Кійко Орест Антонович. Науково-технічні основи процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом : Дис... д-ра наук: 05.23.06 - 2008.
Анотація до роботи:
Кійко О.А. Науково-технічні основи процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.23.06 – технологія деревообробки, виготовлення меблів та виробів з деревини. – Національний лісотехнічний університет України, Львів, 2008.
Дисертація присвячена розробці науково-технічних основ процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом. Встановлено, що випадковий характер товщини плитних деревних матеріалів суттєво впливає на показники ефективності процесу їх калібрування-шліфування. Запропоновані математичні, імітаційні та регресійні моделі для визначення основних показників процесу калібрування-шліфування ДСП, MDF та фанери. Розроблені цільова функція оптимізації, алгоритми та програми для розрахунку оптимальних параметрів процесу абразивного оброблення. Основні результати роботи використовуються з метою покращення ефективності процесу калібрування-шліфування на виробництві, в наукових дослідженнях і навчальному процесі.
У результаті теоретичних, модельних і експериментальних досліджень вирішена науково-технічна проблема, що полягає у розробленні науково-технічних основ процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом та знайдені основні шляхи її реалізації на підставі:
запропонованої і обгрунтованої концепції моделювання процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом, що базується на використанні об'єктно-статистичної методології;
індентифікації форми і розмірів оброблюваного матеріалу шляхом генерування псевдовипадкової величини товщини деревинностружкової плити на основі встановленого закону розподілу із забезпеченням заданих статистичних характеристик за допомогою методу Монте-Карло;
задання математичними залежностями, що отримані на основі теоретичних та експериментальних досліджень наступних величин: товщини шару матеріалу, який зішліфовується у процесі абразивного оброблення; довжини калібрування-шліфування за період стійкості абразивних інструментів; їх спрацювання; шорсткості оброблюваної поверхні; одиничних складових сили різання;
встановлення основних показників процесу калібрування-шліфування шляхом імітаційного моделювання;
здійснення оптимізації процесу абразивного оброблення деревинностружкових плит з метою підвищення його ефективності.
На основі аналізу раніше проведених досліджень процесу калібрування-шліфування плитних деревинних матеріалів жорстким абразивним інструментом зроблено висновок про те, що методики використання технологічних та економічних критеріїв для оцінки ефективності процесу калібрування-шліфування плитних деревинних матеріалів абразивними циліндрами не відповідають сучасним вимогам і потребують суттєвого доопрацювання. Аналітичний огляд робіт вчених наукової школи професора А.І.Яцюка і наукової школи Батіна-Дудюка-Максиміва, не зважаючи на їх очевидну наукову новизну і практичну цінність виявив ряд характерних особливостей, які неприйнятні для використання у процесі вивчення калібрування-шліфування деревинностружкових плит і дають вагомі підстави для продовження досліджень з питань абразивного оброблення.
У результаті проведення експериментальних досліджень товщини плитних деревинних матеріалів, здійснених у виробничих умовах, встановлено, що різнотовщинність досліджуваних матеріалів до початку процесу абразивного оброблення є суттєвою, а відтак її величиною не можна нехтувати. Величина Нmax-Hmin залежить від виду оброблюваного матеріалу, номінальної товщини та умов виробництва: для ДСП номінальної товщини Нн=16 мм ця величина складає 1,85...3,37 мм; для різних досліджуваних товщин фанери ця різниця становить 0,89...1,48мм.
Аналіз результатів досліджень товщини оброблюваного матеріалу дозволив вважати товщину ДСП, визначену як у поздовжньому, так і в поперечному напрямках випадковою величиною, яку представлено, як умовно нескінчений матеріал, що найбільш точно відтворює існуюче розсіювання за товщиною. У всіх випадках досліджень прийнято статистичну гіпотезу про відповідність емпіричних даних нормальному закону розподілу випадкової величини, яку в будь-який момент часу можна визначити, як Hi =H+S(Н)(НВВ). Проведені експериментальні дослідження та їх статистичне оброблення дали змогу визначити для подальших досліджень інтервали варіювання середнього значення товщини Н та його середнього квадратичного відхилення S(H): для дослідження процесу абразивного оброблення ДСП (Нн=16мм) – Н=16,7...17,5 мм; S(H)=0,1…0,5 мм; для дослідження процесу абразивного оброблення MDF (Нн=19мм) – Н=19,2...19,8 мм; S(H)=0,1…0,3 мм; для дослідження процесу абразивного оброблення фанери (Нн=18мм) – Н=18,2...18,8 мм; S(H)=0,1…0,3 мм.
