Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка та управління народним господарством


Паршина Олена Анатоліївна. Наукові основи управління конкурентоспроможністю продукції ма-шинобудівного підприємства : Дис... д-ра наук: 08.00.04 - 2009.



Анотація до роботи:

Паршина О.А. Наукові основи управління конкурентоспроможністю продукції машинобудівного підприємства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – Національний гірничий університет, Дніпропетровськ, 2009.

В дисертації представлено результати дослідження теоретико-методологічних та практичних підходів до конкурентоспроможності. Обґрунтовано створення наукових основ управління конкурентоспроможністю машинобудівної продукції. Розроблено теоретичні й методологічні основи наукового обґрунтування прийняття рішень з конкурентоспроможності. Висунуто та доведено гіпотезу оптимального функціонування виробничо-економічної системи підприємства при впровадженні обґрунтованих рішень з конкурентоспроможності в умовах обмежених виробничих ресурсів. Досліджено та виявлено закономірності впливу виробничих ресурсів на процес функціонування виробничо-економічної системи машинобудівного підприємства, що дозволило виявити виробничі резерви та визначити синергетичний ефект.

Удосконалено методологію дослідження конкурентоспроможності машинобудівної продукції та методологію дослідження ефективності функціонування виробничо-економічної системи машинобудівного підприємства. Запропоновано принципи формування політики ефективного використання виробничих ресурсів при впровадженні управлінських рішень. Запропоновано стратегію виробництва конкурентоспроможної продукції машинобудівного підприємства.

У дисертації наведено рішення важливої наукової проблеми, яка полягає у створенні наукових основ управління конкурентоспроможністю продукції, обґрунтуванні теоретичних та методологічних підходів до подальшого удосконалення організаційно-економічних механізмів управління конкурентоспроможністю продукції машинобудівного підприємства. На основі одержаних результатів можна зробити висновки, основними з яких є такі:

1. Проведені дослідження дозволили встановити, що одним з реальних шляхів адаптації стратегічно важливого машинобудівного сектора промисловості України до умов сучасної глобалізації світової економіки є створення економічного механізму та розробки ефективної стратегії управління виробництвом конкурентоспроможної машинобудівної продукції. На основі проведених у роботі досліджень впливу чинників зовнішнього і внутрішнього середовища на якість продукції та обставин підвищення якості, що пов'язані з інтеграцією України у світовий конкурентний простір, виконане обґрунтування створення наукових основ управління конкурентоспроможністю продукції машинобудівного підприємства.

2. Використання відомих підходів до управління конкурентоспроможністю різних об'єктів та систем не дозволяє розв'язати проблему управління конкурентоспроможністю продукції машинобудування, виготовлення якої здійснюється в умовах упровадження у виробництво зі складною структурою та обмеженими ресурсами інноваційних рішень та технологій, спрямованих на підвищення якості продукції. Для вирішення проблеми управління конкурентоспроможністю продукції машинобудівного підприємства запропоновано новий науковий підхід, який дозволяє науково обґрунтовувати управлінські рішення з підвищення й забезпечення конкурентоспроможності продукції, виявляти й ефективно використовувати приховані виробничі резерви та на цій основі управляти конкурентоспроможністю продукції й ефективністю функціонування виробничо-економічної системи підприємства в умовах обмежених виробничих ресурсів при впровадженні інноваційних технологій та впливів зовнішнього середовища.

3. В основу управління конкурентоспроможністю продукції машинобудівного підприємства покладено розроблену та науково обґрунтовану в ході досліджень концепцію управління конкурентоспроможністю, яка базується на сформованих принципах управління конкурентоспроможністю продукції машинобудування (наукова обґрунтованість, моделювання процесу управління, безперервність моніторингу, кількісний вимір взаємозв'язків, орієнтованість на споживача, комплексність управлінських рішень, повнота і достовірність інформації) й розробленій моделі прийняття оптимальних управлінських рішень та оптимального функціонування системи при їх упровадженні; використанні запропонованої категорії «діапазон маневрування виробничими ресурсами»; методах дослідження процесу формування показників конкурентоспроможності та їх визначенні з урахуванням етапів складного виробництва (методу ієрархій та нейромережевого моделювання); а також на базі висунутої гіпотези існування умов оптимального функціонування виробничо-економічної системи при обмежених виробничих ресурсах з використанням методів виявлення цих умов та синергетичного підходу.

