатунку на 33,5 – 40,4 % за рахунок скорочення втрат від фізіологічних і мікробіологічних захворювань і зниження природної втрати маси в 2,2 – 3 рази.

2. При органолептичній оцінці плоди, оброблені антиоксидантами фенольного характеру, відрізнялися гармонійним смаком и мали 4,4 – 4,7 балів за п'ятибальною шкалою.

3. Застосування водних екстрактів зелених оплоднів волоського горіха і кори сосни в комплексі з гліцерином дає змогу уникнути фізіологічних захворювань плодів, а рівень мікробіологічних захворювань знижується на 75,6 – 79,5%.

4. Комплексні препарати сприяють кращому збереженню запасу біологічно активних речовин у плодах та знижують інтенсивність процесу дихання на 8,2 – 38,5%. Клімактеричний підйом дихання затримується.

5. Застосування біогенних антиоксидантів фенольного характеру знижує інтенсивність окислювально-відновних процесів. При цьому знижуються витрати: цукрів – на 27,7 – 36,6% , органічних кислот – на 19,45 – 35,6%, краще зберігається вміст тканинних антиоксидантів: фенольних речовин у 3,6 – 4,6 рази, аскорбінової кислоти на 40,2 – 52%.

6. Оцінка економічної ефективності показала, що застосування природних антиоксидантів забезпечує підвищення виходу товарної продукції високої якості, дозволяє отримати прибуток 467,53 – 494,19 грн/т і збільшити рівень рентабельності процесу зберігання на 78 – 83%.

7. За результатами проведених досліджень для післязбиральної обробки яблук сорту Ренет Симиренко кращими композиціями є водний екстракт зелених оплоднів волоського горіха у поєднанні з 1% гліцерину, водний екстракт кори сосни у поєднанні з 1% гліцерину.