Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Кримінальне право та кримінологія, кримінально-виконавче право


Кудрявцев Віктор Вікторович. Кримінально-правова охорона життя осіб, що є носіями судової влади, за кримінальним законодавством України: дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Одеська національна юридична академія. — О., 2006.



Анотація до роботи:

Кудрявцев В. В. Кримінально-правова охорона життя носіїв судової влади за кримінальним законодавством України (ст. 379 КК України).- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08: кримінальне право та кримінологія, кримінально-виконавче право. - Одеська національна юридична академія, Одеса, 2006.

Дисертація є першим в Україні комплексним дослідженням питань посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного або їх близьких родичів у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя. З точки зору сучасної теорії криміналізації досліджені підстави, терміни та поняття, які базуються на положеннях міжнародного права, нормах національного та зарубіжного законодавства, обґрунтовуються поняття “судова влада”, “правосуддя”, “судочинство” та дається визначення і розкриваються ознаки поняття “носій судової влади”, тощо. Досліджені об’єктивні та суб’єктивні ознаки юридичного складу посягання на носіїв судової влади або їх близьких родичів, а також конститутивні ознаки злочину: основні безпосередні об’єкти, спосіб посягання та різновиди злочинних наслідків, мотиви, цілі та мета злочину, проаналізовані питання кримінально-правової кваліфікації за сукупністю злочинів, відмежування досліджуваного злочину від суміжних адекватності покарання.

Запропонована нова редакція норми з уточненням об'єктивних і суб'єктивних ознак юридичного складу злочину, передбаченого ст. 379 КК.

Судова влада в Україні повинна забезпечити кожній людині доступ до незалежного і неупередженого суду, який здійснюється носіями судової влади - професійними суддями та, у визначених законом випадках, народними засідателями чи присяжними. Конституція України гарантуючи незалежність і недоторканість суддів, зобов’язує державу забезпечити особисту безпеку суддів та їхніх сімей.

Будь-які посягання на законну діяльність суддів тягнуть за собою юридичну відповідальність. Посягання на життя носіїв судової влади та їх близьких родичів визнається за Кримінальним кодексом України особливо тяжким злочином і тягне за собою, згідно ст. 379 КК, самі суворі види покарання.

З метою подальшого посилення кримінально-правового захисту носіїв судової влади в Україні, пропонується:

закріпити на рівні Конституції України поняття “судова влада”,

уточнити поняття “правосуддя” та “носії судової влади”, під якими слід розуміти професійних суддів судів загальної юрисдикції, суддів спеціалізованих судів (окрім голів та заступників голів цих судів), професійних суддів, які займають адміністративні посади (голови судів, їх заступники), народних засідателів та присяжних.

Існує також потреба в уточненні та новому формульовані юридичних ознак досліджуваного злочину що спрямоване на вдосконалення кримінально-правової норми (ст. 379 КК) шляхом уточнення основних юридичних ознак: об’єктів злочину, кола і правового статусу потерпілих, способу та наслідків злочину, мотивів, цілей та мети злочину.

Вважаємо також за необхідне привести санкцію ст. 379 КК у відповідність з європейськими стандартами захисту життя носіїв судової влади та їхніх сімей.

Це надає можливість запропонувати авторську редакцію статті 379 КК України.

"Стаття 379. “Умисне перешкоджання здійсненню правосуддя”

1. Умисне перешкоджання законній діяльності особам, які здійснюють правосуддя із застосуванням насильства або з погрозою його застосування з метою змінити або припинити їх діяльність, -

карається обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо ними заподіяні тяжкі тілесні ушкодження або інші тяжкі наслідки, -

карається позбавленням волі від чотирьох до восьми років.

3. Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, вчинене особою з метою змінити або припинити діяльність потерпілого із здійснення правосуддя, або з помсти за таку діяльність шляхом заподіяння смерті потерпілому або його близькому родичу, -

карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років, або довічним ув'язненням."

Публікації автора:

Кудрявцев В. Покарання за посягання на життя носіїв судової влади має бути адекватне вчиненому злочину // Прокуратура. Людина. Держава – 2004 - № 7 – С.8-15

Кудрявцев В. Проблеми визначення ознак об’єктивної сторони посягання на життя носіїв судової влади або їхніх близьких родичів у зв’язку зі здійсненням правосуддя // Прокуратура. Людина. Держава – 2004 - № 7 – С.54-62

Кудрявцев В. Проблеми визначення об'єктів посягання на життя носіїв судової влади (ст.379 КК) // Право України – 2004 - № 9 – С.54-62.

Кудрявцев В. Ознаки суб’єктивної сторони посягання на життя носіїв судової влади або їхніх близьких родичів у зв’язку зі здійсненням правосуддя // Часоспис Київського університету права - 2004 - № 3 – С.61-67

Кудрявцев В. Завдання і організація роботи прокурорів у судовому розгляді кримінальних справ// Прокуратура. Людина. Держава – 2004 - № 5 – С.4-10.

Кудрявцев В. Проблеми розгляду судами скарг на окремі постанови органу дізнання, слідчого та прокурора // Прокуратура. Людина. Держава – 2004 - № 11 – С.3-9.

Кудрявцев В.В. Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. За загальною редакцією Гончаренка В.Г., Андрушка П.П. – К., - "Форум", 2005 – у трьох книгах. – ст.ст. 237, 239, 245, 247, 251, 252, 2641; у співавторстві з Берзіним П.С. ст.ст. 236, 238, 241, 244, 246.