Наукова обґрунтованість концепції забезпечена використанням методів дослідження процесу формування показників якості та конкурентоспроможності, методів обґрунтування прийняття управлінських рішень щодо забезпечення та підвищення конкурентоспроможності продукції та методів дослідження й визначення оптимальних умов функціонування виробничо-економічної системи підприємства. Концепцією передбачено формування та функціонування організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю машинобудівної продукції.

4. Доведено, що з метою системного вирішення питань управління конкурентоспроможністю продукції доцільно використовувати розроблену систему управління конкурентоспроможністю продукції, в основу якої покладено модель, яка передбачає вибір оптимальних рішень щодо забезпечення потрібного рівня конкурентоспроможності продукції з урахуванням складності структури виробничо-економічної системи, що дозволяє в процесі виготовлення машинобудівної продукції врахувати динаміку формування показників її конкурентоспроможності.

Управління конкурентоспроможністю машинобудівної продукції запропоновано розглядати як процес формування науково обґрунтованих рішень, спрямованих на забезпечення необхідного рівня конкурентоспроможності продукції та створення умов оптимального функціонування виробничо-економічної системи складного виробництва.

5. Методологічні підходи до управління конкурентоспроможністю машинобудівної продукції, які закладено у запропоновану концепцію, передбачають ієрархічне представлення процесу формування конкурентоспроможності машинобудівної продукції, виготовлення якої здійснюється в умовах складного виробництва за декількома етапами, для дослідження вагомості яких розроблено архітектуру нейронної мережі. Доведено, що моделювання на основі пропонованої архітектури нейронної мережі дозволяє виявити найвагоміші чинники, що визначають конкурентоспроможність нової продукції.

В результаті проведення виробничих досліджень встановлено, що чинники, які впливають на забезпечення якісних показників на перших етапах виробничо-економічної системи та рішення цих етапів, є більш вагомими у порівнянні з наступними етапами та їх відповідними рішеннями.

6. Науково обґрунтовано, що при прийнятті управлінських рішень щодо підвищення конкурентоспроможності продукції доцільно використовувати теоретичні й методологічні підходи, які на відміну від існуючих базуються на врахуванні структури складної виробничо-економічної системи, упорядкуванні цих рішень з урахуванням етапів процесу виготовлення машинобудівної продукції та синтезу оптимального рішення за комплексом показників якості й конкурентоспроможності.

При цьому впорядкування множини рішень щодо забезпечення й підвищення конкурентоспроможності продукції необхідно здійснювати шляхом формування морфологічних таблиць альтернативних рішень з подальшим визначенням відносної значущості досліджуваних альтернативних варіантів рішень, з урахуванням критеріїв, що знаходяться в ієрархії. На основі цього, використовуючи запропонований алгоритм, виконується розрахунок конкурентоспроможності продукції для умов складного виробництва за декількома етапами, кількість яких визначається кількістю досліджуваних альтернатив, з урахуванням їх вагомості, визначену за методом ієрархій.

Запропоноване ієрархічне уявлення процесу формування конкурентоспроможності продукції з урахуванням вагомості рішень кожного ієрархічного рівня та критеріїв, які знаходяться в ієрархії, складає основу розробленої методології дослідження конкурентоспроможності машинобудівної продукції, застосування якої дозволяє в умовах упровадження інноваційних рішень досягти рівня якості відповідно вимогам замовника цієї продукції.

7. Проведені дослідження довели, що існуючи показники конкурентоспроможності (навіть інтегральні) не дозволяють виявити існуючі складні взаємозв'язки між факторами впливу та результатами управлінських рішень з конкурентоспроможності продукції. Для ефективного формування інтегрованих управлінських рішень, як показали результати досліджень, доцільно виявити закономірності впливу рішень окремих етапів на забезпечення й підвищення конкурентоспроможності продукції.

