Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Бухгалтерський облік, аналіз та аудит


Корінько Микола Данилович. Контроль та аналіз діяльності суб'єктів господарювання в умовах її диверсифікації: теорія, методологія, організація : Дис... д-ра наук: 08.00.09 - 2008.



Анотація до роботи:

Корінько М. Д. Контроль та аналіз діяльності суб’єктів господарювання в умовах її диверсифікації: теорія, методологія, організація.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності). – Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. Київ, 2008 рік.

Дисертація містить наукове вирішення проблеми розвитку контролю та аналізу операційної, інвестиційної та фінансової діяльності суб’єктів господарювання в умовах її диверсифікації.

Сформовано підходи до створення організаційно-економічного механізму стратегічного управління диверсифікаційною діяльністю.

Розроблено концепцію та методику формування організаційної структури контрольно-аналітичної системи диверсифікації діяльності суб’єкта господарювання.

Обґрунтовано підходи та запропоновано методику формування інформаційної системи суб’єктів господарювання для цілей контролю та аналізу в умовах диверсифікації діяльності.

Розвинуто теорію, методологію й організацію контролю та аналізу диверсифікації діяльності суб’єкта господарювання.

Побудовано алгоритмічну модель та розроблено методику її застосування для прийняття управлінських рішень в умовах диверсифікації діяльності за оцінками, отриманими у результаті контролю та аналізу.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення актуальної наукової проблеми, що виявляється в розробці та обґрунтуванні теорії, методології та організації контролю й аналізу діяльності суб’єктів господарювання в умовах її диверсифікації.

Основні висновки теоретичного, методологічного та організаційного характеру зводяться до такого:

  1. Сутність диверсифікації суб’єкта господарювання визначається необхідністю формування його структури (зовнішнє зростання) та/або структури його діяльності (внутрішнє зростання), що забезпечує збереження підприємства та його подальший розвиток. Економічний зміст диверсифікації полягає в оптимізації ризиків та результатів діяльності.

Основними групами мотивів, що зумовлюють необхідність диверсифікації операційної, фінансової та інвестиційної діяльності суб’єкта господарювання, є законодавчі, макроекономічні, внутрішньогалузеві та внутрішньофірмові. Остання група мотивів у свою чергу поділяється на техніко-технологічні, економічні, фінансові, соціальні та стратегічні. Запропонована модель диверсифікації діяльності суб’єктів господарювання спрямована на запровадження процесу диверсифікації.

2. Відповідно до цільової спрямованості диверсифікації діяльності, контроль як функція управління забезпечує з’ясування доцільності та законності використання інвестиційних, матеріальних, трудових та інших ресурсів, а також перевірку обґрунтованості планування, організації здійснення та відповідності фактичного виконання робіт плановим обсягам.

Аналіз процесу диверсифікації діяльності суб’єктів господарювання дає можливість узагальнення отриманих результатів контролю, оцінювання впливу відхилень від запланованих характеристик на перебіг диверсифікації діяльності та забезпечує інформацією для формування відповідних висновків з метою розробки варіантів і прийняття регулюючих управлінських рішень.

  1. Диверсифікація діяльності суб’єктів господарювання забезпечується організаційно-економічним механізмом, що містить дві підсистеми. Економічна підсистема відображає наявний потенціал підприємства, організаційна підсистема охоплює мету, організацію, інформаційне забезпечення та критерії досягнення цілей. Структурований таким чином організаційно-економічний механізм дозволяє реалізувати проекти диверсифікації діяльності як об’єкта контролю та аналізу.

  2. Функціонування контрольно-аналітичної системи сприяє досягненню цілей управління у процесі диверсифікації діяльності суб’єктів господарювання. Згідно з запропонованою концепцією контрольно-аналітичної системи диверсифікації діяльності визначено цілі, суб’єкти, об’єкти, рівні, а також моделі, інструменти та показники, що використовуються. Виконання функцій контрольно-аналітичної системою забезпечується її організаційною структурою. Запропонована методика на основі поєднання наукових, у тому числі формалізованих, методів аналізу, моделювання контрольно-аналітичної системи з діяльністю керівників, фахівців та експертів щодо вибору й оцінки кращих варіантів організаційних рішень апробована та застосовується у практичній діяльності підприємств.

