Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Організація управління, планування і регулювання економікою


Прушківський Володимир Геннадійович. Методологія реструктуризації промисловості в умовах інноваційного розвитку економіки регіону : Дис... д-ра наук: 08.00.05 - 2009.



Анотація до роботи:

Прушківський В.Г. Методологія реструктуризації промисловості в умовах інноваційного розвитку економіки регіону. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка. – Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, Київ, 2009.

Дисертаційна робота присвячена розробці науково-теоретичних і методологічних засад, практичних рекомендацій щодо реструктуризації промисловості в умовах інноваційного розвитку економіки регіону. Досліджено закономірності здійснення процесу реструктуризації промисловості на макро-, мезо- і мікрорівнях в умовах інноваційного розвитку економіки. Обґрунтовано економічний зміст категорії реструктуризація промисловості регіону в умовах розвитку ринкових відносин. Обґрунтовано концептуальні положення програми інноваційних процесів реструктуризації промислових підприємств регіону. Визначено чинники недостатнього забезпечення регіональної стратегії розвитку промисловості. Запропоновано систему регулювання її технічного розвитку.

Удосконалено механізм мотивації людей інтелектуальної праці в процесі реструктуризації промислових підприємств регіону. Досліджено функції економічного прогнозування в напрямі їх приведення до єдиного безперервного процесу при реструктуризації промисловості. Поліпшено методику управління фінансовим станом і оцінки економічної стійкості промислових підприємств та його ділових партнерів у ході реструктуризації на інноваційній основі. Уточнено етапи програми реструктуризації промисловості на регіональному рівні. Обґрунтовано стратегію відродження промислового потенціалу на рівні регіонів. Покращено механізм управління розвитком промисловості регіону. Досліджено засоби реалізації концепції соціально-економічного розвитку промисловості Запорізької області.

У дисертаційній роботі викладено теоретичні положення та практичні пропозиції з реструктуризації промисловості регіону на засадах інноваційного розвитку економіки України, які полягають у наступному.

1. Доведено, що основу економічного зростання регіонів України визначають інновації, які на рівні промисловості охоплюють основні елементи виробничого процесу (сировину, комплектуючі, технологію та основні засоби, продукцію), його організацію, зв’язки із зовнішнім економічним середовищем, зокрема, стосовно ринків збуту продукції. Своєчасність виявлення чинників, що стримують розвиток інноваційної діяльності промисловості з урахуванням регіональної специфіки, та розробка заходів щодо їх усунення дає можливість покращити перспективи становлення галузі. Реструктуризація промисловості регіонів України має здійснюватися на основі концептуальних інноваційних засад, орієнтованих на підвищення ефективності використання її наукового і виробничого потенціалів, реалізації інноваційно-інвестиційних проектів.

2. Стан української промисловості потребує здійснення структурних перетворень на макро-, мезо- і мікрорівнях управління галуззю. Необхідність реструктуризації промислового виробництва на всіх рівнях його організації і функціонування обумовлюється, перш за все, потребою ефективного поєднання соціальної самоорганізації підприємницьких структур з принципами і методами державного регулювання економіки, промисловою політикою держави. Підхід до реструктуризації на макроекономічному рівні, що поєднується з його продовженням на мезо- і мікрорівнях, є впровадженням ідеології багаторівневої системної реструктуризації з урахуванням реальних умов і можливостей української економіки. Отже, зв'язок запропонованої макроекономічної політики і перетворень системи управління промисловістю з реструктуризацією окремого підприємства є ключовою умовою ефективної багаторівневої реструктуризації.

3. Під реструктуризацією промисловості регіону слід розглядати сукупність конкретних методів і прийомів реорганізації інтегрованої системи менеджменту, оскільки всі її елементи взаємопов’язані і перетворення одного із них обумовлює трансформацію всіх інших. При здійсненні реструктуризації промисловості регіону в умовах інноваційного розвитку економіки слід досягати стійкого її стану, на базі якого в подальшому відбувається підйом промислового виробництва і підвищення його ефективності. Основу реструктуризації повинні складати як державні, так і локальні інноваційно-інвестиційні програми, орієнтовані на техніко-технологічне оновлення промислового виробництва. Такі програми безпосередньо реалізують промислову політику держави і стратегію ринкових перетворень на галузевому, регіональному і державному рівнях.