Врахування у процесі аналізу конкурентоспроможності продукції всієї множини факторів, що впливають на якість та конкурентоспроможність продукції досягається при використанні запропонованих методичних підходів, шляхом стиснення виробничо-економічної інформації, що забезпечує отримання оптимального управлінського рішення з мінімальними витратами часу. Виконано побудову ієрархічної класифікації досліджуваних рішень щодо підвищення конкурентоспроможності нової продукції.

Забезпечення конкурентоспроможності нової продукції та підвищення конкурентоспроможності базової продукції машинобудівного підприємства слід здійснювати на підставі морфологічного аналізу і синтезу, нейромережевого моделювання та кластерного аналізу, використання яких для умов забезпечення конкурентоспроможності машинобудівної продукції базується на виявленні впливу управлінських рішень на економічні й технічні показники конкурентоспроможності продукції впродовж усього процесу формування цих показників з урахуванням вагомості відповідних рішень.

8. Визначення оптимального функціонування виробничо-економічної системи машинобудівного підприємства при створенні конкурентоспроможної продукції в умовах обмежених виробничих ресурсів, необхідно базувати на запропонованій та доведеній у роботі гіпотези про існування процесів самоорганізації в складних виробничо-економічних системах, яка полягає в тому, що ефективність функціонування й розвитку сучасного машинобудівного підприємства визначається існуючим потенціалом підвищення його конкурентоспроможності, який може бути активованим у наслідку пошуку прихованих резервів підприємства. У зв'язку з цим, особливу увагу при дослідженні запропоновано приділяти аналізу взаємозв'язків між виробничо-економічною системою та зовнішнім середовищем з метою визначення ефективності функціонування виробничо-економічної системи підприємства.

Удосконалена у роботі методологія дослідження ефективності функціонування виробничо-економічної системи машинобудівного підприємства при створенні конкурентоспроможної продукції передбачає оцінку дефіцитності виробничих ресурсів, визначення діапазонів їх можливого маневрування з метою пошуку прихованих виробничих резервів та визначення синергетичного ефекту, що забезпечує отримання високої якості продукції при найбільш ефективному використанні всіх видів ресурсів.

9. Дослідження процесу функціонування і поведінки виробничо-економічної системи підприємства пропонується виконувати на основі розробленої економіко-математичної моделі, економічна сутність якої дозволяє врахувати вплив чинників зовнішнього середовища на конкурентну позицію підприємства в умовах, коли зміна одного і того ж чинника, зокрема ресурсу, по-різному та різною мірою впливає на зміну конкурентного положення підприємства, зокрема, випуску конкурентоспроможної продукції. При виявленні дефіцитності ресурсів та плануванні шляхів їх оптимального використання, як показали дослідження, доцільно використовувати розроблений у роботі механізм взаємозв'язку чинників зовнішнього середовища з економічними показниками функціонування виробничо-економічної системи підприємства при створенні конкурентоспроможної продукції.

Використання виявлених закономірностей впливу виробничих ресурсів на процес функціонування виробничо-економічної системи машинобудівного підприємства та кількісне визначення синергетичного ефекту за рахунок поетапного формування оптимальних планів випуску конкурентоспроможної продукції, економічного механізму використання виявлених виробничих резервів шляхом маневрування виробничими ресурсами дозволяє, як показали результати досліджень, отримати підприємством додатковий прибуток, що має підставу щодо суттєвого підвищення конкурентоспроможності продукції.

10. Принципи розробки політики ефективного використання виробничих ресурсів при впровадженні управлінських рішень, спрямованих на виробництво конкурентоспроможної продукції, що сформовані у ході дослідження, дозволяють визначити діапазони маневрування виробничими ресурсами з урахуванням їх дефіцитності й можливого стану зовнішнього середовища та резерви виробництва, що складає основу запропонованого організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю, який на відміну від існуючого дозволяє науково обґрунтувати управлінські рішення, впровадити моніторинг процесу функціонування виробничо-економічної системи з урахуванням факторів зовнішнього і внутрішнього середовища та сформувати оптимальну стратегію розвитку підприємства.