Теоретичні дослідження процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит дозволили розробити математичні моделі, які описують поведінку систем інструмента і оброблюваної плити у випадку однобічного і двобічного калібрування-шліфування жорстким абразивним інструментом згідно з рознесеною та опозитною схемами розташування, без врахування биття його робочої поверхні та із врахуванням такого биття і дали можливість отримати вирази та визначити величину переміщень систем інструмента і заготовки від положення рівноваги, величину кінематичної і динамічної хвилястостей оброблюваної поверхні та розробити шляхи їх зменшення.
Порівняння математичних моделей процесів калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорсткими абразивними інструментами, які розміщені за рознесеною і опозитною схемами, дозволили встановити, що величина переміщення системи інструмента від положення рівноваги у процесі калібрування-шліфування ДСП за рознесеною схемою більша за аналогічну величину переміщення шліфувальних інструментів, розташованих згідно з опозитною схемою, величина кінематичної хвилястості у випадку двобічного калібрування-шліфування за опозитною схемою за умови ідентичності абразивних циліндрів дорівнює нулю, а величини динамічної хвилястості за умов використання рознесеної і опозитних схем розміщення шліфувальних інструментів відрізняються несуттєво, що дало можливість надати перевагу використанню опозитної схеми розташування абразивних циліндрів у процесі калібрування-шліфування деревинностружкових плит.
Використання об’єктно-статистичної методології для дослідження процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом дало змогу розробити імітаційні моделі одно- і двоагрегатного оброблення, у яких враховано вплив випадкових чинників на основні параметри калібрування-шліфування, що дозволило адекватно врахувати у процесі досліджень умови реального виробництва.
У результаті досліджень процесу калібрування-шліфування ДСП жорстким абразивним інструментом на імітаційній моделі отримано вирази для визначення довжини калібрування-шліфування за період до повного спрацювання інструмента, частки плит, що не відповідають вимогам, які ставляться до висоти мікронерівностей та відхилень за товщиною, кількості браку на мільйон можливостей, що дало змогу розробити шляхи для забезпечення умов високопродуктивного і бездефектного оброблення.
Проведені дослідження, що базується на теоретичному визначенні дійсної глибини калібрування-шліфування, експериментальному визначенні товщини оброблюваного матеріалу, що проведено в умовах виробництва, експериментальних досліджень процесу калібрування-шліфування плитних деревинних матеріалів жорсткими абразивними кругами, які проведені у лабораторних умовах, машинних експериментах з імітаційними моделями дозволили встановити математичні вирази для визначення залежностей впливу випадкової величини товщини оброблюваного матеріалу, її середнього квадратичного відхилення, режимних чинників абразивного оброблення та структурних параметрів жорсткого абразивного інструмента на основні показники процесу калібрування-шліфування деревинностружкової плити і визначити, що величина цих показників для варіанту калібрування-шліфування матеріалу змінної товщини суттєво відрізняється від варіанту абразивного оброблення плит постійної товщини.
Порівняльні дослідження процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит, MDF та фанери дозволили встановити спільні закономірності, що пов’язані із домінантним впливом товщини матеріалу, який зішліфовується з оброблюваної поверхні на довжину абразивного оброблення і спрацювання шліфувального інструмента та визначити характерні особливості процесу калібрування-шліфування, що зумовлені відмінністю фізико-механічних властивостей різних матеріалів.
