Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Електричні машини і апарати


Заблодський Микола Миколайович. Науково-технічні основи створення поліфункціональних електромеханічних перетворювачів технологічного призначення. : Дис... д-ра наук: 05.09.01 - 2008.



Анотація до роботи:

Заблодський М.М. Науково-технічні основи створення поліфункціональних електромеханічних перетворювачів технологічного призначення. – Рукопис.

Дисертація на здобування наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.09.01 – електричні машини й апарати. – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", м. Харків, 2008.

Дисертація присвячена проблемі створення поліфункціональних електромеханічних перетворювачів технологічного призначення. Розроблені теоретичні основи і принципи побудови нового класу електромеханічних перетворювачів з масивним ротором, де передбачено використання дисипативної складової енергії активних частин в технологічних процесах. Запропонована генетична модель внутрішньої структури виду циліндричних повздовж-симетричних електромеханічних перетворювачів і математична модель перетворювача як системи з нерівновагими термодинамічними процесами перетворення енергії. На основі пінч-принципів запропоновано модифікований метод еквівалентних теплових схем. Теоретично обґрунтовані процеси утворення вищих гармонік у повітряному проміжку електромеханічного перетворювача при періодичній зміні умов охолодження порожнистого феромагнітного ротора. Отримані експериментальні дані, які підтверджують вірогідність прийнятих математичних моделей і технічних рішень. Основні результати досліджень використані при виконання 7 держбюджетних і госпдоговірних науково-дослідних робіт, у науково-виробничих фірмах та в навчальному процесі.

Дисертаційна робота присвячена розробці основ теорії, принципів побудови та методології проектування поліфункціональних електромеханічних перетворювачів технологічного призначення. Сукупність наукових положень і технічних розробок, представлених в дисертації, складає обґрунтоване вирішення важливої науково-практичної проблеми створення перспективного класу високоефективних електромеханічних перетворювачів з повним використанням дисипативної складової енергії і поліфункціональними властивостями.

1. На даний час при створенні енергоресурсозберігаючих технологій існує тенденція суміщення електромеханічних перетворювачів з виконавчим механізмом і використання дисипативної складової енергії. У зв'язку з цим актуальним є розробка нових підходів і нової методології проектування при створенні поліфункціональних електромеханічних перетворювачів, в основу якої покладена структурна, функціональна і теплова інтеграція, нетрадиційний спосіб оцінки енергетичної ефективності, модульне формування результуючих механічних характеристик у широкому діапазоні зміни ковзання з урахуванням усього спектру вищих гармонік.

2. Розроблено принцип структурної і функціональної інтеграції ПЕМП, згідно якого суміщена технічна система, що поєднує електромеханічну, механічну і теплові підсистеми для реалізації інтегральної функції по сукупності функціональних ознак привідного двигуна, виконавчого механізму та нагрівача, створюється на основі збереження спадкоємності інформації первинного джерела електромагнітного поля, кореляції структурних ознак з генетичними операторами синтезу. Здійснена постановка задачі та розроблена геносистематика видів класу ПЕМП. Вперше запропонована генетична модель внутрішньої структури виду циліндричних повздовж-симетричних ПЕМП з обертовим рухом робочого органу, які використані при розробці нових технічних рішень.

3. Розроблені принципи теплової інтеграції ПЕМП, що формують схему добирання тепла від джерел дисипативної енергії, координацію теплових потоків та каналізацію теплової енергії до ланок технологічного ланцюга, де саме є потрібним нагрів робочих поверхонь і об'ємів. Встановлено, що оптимальність ПЕМП, як теплообмінної системи з внутрішніми джерелами теплової енергії, досягається при максимально можливому перекритті на температурно-ентальпійній площині складених кривих "холодних" і "гарячих" потоків та їх економічно доцільному зближенні (пінч-принцип), а всі елементи в системі "ПЕМП – навантажувально-охолоджуюче середовище" пов'язані таким чином, що утворюють замкнений ланцюг.

4. Розроблено принцип саморегулювання у перетворенні електромагнітної енергії ПЕМП, згідно до якого частковий розподіл на корисні потоки теплової і механічної енергії здійснюється у згоді з поточною величиною ковзання, яка виходячи з співвідношення електромагнітних моментів двигунового і гальмівного модулів ПЕМП встановлюється на рівні, що забезпечує приблизно однакові теплові потоки для різних технологічних режимів за рахунок зміни швидкості передачі теплової енергії.

