757. Толстопятов Олександр Михайлович. Нові підходи в диференціальній діагностиці і комплексному лікуванні хронічного трихомонадного уретропростатиту: дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / АМН України; Інститут дерматології та венерології. - Х., 2004.
Анотація до роботи:
Толстопятов О.М. Нові підходи в диференціальній діагностиці і комплексному лікуванні хронічного трихомонадного уретропростатиту.- Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби.- Інститут дерматології та венерології АМН України, Харків, 2004.
Дисертація присвячена вирішенню актуальної проблеми венерології – удосконаленню методів диференціальної діагностики захворювань сечостатевих органів у чоловіків при масових профілактичних оглядах шляхом створення таблиць обчислювальної діагностики з визначенням порогових сум диференційно-діагностичних коефіцієнтів з інформативністю, наближеною до 99,9%, і врахуванням помилки не більш 20% і визначенням діагностичних ультразвукових маркерів при захворюваннях передміхурової залози.
На основі проведених порівняльних досліджень обґрунтовані ефективність і доцільність комплексного лікування хронічного трихомонадного і трихомонадно-асоційованого уретропростатиту з включенням антипротозойного (тенонітрозол), антибактеріальних (азітроміцин, офлоксацин), ангіопротекторного (напівсинтетичний діосмін), нестероїдних протизапальних (діклофенак-натрію, „Гентос”) препаратів і локальної ендоуретральної низькоенергетичної лазеротерапії (патент на винахід №53845 А від 17.02.2003р.), що сприяє етіологічному вилікуванню в 95% випадків, скороченню явищ ідіосинкразії, термінів лікування, кількості рецидивів захворювання та ускладнень у порівнянні з показниками загальноприйнятого лікування. Також доведена доцільність виявлення у цих хворих супутніх репродуктивних, сексуальних і психо-емоційних розладів із включенням у програму реабілітації їх корекції, що значно поліпшує якість життя, соціальну і сімейну адаптацію чоловіків.
В дисертації подано теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, що полягає в розробці нового ефективного математичного методу диференціальної діагностики запальних процесів передміхурової залози і вдосконалення методу лікування хворих на хронічний трихомонадний і трихомонадно-асоційований уретропростатит із застосуванням нових фармакологічних препаратів і низькоенергетичного лазера на підставі вивчення закономірностей розвітку і клінічних особливостей хвороби у чоловіків. В результаті проведених досліджень було встановлено що:
1. Хронічний трихомонадний і трихомонадно-асоційований уретропростатит позначається торпідним, малосимптомним перебігом. Супутні репродуктивні (олігоспермія, астеноспермія – 23,6%) і сексуальні (еректильна дисфункція, прискорена еякуляція – 28,7%) порушення у чоловіків сприяють формуванню психо-емоційних розладів, соціальній і супружній дезадаптації.
2. Розроблена диференціальна діагностика хвороб сечостатевих органів у чоловіків при масових профілактичних оглядах і першому зверненні до медичних закладів з використанням обчислювальних таблиць з урахуванням порогових сум диференціально-діагностичних коефіцієнтів має інформативність 99,9% з урахуванням помилки не більш як 20%.
3. На основі аналізу результатів ультразвукової ехо- і доплерографії розроблено діагностичні критерії, характерні для структурних і гемодинамічних змін при різних формах простатиту та інших хворобах сечостатевих органів, що дозволяє виставити діагноз, простежити за динамікою патологічного процесу в період лікування, індивідуалізувати лікувальну тактику, оцінити ефективність терапії.
4. Використання антипротозойного препарату тенонітрозолу дає етіологічне вилікування у 95% випадків при прийманні хворими по 0,25 г двічі або тричі на добу, на протязі 8 днів. При трихомонадно-асоційованому уретропростатиті додаткове приймання антибіотиків – азітроміцину (1,0 г один раз на добу у 1-ий, 7-ий та 14-ий день) і офлоксацину (по 0,4 г двічі на добу) дає ефективність у 95% випадків. Патогенетична терапія уретропростатитів з використанням ангіопротектора (напівсинтетичного діосміну по 600 мг 1 раз на добу), нестероїдних противозапальних препаратів (діклофенак натрію по 50 мг 2 рази на добу і „Гентос” по 20 крап. 3 рази на добу), низькоенергетичного гелій-неонового лазера сприяє нормалізації секрету простати у 90,2% хворих.