4. У процесі реструктуризації промисловості регіону нерентабельні підприємства не мають шансів на збереження в ринковому середовищі в незмінному вигляді. Разом з тим закриття таких виробництв без здійснення робіт з подолання негативних соціальних наслідків також неприпустиме. Тому програми реструктуризації промисловості регіону в перспективі повинні враховувати соціальні заходи щодо: санації підприємств, збільшення часу, який відводиться на здійснення ліквідації; перенесення реструктуризації на віддалені часи; виплата соціальної допомоги; проведення за рахунок держави комплексу робіт із працевлаштування працівників, що вивільняються. Такі програми повинні бути поетапними: на першому етапі відбуваються процеси розвитку ринкової і виробничої інфраструктури промислового підприємства; на другому – підвищення в рамках реструктуризації зрілості ринкових відносин на промислових підприємствах регіону.

5. Як свідчить проведений аналіз існуючого законодавчого та нормативно-правового забезпечення переходу промисловості України на інноваційну модель розвитку свідчить, в нашій державі нараховується близько ста таких документів, але кожний з них має певні недоліки і не вирішує проблеми комплексно. Для промисловості України тільки інноваційна стратегія може визначати шлях соціально-економічного розвитку регіонів. Інноваційні механізми економічного розвитку повинні використовувати наявний науково-технічний потенціал і базуватися на відповідній інфраструктурі.

В українському законодавстві практично не урегульований інститут реорганізації підприємств. Окремі положення, що стосуються цієї процедури, не визначені в Господарському та Цивільному кодексах. Розрізненість і уривчастість положень призводить до того, що в період або після проведення реорганізації виникають суперечливі ситуації між акціонерами компанії чи підприємством і його кредиторами. Цьому сприяли відповідні чинники недостатнього забезпечення регіональної стратегії інноваційного розвитку промисловості України.

6. Визначено, що сфера виробництва і контролю за якістю вироблених промислових товарів має велике значення для виробників і споживачів. Нова система регулювання технічного розвитку промисловості регіонів дає можливість реформувати діючу систему сертифікації і стандартизації. Для цього доцільно ввести такий новий інструмент регулювання, як технічні регламенти, що встановлює держава. При цьому контроль за якістю промислових товарів здійснюється виробником і регулюється ринком через механізми попиту і пропозиції. З метою максимального використання переваг членства в СОТ та мінімізації впливу негативних факторів для науково-технічної сфери в середньостроковий період Міністерству промислової політики України необхідно: поглибити і розширити дослідження з проблем макроекономічного регулювання інвестиційних процесів та впровадження стратегії інновативно-інноваційного розвитку промисловості; використати інструменти СОТ для державної підтримки експорту наукоємної продукції; розробити заходи щодо забезпечення в умовах членства в СОТ преференційного режиму для імпорту комплектуючих, матеріалів, обладнання і технологій, що забезпечують розвиток національного високотехнологічного виробництва; створити ефективну інфраструктуру та забезпечити державну підтримку для експорту інтелектуальних послуг; дослідити практику країн-членів СОТ щодо застосування заходів нетарифного характеру для стимулювання і сприяння розвитку високотехнологічних галузей.

7. Виявлено, що здійснення реструктуризації промисловості на регіональному рівні в умовах інноваційної економіки неможливе без використання інтелектуальної праці. До негативних факторів розвитку інформаційного суспільства в Україні відноситься низький рівень доходів більшості представників цього класу і, відповідно, вимушений пошук додаткових засобів для задоволення матеріальних потреб, що практично унеможливлює формування постматеріалістичної системи цінностей і мотивів діяльності. З метою забезпечення в Україні кадрового потенціалу на інноваційних засадах та розширення ринкової пропозиції об'єктів права промислової власності в роботі запропоновано механізм мотивації людей інтелектуальної праці через поєднання важелів державного регулювання стимулюючої функції інтелектуальної власності і стимулюючих методів.

8. У системі управління реструктуризацією промисловості регіону функції економічного прогнозування наразі не взаємопов'язані. Цей процес ще не налагоджений у регіональній економіці. З метою приведення цих функцій до єдиного безперервного процесу при реструктуризації промисловості регіону виділено три основні з них: передбачення тенденцій розвитку і взаємозв'язків прогнозованого об'єкта, прогнозне обґрунтування схвалюваних рішень і прогнозний супровід їх виконання. Такі функції повинні базуватися на відповідних принципах прогнозування: системності, безперервності, адекватності. Для визначення ефективності функцій, що виконуються в системі управління реструктуризацією промисловості регіону, необхідно застосовувати методи екстраполяції, експертних оцінок і моделювання.

