Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Радіотехнічні та телевізійні системи


Сидоренко Руслан Григорович. Метод підвищення завадостійкості радіометричних систем землеогляду на основі придушення зосереджених завад у радіометрі при підвищенні чутливості за рахунок накопичення та декореляції шумів. : Дис... канд. наук: 05.12.17 - 2007.



Анотація до роботи:

Сидоренко Р.Г. Метод підвищення завадостійкості радіометричних систем землеогляду на основі придушення зосереджених завад у радіометрі при підвищенні чутливості за рахунок накопичення та декореляції шумів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи. Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”. Харків, 2006.

Дисертація присвячена захисту радіометричних систем землеогляду від вузькосмугових завад. В роботі наведена теоретична оцінка ступеня впливу зосереджених за спектром завад на якість функціонування тракту прийому РМСЗО, проаналізована завадостійкість тракту прийому за рахунок впливу вузькосмугових завад на основні складові елементи тракту прийому (змішувач, ППЧ, квадратичний детектор, ПЗЧ). Оцінена ступень придушення вузькосмугових завад вхідним колом радіометру та показано, що використання запропонованого компенсуючого кола дозволяє придушити зосереджену за спектром заваду на 30 дБ. Проведена оцінка підвищення чутливості приймача РМСЗО на основі метода накопичення та метода декореляції шумів. Виконані експериментальні дослідження розробленого макета і розроблені рекомендації щодо забезпечення завадостійкості тракту прийому радіометричної системи, коли на нього впливають вузькосмугові завади.

У дисертаційній роботі приведено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної науково-практичної задачі розвитку методів підвищення завадостійкості радіометричних приймачів міліметрового діапазону хвиль на основі придушення вузькосмугових завад у вхідному колі тракту прийому, декореляції шумів за рахунок усунення неідентичності ФЧХ каналів кореляційного приймача і накопичення сигналу при незначному ускладненні тракту прийому.

Найбільш важливі наукові і практичні результати роботи полягають у наступному:

1. Розроблено метод підвищення завадостійкості приймального тракту радіометричної системи землеогляду, який заснований на компенсації вузькосмугової завади у вхідному колі радіометру, що дає змогу ослабити дію завади на 30 – 40 дБ.

2. Оцінено ступінь дії вузькосмугових завад на тракт прийому радіометричної системи землеогляду і на цій основі визначено відношення сигнал/шум у присутності завади на виходах його основних функціональних елементів (змішувач, ППЧ, квадратичний детектор, ПЗЧ).

3. Розроблено метод накопичення на основі відвідної лінії затримки, який дозволяє ефективно боротися з внутрішнім шумом приймача та підвищує його чутливість в раз, де n – кількість відводів лінії затримки, практично без ускладнення приймального такту.

4. Встановлено, що усунення основного недоліку кореляційного радіометру, а саме впливу неідентичності ФЧХ каналів підсилення на вихідний сигнал, дозволяє збільшити реальну чутливість більш, ніж у 7 разів, та розробити кореляційний радіометр, який має реальну чутливість, близьку до флуктуаційної, що раніше було недосяжним у відомих кореляційних радіометричних приймачах, які використовувались на практиці.

5. Розроблено принцип побудови приймача, інваріантного до вузькосмугової завади, і на цій основі запропонована структура високочутливого завадостійкого тракту прийому.

6. Оцінено величину послаблення вузькосмугової завади, яка заснована на принципах компенсації, що забезпечує виграш в завадостійкості тракту прийому радіометричної системи по відношенню до завади.

7. Результати експериментального дослідження побудови завадостійкої радіометричної системи на сучасній елементній базі використані при обґрунтуванні тактико-технічних вимог до систем даного класу.

8. При проектуванні радіометричних систем землеогляду застосування методики оцінки завадостійкості основних функціональних елементів тракту прийому дозволяє наблизити їх параметри до потенційно досяжних.

Результати досліджень можуть бути використані при розробці завадостійких та високочутливих радіометрів в радіометричних системах землеогляду.

Публікації автора:

1. Сидоренко Р.Г. Метод декорреляции шумов и анализ его применения для повышения помехоустойчивости радиометрического тракта приема // Системи Обробки Інформації. – Харків. – 2005. – Вип. 9(49). – С.140 – 143.

2. Сидоренко Р.Г. Анализ нелинейных искажений полезного сигнала в усилители звуковых частот при воздействии помехи // Радіоелектронні і комп’ютерні системи. – Харків. – 2006. – Вип.1(13). – С.16 – 19.

3. Сидоренко Р.Г., Красношапка И.В. Анализ помехоустойчивости радиометра при воздействии узкополосной помехи // Системи Обробки Інформації. – Харків. – 2006. – Вип. 1(50). – С.155 – 160.

4. Сотников А.М., Сидоренко Р.Г. Оценка помехоустойчивости смесителя при воздействии на него сосредоточенных по спектру помех // Системи Обробки Інформації. – Харків. – 2006. – Вип. 1(7). – С.79 – 81.

5. Сотников А.М., Сидоренко Р.Г. Метод повышения помехоустойчивости радиометра на основе накопления сигнала // Системи озброєння і військова техніка. – Харків. – 2005. – Вип.3/4. – С.40 – 42.

6. Сидоренко Р.Г. Метод повышения помехоустойчивости тракта приема радиометрических систем // Матеріали другої наукової конференції Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба: Програма конференції та тези доповідей. – Харків. 2006. – С. 99.

7. Сидоренко Р.Г. Метод повышения помехоустойчивости радиометрических систем // Матеріали 10-го ювілейного міжнародного молодіжного форуму “Радіоелектроніка і молодь в 21 ст.”: Зб. матеріалів форуму. – Харків. 2006. – С. 40.