5. Доведено доцільність виявлення та корекції у хворих на хронічний трихомонадний і трихомонадно-асоційований уретропростатит супутніх сексуальних (47,7%) і психо-емоційних (26,4%) порушень, що значно впливає (у 94% випадків) на поліпшення сімейно-сексуальних відносин.
Публікації автора:
Бабюк И.А., Толстопятов А.М., Русанов В.А. Ультразвуковое исследование в диагностике воспалительных заболеваний мочеполовых органов у мужчин // Журн. дерматологии и венерологии.- 1999.- №2.- С.82-83.
Бабюк И.А., Толстопятов А.М. К вопросу о принципах и методах лечения больных хроническим простатитом // Журн. дерматологии и венерологии.- 2000.- №2 (10).- С.89-92.
Бабюк И.А., Толстопятов А.М., Дубровин М.О., Бабюк М.В., Турубинер М.П. Сравнительная оценка физических методов в комплексном лечении больных хроническим уретропростатитом // Вісник невідкладної і відновної медицини.- 2001.- Т.2, №2-3.- С.194-196.
Толстопятов А.М. Математический метод для дифференциальной диагностики воспалительных заболеваний органов мочеполовой системы у мужчин // Дерматологія та венерологія.- 2003.- №1 (19).- С.34-36.
Бабюк И.А., Толстопятов А.М., Чурилов А.В. Использование ультразвукового исследования при воспалительных заболеваниях предстательной железы // Актуальні питання дерматовенерології. - Дніпропетровськ: “Крок-М”. - 1999.- С.110-112.
Бабюк И.А., Толстопятов А.М. Комбинированная терапия урогенитальных хронических уретропростатитов // Материалы международного конгресса «Актуальные вопросы инфектологии в акушерстве и гинекологии».- Донецк, 1998.- Т.1.- С.41-42.
Бабюк И.А., Толстопятов А.М. Ультразвуковые маркеры различных форм простатита // Тези доповідей VII Українського з’їзду дерматовенерологів.- К., 1999.- С.126-127.
Бабюк И.А., Толстопятов А.М. К вопросу о тактике антибиотикотерапии при различных формах простатита // Український медичний альманах.- 1999.- Т.2.- №1 (Додаток).- С.147.
Бабюк И.А., Толстопятов А.М. Ультразвуковые маркеры заболеваний предстательной железы // Матер. I Укр. конф. молодых ученых.- К.: Ин-т геронтологии АМНУ.- 2000.- С.10-12.
Толстопятов А.М., Бабюк И.А. Антибиотикотерапия в комплексном лечении хронического простатита // Актуальные вопросы диагностики и лечения неотложных состояний: Сб. тезисов.- Донецк: ИНВХ АМН Украины.- 2000.- С.123-124.
Бабюк И., Мавров И., Горпинченко И., Толстопятов А. Комплексно лечение на трихомонадни уретропростатити с oligozoospermia // Сб. резюмета I Българо-украински конгресс по андрология: Видин, България, 2002.- С.20-21.
Деклараційний патент на винахід №53845 А, МПК 7 А61В18/22. Пристрій для лазеротерапії хронічних уретропростатитів / Бабюк І.О., Толстопятов О.М., Мавров І.І., Горпінченко І.І.: Інститут невідкладної і відновної хірургії АМН України.- Опубл. 17.02.2003. Бюл. №2.
Бабюк И.А., Толстопятов А.М., Кришталь Т.В. Профилактика венерических заболеваний и их осложнений: Метод. рекомендации.- Донецк: ИНВХ АМН Украины, 2000.- 40с.