Верифікація імітаційних моделей, що здійснена шляхом: порівняння розподілів випадкової величини товщини деревинностружкових плит, отриманого на основі експериментальних даних та за допомогою машинного генерування псевдовипадкових чисел; перевірки чутливості моделі до зміни закону теоретичного розподілу (перевірка імітаційних моделей на чутливість до зміни закону розподілу показала наявність несуттєвої різниці у визначенні величини основних показників процесу оброблення у випадку зміни нормального закону розподілу на ерлангівський, рівномірний і Сімпсона); оцінювання поведінки моделі за умови зміни величини основних вхідних чинників дала змогу використати в імітаційних моделях для генерування псевдовипадкових чисел нормальний розподіл, який з достатньою достовірністю описує товщину ДСП і зробити висновок про адекватність створених імітаційних моделей.
Розроблена і обґрунтована методика дозволила визначити соціально-економічну ефективність процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом за якісними критеріями.
Вибір критеріїв оптимізації процесу калібрування-шліфування деревинностружкових плит жорстким абразивним інструментом та розроблений загальний алгоритм оптимізації, що враховує першочерговість економії деревини дозволили встановити оптимальні параметри процесу калібрування шліфування ДСП жорстким абразивним інструментом і визначити економічну ефективність витрат на наукові дослідження та їх впровадження у виробництво (для випадку роботи одним шліфувальним агрегатом досягти максимальної довжини калібрування-шліфування деревинностружкової плити за період до повного спрацювання абразивних циліндрів (ця величина складає Lп = 387538,5 п.м.; загальна економія у цьому випадку складе 191607 грн.) можна за умови фіксування основних змінних факторів наступним чином: Нн = 15,98мм; = 19,8 м/с; s = 26,3 м/хв.; Kz = 0,5; Нц = 185 МПа. Для випадку роботи двома шліфувальними агрегатами досягти максимальної довжини калібрування-шліфування деревинностружкової плити за період до повного спрацювання абразивних циліндрів (L1 = 579221,3 п.м; L2 = 495301,3 п.м; загальна економія у цьому випадку складе 472007,1 грн.) можна за умови фіксування основних змінних факторів наступним чином: НН1=16,69мм; НН2=15,84мм; = 20,07 м/с; s = 27,97 м/хв.; KZ1=0,5; KZ2=0,5; НЦ1=305 МПа; НЦ2=305 МПа).
Результати проведених досліджень впроваджені на ТОВ „Черкаський ДОК”, ТОВ „Берегометський завод ДСП”, „ЛК Інтерплит Надвірна”. Використання імітаційної моделі, у якій товщина ДСП є випадковою величиною, дозволило розрахувати товщину шару ДСП, що зішліфовуватиметься з поверхні плити абразивними циліндрами на модернізованій лінії ДЛШ-50, при якій можливо уникнути засалювання інструмента і збільшити довжину калібрування шліфування за період між двома правками з 6,5…7 тис. п.м. до 8,5…9 тис. п.м. Запропонована ідентифікація розподілу випадкової величини товщини плити прийнята для встановлення раціональних налагоджувальних і режимних чинників процесу оброблення ДСП, що дозволило підвищити продуктивність роботи на цій операції на 5…10 % та зменшити кількість деталей, що не відповідають вимогам із різнотовщинності на 12...15 %. Дослідно-промислова перевірка показала, що з метою економії деревних і клеєних матеріалів можливо зменшити середню товщину ДСП після пресування на 0,3…0,4 мм.
Публікації автора:
Кійко О. А. Калібрування-шліфування деревностружкових плит жорсткими абразивними інструментами: монографія / Орест Антонович Кійко. – Львів: Панорама, 2005. – 204с.
Кійко О. А. Ідентифікація розподілу товщини деревостружкової плити / О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2002. – Вип. 12.2. – С. 172-176.
Kiyko О. А. Influence thickness of particleboard on basic indexes of calibration-grinding process / О. А. Kiyko // Composite Wood Materials: collection of the advanced studies of IV-th International Symposium. – Zvolen: Technical University. – 2002. – P. 57-59.
Кійко О. А. Дослідження процесу калібрування-шліфування дерево-стружкових плит методами імітаційного моделювання / О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ : збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2002. – Вип. 12.3. – С. 103-107.
