Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Процеси та обладнання хімічної технології


Данилов Юрій Борисович. Науково-практичні основи створення енергозберігаючого теплообмінного і випарювального обладнання хімічних виробництв : Дис... д-ра наук: 05.17.08 - 2009.



Анотація до роботи:

Данилов Ю.Б. Науково-практичні основи створення енергосберігаючого теплообміного та випарювального обладнання хімічних виробництв . - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології.- Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” , Міністерство освіти та науки України; Харків, 2009 р.

Дисертація присвячена розробці наукових основ і методів розрахунку гідродінамічних та теплобмінних процесів для створення енергозберігаючого теплообмінного та випарювального обладнання хімічних виробництв. Проведено аналіз світового науково-технічного рівня теплобмінного і випарювального обладнання, який дозволив розробити приоритетні напрямки розвитку та технічного переозброєння галузі, визначити мету та поставити звдання досліджень, а також шляхи їх реалізації.

У роботі побудована ідентифікована осередкова структура міжпластинного простору сітчато-поточного теплообмінника, розроблена методика визначення течій, що обтікають складні форми поверхонь теплообмину; отримана функція впливу взаємного підкручення течій в осередку на швидкість рідини у стінки, яка враховується залежністю Стокса-Гельмгольця, а індукованої швидкості - залежністю Біо-Савара.

Розроблена математична модель тепловіддачі при нагріві і випарюванні у випарювальних апаратах багаторазового використанням пари – в єдиному агрегаті, де розчин тече у вигляді гравітаційної плівки на коаксіально розташованих конічних та плоских вертикальних поверхнях теплообміну.

Отримані вирази для обчислення теплообміну та втрат рушійного тиску в теплообмінних апаратах з політетрафторетилену (фторопласту), його сополімерів та поліолефінів.

Отримано й досліджено теоретичні рішення та сформовані на їх основі конструкції трубчастих випарних апаратів з гріючими камерами, що мають тонкостінні трубні решітки, сумірні (за товщиною) зі стінками труб, що дозволяє зменшити металоємність гріючих камер до 3050 %.

Оримано й досліджено теоретичні рішення та конструкції енергозберігаючих випарних установок зануреного горіння - парогенераторів - з роздільним виведенням димових газів та сокової пари, що мають коефіцієнт повноти використання тепла - 95 97 %.