Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кріомедицина


Мошко Юліана Олександрівна. Кріоконсервування сироватки кордової крові, визначення її біологічної активності та клінічної ефективності в терапії хронічних сальпінгоофоритів: дисертація канд. мед. наук: 14.01.35 / НАН України; Інститут проблем кріобіології і кріомедицини. - Х., 2003. , табл.



Анотація до роботи:

Мошко Ю.О. Кріоконсервування сироватки кордової крові, визначення її біологічної активності та клінічної ефективності в терапії хронічних сальпінгоофоритів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.35 - кріомедицина. – Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, Харків, 2003.

Було досліджено вплив різних методів кріоконсервування на білковий та гормональний склад сироватки кордової крові і структурно-функціональні властивості її білків.

Визначені оптимальні методи заготівлі, умови та режими кріоконсервування сироватки кордової крові, а також допустимі терміни її зберігання в умовах низьких температур.

Доведена висока біологічна активність і клінічна ефективність кріоконсервованої сироватки кордової крові (у порівнянні з полібіоліном) на підставі клініко-імунологічних досліджень у моделі терапії хронічних сальпінгоофоритів. Цей біологічний препарат виявляє значну загальностимулюючу, протизапальну, імуномоделюючу, фібринолітичну активність.

1. У дисертаційній роботі наведене рішення наукової проблеми з розробкою оптимального методу низькотемпературного консервування СКК, що дозволяє максимально зберегти її білковий і гормональний склад та біологічну активність, на підставі біохімічних, радіоімунних, діелектрометричних та спектрофотометричних досліджень, запропонований новий метод лікування хворих на ХСО з використанням кріоконсервованої СКК, ефективність якого підтверджують дані клініко-імунологічних досліджень.

2. Зміни діелектричних параметрів і спектральних характеристик СКК, які спостерігаються при швидкому, та особливо повільному заморожуванні, свідчать про зміни в результаті кріоконсервування структури і міжмолекулярних взаємодій білків СКК, що згодом, при тривалому (більш 6 місяців) збереженні при -20С (після повільного заморожування), приводить до невеликого, але статистично достовірного зниження рівнів білків a2- и b-глобулінових фракцій, фолікулостимулюючого і лютеінізуючого гормонів.

3. Більш повноцінним є швидке заморожування СКК (зі швидкістю 300-400С/хв до -196С) з наступним збереженням у рідкому азоті, оскільки воно дозволяє максимально зберегти її білковий і гормональний склад та істотно не впливає на структуру її білкових макромолекул; отже, СКК, кріоконсервована у такий спосіб, може бути використана у клінічних цілях.

4. ХСО у стадії клінічної ремісії у обстежених нами хворих супроводжувалися порушенням клітинного і гуморального імунітету: зниженням числа Т-лімфоцитів, дисбалансом імунорегуляторних субпопуляцій (хелпери, супресори), підвищенням рівнів В-лімфоцитів, імуноглобулінів A, M і G, зниженням функціональної активності клітинних факторів неспецифічного захисту організму; у 93,2% хворих на ХСО відзначені порушення гормональної функції гіпофіза і яєчників і менструальної функції, у 82,4% - репродуктивної функції. Це визначає доцільність застосування у терапії даної патології біологічних препаратів, що стимулюють функціонування різних систем організму, зокрема, імунної системи.

5. Застосування кріоконсервованої сироватки кордової крові на другому етапі лікування хворих на ХСО сприяло поліпшенню найближчих результатів лікування, відновленню порушених функцій ендокринної системи (у 72,2% хворих), менструальної (у 66,7%) і репродуктивної (у 40,6%) функцій, підвищенню імунологічної реактивності: нормалізації показників клітинної ланки імунітету, активації поглинальної і перетравлювальної здатності мононуклеарних фагоцитів. Через 3 місяці після лікування відбулася нормалізація показників гуморальної ланки імунітету. Застосування полібіоліну також призвело до деякого поліпшення показників імунограми, однак їх повної нормалізації не відбулося; відновлення порушених функцій ендокринної системи спостерігалося у 18,2% хворих,

менструальної - у 33,3% і репродуктивної - у 10,3%.

