Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Ткачик Світлана Ярославівна. Корекція клімактеричних порушень в жінок із гіпофункцією щитовидної залози: дисертація канд. мед. наук: 14.01.01 / Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2003.



Анотація до роботи:

Ткачик С.Я.

Корекція клімактеричних порушень в жінок із гіпофункцією щитовидної залози. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, 2003

Наукова робота присвячена зниженню частоти і ступеня виразності клімактеричних порушень у жінок із гіпофункцією щитовидної залози. Вперше встановлено взаємозв'язок між клінічними, ендокринологічними, біохімічними і гемостазіологічними особливостями в жінок із нормальною та зниженою функцією щитовидної залози. Це дозволило розширити наявні дані про патогенез клімактеричного синдрому в жінок із нормальною та зниженою функцією щитовидної залози. Науково обгрунтована, розроблена і впроваджена методика корекції клімактеричних порушень у пацієнток із гіпофункцією щитовидної залози на підставі використання замісної гормональної терапії та медикаментозної корекції. Використання запропонованої методики дозволило знизити частоту і ступінь виразності клімактеричних порушень у жінок із гіпофункцією щитовидної залози.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і пропонується нове вирішення наукового завдання щодо зниження частоти і ступеня тяжкості клімактеричних порушень у жінок з гіпофункцією щитовидної залози на підставі вивчення основних ендокринологічних змін і гомеостазу, а також удосконалення і впровадження комплексу лікувально-профілактичних заходів.

  1. Основними причинами розвитку гіпофункції щитовидної залози в жінок із клімактеричним синдромом є хронічний аутоімунний тиреоїдит (73,3%), постопераційний гіпотиреоз (20,0%) і ендемічний зоб (6,7%), а головними клінічними скаргами - слабкість (93,3%), сухість шкірних покровів (90,0%), сонливість (86,7%), уповільнена мова (83,3%), набряклість вій (80,0%) і відчуття холоду (80,0%).

  2. Гіпофункція щитовидної залози має специфічний вплив на клінічний перебіг клімактеричного синдрому, що стає більш раннім (42,4±1,5 років), переважанням сумарної частоти основних симптомів (приливи жару, пітливість, порушення сну, депресивний настрій і слабкість), а також в істотних розходженнях з боку рівня й інтенсивності вегетативних порушень (емоційна нестійкість, порушення сну, підвищена пітливість, коливання артеріального тиску, головний біль і затруднене дихання).

  3. Ендокринологічні зміни в пацієнток із клімактеричним синдромом на тлі гіпофункції щитовидної залози характеризуються більш вираженими дисгормональними порушеннями, що полягають у достовірному зниженні вмісту естрадіолу (р<0,05) і Т4 (р<0,05) на тлі одночасного збільшення рівня ФСГ (р<0,05), ЛГ (р<0,05), тестостерону (р<0,05) і ТТГ (р<0,001).

  1. Зміни гомеостазу в пацієнток із клімактеричним синдромом на тлі гіпофункції щитовидної залози характеризуються порушеннями системного гемостазу (збільшенні протромбінового індексу і спонтанної агрегації тромбоцитів на тлі одночасного зниження вмісту антитромбіну ІІІ та кількості тромбоцитів), змінами ліпідного (збільшення рівня холестерину, b-ліпопротеїдів, тригліцеридів і лужної фосфатази) і мінерального обміну (зниження вмісту кальцію, заліза і міді).

  2. Використання запропонованої нами методики корекції в пацієнток з гіпофункцією щитовидної залози дозволяє збільшити частоту легкого ступеня клімактеричного синдрому з 36,7% (до лікування) до 60,0% (через 3 місяці) і 70,0% (через 1 рік) на тлі одночасного зниження тяжких форм (із 26,7% - до лікування до 10,0% - 3 місяці і до 6,7% - 1 рік). Частота вегетативно-мотиваційних розладів зменшувалася протягом 1 року проведеної корекції на 31,6%, а інтенсивність - відповідно на 21,8%.

Публікації автора:

  1. Ткачик С.Я. Ендокринний статус у жінок з клімактеричним синдромом на фоні патології щитовидної залози // Вісник наукових досліджень. - 2001. - №1. - С.73-75.

  2. Ткачик С.Я. Актуальні аспекти ендокринного статусу у жінок з клімактеричним синдромом на фоні патології щитовидної залози // Зб. наук. праць співроб. КМАПО ім.П.Л.Шупика. - Вип.10. - Кн.3. – К., 2001. - С.828-832.

  3. Ткачик С.Я. Коррекция климактерических нарушений у женщин с первичным гипотиреозом // Репродуктивное здоровье женщины. - 2002. - № 2. - С.72-77.

  4. Ткачик С.Я. Влияние климактерических нарушений у женщин с тиреоидной патологией на эндокринологический статус // Здоровье женщины. - 2002. - №1. -С. 130.