5. Розроблено принципи безредукторного забезпечення частоти обертання з 5…10 кратним зниженням по відношенню до синхронної і кратного посилення обертового моменту ПЕМП, які базуються на використанні взаємодії прямих і зворотних полів двигунового і гальмівного модулів, зміни напрямку обертання поля статора гальмівного модуля і тривалості його дії.

6. Розроблено узагальнену коло-польову ММ взаємопов'язаних електромагнітних, теплових і механічних процесів в ПЕМП, що дозволяє аналізувати сталі і динамічні режими роботи перетворювача з урахуванням всієї сукупності основних чинників: складної конфігурації активної зони, нелінійності фізичних властивостей матеріалів, ефектів витиснення вихрових струмів в масивному роторі з урахуванням обертового характеру магнітного поля, реального нагріву елементів конструкції і умов теплообміну з навантажувально-охолоджуючим середовищем, особливостей розподілу електромагнітних сил і моментів. Встановлено вплив нагрівання ротора на глибину проникнення в нього вихрових струмів і ефект "закручування" вихрових ліній поля ротора, що обумовлений обертовим характером електромагнітного поля. Встановлено, що урахування зміни електропровідності ротора, викликаного його нагріванням вихровими струмами, веде до зниження розрахункової амплітуди струмів на поверхні ротора на 25…30% і збільшенню глибини проникнення струмів на 35…45%. В результаті за інших рівних умов розрахунковий електромагнітний момент в діапазоні робочих ковзань s = 0,85…0,9 зменшується на 10…15%.

7. Розроблено польову методику аналізу впливу на механічні характеристики ПЕМП несиметрії параметрів ротора без введення симетричних складових струмів прямого і зворотного порядку проходження фаз. Встановлено, що несиметрія ротора не веде до погіршення умов пуску ПЕМП, але жорсткість реальної механічної характеристики збільшується на 5…7% у порівнянні з розрахунковими характеристиками без врахування несиметрії.

8. Теоретично і експериментально обґрунтовано умови оптимального пуску ПЕМП при різному характері навантаження. Встановлено, що найбільш ефективною є двоступенева схема пуску, яка в залежності від характеру пускового навантаження реалізується або шляхом одночасного, узгодженому за електромагнітними моментами запуску двигунового і гальмівного модулів з наступним реверсом останнього, або шляхом затримки включення гальмівного модуля на певний час, достатній для досягнення ротором рівня номінального ковзання.

9. Вперше розроблено ММ ПЕМП як системи з нерівновагими термодинамічними процесами перетворення енергії, що дозволяє проводити оптимізацію внутрішньої структури ПЕМП за максимумом термодинамічної ефективності і вихідної потужності. Встановлено, що термодинамічна ефективність при намаганні потужності спотворення досягати нуля приймає значення, близьке до енергетичного критерію, який являє собою добуток електричного ККД, теплового ККД і коефіцієнта потужності. Розроблені фізичні, динамічні і математичні моделі енергетичних процесів взаємодії ПЕМП з робочим навантажувально-охолоджуючим середовищем.

10. Удосконалено методику теплових розрахунків при проектуванні ПЕМП, що дозволяє вести не тільки оцінку відповідності перевищень температури ізоляційної структури обраному класу нагрівостійкості, але й визначити градієнти температур, ефективність теплообміну і пінч теплових потоків у структурі ПЕМП при варіаціях його параметрів і характеристик.

11. Розроблено і реалізовано методологію проектування ПЕМП, яка містить наступні нові методики: термодинамічні розрахунки навантажувально-охолоджуючого середовища; структурно-функціональна і теплова інтеграція вузлів; об'єктно-орієнтоване проектування модулів; теплові розрахунки за методом еквівалентних теплових схем, модифікованих на основі пінч-принципів; оптимізація за термодинамічною ефективністю на основі феноменологічних співвідношень. Використання цієї методології дозволяє підвищити загальний ККД комплексів технологічного обладнання на 18…25%, у тому числі електричний ККД ПЕМП – на 5…10%. Розроблена програмна реалізація об'єктно-орієнтованого проектування на мові програмування С++, середовище розробки – програма "Microsoft Visual Studio.Net".