11. Стратегію розвитку підприємства, спрямовану на створення конкурентоспроможної інноваційної продукції, запропоновано будувати на основі синергетичного та системно-цільового підходів до управління конкурентоспроможністю продукції, які знайшли подальший розвиток у роботі за рахунок наукового обґрунтування доцільності використання кластерного аналізу, технології нейромережевого моделювання, морфологічного аналізу і синтезу та засобів реалізації політики ефективного використання виробничих ресурсів.

12. Реалізація наукових положень і практичних рекомендацій дисертації, сприяє обґрунтуванню рішень щодо забезпечення й підвищення конкурентоспроможності продукції, ефективному використанню виробничих ресурсів, забезпеченню оптимального функціонування виробничо-економічної системи підприємства при впровадженні інноваційних технологій та адаптації машинобудівного підприємства до умов зовнішнього середовища трансформаційної економіки.

Одержані результати дисертації можуть використовуватися як науково-методологічні основи для дослідження проблем, пов'язаних з виробництвом конкурентоспроможної продукції машинобудівного комплексу України.

Публікації автора:

Монографії

  1. Паршина О.А. Управління конкурентоспроможністю машинобудівної продукції: [монографія] / О.А. Паршина. – Дніпропетровськ: Національний гірничий університет, 2008. – 280 с. – 300 прим. – ISBN 978-966-350-092-8.

  2. Саллі В.І. Стратегічне управління виробництвом конкурентоспроможної продукції машинобудування: [монографія] / В.І. Саллі, О.А. Паршина. – Д.: Національний гірничий університет, 2008. – 231 с. – 300 прим. – ISBN 978-966-350-123-9.

Статті у наукових фахових виданнях:

  1. Косарев В.М. Повышение конкурентного статуса предприятия на основе компьютерной системы поддержки принятия маркетинговых и управленческих решений / В.М. Косарев, Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – Вип. 201. Т. V. – С. 1190–1199.

  2. Косарєв В.М. Управління конкурентоспроможністю нової продукції на підставі комп'ютерного моделювання / В.М. Косарев, Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Економіка і управління. – К.: ЄУ, НАУ, 2005. – Вип. № 1 (27). – С. 80–85.

  3. Паршина Е.А. Управление машиностроительным предприятием на основе экономико-математического моделирования / Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – Вип. 209. Т. III. – С. 688–696.

  4. Косарев В.М. Система поддержки принятия решений для управления конкурентоспособностью продукции крупного машиностроительного предприятия / В.М. Косарев, Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Модели управления в рыночной экономике. Сб. науч. тр. Общ. ред. и предисл. Ю.Г. Лысенко. – Донецк: ДонНУ, 2005. – Спец. вып. Т. 2. – С. 268–277.

  5. Косарев В.М. Повышение эффективности производственно-экономической деятельности предприятия на основе синтеза и принятия управленческих решений / В.М. Косарев, Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Вісник економічної науки України. – Донецьк: Академія економічних наук України, Інститут економіки промисловості НАН України, 2005. – Вип. № 2(8). – С. 55–58.

  6. Паршина О.А. Економіко-математичне моделювання виробництва гірничорудних машин крупного машинобудівного підприємства / О.А. Паршина, Ю.І. Паршин // Економічний вісник Національного гірничого університету. – Дніпропетровськ: НГУ, 2005. – № 1. – С. 128–134.

  7. Паршина Е.А. Кибернетический подход к исследованию устойчивости функционирования и развития производственно-экономической системы машиностроительного предприятия / Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – Вип. 211. Т. II. – С. 427–432.

  8. Паршина Е.А. Математическое моделирование производственно-экономической деятельности машиностроительного предприятия / Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Науковий вісник Національного гірничого університету. – Дніпропетровськ: НГУ, 2006. – № 12. – С. 89–93.

  9. Паршина О.А. Дослідження процесу формування конкурентоспроможності продукції машинобудівного підприємства на основі нейромережних технологій / О.А. Паршина // Економічний вісник Національного гірничого університету. – Дніпропетровськ: НГУ, 2006. – № 3. – С. 109–114.

