Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Російська мова


Реммер Сергій Андрійович. Хрононiми як особливий розряд власних iмен. : Дис... канд. наук: 10.02.02 - 2006.



Анотація до роботи:

Реммер С.А. Хрононiми як особливий розряд власних iмен. – Рукопис.

Дисертацiя на здобуття наукового ступеня кандидата фiлологiчних наук зі спецiальності 10.02.02 – росiйська мова. – Днiпропетровський нацiональний унiверситет, Днiпропетровськ, 2005.

У роботі проведено комплексне дослiдження хрононiмiв – власних iмен вiдрiзкiв часу, що мають культурно-iсторичне значення як для окремого народу, так i для всього людства. У дисертації дається визначення хрононімів, з’ясовуються характерні ознаки для цих ВІ, що відрізняють хрононіми від суміжних з ними найменувань, аналізується зв’язок хрононімів з концептом ‘час’. Особлива увага приділяється відображенню хрононімами культури народу, особливостей його менталітету: вони служать для закрiплення в словi iнформацiї про найбiльш значнi факти iсторiї та явища нацiональної культури. У роботі досліджуються процеси хрононімної номінації, дається класифікація хрононімів, аналізуються їх структурні та семантичні особливості. У дисертації обrрунтовується iснування хрононiмної системи, дослiджується її функцiонування в рiзних стилях мови, дається опис процесу варіювання хрононімів, особливостей їх стилістики та орфографії, основних тенденцій у функціонуванні.

Матерiали дисертацiї можуть бути використанi у лексикографiчнiй практицi, у викладаннi курсiв лексикологiї та стилiстики росiйської мови у вищiй школi, при пiдготовцi спецкурсiв з ономастики та дисциплiн культурологiчного циклу.

Публікації автора:

  1. К вопросу об определении хрононимов // Восточноукраинский лингвистический сборник: Вып.2. – Донецк: ДонГУ. – 1996. – С.89-97.

  2. Классификация хрононимов по соотнесенности с референтом// Актуальные вопросы теории языка и ономастической номинации. – Донецк: ДонГУ. – 1993. – С.108-115.

  3. Русская хрононимия // Восточноукраинский лингвистический сборник: Вып.I. – Донецк: ДонГУ. – 1994. – С.92-99.

  4. Употребление хрононимов в тексте литературного произведения //Восточноукраинский лингвистический сборник. Вып.6. – Донецк: Донеччина. – 2000. – С.188-194.

  5. Хрононимы и отражение особенностей национальной культуры// Филологические исследования. Вып. 1. – Донецк: Юго-Восток. – 2000. – С.293-304.

  6. К вопросу о классификации хрононимов. – Деп. в ИНИОН РАН 10.12.92г. № 47401. – Донецк, 1992.

  7. К вопросу о семантике хрононимов // Функцiональна граматика: Тези доп. Мiжнар. наук.-теор. конф. – Донецьк: Вид-во Донецьк. ун-ту. – 1994. – С.177-178.

  8. Особенности денотата хрононимов, выявляемые в процессе их функционирования // Праці наукової конференції Донецького національного універсітету за підсумками науково-дослідної роботи за період 1999-2000 рр.: Збірник наукових праць. – Донецьк: ДонНУ. – 2001. – С.108.