9. На відміну від експрес-аналізу промислових підприємств, для визначення економічної доцільності їх реструктуризації запропоновано методику, яка призначена для управління фінансовим станом і оцінки економічної стійкості підприємств та його ділових партнерів в умовах ринкової економіки. Методика включає наступні блоки: загальну оцінку економічного стану і його зміни за звітний період; аналіз економічної стійкості промислових підприємств регіону і необхідності їх реструктуризації; аналіз ліквідності балансу; аналіз фінансових коефіцієнтів з метою вибору основних напрямів реструктуризації.

У процесі дослідження запропоновано етапи програми реструктуризації промисловості регіону з комплексом заходів щодо її здійснення. На першому етапі виконується аналіз існуючого організаційно-економічного механізму розвитку промисловості, на другому – вироблення стратегії реструктуризації промисловості регіону, на третьому – безпосередня розробка програми та обґрунтування механізмів реструктуризації промисловості.

10. Проведений аналіз інноваційної діяльності у промисловості по регіонах України свідчить про недостатність коштів на її проведення. Для підвищення ефективності їх залучення пропонується механізм реалізації інвестиційної програми реструктуризації промисловості Запорізької області. Розроблення цього механізму повинне ґрунтуватися на врахуванні таких елементів: формування інвестиційних пакетів реструктуризації промислових підприємств; розроблення механізму стимулювання й захисту від ризиків; розроблення системи управління процесом інвестування (отримання і повернення кредитів). Визначено, що інвестиційний пакет включає набір інвестиційних проектів реструктуризації промислових підприємств регіону і програму розподілу економічних, технічних, фінансових ресурсів і ризиків між виконавцями за часовим інтервалом (термінами капіталовкладень і термінами окупності).

11. Дослідження з економічного обґрунтування інвестицій у реструктуризацію промисловості на регіональному рівні проводилися на базі стратегічної орієнтації. Її основу становить модель стратегічного планування, в якій розглядаються види бізнесу, що знаходяться на різних стадіях свого життєвого циклу. Невід'ємною частиною стратегічного управління технічної реструктуризації промисловості є систематичний розгляд змін карти стратегічного позиціонування всіх видів бізнесу. Тому для обґрунтування цієї методики були використані два підходи – прогностичний, який традиційно застосовується у вітчизняній практиці, та імітаційний, що базується на принципах стратегічного аналізу бізнес-продуктів.

12. Недосконалість системи управління інвестиційною діяльністю в регіоні визначила необхідність розробки шляхів створення регіональної ринкової інфраструктури промисловості: стихійне формування інституту ринку інвестицій під впливом інвесторів, що розміщують відповідні замовлення на інформацію; організаційне, правове обслуговування; цілеспрямована робота, що здійснюється за особливою регіональною програмою з єдиного центру.

Механізм формування регіональної інфраструктури відбувається двома напрямами: утворення структури суб'єктів, що дозволяють реалізувати всю процедуру інвестування на рівні регіону, та єдиного інформаційного простору для полегшення процесу інвестування.

13. Обґрунтовано стратегію відродження промислового потенціалу регіонів України, яка дає змогу забезпечити системну модернізацію промислового виробництва, його відповідність сучасним вимогам науково-технологічного прогресу та постіндустріального розвитку. Важелями структурних зрушень є: енергетична незалежність та гарантування енергетичної безпеки; збереження конкурентоспроможних галузей та всебічна підтримка перспективних сфер, які мають змінити конкурентні переваги і спеціалізацію України у світовій економіці; інноваційні зміни всередині галузей; удосконалення захисту внутрішнього ринку; підтримка експорту.

14. Виділено такі підходи до формування механізму управління розвитком промисловості регіону: самозабезпечувальний, що передбачає розвиток самозабезпечених промислових підприємств; технологічний, який полягає у встановленні тісних виробничих зв'язків між галузями і підприємствами; цілісний, що відображає гармонійну взаємодію всіх елементів галузевої структури промисловості, цілісність і раціональне поєднання галузей; відтворювальний, який виявляє соціальні пріоритети; економіко-географічний, що обґрунтовує формування територіальних соціально-економічних систем (комплексів).