Кійко О. А. Оптимізація процесу калібрування деревностружкових плит жорсткими абразивними циліндрами / О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2003. – Вип. 13.2. – С. 107-110.
Кійко О. А. Дослідження роботи лінії з двох агрегатів для калібрування-шліфування деревностружкових плит жорсткими абразивними циліндрами / О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ : збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2002. – Вип. 12.8. – С. 154-162.
Кійко О. А. Спрацювання жорсткого абразивного циліндра за його період стійкості у процесі калібрування-шліфування деревностружкової плити / О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2003. – Вип. 13.4. – С. 93-101.
Кійко О. А. Роботоздатність жорсткого абразивного циліндра у процесі калібрування-шліфування плити MDF /О. А. Кійко // Лісове господарство, лісова, паперова і деревообробна промисловість: міжвідомчий науково-технічний збірник. – Львів: УкрДЛТУ. – 2004. – Вип. 29. – С. 117-124.
Кійко О. А. Довжина процесу калібрування-шліфування фанери жорстким абразивним інструментом багатошарової структури /О. А. Кійко // Світ меблів і деревини: науково-виробничий журнал. – 2004. – № 3. – С.39-41.
Кійко О. А. Визначення висоти мікронерівностей оброблюваної поверхні у результаті калібрування-шліфування плитних деревних матеріалів жорсткими абразивними циліндрами /О. А. Кійко // Світ меблів і деревини: науково-виробничий журнал. – 2005. – № 2. – С.47-49.
Кійко О. А. Вплив пружних властивостей оброблюваного матеріалу на основні показники процесу калібрування-шліфування жорсткими абразивними циліндрами /О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2005. – Вип. 15.1. – С. 161-165.
Кійко О. А. Дослідження різнотовщинності деревностружкової плити /О. А. Кійко // Світ меблів і деревини: науково-виробничий журнал. – 2005. - № 3. – С.37-41.
Кійко О. А. Перевірка на адекватність імітаційної моделі процесу калібрування-шліфування плитних деревних матеріалів жорсткими абразивними інструментами /О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2005. – Вип. 15.3. – С. 157-162.
Кійко О. А. Переміщення жорсткого абразивного циліндра у процесі однобічного калібрування-шліфування плитних деревних матеріалів /О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2005. – Вип. 15.4. – С.163-168.
Кійко О. А. Довжина шліфування за період стійкості жорсткого абразивного циліндра у процесі калібрування-шліфування деревностружкової плити /О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2005. – Вип. 15.5. – С. 155-166.
Кійко О. А. Ефективність процесу калібрування-шліфування плитних деревних матеріалів /О. А. Кійко // Світ меблів і деревини: науково-виробничий журнал. – 2006. – № 1. – С. 40-42.
Кійко О. А. Вибір оптимальних параметрів процесу калібрування шліфування плитних деревних матеріалів жорстким абразивним інструментом /О. А. Кійко// Науковий вісник НАУ: збірник науково-технічних праць. – К.: НАУ. – 2006. – Вип. 96. – С. 334-338.
Кійко О. А. Визначення оптимального припуску у процесі механічного оброблення деревини і деревних матеріалів /О. А. Кійко // Науковий вісник НЛТУ України: збірник науково-технічних праць. – Львів: НЛТУ України. – 2006. – Вип.16.2. – С.77-80.
Кійко О. А. Шляхи зменшення кількості браку засобами імітаційного моделювання та з використанням концепції «шість сигма» у процесі калібрування-шліфування ДСП /О. А. Кійко// Науковий вісник НЛТУ України: збірник науково-технічних праць. – Львів: НЛТУ України. – 2006. – Вип.16.6. – С. 103-110.
Кійко О. А. Вплив вмісту зерна, в’яжучого матеріалу та зернистості на твердість абразивних кругів / О. А. Кійко, В. М. Голубець, Б. О. Магура // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2001. – Вип. 11.4. – С. 195-198. (Здобувачу належить 0,3 д.а.). Особистий внесок здобувача: постановка задачі, аналіз результатів досліджень, побудова регресійної моделі.