  3. Виконання контрольно-аналітичною системою диверсифікації діяльності суб’єктів господарювання притаманних їй функцій забезпечується завдяки пропонованій організації інформаційної підсистеми для формування даних з використанням показників фінансового, управлінського та статистичного обліку. Інформаційні потоки, структуровані для управлінських потреб відповідно до прав та обов’язків персоналу, забезпечують надходження, обробку та спрямування релевантних даних в управлінні процесом диверсифікації. Впровадження контрольно-аналітичної системи, забезпеченої релевантною інформацією, сприяє досягненню цілей диверсифікації діяльності щодо оптимізації витрат і результатів у практиці суб’єктів господарювання.

  4. Розвиток теорії контролю досліджуваних процесів визначено у напрямі з’ясування наявності відхилень фактичних значень від передбачених за проектом норм контролю. Для забезпечення процесу диверсифікації виконуються контрольні дії внутрішнього спрямування, саме тому розглянуто систему внутрішнього контролю. З’ясовані та узагальнені передумови оптимізації внутрішнього контролю процесу диверсифікації уможливлюють його вдосконалення в напрямі визначення законності господарських операцій, їх економічної доцільності, повноти відображення в бухгалтерському обліку. Концепція внутрішнього контролю процесу диверсифікації з урахуванням зміни якісних та кількісних характеристик об’єкта вимагає дотримання принципів, що забезпечують єдність контролю при здійсненні інших функцій управління, відповідальність контролюючих суб’єктів за дії, зорієнтовані на кінцевий результат.

7. Розвиток методології внутрішнього контролю здійснено у напрямі адаптації методик для застосування у процесі диверсифікації діяльності суб’єкта господарювання з урахуванням специфіки зовнішнього або внутрішнього зростання. В умовах диверсифікації діяльності виробничого спрямування методика внутрішнього контролю забезпечує ефективність його здійснення за циклами операційної діяльності – постачання, виробництво, реалізація.

  1. Запропоновано модель організації системи внутрішнього контролю диверсифікації діяльності суб’єктів господарювання. Він здійснюється з урахуванням і використанням: нормативного забезпечення, організаційної структури управління, розподілу повноважень та обов’язків персоналу, практики комплектування персоналу, інформації, що міститься у проектах, даних фінансової, управлінської та статистичної звітності.

  2. Теорію аналізу диверсифікації розвинуто у напрямі дослідження наявного стану й змін у ресурсах, процесах і результатах операційної, фінансової та інвестиційної діяльності суб’єктів господарювання. Розвиток теорії спрямовано на формування засад одержання інформації для обґрунтування та прийняття управлінських рішень за етапами процесу диверсифікації (щодо її необхідності, вибору варіантів проектів, можливості здійснення та отримання результатів від їх впровадження). Вирішення проблем одержання аналітичної інформації стосовно диверсифікації діяльності забезпечується організацією аналізу.

  3. Методологія аналізу розвинута у напрямі розробки та адаптації методик для застосування у процесі диверсифікації діяльності суб’єкта господарювання за його етапами. Отримання аналітичних оцінок з метою їх використання при розробці та прийнятті управлінських рішень забезпечується на основі запропонованих методик, а саме: а) аналізу відповідності розміру статутного капіталу вартості чистих активів господарських товариств; б) оцінки стратегічного потенціалу для визначення можливостей впровадження проекту диверсифікації; в) аналізу фінансових коефіцієнтів (R-аналізу) із використанням розробленої комп’ютерної програми на основі даних фінансової, статистичної та управлінської звітності суб’єктів господарювання для визначення змін їх стану.

