Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Підземна розробка родовищ корисних копалин


Наливайко Ярослав Михайлович. Обгрунтування параметрів розробки зближених вугільних пластів механізованими комплексами в умовах Львівсько-Волинського родовища : Дис... канд. наук: 05.15.02 - 2002.



Анотація до роботи:

Наливайко Я.М. «Обгрунтування параметрів розробки зближених вугільних пластів механізованими комплексами в умовах Львівсько-Волинського родовища». - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.15.02 – «Підземна розробка родовищ корисних копалин». Національна гірнича академія України, Дніпропетровськ, 2002 р.

У дисертації отримане нове рішення актуальної наукової задачі обґрунтування параметрів виїмки зближених вугільних пластів механізованими комплексами в складних гірничо-геологічних умовах. На основі метода граничних елементів та аналітичного рішення В.Г.Гмошинського з використанням критерія П.П.Баландіна розроблений розрахунковий алгоритм визначення та аналізу напружено-деформованого стану неоднорідного масиву стосовно до виїмки свити пластів в умовах надробки і підробки. На відміну від відомих, розроблений алгоритм враховує концентрацію напруг від ціликів (крайових частин) суміжних пластів та швидкість посування лави. Отримані корреляційні співвідношення для максимальної конвергенції в лаві та максимального коефіціента концентрації напруг у зоні опорного тиску попереду очисного вибою. У процесі шахтних досліджень зафіксовані спеціфичні прояви гірського тиску в зонах підвищеного гірського тиску (ПГТ) від ціликів (крайових частин) суміжних пластів. З урахуванням встановлених закономірностей складена методика розрахунку раціональних параметрів механізованого кріплення при роботі у зонах ПГТ. За розробленою методикою визначені раціональні параметри ведення очисних робіт у шахтах Львівського регіону (швидкість подачі комбайна, швидкість посування лави, силові та геометричні параметри механізованого кріплення, допустиму відстань між очистними вибоями по зближених пластах).

Річний економічний ефект від впровадження рекомендованої технології у лаві № 421 шахти «Відродження» склав 289498 грн.