Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


Токарчук Олександр Андрійович. Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції реологічних та коагуляційних змін крові у хворих на геморагічний та ішемічний інсульти: Дис... канд. мед. наук : 14.01.15 / Тернопільська держ. медична академія ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2002. - 151арк. - Бібліогр.: арк. 128-151.



Анотація до роботи:

Токарчук О.А. Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції реологічних та коагуляційних змін крові у хворих на геморагічний та ішемічний інсульти. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидат медичних наук за спеціальністю 14. 01.15 - нервові хвороби. - Київська медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2002.

Дисертація присвячена з”ясуванню динаміки змін реологічних і коагуляційних показників крові, проведенню їх порівняльного аналізу в гострому періоді геморагічних та ішемічних інсультів та вивченню впливу на перебіг захворювання у 126 хворих..

На підставі порівняльної оцінки змін реологічних та коагуляційних показників крові розроблені диференційовані програми лікування хворих на геморагічні та ішемічні інсульти.

Доведено однорідність змін реологічних показників крові при геморагічних і ішемічних інсультах: виникнення синдромів підвищеної в”язкості крові та гіперкоагуляції, які не залежали від віку та статі хворих, а визначались важкістю перебігу захворювання. Показано, що тиклопідин, ацелізин і дипіридамол покращують реологічні показники крові в гострому періоді ішемічного інсульту. Серед них найефективнішим був тиклопідин. Встановлено, що стандартна терапія не впливає на реологічні зміни показників крові при геморагічному інсульті. Включення в комплексне лікування пентоксифіліну приводить до покращання всіх реологічних показників крові у хворих на геморагічні інсульти.

1. У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми, яка полягає у з”ясуванні динаміки змін реологічних та коагуляційних показників крові й проведенні їх порівняльного аналізу при геморагічному та ішемічному інсультах, впливу їх на перебіг захворювання та обгрунтуванні диференційованих програм лікування.

2. У гострому періоді інсульту не залежно від його характеру спостерігається виникнення синдромів підвищеної в’язкості крові та гіперкоагуляції, які не залежали від віку та статі хворих, а визначались важкістю перебігу захворювання.

3. Гострий період геморагічного та ішемічного інсультів супроводжується практично однотипною динамікою наростання змін реологічних та коагуляційних показників крові в бік погіршення в”язкості крові, наростання агрегації тромбоцитів та еритроцитів, гіперкоагуляційного синдрому.

4. При геморагічному інсульті на 7-8 добу захворювання виявлено підвищення агрегації еритроцитів, рівня фібриногену та гіперкоагуляції крові у порівнянні з інфарктом мозку, що свідчить про більш подовжену їх реактивність у таких хворих.

5. Дипіридамол, ацелізин і тиклопідин позитивно впливають на реологічні та коагуляційні зміни показників крові у гострому періоді ішемічного інсульту.

6. Включення тиклопідину до комплексного лікування хворих у гострому періоді ішемічного інсульту є доцільним, на що вказує достовірне покращання реологічних та коагуляційних показників крові й зменшення неврологічного дефіциту в порівнянні з ацелізином та дипірідамолом.

7. Введення пентоксифіліну до комплексного лікування хворих у гострому періоді геморагічного інсульту сприяє зменшенню агрегації тромбоцитів та еритроцитів, покращує в’язкість крові і знижує неврологічний дефіцит порівняно зі стандартним лікуванням .

Публікації автора:

  1. Токарчук О.А. Реологічні властивості крові у хворих геморагічним інсультом // Український вісник психоневрології. - 1996. - Т. 4. - С. 279-281.

  2. Токарчук О.А. Вплив пентоксифіліну на реологічні та коагуляційні показники крові у хворих з геморагічним інсультом // Вісник наукових досліджень. - 2001. - №1. - С. 87-88.

  3. Токарчук О.А. Порівняльна оцінка впливу дипіридамолу, ацелізину та тикліду на реологічні зміни крові у гострій стадії ішемічного інсульту // Ліки. – 2001. - №3-4. - С.95 - 98.

  4. Токарчук О.А. Вплив тиклопідину на реологічні властивості крові у хворих з ішемічними порушеннями мозкового кровообігу // Матеріали 39 підсумкової наукової конференції. Тернопіль. –1996. - С. 95-97.

  5. Токарчук О.А. Порівняльна характеристика реологічних змін крові у хворих із геморагічними та ішемічними інсультами // Матеріали 40 підсумкової наукової конференції. Тернопіль. – 1997. - С. 213-215.

  6. Токарчук О.А., Шкробот С.І. Вплив дипірідамолу на реологічні властивості крові у хворих із дисциркуляторною енцефалопатією // Наукові записки з питань медицини, біології, хімії, аграрії та сучасних технологій навчання. Щорічник. – Частина 11. - Київ. - 1997. - С. 474-475 (автором проведений підбір хворих, їх клініко-неврологічне обстеження, аналіз отриманих даних та попередні висновки).

  7. Іщенко М.М., Шкробот С.І., Дорогий А.М., Гара І.І., Дорогий Ю.А., Токарчук О.А. Фармакологічна корекція центральної та церебральної гемодинаміки і реологічних властивостей крові в комплексному лікуванні ішемічних та геморагічних інсультів // Матеріали 42 підсумкової наукової конференції “Здобутки клінічної та експериментальної медицини”. - Тернопіль:Укрмедкнига. - 1999. - С.86-89 (автором проведено літературний пошук по проблемі статті, підбір хворих, зроблено аналіз отриманих даних ).

  1. Токарчук О.А. Реологічні та коагуляційні зміни показників крові у хворих на ішемічний інсульт // Матеріали 44 підсумкової наукової конференції “Здобутки клінічної та експериментальної медицини”. – Тернопіль:Укрмедкнига. – 2001. - С. 37.

  2. Токарчук О.А. Вплив ацелізину на реологічні та коагуляційні зміни крові у хворих на ішемічний інсульт // Матеріали пленуму науково-практичного товариства неврологів, психіатрів та наркологів України “Актуальні питання неврології, психіатрії та наркології у світлі концепції розвитку охорони здоров”я населення України”.- Тернопіль:Укрмедкнига. - 2001. - С. 457-461.