Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філософські науки / Діалектика і методологія пізнання


12. Барановська Ольга Миколаївна. Методологія пізнання ренесансних процесів в культурі: дис... канд. філос. наук: 09.00.02 / Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2004.



Анотація до роботи:

Барановська О.М. Методологія пізнання ренесансних процесів в культурі. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.02. – діалектика і методологія пізнання – Одеський національний університет ім. І.І. Мечнікова, Одеса, 2004.

Дисертація присвячена актуальній, але недостатньо дослідженій проблемі визначення методологічних основ для аналізу широкого спектру зворотніх, регенеративних процесів у культурі, характер яких співпадає з явищем ренесансності в культурі. Аналіз концептуальних засад та засобів розуміння ренесансних процесів у філософських та культурологічних дослідженнях визначає принцип зворотності як найбільш адекватну теоретичну установку. Для розкриття специфіки, ролі та необхідності зворотніх процесів у культурі розроблена теретико-методологічна модель, в основу якої покладено синтез концептуальних принципів філософії життя, философії символічних форм, респонзивної феноменологіїї. Фактором, який зумовлює цілісність та динамічність культури, а також є базовою умовою для здійснення принципа зворотності в культурі є нормативність, а розуміння сутті ренесансних процесів стає можливим за умови розгляду часу як параметру семантичної організації символічних форм. Повернення до ціностей минулого як формоорганізованих семантичних структур зумовлює структурування смислового простору культури, викликаючи творче піднесення, зрушуючи застарілі форми до ренесансних перетворень.

Публікації автора:

1. Феномен відродження в становленні та розвитку культури //Тези Всеросійської конференції “Філософія та виклик ХХІ ст.”– СПб.,1995.– С. 24 – 25.

2. Зворотність іта незворотність в аналізі історико-культурних процесів //Праці Одеського політехнічного університету.– Одеса, 1996.–№ 2.– С. 63 – 65.

3. Досвід системного аналізу та формування конструктивності мислення //Зб. статей за матеріалами 1-ої міжнародної науково-практичної конференції “Матаматика та психологія у педагогічній системі “Технічний університет”.– Одеса, 1996.– С. 3 – 4.

4. Принцип зворотності в аналізі ренесансних процесів культури //Наукове пізнання. Методологія та технологія.– Вип. 1–2.– Одеса, 1998.– С. 96 – 100.

5. Життя культури та проблема сталості символічних форм //Праці семінару з герменевтики “Герменеус”.– Вип. 1 (Серія “Одеська гуманітарна традиція”).– Одеса, 1999.– С. 106 –115.

6. Співвдношення циклічності та зворотності в культурі як філософська проблема //Наукове пізнання. Методологія та технологія.– Вип. 5.– Одеса, 2000.– С. 36 – 44.

7. Ритуал: форма і формальність //Матеріали міжнародного форуму “Ритуальний простір культури”.– СПб., 2001.– С. 324 – 326.

8. Гра в контексті нормативної організації культури //Матеріали міжнародного форуму “Ігровий простір культури”.– СПб., 2002.– С. 47 – 49.

9. Проблема методологічної адекватності в аналізі динамічних процесів в культурі //Грані.– № 5(31), вересень-жовтень.– Дніпропетровськ, 2003.– С. 94 – 100.

10. Мистецтво “вічної” форми – проблема розуміння класичної традиції у Європейській традиції //Докса. Зб наукових праць з філософії та філології.– Вип. 4.–“Грецький спадок і сучасність”.– Одеса: ОНУ, 2003.– С. 167 – 179.