Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Боцюк Наталія Євгенівна. Клініко-патогенетична оцінка кровоплину слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки та удосконалення комплексного лікування дітей з хронічними гастродуоденітами: Дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Тернопільська держ. медична академія ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 2001. - 152арк. - Бібліогр.: арк. 124-152.



Анотація до роботи:

Боцюк Н.Є. Клініко-патогенетична оцінка кровоплину слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки та удосконалення комплексного лікування дітей з хронічними гастродуоденітами.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14. 01. 10-педіатрія. Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, Київ, 2002.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності лікування ХГД у дітей шляхом вивчення особливостей стану регіонарного кровоплину слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки з метою удосконалення патогенетичної терапії та профілактики виявлених порушень. В роботі зазначено, що суттєву роль в підтриманні резистентності слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки відіграє стан регіонарного кровоплину, котрий в періоді загострення ХГД у дітей знижується і обумовлений впливом наростання ендогенної інтоксикації, порушення рівноваги між процесами перекисного окислення ліпідів і антиоксидантової системи, хелікобактеріозом. Доведено відставання нормалізації показників регіонарного кровоплину від строків клінічного одужання дітей з ХГД. Встановлено, що поєднане застосування ренорму та сунамолу-С в комплексній терапії ХГД у дітей сприяє пришвидшенню клінічного одужання, зниженню ендогенної інтоксикації, зменшенню інтенсивності перекисного окислення ліпідів і активізації антиоксидантової системи захисту, прискорює нормалізацію регіонарного кровоплину слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. Запропонована схема протирецидивної терапії з включенням до комплексного лікування ХГД ренорму та сунамолу-С.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукового завдання сучасної дитячої гастроентерології - підвищення ефективності лікування дітей, хворих на ХГД шляхом вивчення особливостей стану регіонарного кровоплину слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки і факторів, що його обумовлюють, та удосконалення патогенетичної терапії і профілактики виявлених порушень.

1. У діагностиці та лікуванні хронічних захворювань шлунку та дванадцятипалої кишки у дітей важливе значення має оцінка стану фізіологіч-ної резистентності цих органів. Суттєву роль у підтриманні резистентності слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки відіграє стан регіонарного кровоплину. Встановлено нормативні значення регіонарного кровоплину слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки у здорових дітей.

  1. ХГД у дітей характеризується порушенням регіонарного кровоплину слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки.

  2. У періоді загострення ХГД у дітей регіонарний кровоплин слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки знижується, що обумовлює ішемічні пошкодження слизової оболонки.

  3. Ступінь порушення регіонарного кровоплину слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки визначається наявністю Нeliсobaсter pylori, обтяженою спадковістю стосовно гастродуоденальних хвороб, тривалістю хвороби і корегує з вираженістю патологічного процесу слизової оболонки.

  4. У дітей з ХГД має місце наростання ендогенної інтоксикації, порушення рівноваги між процесами перекисного окислення ліпідів і антиоксидантової системи захисту, що впливають на регіонарний кровоплин слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, їх вивчення сприяє диференційному підходу у визначенні тяжкості захворювання, оцінці проведеної терапії.

  5. У фазі клінічної ремісії регіонарний кровоплин слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки зростає, що підтверджує його захисну роль у генезі захворювання; нормалізація показників регіонарного кровоплину слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки відстає від строків клінічного одужання дітей з ХГД.

  6. Поєднане застосування ренорму та сунамолу-С у комплексній терапії ХГД у дітей сприяє пришвидшенню клінічного одужання, нормалізації кислотопродукції, зниженню активності запального процесу незалежно від вираженості патологічних змін слизової оболонки. Включення до комплексної терапії ХГД ренорму та сунамолу-С сприяло зниженню ендогенної інтоксикації, відновленню рівноваги між процесами перекисного окислення ліпідів і антиоксидантової системи, прискорило нормалізацію регіонарного кровоплину слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки, що доводить здатність запропонованого лікувального комплексу стимулювати фізіологічну резистентність шлунка та дванадцятипалої кишки, сприяти стійкій клініко-інструментальній ремісії.

Публікації автора:

  1. Кровообіг і функція шлунка та дванадцятипалої кишки у дітей з гастродуоденітами // Педіатрія, акушерство та гінекологія.-1997.-№3.-С.36-37.

  2. Морфологічний метод дослідження зараження на Helikobacter pylori // Вестник проблем биологии и медицины.– 1997.–№9.– С. 126-127. (співавтори: Поліщук В.М., Луцик В.В. ) Збір матеріалу, підготовка до публікації.

3. Ефективність ренорму в комплексному лікуванні дітей з хронічними гастродуоденітами // Перинатологія та педіатрія. - 2001-.№2.-С. 35 - 36.

4. Ендосонографічні дослідження верхніх відділів травного тракту // Вісник наукових досліджень.– 1997.–№2,3.– С. 38-40. (співавтотри: Поліщук В.М., Маланчук С.Л., Коршак Н.В. Збір матеріалу, підготовка до публікації.

5. Клінічна оцінка дуоденогастрального рефлюксу у дітей з хронічними гастродуоденітами // Збірник наукових праць ХLІ наукової конференції. – Тернопіль “Укрмедкнига”.-1998.-С.297 -299.

6. Особливості перебігу хронічного гастродуоденіту у дітей // Збірник наукових праць Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених 18-22 травня 1997 р. – Тернопіль “Укрмедкнига”.-1997.-С.60.