При застосуванні системного підходу до механізму управління розвитком промисловості регіону рекомендується виділяти групи властивостей, що характеризують: суть і складність системи, зв'язок системи із зовнішнім середовищем, методологію цілепокладання системи, параметри функціонування і розвитку системи.

15. Засобом реалізації концепції соціально-економічного піднесення області є розробка програм розвитку галузей промисловості, яка передбачає реалізацію пріоритетних напрямів у промисловості, заходи державної підтримки промислових підприємств і окремих інвестиційних проектів, науково-технічне і кадрове забезпечення заходів програми. Обласні програми є найважливішим засобом реалізації стратегії і тактики економічного розвитку регіону, активного впливу на економічні процеси для досягнення кінцевих соціально-економічних цілей. Програмний метод управління передбачає формування системи взаємопов'язаних заходів на рівні галузей промисловості, орієнтованих на реалізацію цілей і найважливіших завдань розвитку всього промислового комплексу Запорізької області.

Публікації автора:

Монографії

  1. Прушківський В.Г. Реструктуризація промисловості в регіоні: теорія, методологія, практика: [монографія] / В.Г. Прушківський. – Донецьк: ТОВ „Юго-Восток, Лтд”, 2008. – 444 с.

Статті у наукових фахових виданнях

  1. Прушківський В.Г. Закономірності зміни форм відтворення основних виробничих фондів у промисловому комплексі Придніпровського регіону / В.Г. Прушківський // Формування ринкових відносин в Україні: [зб. наук. праць / наук. ред. І.К. Бондар]. – К., 2006. – Вип. 6 (61). – С. 132–136.

  2. Прушківський В.Г. Заходи щодо підвищення ефективності механізму управління розвитком промисловості регіону / В.Г. Прушківський // Економіка та держава. – 2008. – № 1. – С. 34–36.

  3. Прушківський В.Г. Інноваційна діяльність як один з важелів підвищення ефективності функціонування промислового комплексу Запорізької області / В.Г. Прушківський // Держава і регіони. Сер.: Економіка і підприємництво. – 2004. – № 5. – С. 179–182.

  4. Прушківський В.Г. Інноваційний шлях реструктуризації промислового виробництва в регіоні / В.Г. Прушківський // Держава і регіони. Сер.: Економіка і підприємництво. – 2008. – № 2. – С. 196–199.

  5. Прушківський В.Г. Методика визначення економічної доцільності реструктуризації промисловості регіону / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 5. – С. 27–30.

  6. Прушківський В.Г. Методологічні основи формування механізму управління соціально-економічним розвитком промисловості регіону / В.Г. Прушківський // Економіка та держава. – 2008. – № 3. – С. 19–21.

  7. Прушківський В.Г. Методологічні питання формування складу показників вибіркових спостережень для виявлення структурних зрушень в економіці регіону / В.Г. Прушківський // Держава і регіони. Сер.: Економіка і підприємництво. – 2006. – № 5. – С. 252–254.

  8. Прушківський В.Г. Моделі процесів реструктуризації промислових підприємств регіону / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 3. – С. 29–33.

  9. Прушковский В.Г. Мотивация трудовых ресурсов и структурные сдвиги промышленного комплекса / В.Г. Прушковский // Научный информационный журнал “Бизнес Информ”. – 2004. – № 7–8. – С. 47–50.

  10. Прушківський В.Г. Необхідність реструктуризації промислового виробництва / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 1. – С. 47–50.

  11. Прушківський В.Г. Обґрунтування заходів проведення реструктуризації промисловості в регіоні / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 7. – С. 16–19.

  12. Прушківський В.Г. Організація проведення реструктуризації промисловості в регіоні / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 6. – С. 31-34.

  13. Прушківський В.Г. Перебудова механізму реалізації інвестиційної політики в регіоні / В.Г. Прушківський // Держава і регіони. Сер.: Економіка і підприємництво. – 2008. – № 1. – С. 142–147.

  14. Прушківський В.Г. Пріоритетні галузі Придніпровського регіону – основа технологічного прориву України / В.Г. Прушківський // Вісник Тернопільського державного економічного університету: [наук. журн.]. – 2006. – Вип. 5–2. – С. 43–50.

  15. Прушківський В.Г. Прогнозування як інструмент формування механізму управління реструктуризацією промисловості / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 4. – С. 32–35.