  10. Паршина Е.А. Управление конкурентоспособностью новой продукции с учетом ресурсных возможностей предприятия / Е.А. Паршина // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип. 224. Т. IV. – С. 862–871.

  11. Паршина О.А. Підвищення ефективності управління виробництвом нової конкурентоспроможної продукції на основі стратегічного аналізу та аналітичних технологій / Е.А. Паршина // Економіка і управління. – К.: ЄУ, НАУ, 2007. – Вип. № 3. – С. 66–74.

  12. Паршина Е.А. Повышение эффективности ресурсного обеспечения производства новой конкурентоспособной продукции машиностроительного предприятия / Е.А. Паршина // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип. 227. Т. II. – С. 499–505.

  13. Паршина О.А. Розробка інтегрованих рішень по забезпеченню та підвищенню конкурентоспроможності продукції машинобудівного підприємства / О.А. Паршина // Бізнес-навігатор. – Херсон: Міжнародний університет бізнесу і права, 2007. – № 2(12). – С. 11–16.

  14. Саллі В.І. Класифікація рішень щодо забезпечення конкурентоспроможності продукції машинобудування з використанням кластерного аналізу / В.І. Саллі, О.А. Паршина // Економічний вісник Національного гірничого університету. – Дніпропетровськ: НГУ, 2007. – № 3. – С. 87–95.

  1. Паршина Е.А. Синтез оригинальных и типовых решений по обеспечению конкурентоспособности промышленной продукции / Е.А. Паршина // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип. 231. Т. VII. – С. 1355–1364.

  2. Салли В.И. Повышение эффективности функционирования производственно-экономической системы крупного машиностроительного предприятия / В.И. Салли, Е.А. Паршина // Економіка промисловості. – Донецьк: НАН України, Інститут економіки промисловості НАН України, 2007. – Вип. № 3(38). – С. 138–145.

  3. Паршина О.А. Управління конкурентоспроможністю інноваційної продукції в умовах глобалізації / О.А. Паршина // Наука й економіка. – Хмельницький: Хмельницький економічний університет, 2008. – Вип. 1(9). – С. 135–140.

  4. Паршина О.А. Прийняття рішень з підвищення конкурентоспроможності продукції на основі методу ієрархій / О.А. Паршина // Економіка і управління. – К.: ЄУ, 2008. – Вип. № 1. – С. 94–99.

  5. Паршина Е.А. Управление конкурентоспособностью новой продукции на основе морфологического анализа и синтеза решений / Е.А. Паршина // Вчені записки Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія». – Харків: Видавництво НУА, 2008. – Т. XIV. – С. 297–308.

  6. Паршина Е.А. Стратегия развития машиностроительного предприятия в условиях трансформационной экономики / Е.А. Паршина // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2008. – Вип. 244. Т. II. – С. 394–400.

  7. Паршина Е.А. Анализ методологических и теоретических подходов к понятиям конкуренции и конкурентоспособности объектов на макро-, микро- и мезоуровнях экономической системы / Е.А. Паршина // Науковий вісник ПУСКУ. Економічна серія. – Полтава: ПУСКУ, 2008. – № 4(31). – С. 10–15.

  8. Паршина О.А. Вибір оптимального варіанта управлінського рішення по забезпеченню конкурентоспроможності продукції машинобудування / О.А. Паршина // Науковий вісник Національного гірничого університету. – Дніпропетровськ: НГУ, 2008. – № 12. – С. 93–97.

  9. Паршина Е.А. Актуальные вопросы повышения конкурентоспособности инновационной продукции в условиях интеграции Украины в мировую экономику / Е.А. Паршина // Академічний огляд: Економіка та підприємництво. – Дніпропетровськ: ДУЕП, 2008. – № 2. – С. 113–121.

  10. Паршина О.А. Модель стратегічного управління виробництвом конкурентоспроможної продукції машинобудування / О.А. Паршина // Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. – Запоріжжя: Класичний приватний університет, 2008. – № 6. – С. 156–160.

  11. Паршина О.А. Концепція управління конкурентоспроможністю машинобудівної продукції / Е.А. Паршина // Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2008. – Вип. 246. Т. II. – С. 328–332.

Інші наукові видання:

  1. Паршина Е.А. Квалиметрическая оценка технологических процессов и конкурентоспособности машиностроительной продукции / Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Тезисы докладов конференции «Проблемы техники, технологии и экономики машиностроительного производства», май 1996 г., г. Краматорск. – Краматорск: ЗАО НКМЗ, 1996. – С. 53.

  2. Паршина Е.А. Особенности построения структуры производственного процесса изготовления деталей с высокими эксплуатационными свойствами / Е.А. Паршина // Праці Міжнародної науково-технічної конференції, присвяченої 100-річчю механіко-машинобудівного і 50-річчю зварювального факультетів «Прогресивна техніка і технологія машинобудування, приладобудування і зварювального виробництва», 25 – 28 травня 1998 р., м. Київ. – К.: НТУУ КПИ, 1998. – С. 414–417.

  3. Проволоцкий А.Е. Проблемы принятия решений при внедрении комплексных технологий изготовления изделий машиностроительного производства / А.Е. Проволоцкий, Е.А. Паршина // Прогрессивные технологии и системы машиностроения. Сб. науч. тр. – Донецк: ДонГТУ, 1999. – Вып. 8. – С. 173–176.

  4. Проволоцкий А.Е. Повышение конкурентоспособности изделий из хромоникелемолибденовых сталей / А.Е. Проволоцкий, Е.А. Паршина // Прогрессивные технологии и системы машиностроения. Сб. науч. тр. – Донецк: ДонГТУ, 2000. – Вып. 9. – С. 67–72.

  5. Проволоцкий А.Е. Экономико-математическое моделирование технологических процессов изготовления ответственных изделий в условиях ограниченных производственных ресурсов / А.Е. Проволоцкий, Е.А. Паршина // Прогрессивные технологии и системы машиностроения. Сб. науч. тр. – Донецк: ДонГТУ, 2002. – Вып. 21. – С. 221–224.

  6. Паршина Е.А. Повышение эффективности инновационной деятельности на основе экономико-математического моделирования / Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційний розвиток економіки регіону». – Дніпропетровськ: РВК НГУ, 2004. – С. 106.

  7. Косарев В.М. Система поддержки принятия решений для управления конкурентоспособностью продукции машиностроительного предприятия / В.М. Косарев, Е.А. Паршина, Ю.И. Паршин // Тези доповідей X науково-методичної конференції «Проблеми економічної кібернетики» з нагоди 40-ї річниці економічної кібернетики в Україні, 15 – 17 вересня 2005 р. – К.: ВГО «УАЕК», 2005. – С. 133–135.

  8. Паршина Е.А. Моделирование производственно-экономической деятельности в условиях инновационного развития машиностроительного предприятия / Е.А. Паршина, А. Степенко // Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України». – Дніпропетровськ: РВК НГУ, 2006. – С. 224–225.

  9. Паршина Е.А. Обоснование выбора инновационных решений с учетом структуры производственно-экономической системы машиностроительного предприятия / Е.А. Паршина // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. Том «Системы управления», 2007. – №3/2 (27). – С. 57–60.

  10. Паршина Е.А. Моделирование выбора инновационных решений для обеспечения конкурентоспособности промышленной продукции / Е.А. Паршина // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України». – Дніпропетровськ: РВК НГУ, 2007. – С. 166–167.

  11. Паршина Е.А. Анализ морфологических множеств решений по обеспечению конкурентоспособности промышленной продукции / Е.А. Паршина // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. Том «Математика и кибернетика – фундаментальные и прикладные аспекты», 2007. – №5/3 (29). – С. 26–31.

  12. Parshina E.A. Analysis of scientific approaches to the notion, evaluation and management of competitiveness / E.A. Parshina // Nauka i Studia. – Przemysl: Nauka i Studia, 2008. – Nr 1(6). – S. 21–26.