12. Розроблено і реалізовано метод експериментального визначення електромагнітного моменту і механічних характеристик ПЕМП та інших електричних машин з масивним ротором, які не мають вихідного кінця валу, безпосередньо в промислових умовах.

13. Теоретично обґрунтовані процеси утворення вищих гармонік у повітряному проміжку ПЕМП при періодичній зміні умов охолодження масивного ротора. Запропоновано спосіб експериментального визначення вищих гармонік магнітного поля ПЕМП, які спричинені наявністю пазів на статорі, насиченням магнітного кола, статичним і динамічним ексцентриситетом, а також температурними коливаннями питомого активного опору і відносної магнітної проникності ділянок масивного ротора. На відміну від методик проектування традиційних АД увесь спектр субгармонік і вищих гармонік використовується в ПЕМП для формування оптимальної корисної теплової і механічної потужностей.

14. Основні результати дисертації впроваджені на ВАТ "Первомайський електромеханічний завод ім. К.Маркса", Новомосковському електромеханічному заводі Тульської області, ЗАТ "ЦЗФ Селідовська" і ТОВ "Кондратівська ЦЗФ". Основні положення роботи використовуються у навчальному процесі за фахом 092206 "Електричні машини і апарати" в Донбаському державному технічному університеті, м. Алчевськ.

Публікації автора:

1. Заблодський М.М. Теплові розрахунки електротехнічних устаткувань: Навч. посібник. – Алчевськ: ДГМІ, ВПЦ "Ладо", 2003. – 289 с.

2. Заблодский Н.Н., Шадрин С.В., Плюгин В.Е. Основные принципы создания электротепломеханических нагревательных устройств // Вісник Східноукраїнського державного університету. – Луганськ: СУДУ, 1998. - № 4. – С. 113-116.

Здобувач сформулював ідею і основні принципи створення двостаторного електромеханічного нагрівача з суміщенням функцій.

3. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Заблодская Т.П. Электромагнитные и тепловые процессы вращающихся электромеханических нагревателей // Вестник Харьковского государственного политехнического университета, тем. вып. "Проблемы совершенствования электрических машин и аппаратов. Теория и практика". – Харьков, 2000. – Вып. № 84. – С. 93-96.

Здобувач розробив математичні моделі електромеханічного нагрівача.

4. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Чан Дай Шон. Энергетическая эффективность вращающихся электромеханических нагревателей // Технічна електродинаміка. Тем. вип. "Проблеми сучасної електротехніки". – К., 2000. - Ч. 6. – С. 74-77.

Здобувач виконав узагальнення експериментальних даних та запропонував аналітичні співвідношення для оцінки енергетичної ефективності.

5. Заблодский Н.Н., Дорофеев В.Н., Плюгин В.Е. Высокоэффективные погружные электротепломеханические нагреватели для легкоплавких и сыпучих материалов // Сборник научных трудов Донбасского горно-металлургического ин-та. – Алчевск: ДГМИ, 2000. - Вып. 11. – С. 158-167.

Здобувач запропонував принципи створення електромеханічних нагрівачів і математичну модель тепломасообміну.

6. Заблодский Н.Н., Захарченко П.И., Плюгин В.Е. Математическое моделирование процессов тепломассообмена и гидродинамики вращающегося электромеханического нагревателя // Вісник Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут", тем. вип. "Проблеми удосконалення електричних машин і апаратів. Теорія і практика". – Харків, 2001. – № 16. – С. 77-80.

Здобувач отримав основні вирази і співвідношення процесів формування характеристики механічного навантаження заглибного ЕТМП.

7. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Чан Дай Шон. Математическая модель вращающегося электромеханического нагревателя в основных режимах работы // Технічна електродинаміка. Тем. вип. "Проблеми сучасної електротехніки". – Київ, 2002. – Ч. 5. – С. 71-76.

Здобувач запропонував математичну модель заглибного електромеханічного нагрівача та методику розрахунку приведеного опору.

8. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Заблодская Т.П. Учет фазового перехода при моделировании теплового поля электромеханического нагревателя в среде легкоплавкого материала // Вісник Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля. – Луганськ: СНУ, 2002. - № 4 (50). – С. 175-179.

Здобувач отримав основні співвідношення для розрахунку часу фазового переходу при моделюванні теплового поля електромеханічного нагрівача.

