Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Інфекційні хвороби


Хайкін Павло Львович. Клінічне значення вільного та зв'язаного з імунними комплексами фібронектину при гострій та хронічній HBV-інфекції: дисертація канд. мед. наук: 14.01.13 / АМН України; Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Хайкін П.Л. Клінічне значення вільного та зв’язаного з імунними комплексами фібронектину при гострій та хронічній HBV- інфекції. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.13 – інфекційні хвороби. – Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, Київ, 2003.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі, яка полягає у диференційній діагностиці гострої та хронічної форм гепатиту В.

Обстежено 93 хворих на гостру та хронічну HBV- інфекцію. На підставі аналізу клініко-лабораторних даних виявлена клінічна цінність дослідження показників вільного та зв’язаного з імунними комплексами фібронектину у хворих на HBV- інфекцію. Запропоновані наступні додаткові диференційно-діагностичні критерії для розмежування гострої та хронічної форм хвороби. Діагноз гострого гепатиту В імовірний при підвищеному вмісті вільного та зв’язаного фібронектину та відсутності продуктів деградації зв’язаного фібронектину. Діагноз хронічного гепатиту В можна припустити, якщо вміст вільного та зв’язаного з імунними комплексами фібронектину знижений, виявляються продукти деградації зв’язаного фібронектину.

  1. У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі, що виявляється у диференційній діагностиці гострої та хронічної форм гепатиту В на підставі виявлення клінічного значення дослідження показників вільного та зв’язаного з імунними комплексами фібронектину та продуктів його деградації.

  2. У хворих на гострий гепатит В у розпал хвороби спостерігається підвищення вмісту в плазмі крові вільного фібронектину і зниження його у динаміці до величин, які визначалися у осіб контрольної групи. У обстежених хворих на хронічний гепатит В показники вмісту вільного фібронектину завжди були низькими порівняно з контрольною групою і особливо з показниками у хворих на гострий гепатит В.

  3. Вміст зв’язаного з імунними комплексами фібронектину у хворих на гострий гепатит В у періоді розпалу хвороби підвищений на фоні високого рівня циркулюючих імунних комплексів та IgG і знижується у динаміці водночас із зменшенням рівня циркулюючих імунних комплексів та IgG. На відміну від гострого гепатиту В, при хронічному - зниження вмісту зв’язаного фібронектину супроводжується підвищенням рівня циркулюючих імунних комплексів та IgG.

  4. У хворих на хронічний гепатит В продукти деградації зв’язаного фібронектину виявляються з більшою частотою і ступінь фрагментації вище, ніж при гострому гепатиті В.

  5. В комплексній диференційній діагностиці гострого та хронічного гепатиту В можуть бути використані такі критерії:

діагноз гострого гепатиту В імовірний при підвищеному вмісті вільного та зв’язаного фібронектину та відсутності продуктів деградації зв’язаного фібронектину в крові хворого;

діагноз хронічного гепатиту В можна припустити, якщо вміст вільного та зв’язаного з імунними комплексами фібронектину знижений, виявляються продукти деградації зв’язаного фібронектину.

Публікації автора:

  1. Шостакович-Корецька Л.Р., Хайкін П.Л., Маслак Г.С. Фібронектин у складі циркулюючих імунних комплексів при гострому вірусному гепатиті В// Лаб. діагностика. - 2002.- №2.- С.20-22.

  2. Хайкін П.Л. Роль компонентів екстрацелюлярного матриксу в імунопатогенезі хронічного гепатиту В// Лаб. діагностика.- 2002.-№4.-С.8-11.

  3. Шостакович-Корецька Л.Р., Хайкін П.Л., Маслак Г.С. Вільний та зв`язаний фібронектин в імунопатогенезі HBV та HCV- інфекції// Мед. перспективи. - 2002.- №1.- C.109-112.

  4. Пат.47868А України МКИ G01N33/50. Спосіб прогнозування перебігу вірусного гепатиту В// Хайкін П.Л., Шостакович-Корецька Л.Р., Шевцова А. І., Бразалук О. З., Маслак Г.С. - №2001106963; Заявл.12.10.01; Опубл. 15.07.02; Бюл. № 7.

  5. Хайкін П.Л. Порівняльний аналіз вмісту вільного та зв’язаного фібронектину при гострому та хронічному вірусному гепатиті В// Проблеми епідеміології, діагностики, клініки, лікування та профілактики інфекційних хвороб. - Київ, 2002.-С. 298 - 300.

  6. Новий метод прогнозування перебігу вірусного гепатиту В/ Шостакович-Корецька Л.Р., Хайкін П.Л., Шевцова А. І., Бразалук О. З. // Реєстр медико-біологічних і науково технічних нововведень та використання їх у практиці у 2002 році. -Київ, 2002.-Вип.16-17.-С.6-7.

  7. Шостакович-Корецька Л.Р., Хайкін П.Л. Роль фібронектинів в імунопатогенезі гепатитів В і С// Клінічні проблеми боротьби з інфекційними хворобами. Матеріали VI з’їзду інфекціоністів України. - Тернопіль, Укрмедкнига.- 2002.-С. 227-228.

  8. Plasma fibronectin, as marker of severity of acute HBV-infection / Koretskaya L., Mavrutenkov V., Khaykin P., Yakovenko V.// Clinical Microbiology & Infection.- 1999.- Vol.5, N3.- P. 221.

  9. Shostacovich-Koretskaya L., Khaykin P. Free and combined fibronectin in HBV and HCV-infection// Baltic States Congress on Hepatology. – Riga (Latvia).- 2002.- P. 33.