Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва


68. Воложанінов Сергій Сергійович. Обгрунтування параметрів системи очищення виноградникових малооб'ємних обприскувачів: дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Південний філіал "Кримський агротехнологічний ун-т" Національного аграрного ун-ту. - Сімф., 2005.



Анотація до роботи:

Воложанінов С.С. Обґрунтування параметрів системи очищення виноградникових малооб’ємних обприскувачів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. - Південний філіал «Кримський агротехнологічний університет» Національного аграрного університету, Сімферополь, 2005.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню і удосконаленню системи очищення робочої рідини у виноградникових малооб’ємних обприскувачах з метою підвищення якості й надійності роботи машини. Вивчені існуючі системи очищення робочих рідин від механічних домішок, доведено необхідність їх модернізації.

На основі теоретичних досліджень розроблена нова система очищення робочої рідини з використанням гідроциклона. Побудовано математичну модель розподілу тиску в системі «вхідний патрубок гідроциклона - регулятор тиску». Визначено конструктивні і технологічні параметри гідроциклона.

Досліджено фізико-механічні властивості робочих рідин і механічних домішок, що містяться в них. Проведено експериментальні лабораторні й польові дослідження, на підставі яких доведено високу ефективність функціонування запропонованої системи очищення робочої рідини з використанням гідроциклона.

У дисертаційній роботі розроблено конструкцію гідроциклона для системи очищення робочої рідини у виноградникових малооб’ємних обприскувачах і на основі теоретичних та експериментальних досліджень обґрунтовано його геометричні і технологічні параметри.

1. Очищення робочої рідини у малооб’ємних обприскувачах не вирішено технічно, що негативно впливає на експлуатаційні і якісні показники роботи обприскувача, особливо при використанні мідьвмісних препаратів.

2. Аналіз існуючих способів і пристроїв для очищення робочої рідини від механічних домішок в обприскувачах дав змогу обґрунтувати доцільність використання для цієї мети гідроциклона.

3. Виконані аналітичні і теоретичні дослідження дозволили створити метод розрахунку втрат тиску у системі «вхідний патрубок гідроциклона - регулятор тиску» стосовно до сільськогосподарських обприскувачів і кінцево-елементну модель руху рідини у гідроциклоні та встановити математичні залежності для визначення основних конструктивних і технологічних параметрів гідроциклона.

4. Експериментальні дослідження технологічного процесу очищення робочих рідин за допомогою гідроциклона підтвердили аналітико-теоретичні передумови і дозволили:

- дослідити фізико-механічні властивості робочих рідин з токсичними речовинами за розробленою автором методикою, а також створити фізичну модель робочих рідин, яка має хімічну стійкість і нетоксичність шляхом аналізу нетоксичних аналогів;

- визначити за допомогою методів планування багатофакторного експерименту, що якісне виконання процесу очищення робочих рідин від механічних домішок розміром більш 5010-6 м можливе при діаметрі гідроциклона м, діаметрі зливального патрубка м, діаметрі розвантажувального патрубка м.

5. Польові експериментальні дослідження показали, що використання малооб’ємного обприскувача з очищенням робочої рідини за допомогою гідроциклона дозволяє підвищити змінну продуктивність на 35 %, зменшити витрати часу на технічне обслуговування машини на 50 %, підвищити коефіцієнт використання змінного часу на 27 %.

6. Розроблені рекомендації щодо використання у системі очищення робочих рідин гідроциклона і методика його інженерного розрахунку підтверджують можливість широкого і ефективного застосування цього апарата при проектуванні і модернізації сільськогосподарських обприскувачів.

7. Річний економічний ефект від упровадження малооб’ємного обприскувача з удосконаленою системою очищення склав 3192 грн. Він досягається за рахунок зменшення експлуатаційних витрат, зокрема зниження витрат на отрутохімікати, з одночасним збереженням якості й ефективності обробки виноградних насаджень.

Публікації автора:

1. Догода П.А., Воложанинов С.С. Обоснование норм расхода рабочей жидкости препаратов при внедрении безопасной технологии использования средств защиты растений от вредителей и болезней // Труды VIII Международного симпозиума «Нетрадиционное растениеводство, экология и здоровье».- Симферополь, 1999.- С. 714-716. (Особистий вклад полягає в аналізі літературних джерел і підготовці результатів до опублікування).

2. Воложанинов С.С. Проблемы создания конструкций малообъемных виноградных опрыскивателей // Механизация сельскохозяйственного производства: Науч. тр./ Крым.гос.аграрный ун-т.- Симферополь, 1999.- Вып.59,Ч.1. - С.73-76.

3. Догода П.А., Воложанинов С.С., Догода Н.П. Проблемы разработки энергосберегающей технологии и средств механизации защиты растений // Вісник інженерної академії України, 2000. - № 1. – С. 66-71. (Особистий вклад полягає в аналізі літературних джерел по обґрунтуванню використання малооб’ємного обприскування і підготовці матеріалів до опублікування).

4. Догода П.А., Воложанинов С.С., Догода Н.П. Механизация химической защиты растений.- Симферополь: Таврия, 2000.- 139с. (Особистий вклад полягає в аналізі літературних джерел і підготовці чотирьох розділів брошури).

5. Воложанинов С.С. Определение производительности гидроциклонов // Механизация с.-х. пр-ва: Науч.тр./Крым.гос.аграрный ун-т.-Симферополь, 2000.- Вып.65.-С.35-39.

6. Воложанинов С.С. Исследование фракционного состава рабочих жидкостей сельскохозяйственных опрыскивателей // Праці ТДАТА. – Вип. 1. - Том 22. – Мелітополь, 2001. – С. 116-120.

7. Воложанинов С.С. Моделирование рабочих жидкостей // Проблемы ресурсосбережения и перспективы использования нетрадиционных источников энергии в АПК: Науч.тр./ Крым.гос. аграрный ун-т.- Симферополь, 2002.- Вып.69. -С.93-96.

8. Догода П.А., Воложанинов С.С., Догода Н.П. Обоснование норм расхода рабочей жидкости при защите виноградных насаждений от вредителей и болезней в зависимости от листовой поверхности // Механизация сельскохозяйственного производства: Научные труды КГАУ.– Симферополь, 2002. - Вып. 77. – С. 52-55. (Особистий вклад полягає в аналізі літературних джерел і розробці номограми для визначення норм витрат робочої рідини при хімічному захисті виноградників від хвороб і шкідників).

9. Пат.62312А Україна, МПК 7 В04С5/12. Обприскувач виноградниковий малооб’ємний: Пат.62312А Україна, МПК 7 А01М7/00: Пат.62312А Україна, МПК 7 В05В9/03 / В.І. Аніщенко, С.С. Воложанінов, М.П. Догода – № 2003031882; Заявлено 03.03.2003; Опубл. 15.12.2003; Бюл. №12.-3с. (Особистий вклад полягає у проведенні теоретичних й експериментальних досліджень при розробці конструкції гідроциклона і підготовці матеріалів до опублікування).