Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Військові науки / Озброєння і військова техніка


Савков Павло Анатолійович. Методика контролю технічного стану цифрових типових елементів заміни, які містять елементи з зворотними зв'язками, безпосередньо на місці дислокації радіоелектронних засобів озброєння : Дис... канд. наук: 20.02.14 - 2005.



Анотація до роботи:

Савков П.А. Методика контролю технічного стану цифрових типових елементів заміни, які містять елементи з зворотними зв’язками, безпосередньо на місці дислокації радіоелектронних засобів озброєння. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 20.02.14 – озброєння і військова техніка. Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ, 2004.

В роботі розроблена нова методика контролю технічного стану цифрових типових елементів заміни, які містять елементи зі зворотними зв’язками, безпосередньо на місці дислокації радіоелектронних засобів озброєння. Новизна методики полягає в тому, що в її основі лежить ієрархічна математична модель цифрових ТЕЗ на структурному і функціональному рівнях і алгоритм побудови детермінованих тестових послідовностей. Вона дозволяє автоматизувати процес контролю технічного стану цифрових ТЕЗ з використанням бази даних типових логічних елементів і функціональних вузлів. Це дає можливість істотно скоротити час контролю цифрових ТЕЗ, які підозрюються в несправності, шляхом побудови детермінованих тестових послідовностей та виявити відмови елементів, охоплених зворотними зв’язками.

На основі отриманих наукових результатів розроблені технічні рішення та рекомендації, спрямовані на виготовлення та експлуатацію відносно простого і дешевого пристрою, який реалізує методику контролю ТС цифрових ТЕЗ безпосередньо на місці дислокації РЕЗО. Цей пристрій може забезпечити швидкий пошук дійсно несправного ТЕЗ з групи (15-20) ТЕЗ, що підозрюються в несправності, яку виявила система вбудованого контролю РЕЗО. Це дозволяє скоротити середній час визначення ТС об’єкта РЕЗО за рахунок підвищення ймовірності достатності одиночного ЗІП-0.

У дисертаційній роботі проведено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної наукової задачі – розробки методики контролю ТС цифрових ТЕЗ, які містять елементи зі ЗЗ, безпосередньо на місці дислокації РЕЗО на основі математичного апарату мереж Петрі і модифікованого D-алгоритму.

При проведенні дисертаційного дослідження отримана сукупність нових наукових і практичних результатів, які відображають сутність вирішеної в дисертаційній роботі задачі.

Основним науковим результатом роботи є розроблена методика контролю ТС цифрових ТЕЗ, які містять елементи з ЗЗ, безпосередньо на місці дислокації РЕЗО.

Розробка цієї методики стала можливою завдяки одержанню двох інших наукових результатів: ієрархічної ММ цифрових ТЕЗ на основі математичного апарату мереж Петрі і методики побудови ТП для контролю ТС цифрових ТЕЗ на основі модифікованого D-алгоритму.

Наведені вище наукові результати є новими. Їх новизна визначається тим, що вперше для контролю ТС цифрових ТЕЗ запропоновано використовувати нову методику контролю ТС цифрових ТЕЗ, які містять елементи з ЗЗ, безпосередньо на місці дислокації РЕЗО. Сутність даної методики полягає у тому, що для цифрового ТЕЗ будується ієрархічна ММ на основі математичного апарата мереж Петрі, а потім при використанні модифікованого D-алгоритму будується ТП для контроля ТС данного ТЕЗ. Модифікація D-алгоритму полягає в обмеженні зациклювання проходження сигналу через елементи, охоплені ЗЗ, і встановленні цих елементів у визначений стан, що дозволяє виявляти відмови елементів, охоплених ЗЗ.

Розроблена методика відрізняється від відомих тим, що вона дозволяє автоматизувати процес побудови ТП для контролю ТС цифрового ТЕЗ із використанням бази даних типових логічних елементів і функціональних вузлів, суттєво скоротити час контролю підозрюваних у несправності цифрових ТЕЗ за рахунок побудови детермінованої ТП і виявляти відмови елементів, охоплених ЗЗ.

З використанням отриманих наукових результатів розроблені структурна схема і програмне забезпечення пристрою контролю ТС цифрових ТЕЗ безпосередньо на місці дислокації РЕЗО, що відрізняється відносно невеликою вартістю, простотою у виготовленні й використанні і малому часі контролю.

Достовірність результатів забезпечена коректними постановками задач, використанням сучасного апробованого математичного апарату і підтверджена збігом результатів теоретичних розрахунків за допомогою розроблених моделей з результатами моделювання.

Слід зауважити, що отримані в дисертації нові наукові результати можуть мати подвійне застосування, тобто вони можуть бути використані для контролю ТС цифрових ТЕЗ, застосовних не тільки на місці безпосередньої дислокації РЕЗО, але і для проведення контролю ТС складних цифрових пристроїв радіоелектронної апаратури народногосподарського призначення, які містять елементи з ЗЗ.

Таким чином, розроблена в дисертації методика контролю ТС цифрових ТЕЗ, які містять елементи з ЗЗ, є результатом вирішення сформульованої наукової задачі, що науково обґрунтовує можливість і доцільність розробки відносно простих і дешевих пристроїв контролю ТС цифрових ТЕЗ безпосередньо на місці дислокації РЕЗО.

Публікації автора:

1. Савков П.А. Апаратно-програмний комплекс обладнання діагностики та аналізу схем, що побудовані на базі логічних елементів // Вісник КНУ ім. Т. Шевченка. Військово-спеціальні науки. – К., 2000. – Вип. 2. – С. 52-56.

2. Савков П.А. Розширення теорії мереж Петрі для побудови алгоритмів роботи діагностичного обладнання // Вісник КНУ ім. Т. Шевченка. Військово-спеціальні науки. – К., 2001. – Вип. 3. – С. 64-69.

3. Савков П.А., Шиманський Т.Ю., Яковлев А.В. Побудова математичної моделі цифрових пристроїв на основі математичного апарату мереж Петрі // Вісник КНУ ім. Т. Шевченка. Військово-спеціальні науки. – К., 2003. Вип. 7. – С. 132-135.

4. Савков П.А., Головко Р.А. Методика побудови тестових послідовностей для цифрових об’єктів діагностування // Вісник КНУ ім. Т. Шевченка. Військово-спеціальні науки. – К., – 2003. – Ювілейний вип. – С. 148-153.

5. Савков П.А. Моделювання типових видів несправностей на логічному і функціональному рівнях цифрових ТЕЗ 3-го і 4-го поколінь радіоелектронних засобів озброєння на базі математичного апарату мереж Петрі // Зб. Наук. праць ВІТІ НТУУ ”КПІ” – К., 2004. – Вип. 4. – С. 175-187.

6. Савков П.А. Методика діагностики радіоелектронних систем, побудованих на елементній базі третього та четвертого поколінь // Матеріали наук. конф. “Науково-теоретичні проблеми створення та застосування авіаційних та космічних систем”, яка проходила в Інституті авіаційно-космічних досліджень ім. Сікорського”. – К. – 2001. – С. 68.

7. Савков П.А., Тарануха В.Ю. Побудова алгоритму моделювання радіоелектронних систем на елементній базі третього та четвертого поколінь // Матеріали наук. Міжнародній конф. “DYNAMICAL SYSTEMS MODELLING AND STABILITY INVESTIGATION“ – К. – 2001. – КНУ імені Т. Шевченка фак. Кібернетики – С. 213.