  4. Організацію аналізу визначено як систему, що забезпечує вивчення діяльності господарюючих суб’єктів до і після її диверсифікації. Існуючі підходи до проектування організації аналізу не враховують необхідності забезпечення безперервної діагностики процесів, які відбуваються на підприємстві, включаючи диверсифікацію та моніторинг оціночних показників з використанням інформаційного банку даних. Одним зі шляхів вирішення проблем отримання аналітичної інформації стосовно процесу диверсифікації діяльності є створення на підприємстві власної аналітичної служби.

  5. Запровадження процесу диверсифікації передбачає отримання додаткових економічних вигід для суб’єктів господарювання. Водночас зміни у стані суб’єкта господарювання, зумовлені одержанням очікуваних вигід, спричинюють ризики різного ступеня. Основними напрямами регулювання ступеня ризику в умовах диверсифікації діяльності суб’єктів господарювання є уникнення, вирівнювання, збереження, зменшення та передача ризику. Своєчасне виявлення ризиків у результаті контролю та оцінювання за результатами аналізу уможливлює управління, спрямоване на мінімізацію їх наслідків.

  6. Оцінку ступеня диверсифікованості діяльності суб’єктів господарювання доцільно здійснювати на основі запропонованого коефіцієнта. При обґрунтуванні проектів диверсифікації на основі методу інтегрального економічного ефекту визначається варіант, що забезпечує найбільший розмір вигід. Інтегральний економічний ефект дає можливість оцінити результати диверсифікації з урахуванням термінів реалізації проекту, видів продукції, рівня продуктивності праці та використаних ресурсів.

14. Запропонована модель прийняття управлінських рішень за результатами контролю та аналізу уможливлює структурування зазначеного процесу та підвищує рівень керованості диверсифікацією діяльності суб’єкта господарювання, що в свою чергу підвищує ефективність управління на етапах здійснення процесу диверсифікації.

Публікації автора:

Монографії

  1. Корінько М. Д. Контроль та аналіз діяльності суб’єктів господарювання в умовах її диверсифікації: теорія, методологія, організація : [моногр.] / Корінько М. Д. — К. : ІВЦ Держкомстату України, 2007. — 429 с.

  2. Корінько М. Д. Диверсифікація: теоретичні та методологічні основи : [моногр.] / Корінько М. Д. — К. : ННЦ “Інститут аграрної економіки”, 2007. — 488 с.

Статті у наукових фахових виданнях

  1. Корінько М. Д. Проблеми урегульованості відносин новостворених агроформувань / М. Д. Корінько, Я. Т. Гацура // Актуальні проблеми економіки. — 2002. — № 1. — С. 29—32. — 0,17 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 0,08 друк. арк.). Автором запропоновано рекомендації з урегулювання господарських відносин новостворених суб’єктів господарювання.

  2. Корінько М. Д. Об’єктивізм та суб’єктивізм інвестування / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2002. — № 3. — С. 33—37.

  3. Корінько М. Д. Організація процесу залучення фінансових ресурсів в аграрний сектор економіки України / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2002. — № 5. — С. 50—53.

  4. Корінько М. Д. Інвестування: пріоритети та ефективність / М. Д. Корінько, С. О. Гуткевич // Актуальні проблеми економіки. — 2002. — № 6. — С. 20—24. — 0,21 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 0.10 друк. арк.). Автором запропоновано моделі економічного розвитку суб’єктів господарювання.

  5. Корінько М. Д. Фінансові інструменти у системі забезпечення розвитку економіки / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2002. — № 7. — С. 45—48.

  6. Корінько М. Д. Інформаційні технології в управлінні агропромисловим комплексом України / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2002. — № 9. — С. 32 — 34.

  7. Корінько М. Д. Диверсифікація: оцінка ефективності / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2002. — № 10. — С. 29—33.

  8. Корінько М. Д. Показники оцінки диверсифікації / М. Д. Корінько // Вісник аграрної науки. — 2002. — № 10. — С. 61—64.

  9. Корінько М. Д. Диверсифікація у вирішенні проблеми продовольчої безпеки / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2002. — № 11. — С. 8—11.

  10. Корінько М. Д. Диверсифікація в історії економічної думки / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2003. — № 1. — С. 2—5.

  11. Корінько М. Д. Ризики при диверсифікації / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2003. — № 7. — С. 69—72.

  12. Корінько М. Д. Аналіз і формування організаційних структур при диверсифікації / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2004. — № 5. — С. 161—173.

  13. Корінько М. Д. Управлінський облік при диверсифікації / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2005. — № 2. — С. 121—128.

  14. Корінько М. Д. Коригування статутного фонду відповідно до вартості чистих активів / В. П. Бондар, М. Д. Корінько, Д. С. Сушко, Т. М. Ковбич, Т. А. Калюта, Н. В. Горічко, А. П. Чередніченко, В. О. Ворона, М. В. Клочков, Ю. Ф. Заріцький // Облік і фінанси АПК. — 2005. — № 4. — С. 70—76. — 0,29 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 0.03 друк. арк.). Автором запропоновано методику визначення наявності чистих активів для товариств з обмеженою відповідальністю.

  15. Корінько М. Д. Організація обліку при диверсифікації бізнесу / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2005. — № 5. — С. 103—108.

  16. Корінько М. Д. Єдиний критерій оцінки економічної ефективності капітальних інвестицій / В. О. Міхельс, В. П. Бондар, І. В. Вахович, М. Д. Корінько // Зб. наук. праць. — К. : Нац. ун-т будівництва і архітектури, 2005. — Вип. 14. — С. 28—34. — 0,25 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 0,06 друк. арк.). Автором запропоновано критерії оцінки економічної ефективності капітальних інвестицій для цілей порівняння ефективності проектів.

  17. Корінько М. Д. Організація управління при диверсифікації діяльності / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2005. — № 9. — С. 106—169.

  18. Корінько М. Д. Оцінка результатів диверсифікації діяльності підприємства / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2006. — № 3. — С. 52—56.

  19. Корінько М. Д. Диверсифікація як стратегія розвитку / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2006. — № 5. — С. 12—17.

  20. Корінько М. Д. Релевантність інформації при диверсифікації діяльності / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2007. — № 2. — С. 163—168.

  21. Корінько М. Д. Облік за центрами відповідальності при диверсифікації господарської діяльності / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2007. — № 3. — С. 196—203.

  22. Корінько М. Д. Диверсифікація як економічний процес / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2007. — № 4. — С. 48—53.

  23. Корінько М. Д. Диверсифікація у життєвому циклі підприємства / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2008. — № 2 (80). — С. 82—88.

  24. Корінько М. Д. Удосконалення складових методології контролю за диверсифікацією діяльності суб’єктів господарювання / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. — 2008. — № 3 (81). — С. 189—199.

  25. Корінько М. Д. Теоретичні та організаційні аспекти внутрішнього контролю / М. Д. Корінько // Наук. вісник Державної академії статистики, обліку та аудиту — 2008. — № 1. — С. 44—51 ; № 2. — С. 39—48.

  26. Корінько М. Д. Удосконалення організації та функціонування системи внутрішнього економічного контролю при диверсифікації діяльності суб’єктів господарювання / М. Д. Корінько // Статистика України. — 2008. — № 1. — С. 34—40.

Авторські свідоцтва

  1. А. с. 11441 України. Методологічний посібник з проведення аудиторських перевірок та трансформації бухгалтерського обліку у відповідності до міжнародних стандартів аудиту та бухгалтерського обліку / М. Д. Корінько, О. Г. Любченко, А. П. Назарова, О. П. Саламаха, В. П. Бондар, Т. М. Ковбич, Н. В. Горічко, Д. С. Сушко, Т. А. Калюта (Україна) ; заявл. 01.11.2004 : опубл. 15.02.2005. Бюл. № 6. — 13,33 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 1,48 друк. арк.). Автором розроблено аудит злиття та поглинання підприємств, оборотних активів, консолідація фінансової звітності.

  1. А. с. 11510 України. “Компакт-курс лекцій з курсу “Управлінський облік”. Для студентів спеціальності 7.050.106 “Облік і аудит” заочної форми навчання” / М.Д. Корінько, В.П. Бондар (Україна) ; заявл. 12.11.2004 : опубл. 15.02.2005. Бюл. № 6. — 3,17 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 1,58 друк. арк.). Автором розроблено теми: облік за центрами відповідальності, позамовний та попроцесний методи калькулювання собівартості, методика анадізу “витрати-обсяг-результат“

  2. А. с. 11511 України. “Методи і моделі прийняття рішень в аналізі та аудиті. Методичні вказівки для студентів спеціальності 8.050106 “Облік і аудит” магістерського рівня підготовки” / М.Д. Корінько, В.П. Бондар (Україна) ; заявл. 12.11.2004 : опубл. 15.02.2005. Бюл. № 6. — 2,25 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 1,12 друк. арк.). Автором розроблено теми: методи та моделі прийняття рішень в аналізі.

  3. А. с. 13392 України. “Кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку будівельних компаній та організація внутрішнього контролю” / М.Д. Корінько, В.П. Бондар (Україна) ; заявл. 14.06.2005 : опубл. 15.10.2005. Бюл. № 7. — 4,5 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 2,25 друк. арк.). Автором розроблена методика організації контролю за кореспонденцією рахунків.

  4. А. с. 13394 України. “Методичні рекомендації по складанню консолідованої фінансової звітності будівельних компаній” / М.Д. Корінько, В.П. Бондар (Україна) ; заявл. 14.06.2005 : опубл. 15.10.2005. Бюл. № 7. — 2,42 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 1,21 друк. арк.). Автором рекомендації по визначенню частки меншості, особливості врахування показників звітності дочірніх компаній та відокремлених підрозділів.

  5. А. с. 13990 України. Проект “Наказ про облікову політику ВАТ „Будівельна компанія” / М.Д. Корінько, В.П. Бондар (Україна) ; заявл. 29.08.2005 : опубл. 15.03.2006. Бюл. № 8. — 2,0 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 1,0 друк. арк.). Автором розроблено положення наказу стосовно обліку оборотних активів за циклами операційної діяльності: постачання-виробництво-реалізація

  6. А. с. 14334 України. “Горизонтальний та вертикальний аналіз фінансової звітності підприємства” / М.Д. Корінько, В.П. Бондар (Україна) ; заявл. 10.10.2005 : опубл. 15.03.2006. Бюл. № 8. — 5,21 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 2,60 друк. арк.). Автором здійснена розробка методики комп’ютерного розрахунку фінансових коефіцієнтів та формування висновків

Наукові праці, опубліковані в інших наукових виданнях

  1. Корінько М. Д. Диверсифікація та її інвестиційна пріоритетність на прикладі галузей АПК / М. Д. Корінько, С. О. Гуткевич // Зб. наук. праць. — К. : Ін-т світової економіки і міжнародних відносин НАН України. — Вип. 41. — С. 178—181. — 0,13 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 0,06 друк. арк.). Автором запропоновано рекомендації щодо вибору пріоритетності проектів диверсифікації.

  2. Корінько М. Д. Диверсифікація як економічна категорія / М. Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки: Теорія і практика. — 2005. — №1. — С. 118—131.

  3. Корінько М. Д. Складові методології контролю диверсифікації діяльності суб’єктів господарювання / М. Д. Корінько // Економіка : Проблеми теорії та практики. — Дніпропетровськ : ДНУ, 2008. — Вип. 255, Т. ІІ. — С. 322—333.

  4. Корінько М. Д. Залучення коштів як інструмент подальшого розвитку економіки АПК України / М. Д. Корінько // Зб. наук. праць. — Луганськ : Нац. аграрний ун-т, 2002. — Т. 1. — № 14 (26) — С. 117—120.

  5. Корінько М. Д. Проблеми залучення іноземних інвестицій / М. Д. Корінько // Інформаційні технології в економіці, менеджменті і бізнесі : матеріали Х Міжнар. наук.-практ. конф. [“Проблеми науки, практики та освіти”], К., 27—28 січ. 2005 р. — К. : Європейський ун-т, 2005. — С. 166—168.

  6. Корінько М. Д. Проблеми та перспективи управлінського обліку при диверсифікації / М. Д. Корінько // Україна в системі міжнародних відносин в умовах глобалізації : матеріали Міжнар. наук. конф., К., 09 лют. 2005 р. — К. : Європейський ун-т, 2005. — С. 82—86.

  7. Корінько М. Д. Організація обліку при диверсифікації бізнесу / М. Д. Корінько, В. П. Бондар // Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: традиції, проблеми, перспективи : зб. доповідей учасників ІІІ наук. конф., присвяченої пам’яті д.е.н., проф., засл. діяча науки і техніки О. С. Бородкіна, К., 11 берез. 2005 р. — К. : ДАСОА, 2005. — С. 120—125. — 0,25 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 0,12 друк. арк.). Автором запропоновано методику та організацію обліку у процесі диверсифікації діяльності.

  8. Корінько М. Д. Оцінка результатів диверсифікації бізнесу / М. Д. Корінько // Тези доповідей учасників ІV міжвуз. наук. конф., присвяченої пам’яті д.е.н, проф., засл. діяча науки і техніки України О. С. Бородкіна, К., 24 берез. 2006 р. — К. : ДАСОА, 2006. — С. 110—113.

  9. Корінько М. Д. Оцінка діяльності центрів витрат при диверсифікації підприємства / М. Д. Корінько // Тези доповідей учасників V міжвуз. наук. конф., присвяченої пам’яті д.е.н, проф., засл. діяча науки і техніки України О. С. Бородкіна, К., 23 берез. 2007 р. — К. : ДАСОА, 2007. — С. 248—250.

  10. Корінько М. Д. Об’єктивна необхідність інвестування / М. Д. Корінько // Удосконалення регуляторного середовища як передумова для залучення інвестицій в економіку України : матеріали круглого столу, К., 19 жовт. 2006 р. — К. : Вид-во Європейського ун-ту, 2007. — С. 42—43.

  11. Корінько М. Д. Організаційно-економічний механізм диверсифікації суб’єктів господарювання / М. Д. Корінько // Тези доповідей учасників VІ міжвуз. наук. конф., присвяченої пам’яті д.е.н, проф., засл. діяча науки і техніки України О. С. Бородіна, К., 28 берез. 2008 р. — К. : ДАСОА, 2008. — С. 124—129.

  12. Корінько М. Д. Контроль і аналіз формування та використання прибутку суб’єктів господарювання в умовах диверсифікації / М. Д. Корінько // Десяті річні збори Всеукр. конгресу вчених економістів-аграрників, К., 10–11 квіт. 2008 р.

Навчальні видання

  1. Корінько М. Д. Внутрішній аудит : [навч. посіб.] / Корінько М. Д., Пантелєєв В. П. ; Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К. : ІВЦ Держкомстату України, 2006. — 248 с. — 19,99 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 4,04 друк. арк.). Автором запропонована методика організації внутрішнього аудиту за типовою кореспонденцією рахунків.

  2. Корінько М. Д. Організація і методика обліку та аудиту за міжнародними стандартами : [навч. посіб.] / Корінько М. Д., Бондар В. П., Ковбич Т. М., Сушко Д. С. — Фастів : Поліфаст, 2006. — 318 с. — 13,21 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 3,30 друк. арк.). Автором запропоновано розробку аудиту злиття та поглинання підприємств, оборотних активів, консолідації фінансової звітності.

  3. Корінько М. Д. Внутрішній контроль господарської діяльності підприємства : [навч. посіб.] / Корінько М. Д., Бондар В. П., Пантелєєв В. П. — Фастів : Поліфаст, 2006. — 440 с. — 51,15 друк. арк. (Особисто здобувачу належить 47,77 друк. арк.). Автором запропонована теорія та методологія контролю, методика контролю за циклами операційної діяльності (крім контролю за циклом виробництва та кредиторською заборгованістю).