6. Результати, отримані при вивченні складу і властивостей СКК в умовах впливу низьких температур, дозволяють рекомендувати у практику запропонований метод кріоконсервування цього біологічного об'єкта через практично повну схоронність його складу і біологічних функцій.

7. Висока ефективність застосування кріоконсервованої СКК у терапії ХСО, її висока імуномоделююча і загальностимулююча активність дозволяють рекомендувати препарат для впровадження у практику охорони здоров'я, що буде сприяти зниженню частоти рецидивів захворювання і більш повному відновленню специфічних функцій жіночого організму.

Публікації автора:

1. К вопросу о криоконсервировании плазмы кордовой крови (соавт. О.В.Липина, О.С. Прокопюк)//Проблемы криобиологии. – 2000. - №4. – С.83-84. (Дисертант готував зразки плазми та сироватки кордової крові до експериментів; приймав участь у постановці експериментів з вивчення динамічної в’язкості та в узагальненні одержаних результатів).

2. Некоторые аспекты ультразвуковой диагностики и терапии хронических сальпингоофоритов (соавт. В.И.Грищенко, В.С.Лупояд, О.С.Прокопюк, О.В.Липина)//Експериментальна i клінічна медицина. – 2000. - №4. – С.107-108. (Дисертантом самостійно проведене загальноклінічне та ультразвукове обстеження хворих).

3. Применение криоконсервированной сыворотки кордовой крови в лечении женщин с хроническими сальпингоофоритами//Проблемы криобиологии. – 2001. - №1. – С.70-75.

4. Патент 2001031493 UA, 42454А, 7 А 61 К 35/16. Біостимулюючий препарат "Кріокорд-С" та спосіб лікування хронічних сальпінгоофоритів з використанням цього препарату/В.І.Грищенко, О.В.Ліпіна, О.С.Прокопюк, Ю.О.Мошко. - Опубл.15.10.2001. –Бюл.№9. – 2 с.

5. Заготівля, кріоконсервування сироватки і плазми кордової крові та їх клінічне застосування (співавт. В.І.Грищенко, О.С.Прокопюк, О.В.Ліпіна). Методичні рекомендації. - Харків, 2000. - 11 с.

6. До питання диференційної діагностики захворювань придатків матки запального генезу за допомогою УЗ-обстеження (співавт. В.І.Грищенко, В.С.Лупояд, В.А.Пітько, К.В.Лупояд, В.С.Страховецький)//Плід як частина родини: Збірник тез ІI-го Конгресу Української асоціації спеціалістів УЗД в перинатології, генетиці та гінекології - Харків: Константа. - 2000. - С.307-308.

7. Низкотемпературное консервирование плазмы кордовой крови (соавт.

О.В.Липина, И.Б. Мусатова)//Биоимплантология на пороге ХХI века: Сб. тезисов Симпозиума по проблеме тканевых банков с международным участием. - Самара. – 2001. - С.22-23.

8. Опыт применения криоконсервированной сыворотки кордовой крови при лечении женщин с хроническими сальпингоофоритами//Збірник тез конференції молодих вчених Харківського державного медичного університету "Медицина третього тисячоліття". – Харків, 2002. – С.119.

9. "Криокорд-С" – биологически активная сыворотка кордовой крови человека (соавт. В.И.Грищенко, О.В.Липина, О.С.Прокопюк, И.Б.Мусатова)//Новые технологии получения и применения биологически активных веществ. Тезисы докладов Международной научно-практической конференции. – Алушта, Крым, Украина, 20-25 мая 2002 г. – Симферополь: Издат-во КНЦ. – 2002. - С. 72.

10. Низкотемпературное консервирование сыворотки кордовой крови (соавт. О.В.Липина, О.С.Прокопюк, И.Б.Мусатова)//Труды конференции "От современной фундаментальной биологии к новым наукоемким технологиям". – Пущино, Россия, 11-14 ноября 2002 г. – Пущино, 2002. – С.92.