Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Урологія


Аль Аламі Ва'ель Хуссейн Абдельмажид. Корекція гомеостазу, профілактика та удосконалення комплексної терапії ускладнень черезвезікальної простатектомії у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози : дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Інститут урології АМН України. - К., 2006.



Анотація до роботи:

Ва’єль Хуссейн Абдельмажид Aль Аламі. Корекція гомеостазу, профілактика та удосконалення комплексної терапії ускладнень черезві-зікальної простатектомії у хворих на доброякісну гіперплахзію передміхурової залози – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.06 – урологія. Інститут урології АМН України, Київ, 2006 р.

Дисертація присвячена організаційним та діагностично-лікувальним процесам, котрі пов’язані з дуже важливою проблемою у житті чоловіків – захворюванням передміхурової залози і зокрема на доброякісну гіперплазію передміхурової залози. Величезна кількість чоловіків, що страждають від гіперплазії передміхурової залози не тільки в Україні, але й в усьому світі, їх похилий вік, велика кількість супутніх захворювань призводять до виникнення ускладнень, інвалідізації, а часом до летальності. В зв’язку з тим була поставлена мета досягти покращення результатів оперативного лікування хворих на ДГПЗ, методом удосконалення корекції основних складових гомеостазу, тим самим попереджати ускладнення та прискорити відновлення працездатності.

З цією метою простежено за станом здоров’я 147 хворих на ДГПЗ з різними ступенями, починаючи від хронічної до гострої затримки сечі. Використовуючи сучасні методи дослідження (радіоізотопні, рентгенологічні, ультразвукові), були виявлені значні зміни з боку нирок, печінки, показників крові в доопераційному періоді, що дозволило застосувати комбіновану схему лікування хворих у післяопераційному періоді з застосуванням антиоксидантного препарату тіотриазоліну в купі з монуралом. Застосувавши компьютерну систему КС-200 для гістологічного дослідження видалених препаратів (стінки сечового міхура) були виявлени морфологічні зміни, котрі пояснюють причину виникнення стріктур в міхурово-уретральному сегменті. Запропонований алгоритм комплексного лікування хворих дозволило зменшити кількість ускладнень з 36,2±7,0 до 19,2±5,4%, а летальність склала 2 відсотка, що дає право її застосовувати в урологічній практиці.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, що виявляється у покращенні якості надання хірургічної допомоги хворим на ДГПЗ шляхом удосконалення тактики лікування в до- та післяопераційному періодах, спрямованої на профілактику та усунення інфекційно-запальних ускладнень у разі їх виникнення, що дозволяє досягти медико-соціальної ефективності.

  1. Доведено, що ступінь порушення функції нирок залежить від прояву інфравезікальної обструкції, яка в свою чергу в більшій мірі залежить від тривалості захворювання, об’єму, характеру росту передміхурової залози ніж від віку хворого.

  2. Підтверджена домінуюча роль грамнегативної флори (75,3%) у розвитку інфекційно-запальних ускладнень у хворих на ДГПЗ, в комплексній терапії яких обгрунтована доцільність застосування монуралу в поєднанні з тіотриазоліном за схемою.

  3. Погіршення показників функції печінки у всіх хворих пояснюється підвищеним катаболізмом білку, внаслідок запального процесу в сечостатевих органах.

  4. У хворих на ДГПЗ зміни гемостазу у доопераційному періоді проявляються у вигляді гіперкоагуляції (70%), та схильності до гіпокоагуляції (15%) і тільки у 15% випадків спостерігаються нормальні співвідношення показників згортаючої та антизгортаючої систем крові.

  5. Застосування вітчизняного антиоксидантного препарату тіотриазоліну сприяє нормалізіції функції нирок - у 78% хворих, печінки – у 72% хворих, зменшення концентрації фібріногену - у 58% хворих (з 6,0±1,3 до 3,5±0,7 г/л), підвищенню фібрінолітичної активності – у 76% хворих (10±1,1 до 35±4,1) та фібрінази – у 76% хворих (з 22 до 60±3,7 сек).

  6. Застосування тіотриазоліну сприяє вірогідному зменшенню кількості післяопераційних ускладнень з 36,2±7,0% до 19,2±5,4%.