Кійко О. А. Обґрунтування та вибір критеріїв оптимізації процесу калібрування-шліфування плитних деревних матеріалів жорстким абразивним інструментом / О. А. Кійко, М. М. Якуба // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2004. – Вип. 14.1. – С. 57-61. (Здобувачу належить 0,15 д.а.). Особистий внесок здобувача: аналіз технологічних критеріїв, що використовують для оптимізації процесу калібрування-шліфування плитних деревних матеріалів, пропозиції та обґрунтування комплексних критеріїв оптимізації.
Кійко О. А. Критерії ефективності інвестицій з метою підвищення ефективності процесу калібрування-шліфування ДСП /О. А. Кійко, В. М. Голубець, М. М. Якуба // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2004. – Вип. 14.4. – С. 72-77. (Здобувачу належить 0,15 д.а.). Особистий внесок здобувача: постановка задачі, проведення і аналіз досліджень.
Кійко О. А. Загальний алгоритм оптимізації процесу калібрування-шліфування деревних матеріалів жорстким абразивним інструментом / О. А. Кійко, В. М. Голубець // Проблеми трибології: міжнародний науковий журнал. – Хмельницький, ХДУ. – 2004. – № 2. – С. 138-141. (Здобувачу належить 0,1 д.а.). Особистий внесок здобувача: розроблення алгоритму оптимізації процесу абразивного оброблення плитних деревних матеріалів жорсткими абразивними інструментами.
Кійко О. А. Порівняльна оцінка кінематичних особливостей роботи жорстких та еластичних шліфувальних інструментів у деревообробці /О. А. Кійко, Ю. І. Грицюк // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. –Львів: УкрДЛТУ. – 2000. – Вип. 9.13. – С. 113-122. (Здобувачу належить 0,3 д.а.). Особистий внесок здобувача: встановлення кінематичних характеристик еластичних і жорстких абразивних інструментів, аналіз результатів порівняння.
Кийко О. А. Абразивные инструменты для шлифования древесины и древесных материалов / О. А. Кийко, С. А. Грицак // Лесная наука на рубеже ХХI века: сборник научных трудов института леса Национальной АН Беларуси. – Гомель, 1997. – Вып. 46. – С. 336-337. (Здобувачу належить 0,05 д.а.). Особистий внесок здобувача: аналіз абразивних інструментів з огляду на переваги і недоліки їх роботи та функціональне призначення.
Кийко О. А. Технологические и экономические перспективы применения жестких абразивных цилиндров для калибрования-шлифования плитных древесных материалов / О.А. Кийко // Актуальные проблемы лесного комплекса: сборник научных трудов. – Брянск: БГИТА. – 2003. - Вып.7 – С. 113-116.
Кийко О. А. Исследование разнотолщинности древесностружечных плит в процессе калибрования-шлифования / О. А. Кийко // Лесной комплекс: состояние и перспективы развития: сборник научных трудов. – Брянск: БГИТА. – 2002. – Вып.4. – С. 47-51.
Кійко О. А. Проблема підвищення ефективності процесу механічного оброблення деревини і деревних матеріалів / О. А Кійко // Науковий вісник: збірник науково-технічних праць ЛАН. – Львів. – 2003. – Вип. 2. – С. 114-116.
Кійко О. А. Абразивний інструмент з ділянками ріжучої здатності. / О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 1998. – Вип. 8. – С.77-78.
Кійко О. А. Використання комбінованих жорстко-пружних абразивних інструментів для шліфування деревини і деревинних матеріалів / О. А. Кійко // Проблеми та перспективи розвитку технології деревооброблення: наук.-техн. конф., 3-6 березня 1998 р.: тези допов. – Львів, 1998. – С. 13-14.
Кійко О. А. Вплив структурних параметрів сегментів основної фракції на питому продуктивність комбінованого жорстко-пружного інструмента / О. А. Кійко // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. –Львів: УкрДЛТУ. – 1999. – Вип. 9.8. – С. 172-182.