9. Заблодский Н.Н. Формирование спектра высших гармоник в воздушном зазоре электротепломеханического преобразователя // Вестник Национального технического университета "Харьковский политехнический институт", тем. вып. "Проблемы совершенствования электрических машин и аппаратов". – Харьков, 2002. – № 14. – С. 22-27.

10. Заблодский Н.Н., Зеленов А.Б., Плюгин В.Е. Электромеханические преобразователи с внешним массивным ротором // Електромашинобудування та електрообладнання. – К.: Техніка. – 2002. – Вип. 58. – С. 69-71.

Здобувач запропонував математичну модель динамічних режимів і схему заміщення електромеханічного перетворювача з суміщеними обмотками.

11. Заблодский Н.Н. Формирование динамических и энергетических харак-теристик электротепломеханических преобразователей // Вестник Национального технического университета "Харьковский политехнический институт", серия "Электротехника, электроника и электропривод", вып. 12, том 2 "Проблемы автоматизированного электропривода. Теория и практика". – Харьков, 2002. – С. 432-433.

12. Заблодский Н.Н., Зеленов А.Б., Плюгин В.Е. и др. Вопросы создания и применения электротепломеханических преобразователей // Сборник научных трудов Донбасского горно-металлургического ин-та. – Алчевск: ДГМИ, ИПЦ "Ладо", 2002. – Вып. 15. – С. 178-182.

Здобувач запропонував технічну ідею формування механічної характеристики двостаторного електротепломеханічного перетворювача.

13. Заблодский Н.Н. Интеграция тепловых процессов в энергоемких техноло-гических процессах с применением электротепломеханических преобразователей энергии // Інтегровані технології та енергозбереження. – Харків: Вид. НТУ "ХПІ", 2003. - № 4. – С. 41-45.

14. Заблодский Н.Н., Чан Дай Шон, Заблодский С.Н. Энергетическая и функциональная эффективность применения режима противовключения электромеханических модулей // Інтегровані технології та енергозбереження. – Харків: Вид. НТУ "ХПІ", 2003. - № 4. – С. 105-109.

Здобувач теоретично обґрунтував технічну ідею використання режиму противключення для формування механічних характеристик.

15. Заблодский Н.Н. Регуляция процессов преобразования энергии в многомодульной электротепломеханической системе // Вестник Национального технического университета "Харьковский политехнический институт", тем. вып. "Проблемы автоматизированного электропривода. Теория и практика". – Харьков, 2003. – Вып. 10. – Т. 2. - С. 374-375.

16. Заблодский Н.Н. Формирование выходных характеристик многомодульной электротепломеханической системы // Електротехніка і електромеханіка. - Харків, 2003. - № 4. – С. 32-35.

17. Заблодский Н.Н. Моделирование динамических режимов и теплообменных процессов электротепломеханических преобразователей // Технічна електродинаміка. Тем. вип. "Проблеми сучасної електротехніки". – К., 2004. – Ч. 6. – С. 34-37.

18. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Захарченко П.И. Механические характеристики шнекового электротепломеханического преобразователя // Електротехніка і електромеханіка. – Харків: НТУ "ХПІ", 2004. - № 4. – С. 23-26.

Здобувач розробив програму та узагальнив результати експериментальних випробувань шнекового електротепломеханічного перетворювача.

19. Шинкаренко В.Ф., Заблодский Н.Н. Генетическое моделирование и структура генома электротепломеханических преобразователей технологического назначения // Восточноевропейский журнал передовых технологий. – Харьков: Технологический центр, 2004. - № 2 (8). – С. 44-51.

Здобувач обґрунтував технічну ідею використання генетичного моделювання для створення електротепломеханічних перетворювачів.

20. Заблодский Н.Н. Нелинейность тепломеханических нагрузок шнекового электротепломеханического преобразователя // Електротехніка і електромеханіка. – Харків: НТУ "ХПІ", 2005. - № 1. – С. 41-43.

21. Заблодский Н.Н. Динамическая модель и характеристика режима нагружения шнековой электротепломеханической системы // Вестник Национального технического университета "Харьковский политехнический институт". Тем вып. "Проблемы автоматизированного электропривода. Теория и практика". – Харьков, 2005. – Вып. № 45. – С. 315-318.

22. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е. Объектно-ориентированный подход к расчету и проектированию электротепломеханических преобразователей // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2005. – Вып. 19. – С. 383-393.

Здобувач запропонував концепцію об'єктно-орієнтованого підходу до проектування електротепломеханічних перетворювачів.

23. Заблодский Н.Н. Определение термодинамических параметров неравновесных процессов преобразования энергии в электротепломеханических преобразователях // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2005. – Вып. 19. – С. 373-382.

24. Заблодский Н.Н., Лущик В.Д., Кулешов В.В. Обеспечение устойчивого режима работы шнековой электротепломеханической системы в области низких частот вращения // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2005. – Вып. 20. – С. 379-392.

Здобувач обґрунтував математичну модель режиму навантаження і запропонував параметричний спосіб підвищення динамічної стійкості системи.

25. Заблодский Н.Н. Механические характеристики шнекового электротепло-механического преобразователя при асимметрии массивного ротора // Вестник Национального технического университета "Харьковский политехнический институт": Проблеми удосконалення електричних машин і апаратів. Теорія і практика. – Харків: НТУ "ХПІ", 2005. – № 48. – С. 52-57.

26. Заблодский Н.Н. Модель электротепломеханического преобразователя как системы с неравновесными термодинамическими процессами преобразования энергии // Вісник Кременчуцького державного політехнічного університету: Наукові праці КДПУ. – Кременчук, 2006. – Вип. 3/2006 (38). Ч. 2. – С. 117-121.

27. Заблодский Н.Н., Филатов М.А., Овчаров А.А. Оценка влияния термомеханических изменений в конструкции на параметры и характеристики электротепломеханических преобразователей энергии // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2006. – Вып. 21. – С. 222-229.

Здобувач запропонував методику оцінки впливу термомеханічних змін в конструкції на параметри і характеристики електротепломеханічного перетворювача.

28. Заблодский Н.Н. Исследование распределения электромагнитных и тепловых полей в электротепломеханическом преобразователе энергии // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2006. - Вып. 21 – С. 231-248.

29. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е. Моделирование переходных процессов в погружных электротепломеханических преобразователях энергии при неподвижном роторе // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2006. – Вып. 22. – С. 221-230.

Здобувач розробив математичну модель та виконав аналіз перехідних процесів пуску заглибного електротепломеханічного перетворювача.

30. Заблодский Н.Н., Овчаров А.А., Филатов М.А. Пусковые режимы шнекового электротепломеханического преобразователя // Вісник Кременчуцького державного політехнічного університету: Наукові праці КДПУ, 2006. – Вип. 4/2006. – Ч. 1. – С. 29-31.

Здобувач виконав моделювання пускових режимів та узагальнив результати експериментальних досліджень двохмодульного шнекового електротепло-механічного перетворювача.

31. Васьковский Ю.Н., Заблодский Н.Н. Моделирование полей и характеристик электротепломеханических преобразователей технологического назначения // Технічна електродинаміка. Тем. вип. "Проблеми сучасної електротехніки". – К.: Ін-т електродинаміки НАН України, 2006. – Ч. 7. – С. 41-44.

Здобувач запропонував узагальнену математичну модель електромагнітних, теплових і механічних процесів електротепломеханічного перетворювача.

32. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е. Проектирование электротепломеханических преобразователей для переработки сыпучих материалов // Технічна електродинамика. Тем. вип. "Проблеми сучасної електротехніки". – К.: Ін-т електродинаміки НАН України, 2006. – Ч. 1 – С. 106-111.

Здобувач обґрунтував методику визначення електромагнітних параметрів масивного ротора та узагальнив результати моделювання теплових процесів.

33. Заблодский Н.Н. Модифицированный метод эквивалентных тепловых схем для анализа процессов в электротепломеханических преобразователях // Вісник Кременчуцького державного політехнічного університету імені Михайла Остроградського: Наукові праці КПДУ. - Кременчук, 2007. – Вип. 3/2007 (44). Ч. 1. – С. 121-124.

34. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Филатов М.А. Метод экспериментального определения электромагнитного момента электротепломеханического преобразователя // Вісник Кременчуцького державного політехнічного університету імені Михайла Остроградського: Наукові праці КПДУ. - Кременчук, 2007. – Вип. 3. – Ч. 2. – С. 126-129.