  16. Прушківський В.Г. Регіональні аспекти інноваційної діяльності в економіці України / В.Г. Прушківський // Економіка промисловості України: [зб. наук. пр.]. – К.: РВПС України НАН України, 2004. – С. 246–252.

  17. Прушківський В.Г. Регіональне стратегічне управління розвитком промисловості регіону / В.Г. Прушківський // Економіка та держава. – 2008. – № 5. – С. 39–41.

  18. Прушківський В.Г. Реструктуризація продуктивної інфраструктури промисловості регіону / В.Г. Прушківський // Економіка та держава. – 2008. – № 2. – С. 31–33.

  19. Прушківський В.Г. Сучасні тенденції вивозу капіталу з України / В.Г. Прушківський // Вісник Тернопільської академії народного господарства: [наук. журн.]. – 2004. – Вип. 5–1. – С. 129–133.

  20. Прушківський В.Г. Сучасний стан та проблеми розвитку інвестиційної діяльності у Запорізькому регіоні / В.Г. Прушківський // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект: [сб. науч. трудов]. – Донецк: ДонНУ, 2006. – Ч. ІІ. – С. 480–483.

  21. Прушківський В.Г. Тенденції розвитку промислового комплексу Придніпровського регіону в контексті Європейської інтеграції України / В.Г. Прушківський // Вісник Львівської комерційної академії. – Сер. економічна: [зб. наук. праць]. – Львів: Видавництво Львівської комерційної академії, 2006 – Вип. 22. – С. 254–260.

  22. Прушківський В.Г. Теоретичні основи побудови концепцій реструктуризації промисловості в регіоні / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 2. – С. 29–32.

  23. Прушківський В.Г. Транзитивний потенціал регіону в контексті реалізації конкурентних переваг на міжнародному ринку транспортних послуг / В.Г. Прушківський // Вісник Тернопільської академії народного господарства: [наук. журн.]. – 2005. – Вип. 5–2. – С. 108–116.

  24. Прушківський В.Г. Фінансово-кредитне стимулювання розвитку малого підприємництва в Україні (регіональний аспект) / В.Г. Прушківський // Науковий вісник Волинського державного університету ім. Лесі Українки. – Луцьк, 2006. – № 1. – С. 205–211.

  25. Прушківський В.Г. Формування інформаційної та функціональної інфраструктур промисловості в регіоні / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 8. – С. 31-34.

  26. Прушківський В.Г. Формування системи управління інноваційно-інвестиційною діяльністю промисловості на державному рівні / В.Г. Прушківський // Інвестиції: практика та досвід. – 2008. – № 9. – С. 2–4.

  27. Прушківський В.Г. Зміни структури промислового комплексу України як фактори економічного зростання в умовах ринкових перетворень / В.Г. Прушківський, О.В. Чумак // Економіка і регіон: [наук. вісник Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка]. – 2005. – № 2 (5). – С. 15–20. (Особистий внесок: проведено аналіз структури промислового комплексу України в умовах економічних перетворень).

  28. Прушківський В.Г. Інвестиції як економічна категорія: проблеми і суперечності у визначенні / В.Г. Прушківський, О.В. Крупицька // Економіка: проблеми теорії та практики: [зб. наук. праць]. Вип. 201: у 5 т. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – Т. І. – С. 125–130. (Особистий внесок: дослідження впливу інвестиційної складової на процеси реструктуризації в промисловості)

  29. Прушківський В.Г. Корупція на шляху розвитку вільних економічних зон в Україні / В.Г. Прушківський, Н.Е. Олефір // Проблеми розвитку зовнішньоекономічних зв'язків і залучення іноземних інвестицій: регіональний аспект: [зб. наук. праць]. – Донецьк: ДонНУ, 2004. – Ч. І. – С. 265–268. (Особистий внесок: визначено вплив корупційних проявів на процес реструктуризації підприємств реального сектору економіки в регіонах України).

  30. Прушківський В.Г. Особливості використання фінансових інструментів підприємствами Придніпровського регіону в ринкових умовах / В.Г. Прушківський, А.В. Череп // Економіка промисловості України: [зб. наук. праць]. – К.: РВПС НАН України, 2005. – С. 222–227. (Особистий внесок: здійснено аналіз впливу фінансових інструментів регулювання на ефективність розвитку промисловості Придніпровського регіону).