Кійко О. А. Використання природнього гранату як абразивного матеріалу для виготовлення шліфувальних інструментів для обробки деревини / О. А. Кійко, І. М. Гончар // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2000. – Вип. 9.13. – С. 34-36. (Здобувачу належить 0,1 д.а.). Особистий внесок здобувача: обґрунтування застосування гранату у якості абразивного матеріалу для шліфувальних інструментів.
Кійко О. А. Передумови створення лінії для шліфування деревини /О. А. Кійко, І. М. Гончар // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. -Львів: УкрДЛТУ. – 2000. – Вип. 9.13. – С. 30-34. (Здобувачу належить 0,15 д.а.). Особистий внесок здобувача: пропозиції із застосування жорстких абразивних інструментів для абразивного оброблення деревини з огляду на багатостадійність процесу.
Кійко О. А. Принципи побудови моделі процесу шліфування масивної деревини / О. А. Кійко, С. В. Зубик // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів, УкрДЛТУ. - 2001. – Вип. 11.2. – С. 14-16. (Здобувачу належить 0,05 д.а.). Особистий внесок здобувача: розроблення структури моделі з метою проведення ефективних досліджень.
Кийко О. А. К вопросу об определении составляющих модели процесса шлифования массивной древесины / О. А. Кийко, С. В. Зубик // Актуальные проблемы лесного комплекса: сборник научных трудов. – Брянск: БГИТА. – 2001. – Вып.4. – С. 72-75. (Здобувачу належить 0,1 д.а.). Особистий внесок здобувача: методологічні засади побудови моделі.
Кийко О. А. Особенности процесса финишного шлифования древесины / О. А. Кийко // Лес - экология и ресурсы: междунар. науч.-техн. конф., 17-18 ноябр. 1998 г.: тезисы докл. – Минск, 1998 – С 238-240.
Кійко О. А. Деякі конструктивні особливості еластичних абразивних інструментів для шліфування деревини / О. А. Кійко // Проблеми деревообробки на рубежі XXI століття: наука, освіта, технології: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 1999. – Вип. 9.5. – С. 165-168.
Кійко О. А. Проблеми технології деревооброблення та меблярства у контексті вузівської науки / О. А. Кійко, В. М. Максимів, П. В. Білей, Л. А. Яремчук. // Науковий вісник УкрДЛТУ: збірник науково-технічних праць. – Львів: УкрДЛТУ. – 2002. – Вип. 12.5. – С. 10-12. (Здобувачу належить 0,05 д.а.). Особистий внесок здобувача: пропозиції із удосконалення технології меблевих підприємств.
Декл. пат. на корисн. модель 12975 Україна, МПК (2006) В27С 1/06. Спосіб контролю товщини деревинних плитних матеріалів у процесі шліфування абразивними циліндрами / Дудюк Д. Л., Голубець В. М., Кенс І. Р., Алещенко О. Г., Кійко О. А.; заявник та патентовласник УкрДЛТУ – № u2005 07116 ; заявл. 18.07.05 ; опубл. 15.03.06, Бюл. № 3. Особистий внесок здобувача: загальна постановка задачі, адаптація до реальних умов виробництва.
Кийко О. А. Способ экономии при оптимизации процесса калибрования-шлифования древесностружечной плиты жесткими абразивными цилиндрами / О. А. Кийко // Ресурсо- и энергосберегающие технологии и оборудование, экологически безопасные технологии: междунар. науч.-техн. конф. 16-18 ноябр. 2005 г.: тезисы докл. – Мн., 2005. – Ч.2 . – С. 251-254.
Кійко О. А. Спосіб зменшення відходів у процесі калібрування-шліфування плитних деревних матеріалів / О. А. Кійко// Співпраця для вирішення проблеми відходів : міжнар. конф., 7-8 лют. 2006 р.: тези доп. – Х., 2006 – С. 93-95.
Кийко О. А. Методика определения оптимального допуска в процессе механической обработки древесины и древесных материалов / О. А. Кийко // Современные проблемы в конструировании и производстве художественных изделий из древесины: междунар. науч.-техн. конф. 28-30 июня 2006 г.: тезисы докл. – Архангельск: АГТУ. – 2006. – С. 38-42.