Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Управління проектами та розвиток виробництва


Старченко Григорій Володимирович. Моделі і методи управління якістю організаційних проектів (на прикладі машинобудівних підприємств) : Дис... канд. наук: 05.13.22 - 2008.



Анотація до роботи:

Старченко Г.В. Моделі і методи управління якістю організаційних проектів (на прикладі машинобудівних підприємств). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.22 – управління проектами і програмами. – Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, Київ, 2008.

Основна мета роботи полягає у розробці моделей і методів удосконалення управління якістю організаційних проектів проектно-орієнтованих підприємств машинобудівної галузі. Для досягнення мети у роботі поставлено завдання створення інструментарію - моделей та методів управління якістю ОП на основі стратегічної моделі управління якістю, яка дозволяє вдосконалювати процеси управління якістю ОП, вирішувати проблемні аспекти управління, оптимізувати витрати на якість проекту, скорочувати час планування та прийняття управлінських рішень з якості.

Розроблена модель управління якістю процесів проекту через вартість процесів на базі модифікованого циклу Демінга. Формалізована модель впливу НЯК на конфігурацію організаційного проекту. Удосконалено метод оптимізації співвідношення витрати-якість-прибуток за допомогою функціонально-вартісного аналізу. Розроблено метод оцінки організаційної структури управління проектно-орієнтованого підприємства з виділенням і класифікацією основних критеріїв оцінки якості структури

Одержані результати дослідження підготовлено до практичного використання у формі методичних рекомендацій і впроваджено під час реалізації ОП на підприємствах машинобудування м. Чернігова

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання щодо управління якістю ОП на основі стратегічної моделі, яка дозволяє вдосконалювати процеси управління якістю ОП, вирішувати проблемні аспекти управління, оптимізувати витрати на якість проекту, скорочувати час планування та прийняття управлінських рішень з якості.

Узагальнення отриманих у ході проведеного дослідження результатів, досягнута мета та вирішені завдання дають можливість зробити такі основні висновки й пропозиції:

1. Вивчення теоретичних та практичних питань щодо стану управління якістю ОП на даному етапі розвитку дозволило виявити проблеми, які характерні при управлінні якістю ОП, узагальнено основні принципи надійності і високої якості реалізації ОП. Визначено, що специфіка управління якістю ОП полягає в тому, що управління ОП може розглядатися як процес саморозвитку й самоорганізації. Дано визначення поняття "якості організаційного проекту".

2. Моделі і методи управління якістю ОП нерозривно пов’язані з системою управління якістю в проектах і повинні відповідати стандартам якості та загальній системі управління підприємством. Впровадження проектних методів управління якістю істотним чином впливає на бізнес-процеси організації, і, як правило, приводить до певних змін в організаційній структурі, в процесах управління, прибутковості.

3. Розроблена модель управління якістю процесів ОП через вартість процесів на базі модифікованого циклу Демінга, яка може бути покладена в основу розробки ІСР. Модель дає можливість оцінювати витрати на забезпечення якості процесів проекту на кожному етапі життєвого циклу з використанням НЯК, що характеризує якість процесів проекту, у певній фазі життєвого циклу. Висунуто гіпотезу, що при паралельній реалізації модифікованого циклу Демінга, знижуються витрати та зменшується час на реалізацію процесів, що приводить до підвищення конкурентоспроможності і підвищення рівня якості процесів.

4. Удосконалено метод оптимізації співвідношення витрати-якість-прибуток за допомогою ФВА, який дозволяє підвищити якість бізнес-процесів за рахунок проведення порівняльної оцінки і вибору раціональних (за вартісним, часовим і трудомісткісним критеріями) технологій виконання робіт, що є елементами ІСР. Оптимізація співвідношення витрати–якість–прибуток при розробці ІСР повинна визначатися для її першого рівня, а не для нижнього.

5. Розроблений метод оцінки організаційної структури проектно-орієнтованого підприємства за критеріями якості. Визначено, що ефективність організаційної структури залежить не стільки від раціонального вертикального або горизонтального поділу праці, скільки більшою мірою від тієї системи критеріїв якості, що закладаються в цю структуру. Виділено і класифіковано основні критерії оцінки якості організаційних структур управління, які дозволяють розробляти більш досконалі організаційні структури з погляду їх якості. Дано визначення "якості організаційної структури проектно-орієнтованого підприємства".

6. Визначено вплив НЯК на конфігурацію ОП. Розрахунок вартості на основі НЯК дозволяє побудувати при плануванні стратегію цінової лінії, коли кожен рівень витрат відбиває визначений рівень НЯК, що характеризує якість процесів проекту, у визначеній фазі життєвого циклу.

7. Розроблена стратегічна модель управління якістю ОП, що поєднує стандарти ISO серії 9000, 10006, 10007, структурні елементи системи якості, модифікований цикл Демінга, розроблені моделі і методи. Модель є динамічною системою, що забезпечує удосконалення якості на всіх стадіях управління проектом, здатна до модифікації, гнучка і постійно може пристосовуватися до зміни вимог з якості й інших факторів зовнішнього і внутрішнього середовища, які впливають на проект.

8. Проведено дослідження стратегічної моделі управління якістю в рамках системи управління ОП на машинобудівних підприємствах м. Чернігова.

Результати аналізу практичного застосування інструментарію управління якістю під час реалізації ОП (у вигляді: методик управління якістю, програмних продуктів "Model" і "FCA", які поєднують в одній оболонці весь необхідний інструментарій для кількісного і якісного аналізу й управління якістю ОП) підтвердили їх дієвість у забезпеченні результативного та ефективного управління якістю ОП. Результати кандидатської дисертації впроваджені в навчальний процес
ЧДІЕіУ.

9. Запропоновані в роботі моделі і методи управління якістю ОП можуть бути адаптовані для управління якістю інших типів проектів в умовах будь-якого підприємства.