  13. Паршина Е.А. Анализ подходов к обоснованию содержания конкуренции и выявления условий повышения конкурентоспособности на макро-, микро- и мезоуровнях экономической системы / Е.А. Паршина // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Господарський механізм: сутність, структура, подальше вдосконалення на сучасному етапі» 18 – 19 квітня 2008 р. – Полтава: РВВ ПУСКУ, 2008. – С. 29–30.

  14. Паршина Е.А. Экономические аспекты повышения качества продукции горнорудного производства крупного машиностроительного предприятия / Е.А. Паршина // Матеріали II Міжнародної науково-практичної конференції «Економічні, екологічні та соціальні проблеми вугільних регіонів СНД» 15 – 16 травня 2008 р. – Краснодон: Видавництво Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, 2008. – С. 13–16.

  15. Паршина Е.А. Система управления конкурентоспособностью инновационной продукции / Е.А. Паршина // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи інноваційного розвитку економіки України». – Дніпропетровськ: РВК НГУ, 2008. – С. 35–37.

  16. Паршина Е.А. Проблемы управления конкурентоспособностью инновационной продукции в условиях глобализации / Е.А. Паршина // Збірник наукових праць Міжнародної науково-практичної конференції 22 – 24 травня 2008 року «Інноваційний розвиток економіки і фінансів України в умовах глобалізації». – Хмельницький: Хмельницький економічний університет, 2008. – С. 31–33.

  17. Паршина О.А. Ухвалення управлінських рішень щодо забезпечення конкурентоспроможності виробництва машин й устаткування для підприємств добувної галузі / О.А. Паршина // Матеріали міжнародної конференції «Форум гірників – 2008» 13 – 15 жовтня 2008 р. – Дніпропетровськ: РВК НГУ, 2008. – С. 269–273.

Особистий внесок автора в роботах, опублікованих у співавторстві: [2] – полягає у розробці моделі і системи управління конкурентоспроможністю продукції машинобудування та моделі стратегічного управління виробництвом конкурентоспроможної продукції машинобудування; [3] – у запропонуванні структури системи підтримки прийняття маркетингових й управлінських рішень; [4] – у розробці моделі і методики моделювання конкурентоспроможності нової продукції; [5] – у розробці економіко-математичної моделі управління машинобудівним підприємством; [6] – у запропонуванні структури системи підтримки прийняття рішень для управління конкурентоспроможністю продукції крупного машинобудівного підприємства; [7] – у запропонуванні методики синтезу й ухвалення управлінських рішень для підвищення ефективності виробничо-економічної діяльності підприємства; [8] – у розробці економіко-математичної моделі виробництва гірничорудних машин крупного машинобудівного підприємства; [9] – у запропонуванні проведення дослідження функціонування і розвитку виробничо-економічної системи машинобудівного підприємства на підставі кібернетичного походу; [10] – у запропонуванні методики математичного моделювання виробничо-економічної діяльності машинобудівного підприємства; [16] – у виконанні класифікації рішень з конкурентоспроможності продукції машинобудування на підставі апарату кластерного аналізу; [18] – у запропонуванні методики оцінки ефективності функціонування виробничо-економічної системи машинобудівного підприємства при створенні конкурентоспроможної продукції; [28] – у запропонуванні кваліметричної оцінки конкурентоспроможності машинобудівної продукції; [30] – у запропонуванні методологічного підходу до рішення проблеми прийняття рішень при впровадженні комплексних технологій виготовлення якісної продукції машинобудівного виробництва; [31] – у запропонуванні оцінки конкурентоспроможності продукції машинобудівного підприємства; [32] – у розробці економіко-математичної моделі для моделювання процесів виготовлення машинобудівної продукції в умовах обмежених виробничих ресурсів; [33] – у запропонуванні економіко-математичної моделі підвищення ефективності інноваційної діяльності підприємства; [34] – у запропонуванні структури системи підтримки ухвалення рішень з управління конкурентоспроможністю продукції машинобудівного підприємства; [35] – у запропонуванні методики моделювання виробничо-економічної діяльності в умовах інноваційного розвитку машинобудівного підприємства.