Здобувач теоретично обґрунтував метод експериментального визначення електромагнітного моменту електротепломеханічного перетворювача.

35. Заблодский Н.Н. Взаимодействие шнекового электротепломеханического преобразователя и нагрузочно-охлаждающей среды // Електротехніка і електро-механіка. – Харків: НТУ "ХПІ", 2007. - № 3. – С. 25-28.

36. Заблодский Н.Н., Овчаров А.А., Филатов М.А. Экспериментальная оценка энергетических процессов в массивном роторе шнекового электротепломеханического преобразователя энергии // Електротехніка і електромеханіка. – Харків: НТУ "ХПІ", 2007. - № 4. – С. 22-24.

Здобувач запропонував методику і узагальнив результати експериментальних досліджень енергетичних процесів у масивному роторі ЕТМП.

37. Заблодский Н.Н., Коцемир И.А., Стройников В.Г. Система импульсного управления реверсирования и форсировки электротепломеханических преобразователей технологического назначения // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2007. – Вып. 23. – С. 324-328.

Здобувач сформулював технічну ідею форсованих режимів роботи електротепломеханічних перетворювачів.

38. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Лупанов А.А. и др. Математическое моделирование распределения теплового поля в системе "легкоплавкая среда" – электротепломеханический преобразователь // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2007. - № 23. – С. 329-337.

Здобувач розробив математичну модель та алгоритм програми моделювання теплового поля.

39. Заблодский Н.Н., Филатов М.А., Смагина И.А. и др. Динамика и гармонический состав токов полифункциональных электротепломеханических преобразователей энергии // Сборник научных трудов Донбасского государственного технического ун-та. – Алчевск: ДонГТУ, 2007. – Вып. 24. – С. 370-383.

Здобувач розробив методику експериментального визначення гармонічного складу струмів електротепломеханічного перетворювача.

40. Устройство для удаления влаги из оболочки электрической машины: А.с. 1431632 А1. СССР. МКИ 4 Н02К9/26 / Н.М.Шакула, П.И.Захарченко Н.Н.Заблодский и др. - № 4224009/24-07; Заявл. 27.02.87; Зарег. 15.06.88 (для служ. пользов). – 5 с.

Здобувач виконав теоретичне обґрунтування електромагнітних і тепломасообмінних процесів при роботі пристрою.

41. Пат. 945 України, МКІ 5 Н02G1/16. Вулканізатор для ремонту кабелів / М.М.Шакула, В.І.Сєров, М.М.Заблодський та інш. - № 4422919/SU; Заявл. 04.04.88; Опубл. 30.04.93, Бюл. № 2. – 9 с.

Здобувач сформулював технічну ідею вузлів індукційного нагріву і механічного тиску.

42. Пат. 39226 України, МКІ 7 Н05В6/10. Заглибний електронагрівач / М.М.Заблодський, В.І.Веремєєнко, В.М.Бондарев - № 98031637; Заявл. 31.03.1998; Опубл. 15.06.2001, Бюл. № 5. – 6 с.

Здобувач сформулював основну технічну ідею двостаторного заглибного обертового електронагрівача.

43. Пат. 49409 України, МКІ 7 Е21В37/00. Пристрій для видалення парафіну зі стінок нафтогазових свердловин / М.М.Заблодський, В.М.Дорофєєв, В.Ф.Шинкаренко та інш. - № 2001128246; Заявл. 03.12.2001; Опубл. 15.10.2004, Бюл. № 10. – 4 с.

Здобувач сформулював основну технічну ідею електротепломеханічного перетворювача для очищення нафтогазових свердловин.

44. Декларац. пат. на корисну модель № 5517 України, МКІ 7 Н02G1/14, Н02G1/16. Електротепломеханічний пристрій для ремонту кабелів / М.М.Заблод-ський - № 20040605123; Заявл. 29.06.2004; Опубл. 15.03.2005, Бюл. № 3. – 5 с.

45. Пат. 5042 України, МКІ 7 F26В17/18. Шнековий сушильный апарат / М.М.Заблодський, В.М.Дорофєєв, В.Ф.Шинкаренко та інш. - № 2001128244; Заявл. 03.12.2001; Опубл. 17.01.2005, Бюл. № 1. – 4 с.

Здобувач сформулював основну технічну ідею шнекового електротепломеханічного перетворювача.