  7. Морфологічні зміни в стінці сечового міхура виникають на першому році захворювання і завершується через 4-5 років, коли на 92±5,0% м’язова тканина заміщується на сполучну, що супроводжується порушенням кровопостачання на 71% та більше від його необхідного об’єму. У таких випадках подальша консервативна терапія недоцільна і хворим показано оперативне втручання.

Публікації автора:

  1. Ваэль Хусейн Абдельмажид Аль Алами, В.И. Бачурин. Современные аспекты проблемы лечения доброкачественной гиперплазии предстательной железы (ДГПЖ) // Запорожский медицинский журнал.-2004.-№.1.-Том 1.-С.66-69.

  2. В.И. Бачурин, Г.В. Бачурин, Аль Алами Ваель, А.А. Губарь. Роль исходных показателей гомеостаза у больных с доброкачественной гиперплазией предстательной железы. // Запорожский медицинский журнал.-2003.-№.4.-С.89-90.

  3. Ваэль Хусейн Абдельмажид Аль Алами. Состояние гемокоагуляционных показателей у больных с доброкачественной гиперплазией предстательной железы в дооперационном периоде. // Запорожский медицинский журнал.-2004.-№.4.-С.69-70.

  4. Ва’ель Хуссейн Абдельмажид Аль Аламі. Причини виникнення деяких ускладнень у хворих після простатектомії з приводу доброякісної гіперплазії передміхурової залози. // Урологія.-2004.-№.3.-С.36-38.

  5. В. І. Бачурін, С. М. Смага, Ю. Л. Подгайний, С. В. Мерзляк, Аль Алами Ваель. Лікування інфекції сечових шляхів з застосуванням тіотриазоліну та фурамагу. // Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики (збірник наукових статей – м. Запоріжжя).-2002.- Випуск VIII.-С.130-132.

  6. Ва’эль Хуссейн Абдельмажид Аль Аллами. Функциональное состояние почек вводно-солевого обмена у больных с доброкачественной гиперплазией предстательной железы в до- и раннем после-операционном периоде. // Український медичний альманах. м. Луганськ.-2004.-№.3.-С.133-135.

  7. В.І. Бачурін, Ва’ель Хуссейн Абдельмажид Аль Аламі. Застосування монуралу з метою запобігання розвитку інфекції у хворих на ДГПЗ після парціальної простатектомії в ранньому післяопераційному періоді. // Актуальні питання урології. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції. -м. Чернівці -2003.-С.3-5.

  8. Wail Hussein Abdelmajid Al Аlami, Bachurin Georgy Victorovich. The Character of urinary tract infection in patients with benign hyperplasia of prostate (BHP). // Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих учених. м. Тернопіль.-2004.-№.VIII.-С.67.

  9. Ва’эль Хуссейн Абдельмажид Аль Алами, В.И. Бачурин, Н.П. Пригородова, Г.В. Бачурин. Медикаментозное лечение доброкачественной гиперплазии предстательной железы. // Материалы трудов XII научно-практической конференции урологов и сексопатологов. г. Харьков.-2004.-С.89-93.

  10. Ва’ель Хуссейн Абдельмажид Аль Аламі. Клініко-морфологичні пояснення деяких ускладнень у хворих після простатектомії з приводу доброякісної гіперплазії передміхурової залози. // Актуальні питання медичної науки та практики. Збірник наукових праць. м. Запоріжжя.-2004.-Випуск.67.-Книга.2.-С.4-7.

  11. В.И. Бачурин, Ва’эль Хуссейн Абдельмажид Аль Аллами, Г.В. Бачурин, Е.Н. Смага. К проблеме отсутствия эффекта от консервативной терапии гиперплазии предстательной железы. // Материалы трудов XII научно-практической конференции урологов и сексопатологов. г. Харьков.-2004.-С.108-110.

  12. Свідоцтво про реєстрацію авторського права № 12156 від 03.02.2005 “Пояснення деяких ускладнень у хворих після черезміхурової простатектомії з приводу доброякісної гіперплазії передміхуровоії залози”.