  1. Прушківський В.Г. Проблеми інвестиційного забезпечення промислового комплексу України: регіональний аспект / В.Г. Прушківський, О.В. Крупицька // Труды Одесского политехнического университета: [научный и производственно-практический сборник, спецвыпуск]. – Одесса. – 2004. – Т. 1. – С. 274–278. (Особистий внесок: досліджена методологія інвестиційного забезпечення промислового комплексу при формування регіональних стратегій економічного розвитку).

  2. Прушковский В.Г. Регион как социально-экономическая система / В.Г. Прушковский, В.А. Кавыршина // Научный информационный журнал “Бизнес Информ”. – Харьков, 2006. – № 12. – С. 21–27. (Особистий внесок: проаналізовано засоби забезпечення соціально-економічного розвитку промисловості регіону).

Статті в інших виданнях

  1. Прушківський В.Г. Основні тенденції сучасних інвестиційних процесів у контексті трансформації економіки України / В.Г. Прушківський // Проблемы и перспективы развития сотрудничества между странами Юго-Восточной Европы в рамках Черноморского экономического сотрудничества и ГУУАМ: [сб. науч. трудов]. – Свиштов–Донецк: ДонНУ-СА “Д.А. Центов”. – 2006. – Т. ІІ. – С. 403–407.

  2. Прушковский В.Г. Перспективы развития экономики Украины в едином экономическом пространстве (региональный аспект) / В.Г. Прушковский, Н.Э. Олефир // Проблеми и перспективи в развитие на сътрудничеството между страните от Юго-Източна Европа в рамките на Черноморското икономическо сътрудничество и ГУУАМ: [сборник от научни трудове]. – Свищов–Донецк–Мариуполь: СА “Д.А. Ценов”, ДонНУ. – 2004. – Т. 1. – С. 115–120. (Особистий внесок: проаналізовано основні напрями розвитку промислового комплексу України в умовах ЄЕП).

Тези конференцій

  1. Прушковский В.Г. Место стран Восточной Европы в системе глобализации мировой экономики / В.Г. Прушковский // ХХІ-ви век: Очаквани реалности в бизнеса и мениджмънта: “Глобализация и интернационализация на бизнеса”: Юбилейная междунар. конф., 26–27 октомври 2001 г. / Стопанская Академия “Д.А. Ценов”. – Свищов – г. Свиштов (Болгария), 2001. – Т. ІІІ. – С. 45–48.

  2. Прушківський В.Г. Методологічні проблеми контролю та використання показників фінансової звітності підприємств органами статистики в сучасних умовах / В.Г. Прушківський // Продовольчий комплекс України: проблеми теорії та практики: матеріали наук. читань (м. Київ, 12 травня 2006 року). – К.: РВПС України НАН України, 2006. – С. 102–110.

  3. Прушківський В.Г. Моделювання структурних зрушень промислового комплексу регіону / В.Г. Прушківський // Дні науки: зб. тез доповідей (м. Запоріжжя, 28–29 жовтня 2004 року). – Запоріжжя: Гуманітарний університет “ЗІДМУ”, 2004. – Т. 2. – С. 216–217.

  4. Прушківський В.Г. Пріоритети промисловості Придніпровського регіону – потенційна основа технологічного прориву України / В.Г. Прушківський // Особливості соціально-економічного розвитку України і регіонів: зб. тез доповідей: у 3 т. (м. Запоріжжя, 5–6 жовтня 2006 року). – Запоріжжя: Гуманітарний університет “ЗІДМУ”, 2006. – Т. 2. – С. 36–37.

  5. Прушківський В.Г. Розвиток науково-технічного прогресу в контексті регіональної економіки / В.Г. Прушківський // Інформаційні технології в управлінні туристичною та курортно-рекреаційною економікою: матеріали доповідей учасників другої наук.-практ. конф. (м. Бердянськ, 15–16 вересня 2006 року). – Бердянськ: АРІТ “АРІУ”, 2006. – С. 64–66.

  6. Прушківський В.Г. Система економічного управління реструктуризацією промисловості в регіоні / В.Г. Прушківський // Соціально-економічна політика та розвиток регіонів в умовах переходу до постіндустріального суспільства: тези міжнар. наук.-практ. конф. (м. Дніпропетровськ, 21 березня 2008 року): у 2 т. – Дніпропетровськ: ДДФА, 2008. – Т. І. – С. 124–125.

