Годованюк Петро Дмитрович. Методи, моделі і стратегії в проектах організації ремонту дорожньо- будівельної техніки : Дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Національний транспортний ун-т. — К., 2005. — 159арк. : табл. — Бібліогр.: арк. 148-158.
Анотація до роботи:
Годованюк П.Д. Методи, моделі і стратегії в проектах організації ремонту дорожньо-будівельної техніки. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.13.22 – управління проектами та програмами. – Національний транспортний університет, Київ, 2005.
У дисертаційній роботі теоретично узагальнені і розроблені прикладні аспекти вирішення науково-прикладної задачі вдосконалення процесів ремонту та технічного обслуговування дорожньо-будівельної техніки і одержав подальший розвиток механізм взаємодії підприємств по виробництву, експлуатації та ремонту ДБТ.
Запропоновані системні диференційні і інтегральні критерії для оцінки якості та ефективності ремонту дорожньо-будівельної техніки у реальному середовищі функціонування.
Ідентифікація кривих розподілу імовірності відмов окремих вузлів і деталей дозволяє визначити граничні значення їх надійності, встановити основні фактори негативного впливу і сформувати відповідні конструктивні, технологічні і організаційні заходи суттєвого поліпшення надійності дорожньо-будівельної техніки. Для забезпечення ефективності цільового використання за призначенням дорожньо-будівельної техніки розроблені математичні моделі виробничих процесів їх ТО і ремонту. Запропоновані алгоритми вирішення задач оптимального керування виробничими процесами заміни вузлів і агрегатів, технічного обслуговування дорожньо-будівельної техніки, оптимізація процесів реставрації зношених деталей, оптимального планування чисельності виробничого персоналу.
В роботі теоретично узагальнені і розроблені наукові аспекти вирішення науково-прикладної задачі вдосконалення управління в проектах цільового використання та ремонту ДБТ і одержав подальший розвиток механізм взаємодії проектних організацій та підприємств цільового використання та ремонту ДБТ.
Узагальнення отриманих результатів досліджень дозволяє зробити такі висновки та рекомендації:
Показано, що необхідна ефективність функціонування процесів цільового використання та ремонту дорожньо-будівельної техніки може бути досягнута за рахунок комплексного розгляду, постановки і оптимізації науково-прикладних задач організаційного, технічного та технологічного спрямування за єдиними цільовими критеріями та запропонованого системного підходу. Ефективність розробки і реалізації проектів вдосконалення процесів цільового використання та ремонту ДБТ суттєво залежить від наявності необхідного інструментарію (методи, моделі, алгоритми і т. і.), який забезпечує оптимальне їх супроводження у реальному середовищі.
З огляду на стратегічне значення дорожньо-будівельної техніки для розвитку мережі автомобільних доріг сформульовані основні принципи організації ремонту ДБТ та показані конструктивні шляхи їх реалізації у конкретному середовищі функціонування.
Запропоновані системні диференційні і інтегральні критерії для оцінки якості та ефективності ремонту дорожньо-будівельної техніки у реальному середовищі функціонування.
Приведена методика програмування ЖЦ ДБТ, реалізація якої дозволяє на єдиній методичній основі забезпечити ефективне вирішення задач цілеспрямування і ціле досягнення.
Досліджені співвідношення ресурсів окремих вузлів, агрегатів і деталей дорожньо-будівельної техніки створюють інформаційну основу для їх збільшення в проектах перспективного розвитку і оптимізації відповідних властивостей.
Ідентифікація кривих розподілу імовірності відмов окремих вузлів і деталей дозволяє визначити граничні значення їх надійності, встановити основні фактори негативного впливу і сформувати відповідні конструктивні, технологічні і організаційні заходи суттєвого поліпшення надійності дорожньо-будівельної техніки. Показано, що технологія виготовлення та відновлення робочих органів дорожньо-будівельної техніки суттєво впливає на якість і ефективність їх використання у цільовому середовищі функціонування.
Для забезпечення ефективності цільового використання за призначенням та ремонту дорожньо-будівельної техніки розроблені математичні моделі виробничих процесів їх ТО і ремонту. Запропоновані алгоритми вирішення задач оптимального керування виробничими процесами заміни вузлів і агрегатів, технічного обслуговування дорожньо-будівельної техніки, оптимізації процесів реставрації зношених деталей, оптимального планування чисельності виробничого персоналу. Запропоновані моделі створюють конструктивну основу формування та оптимізації управлінських рішень у відповідних проектах.
Запропонована організаційно-функціональна модель вирішення основних завдань формування проектів вдосконалення процесів цільового використання та ремонту ДБТ. Сформовані вимоги до розробки методики ресурсного забезпечення якості ТО і ремонту ДБТ.
Реалізація запропонованих заходів та результатів досліджень забезпечує зростання рівня технічної готовності ДБТ на 15-20 %, зниження експлуатаційних витрат на 10-14%, що підтверджує ефективність, актуальність і практичну значимість роботи.
Публікації автора:
Годованюк П.Д. Формування системних властивостей дорожньо-будівельної техніки // Системні методи керування, технологія та організація виробництва, ремонту і експлуатації автомобілів. Науковий журнал – К.: УТУ, ТАУ. – 2000.- вип. 10, с. 204-206.
Котелянець В.І , Годованюк П.Д. Ефективність і основні стратегії організації відновлення деталей // Системні методи, технологія та організація виробництва, ремонту і експлуатації автомобілів. Науковий журнал – К.: УТУ, ТАУ. 1998, вип.. 5, с. 83-87.
Котелянець В.І , Годованюк П.Д. Системні аспекти організації праці і управління на авторемонтних підприємствах // Системні методи, технологія та організація виробництва, ремонту і експлуатації автомобілів. Науковий журнал – К.: УТУ, ТАУ. 1998. Вип. 6, с. 176-179.
Левковець П.Р., Годованюк П.Д. Розробка математичної моделі виробничих процесів ремонту дорожньо-будівельної техніки // Системні методи керування, технологія та організація виробництва, ремонту і експлуатації автомобілів: Науковий журнал – К.: НТУ, ТАУ. 2003. Вип.. 16. с.
Левковець П.Р., Годованок П.Д. Розробка математичної моделі виробничіх процесів ремонту дорожньо-будівельної техніки // Управління проектами, системний аналіз і логістика: Науковий журнал – К:, НТУ, 2004, Вип.. 1, с. 31-35.
Годованюк П.Д. Вдосконалення процесів ремонту дорожньо-будівельної техніки за умов функціонування АСУ // Управління проектами, системний аналіз і логістика: Науковий журнал – К:, НТУ, 2005, Вип. 2, с. 30-36.