Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіко-математичне моделювання


Макаров Кирило Геннадійович. Моделювання процесів фінансового менеджменту у виробничо-економічних системах: дисертація канд. екон. наук: 08.03.02 / Донецький національний ун- т. - Донецьк, 2003.



Анотація до роботи:

Макаров Кирило Геннадійович. Моделювання процесів фінансового менеджменту у виробничо-економічних системах. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.03.02. – Економіко-математичне моделювання. – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, Донецьк, 2003.

Дисертаційна робота присвячена розробці комплексу економіко-математичних моделей явища левериджу у фінансовому менеджменті виробничо-економічних систем. У ході дослідження розкрито концепцію левериджу у фінансовому менеджменті виробничо-економічних систем. Показано взаємозв'язок левериджу з загальносистемними характеристиками функціонування виробничо-економічних систем.

Запропоновано категорію управлінського левериджу, що дозволяє оцінити вірогідність інформації, яка використовується при прийнятті управлінських рішень, і визначити напрямки її підвищення. Приведено формулу рівня управлінського левериджу. На основі категорії управлінського левериджу розроблено алгоритм підвищення вірогідності інформації.

Розроблено комплекс економіко-математичних моделей, що дозволяє досліджувати особливості впливу левериджу на результати виробничо-господарської діяльності виробничо-економічних систем, як у статиці, так і в динаміці. Результати реалізації даного комплексу моделей показали, що існує біфуркаційне значення величини левериджу, при якому виробничо-економічна система є структурно нестійкою.

У дисертаційній роботі розроблена концепція левериджу у фінансовому менеджменті виробничо-економічних систем. На основі проведених досліджень розроблено комплекс економіко-математичних моделей, спрямованих на вивчення особливостей впливу левериджу на результати виробничо-господарської діяльності ВЕС. Основні наукові і практичні результати роботи сформульовані в наступних висновках.

У ході дисертаційного дослідження доведено, що леверидж є центральною категорією у фінансовому менеджменті ВЕС. На основі системного підходу розроблено концепцію левериджу в системі загальносистемних характеристик функціонування виробничо-економічних систем, що розкриває напрямки використання левериджу для підвищення ефективності фінансового менеджменту ВЕС.

Системний аналіз явища левериджу в економіці дозволив розкрити особливості механізму левериджу і запропонувати категорію управлінського левериджу, використання якої дозволяє оцінити вірогідність інформації, що використовується при прийнятті управлінських рішень, і визначити напрямки її підвищення.

Аналіз особливостей впливу левериджу на ВЕС у статиці дозволив синтезувати комплекс економіко-математичних моделей, спрямованих на оптимізацію величини левериджу. Наступний аналіз результатів реалізації даних моделей показав обмежені можливості використання статичних моделей для оптимізації левериджу і дозволив зробити висновок про необхідність дослідження властивостей левериджу у динаміці з урахуванням його взаємозв'язку з загальносистемними характеристиками функціонування ВЕС. З цією метою синтезовано комплекс дискретних динамічних моделей операційного левериджу, фінансового левериджу й операційно-фінансового левериджу, спрямований на дослідження впливу левериджу на динаміку ВЕС.

Динамічні моделі левериджу реалізовані з використанням даних про виробничо-господарську діяльність ВАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь». Аналіз результатів реалізації показав, що існує біфуркаційне значення величини левериджу, при якому ВЕС є структурно нестійкою. Економічний ефект від упровадження результатів, отриманих у дисертаційній роботі, склав 145 тис. грн., що підтверджено актом впровадження.

Публікації автора:

монографія :

у фахових виданнях:

за матеріалами конференцій: