Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Внутрішні хвороби


Соломчак Дмитро Богданович. Комплексне лікування хронічного пієлонефриту з використанням офлоксацину, біоспорину та еналаприлу: дисертація канд. мед. наук: 14.01.02 / Івано- Франківська держ. медична академія. - Івано-Франківськ, 2003.



Анотація до роботи:

Соломчак Д.Б. Комплексне лікування хронічного пієлонефриту з використанням офлоксацину, біоспорину та еналаприлу.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.02 – внутрішні хвороби.- Івано-Франківська державна медична академія, Івано-Франківськ, 2003.

Об’єкт - 203 хворих на хронічний пієлонефрит та 20 здорових осіб; мета - розробити критерії прогнозування клінічного перебігу хронічного пієлонефриту та удосконалити комплексну терапію з використанням офлоксацину, біоспорину та еналаприлу на основі вивчення їх впливу на патогенетичні ланки розвитку та перебігу захворювання; методи - клінічні, інструментальні, біохімічні, імунологічні; новизна - вперше виявлено наявність ендотеліальної дисфункції, значних змін гострофазних білків, глибину зрушень показників гуморальної ланки імунітету та обгрунтована доцільність поєднаного застосування офлоксацину, біоспорину та еналаприлу в лікуванні хронічного пієлонефриту без та з артеріальною гіпертензією; результати - розроблена нова схема дозволяє досягти стійкої ремісії захворювання та попередити розвиток хронічної ниркової недостатності; впроваджено в учбовий процес і практичну медицину; галузь - медицина.

1. У роботі наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі, що виявляється у вивченні патогенетичних ланок формування та прогресування патологічного процесу в нирках, підвищенні якості діагностики на основі встановлення біохімічних, імунологічних маркерів запалення і ефективності комплексного лікування хронічного пієлонефриту.

2. Виявлене підвищення вмісту у сироватці крові потужного ендогенного вазоконстриктора ендотеліну-1 у хворих на хронічний пієлонефрит свідчить про наявність у них ендотеліальної дисфункції, яка передує появі ренопаренхіматозної артеріальної гіпертензії. В подальшому при прогресуванні патологічного процесу та приєднанні артеріальної гіпертензії ендотеліальна дисфункція поглиблюється.

3. У хворих на хронічний пієлонефрит білковий спектр сироватки крові характеризується не тільки гіпоальбумінемією, а й кількісними змінами гострофазних білків - збільшенням кількості a1-антитрипсину, церулоплазміну, a2-макроглобуліну та зменшенням кількості a1-кислого глікопротеїну, a1-ліпопротеїну, швидких посттрансферинів і трансферину.

4. Виснаження імунної реактивності організму в хворих на хронічний пієлонефрит характеризується збільшенням IgG, IgA, IgM в фракції крупнопористого гелю диск-електрофореграми в поліакриламідному гелі, де локалізуються імунні комплекси, зменшенням IgG в фракціях 23-21 – зонах розміщення антитіл природнього захисту.

5. Активація процесів ліпопероксидації за рахунок підвищення вмісту в сироватці крові малонового диальдегіду, особливо при хронічному пієлонефриті в поєднанні з артеріальною гіпертензією, а також пригнічення антиоксидантного захисту (зменшення насичення трансферину залізом, вмісту сульфгідрильних груп білків та небілкових компонентів плазми крові та збільшення активності церулоплазміну) мають прямий зв’язок з активністю запального процесу в нирках.

6. В лікуванні хронічного пієлонефриту найбільш виражений антибактеріальний, протизапальний, імуностимулюючий, мембраностабілізуючий ефект досягається при поєднаному застосуванні офлоксацину та біоспорину.

7. При комплексному лікуванні із застосуванням офлоксацину, біоспорину та еналаприлу досягаються як позитивні зміни клініко-лабораторних показників, стану прооксидантно-антиоксидантної системи, білкового обміну, гуморальної ланки імунітету, так і відновлення ендотеліальної вазорегуляції за рахунок зниження вмісту потужного ендогенного вазоконстриктору ендотеліну-1. Дані показники необхідно використовувати як маркери визначення активності мікробно-запального процесу в нирках, динаміки його розвитку та контролю за ефективністю проведеного лікування.

Публікації автора:

1. Нейко Є.М., Соломчак Д.Б. Патогенетичне лікування хворих на хронічний пієлонефрит з симптоматичною гіпертензією // Галицький лікарський вісник.-2002.- №1.- С. 64-67. Здобувачем проведено збір матеріалу, аналіз літератури, оформлення статті до друку. Спіавтором надана консультація при аналізі одержаних результатів, редагування висновків.

2. Нейко Є.М., Соломчак Д.Б. Клінічна оцінка спектру сироваткового білка та гострофазних білків у хворих хронічним пієлонефритом та при його комплексному лікуванні // Галицький лікарський вісник.-2002.- №2.- С. 51-55. Здобувачем проведено збір матеріалу, аналіз літератури, оформлення статті до друку. Спіавтором надана консультація при аналізі одержаних результатів, редагування висновків.

3. Соломчак Д.Б. Зміни гуморального імунітету та його корекція в комплексному лікуванні хронічного пієлонефриту // Галицький лікарський вісник.-2002.- №3.- С. 249-251.

4. Соломчак Д.Б. Антиоксидантні властивості біоспорину у хворих на хронічний пієлонефрит // Український медичний альманах.-2001.-Том 4, №4.- С. 156-158.

5. Соломчак Д.Б. Застосування офлоксацину у хворих на хронічний пієлонефрит // Вісник Вінницького державного медичного університету.-2002.-№1.- С.90-91.

6. Соломчак Д.Б. Ендотеліальна дисфункція при хронічному пієлонефриті // Медицина сьогодні і завтра.-2002.-№1.- С. 97-98.

7. Соломчак Д.Б. Корекція ендотеліальної дисфункції у хворих на хронічний пієлонефрит з симптоматичною гіпертензією // Вісник наукових досліджень.-2002.-№1.-С.13-15.

8. Нейко Є.М., Соломчак Д.Б. Сучасні погляди на етіопатогенез хронічного пієлонефриту // Галицький лікарський вісник.-2001.- №2.- С. 158-161. Здобувачем проведено літературний пошук, підготовку статті до друку. Спіавтором відредаговано заключення.

9. Нейко Є.М., Соломчак Д.Б. Обґрунтування застосування деяких груп препаратів при хронічному пієлонефриті // Галицький лікарський вісник.-2001.- №3.- С.133-135. Здобувачем проведено літературний пошук, підготовку статті до друку. Спіавтором відредаговано заключення.

10. Соломчак Д.Б. Використання пробіотика біоспорину в комплексному лікуванні хронічного пієлонефриту (Матеріали науково-практичної конференції з міжнародною участю: “Клінічна фармакологія метаболічних коректорів, взаємодія ліків в клінічній практиці”) // Вісник Вінницького державного медичного університету.-2002.-№1.- С. 215.

11. Соломчак Д.Б. Порушення ендотеліальної вазорегуляції у хворих на хронічний пієлонефрит // Мікроциркуляція та її вікові зміни: Матер. II міжнар. наук. конф. -Київ, 2002.- С. 286-287.

12. Соломчак Д.Б. Динаміка рівня ендотеліну-1 у хворих на хронічний пієлонефрит з нефрогенною гіпертензією в процесі лікування // Новое в клинической фармакологии и фармакотерапии заболеваний внутренних органов: Матер. IV всеукр. науч.-практ. конф. -Харьков, 2002.- С. 143-144.

13. Соломчак Д.Б. Деякі імунологічні зрушення в організмі при хронічному пієлонефриті та в процесі лікування // IX конгрес СФУЛТ: Тез. доп.- Луганськ, 2002.- С. 276.

14. Соломчак Д.Б. Фторхінолони в лікуванні хронічного пієлонефриту // IX конгрес СФУЛТ: Тез. доп.- Луганськ, 2002.- С. 275.

15. Соломчак Д.Б. Ефективність комплексного застосування офлоксацину та біоспорину в лікуванні хронічного пієлонефриту // Актуальні проблеми мікроциркуляції та гемостазу при патології внутрішніх органів: Матер. наук.-практ. конф. - Чернівці, 2002.- С. 125-127.