  7. Прушківський В.Г. Стратегічні зміни та інноваційний розвиток підприємств Придніпровського регіону / В.Г. Прушківський // Управління стратегічними змінами на підприємстві: концептуальні засади, методологія та практика: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (м. Київ, 27–28 жовтня). – К.: Національний торговельно-економічний університет, 2005. – С. 51–54.

  8. Прушківський В.Г. Структурні зміни промислового комплексу України як фактори економічного зростання/ В.Г. Прушківський // “Дні науки 2005”: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (м. Дніпропетровськ, 15–27 квітня 2005 року). – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – Т. 8. – С. 96–99.

  9. Прушківський В.Г. Сучасні фактори економічного зростання / В.Г. Прушківський // Проблеми економіки й управління у промислових регіонах: міжрегіон. наук.-практ. конф. (м. Запоріжжя, 22–24 травня 2008 року). – Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. – С. 146–148.

  10. Прушківський В.Г. Теоретичні основи регіональної структурної політики / В.Г. Прушківський // Міжнародний управлінський форум [“Управління сьогодні та завтра”] (м. Хмельницький, 15–16 травня 2008 року): [університетські наукові записки, спецвипуск]: Хмельницький: Часопис Хмельницького університету управління та права, 2008. – № 3 (ІІ). – С. 135–137.

  11. Прушківський В.Г. Макроекономічні аспекти надходження прямих іноземних інвестицій у Придніпровський регіон / В.Г. Прушківський, Р.Г. Бобровнікова, Т.М. Тіховська // Управління підприємством: проблеми та шляхи їх вирішення: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (м. Ялта, 6–8 жовтня 2005 року) – Донецьк: ДонДУЕТ, 2005. – Т. 1. – С.199–202. (Особистий внесок: проведено аналіз впливу іноземних інвестицій на процес реструктуризації промисловості на макрорівні).

  12. Прушківський В.Г. Механізм управління структурною трансформацією економіки Запорізької області / В.Г. Прушківський, І.В. Хижняк // Економіка України: реалії, перспективи розвитку ринкових відносин: [міжвід. наук. зб.]. – К., 2000. – Т. 20. – С. 237–242. (Особистий внесок: проведено аналіз механізму управління розвитком промислового комплексу регіону в умовах структурної трансформації економіки).

  13. Прушківський В.Г. Особливий режим нарахування ПДВ для науково-дослідних інститутів електротехнічної галузі / В.Г. Прушківський, Т.М. Тіховська // Економіка підприємства: теорія та практика: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. (м. Київ, 23–24 березня 2006 року). – К.: КНЕУ, 2006. – С. 102–103. (Особистий внесок: визначено систему заходів щодо підвищення інтелектуального потенціалу НДІ електротехнічної галузі як необхідного чинника розвитку електротехнічної галузі України).

  14. Прушківський В.Г. Потенційні джерела коштів для пожвавлення інноваційної діяльності науково-дослідних інститутів / В.Г. Прушківський, Т.М. Тіховська // Регіональні проблеми та перспективи розвитку ринків збуту промислової продукції: матеріали наук.-практ. конф. (м. Київ, 6–7 грудня 2006 року): тези доповідей: у 2 т. – К.: УкрІНТЕЇ 2006. – Т. 2. – С. 113–115. (Особистий внесок: обґрунтовано систему управління фінансовим станом галузевих НДІ та визначено її вплив на інноваційний розвиток промисловості).

  15. Прушковский В.Г. Проблемы использования маркетинга во внешнеэкономической деятельности украинских предприятий / В.Г. Прушковский, Е.Е. Костенко // Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання: праці першої міжнародної, другої всеукраїнської наукової конференції студентів та молодих учених. – Донецьк: ДНУ, 2001. – Ч. 3. – С. 103–104. (Особистий внесок: проаналізовано проблеми використання маркетингу в зовнішньоекономічній діяльності підприємств промислового комплексу в умовах інноваційного розвитку економіки).

  16. Прушківський В.Г. Роль іноземних інвестицій у розвитку Запорізького регіону / В.Г. Прушківський, Т.В. Кучер // Механізм регіональної зовнішньоекономічної діяльності: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. [“Механізм регіональної зовнішньоекономічної діяльності”] (м. Запоріжжя, 12–14 грудня 2001 року). – Запоріжжя, 2001. – С. 16–19. (Особистий внесок: проведено аналіз іноземних інвестицій як стратегічного фактору відродження промисловості Запорізького регіону).