Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нервові хвороби


Ткачов Анатолій Володимирович. Клініко-діагностичні особливості перебігу гострого періоду струсу головного мозку в динаміці комплексного лікування з використанням ноотропних засобів : Дис... канд. наук: 14.01.15 - 2009.



Анотація до роботи:

Ткачов А. В. Клініко-діагностичні особливості перебігу гострого періоду струсу головного мозку в динаміці комплексного лікування з використанням ноотропних засобів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.15 – нервові хвороби. – Національна медична академія післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика Міністерства охорони здоров’я України, Київ, 2009.

Дисертація присвячена удосконаленню діагностики в гострий період струсу головного мозку, а також оптимізації лікувальної тактики.

На основі комплексного клініко-параклінічного (у тому числі неврологічного, нейропсихологічного, лабораторного, нейровізуального та нейроелектрофізіологічного) досліджень 108 пацієнтів в гострий період струсу головного мозку вивчено клініко-діагностичні особливості його перебігу.

Уточнено клінічні характеристики гострого періоду струсу головного мозку, зокрема у військовослужбовців. За даними неврологічного та нейропсихологічного обстеження встановлено, що окрім неврологічних симптомів та вегетативної дисфункції, у пацієнтів в гострий період струсу головного мозку мали місце прояви астенічних та емоційних розладів, а також когнітивних порушень, зокрема уваги та функції пам’яті.

Вперше проведено дослідження рівнів СРП в сироватці крові та цереброспінальній рідині, вивчено градієнт співвідношення рівнів СРП в сироватці крові та цереброспінальній рідині у пацієнтів зі струсом головного мозку.У пацієнтів в гострий період струсу головного мозку, зокрема в 1–5 добу після травми, встановлено достовірно вищій, ніж в контролі, рівень
С-реактивного протеїну в крові та цереброспінальній рідині (p<0,05), а також зареєстровано статистично достовірне (p<0,05) підвищення рівня гемоглобіну, кількості еритроцитів.

Проведено порівняльний аналіз ефективності прамістару і пірацетаму при застосуванні їх в комплексному лікуванні у хворих в гострий період струсу головного мозку та розроблено рекомендації з їх використання.

  1. В дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення задачі удосконалення діагностики та оптимізації лікувальної тактики в гострий період струсу головного мозку, на основі результатів комплексного клініко-параклінічного обстеження з визначенням клініко-діагностичних особливостей та їх динаміки в процесі комплексного лікування з використанням ноотропних засобів.

  2. За даними неврологічного та нейропсихологічного обстеження встановлено, що окрім неврологічних симптомів та вегетативної дисфункції, у пацієнтів в гострий період струсу головного мозку мали місце прояви астенічних та емоційних розладів, а також когнітивних порушень, зокрема уваги та функції пам’яті.

  3. У пацієнтів в гострий період струсу головного мозку, зокрема на 1–5-у добу після травми, встановлено достовірно вищий, ніж в контролі, рівень
    С-реактивного протеїну в крові та цереброспінальній рідині, а також зареєстровано статистично достовірне підвищення рівня гемоглобіну, кількості еритроцитів.

  4. Після струсу головного мозку у пацієнтів в гострий період захворювання, за даними електроенцефалографічного обстеження, зареєстровано зміни біоелектричної активності головного мозку, зокрема, зниження загального рівня біоелектричної активності (в 53 %); достовірне зменшення усередненого показника амплітуди -ритму та збільшення частоти коливань -ритму.

  5. За даними нейровізуального обстеження, структурні зміни головного мозку у пацієнтів зі струсом головного мозку не зареєстровані; середнє значення ширини ІІІ шлуночка та переднього рога латерального шлуночка статистично не відрізнялось від контролю.

  6. Використання ноотропних засобів (прамістару і пірацетаму) в комплексному лікуванні струсу головного мозку підвищує ефективність лікування, зокрема прамістар сприяє покращенню оцінки самопочуття, показників когнітивних функцій (пам’яті та уваги), а пірацетам пришвидшує нормалізацію емоційних розладів.

Публікації автора:

  1. Ткачов А. В. Застосування препарату прамістар в комплексному лікуванні струсу головного мозку при наявності когнітивних порушень : [Текст] / А. В. Ткачов, О. С. Глєбова, Л. О. Ковальчук // Сучасні аспекти військової медицини : зб. наук. праць Головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України. – К., 2005. – Вип. 10.– С. 535–538. (Дисертантом особисто проведено нейропсихологічне обстеження хворих, аналіз отриманих результатів та розроблені схеми комплексного лікування обстежених хворих)

  2. Ткачов А. В. Застосування препарату прамістар в комплексному лікуванні струсу головного мозку при наявності когнітивних порушень : [Текст] / А. В. Ткачов // ІХ з’їзд Всеукраїнського лікарського товариства, присвяченого 10-річчю відновлення часопису : тез. доп. – Вінниця, 2007. – Т. 7, Число 1–2 (66–67).– С. 364–366.

  3. Ткачев А. В. Применение ноотропных препаратов в комплексном лечении больных с сотрясением головного мезга : [Текст] / А. В. Ткачов // Врачебное дело. – 2007. – №5–6. – С. 82–85. (Дисертантом особисто проведено нейропсихологічне обстеження хворих та аналіз отриманих результатів)

  1. Ткаченко О. В. Діагностичне значення С-реактивного протеїну, як маркера асептичного запалення в гострий період струсу головного мозку : [Текст] / О. В. Ткаченко, А. В. Ткачов // Український неврологічний журнал. – 2008.– № 1.– С. 57–60. (Дисертантом особисто проведено вивчення градієнту
    С-реактивного протеїну ліквору та крові)

  2. Ткачов А. В. Значення електроенцефалографії в діагностиці в гострий період струсу головного мозку у військовослужбовців : [Текст] / А. В. Ткачов // Військова медицина. – 2008. – № 3. – С. 58–62.

  3. Ткачов А. В. Клініко-діагностичні особливості перебігу гострого періоду струсу головного мозку у військовослужбовців : [Текст] / А. В. Ткачов // Врачебное дело. – К., 2008. – № 5–6. – C. 88–92.

  4. Ткачов А. В. Астенічний синдром в клінічній картині перебігу гострого періоду струсу головного мозку в динаміці комплексного лікування з використанням ноотропних засобів : [Текст] / А. В. Ткачов // Врачебное дело. – 2008. – №3–4.– С. 88–93. (Дисертантом особисто проведено нейропсихологічне обстеження хворих та аналіз отриманих результатів)