46. Пат. 75771 України, МПК (2006) Н 05В6/10. Заглибний електронагрівач / М.М.Заблодський, В.М.Дорофєєв, В.Ф.Шинкаренко та інш. - № 20040605162; Заявл. 29.06.2004; Опубл. 15.05.2006, Бюл. № 5. – 5 с.

Здобувач теоретично обґрунтував ідею розміщення короткозамкненої обмотки у лопатях масивного ротора заглибного електронагрівача.

47. Заблодский Н.Н., Шадрин С.В., Заблодский С.Н. Аналого-цифровая диагностическая система контроля изоляции электромеханических устройств // Праці Луганського відділення Міжнародної академії інформатизації: Науковий журнал. – Луганськ, 1998. – № 1. – С. 50-59.

Здобувач теоретично обґрунтував концепцію діагностичної системи контролю ізоляції статорних обмоток асинхронних двигунів і кабелю живлення.

48. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Заблодская Т.П. Обеспечение безопасных свойств погружных электромеханических нагревателей // Вестник Международной академии наук экологии и безопасности жизнедеятельности. – Санкт-Петербург, 1999. - № 10 (22). – С. 76-77.

Здобувач сформулював основні принципи забезпечення безпечних властивостей заглибних електромеханічних нагрівачів.

49. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Заблодская Т.П. Анализ безопасных способов борьбы с парафино-асфальтеновыми отложениями в нефтяных скважинах // Вестник Международной академии наук экологии и безопасности жизнедеятельности. – Санкт-Петербург, 2000. - № 2 (26). – С. 111-113.

Здобувач обґрунтував концепцію безпечного використання заглибного електромеханічного нагрівача у нафтовій свердловині.

50. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Заблодская Т.П. Моделирование распределения теплового поля замкнутой системы "легкоплавкая среда" – нагреватель // Вестник Международной академии наук экологии и безопасности жизнедеятельности. – Санкт-Петербург, 2001. - № 1 (37). – С. 90-93.

Здобувач розробив математичну модель системи та узагальнив результати досліджень.

51. Заблодский Н.Н., Новиков В.А. К вопросу выбора проектных критериев и норм безопасности взрывозащищенного нагревательного оборудования // Вестник Международной академии наук экологии и безопасности жизнедеятельности. – Санкт-Петербург, 2002. - № 3 (51). – Т. 7. – С. 72-74.

Здобувач запропонував концепцію вибору проектних критеріїв вибухобезпечного індукційного електротермічного обладнання.

52. Заблодский Н.Н., Новиков В.А. Концепция обеспечения безопасного температурного режима индукционных нагревательных устройств // Вестник Международной академии наук экологии и безопасности жизнедеятельности. – Санкт-Петербург, 2002. - № 7. – Т. 7. – С. 80-83.

Здобувач запропонував концепцію забезпечення безпечного температурного режиму шнекового електротепломеханічного перетворювача.

53. Заблодский Н.Н., Бойчук В.М. Об одном методе расширения зоны уверенной работы магнитоуправляемых датчиков // Технічні засоби автоматизації та управляння: IV Українська конференція з автоматичного управління "Автоматика 97". Черкаси, 23-28 червня 1997 р. – Черкаси: ЧІТІ, 1997. – Т. 4. – С. 22.

Здобувач сформулював технічну ідею підвищення ефективності роботи магнітокерованих датчиків.

54. Заблодский Н.Н., Плюгин В.Е., Заблодская Т.П. Эффективность и безопасность нагревательных устройств в процессах переработки и транспортировки нефтепродуктов и сыпучих веществ // Безопасность жизнедеятельности на пороге XXI века: Материалы международной конференции. Алушта, 20-24 сентября 1999 г. – Алчевск: ДГМИ, 1999. – С. 151-152.

Здобувач обґрунтував вимоги, що забезпечують ефективну та безпечну експлуатацію електротепломеханічних пристроїв технологічного призначення.

55. Zablodsky N.N. Methodology and basis principles of creation of multifunctional electro-thermo-mechanical converters of energy for technological setting // Strategy of Quality in Industry and Education. III International Conference. Varna, Bulgaria, June, 1-8 2007. – Varna: Techn. University. – 2007. – Proceedings, vol. 1. – P. 226-228.