Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Стоматологія


Деркач Лілія Зіновіївна. Хірургічне лікування хворих на генералізований пародонтит з використанням системної ензимотерапії та пентоксифіліну : дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2007. — 180арк. — Бібліогр.: арк. 146-174.



Анотація до роботи:

Деркач Л.З. Хірургічне лікування хворих на генералізований пародонтит з використанням системної ензимотерапії і пентоксифіліну. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.22 – стоматологія. – Івано-Франківський державний медичний університет, Івано-Франківськ, 2007.

Дисертація присвячена обгрунтуванню вдосконаленого патогенетичного лікування генералізованого пародонтиту в 140 хворих на генералізований пародонтит ІІ і ІІІ ступеня важкості. Включення пентоксифіліну і вобензиму в хірургічне лікування хворих на генералізований пародонтит найбільш виражено сприяло підвищенню ефективності лікування і позитивно впливало на стабілізацію клінічних проявів генералізованого пародонтиту з боку тканин пародонта і гігієнічного стану ротової порожнини як у ранньому, так і у віддаленому післяопераційному періоді, що супроводжувалось стабілізацією рентгенологічних показників і процесу мінералізації кісткової тканини і є важливим щодо попередження прогресування захворювання. Комплексна терапія з включенням пентоксифіліну і вобензиму сприяла позитивній динаміці цитологічних показників, судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу, електронномікроскопічної характеристики тромбоцитів, реографічних показників регіонарного кровообігу альвеолярних відростків щелеп.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і новий підхід до вирішення наукового завдання, що полягає у визначенні характеру клінічного перебігу та обгрунтуванні доцільності використання пентоксифіліну і вобензиму для підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит на основі вивчення цитологічних показників ясенної рідини і відбитків слизової оболонки ясен, показників судинно - тромбоцитарної ланки гемостазу, електронномікроскопічних змін тромбоцитів, регіонарного кровообігу альвеолярних відростків щелеп, стану кісткової тканини в патогенезі генералізованого пародонтиту.

1. Для хворих на генералізований пародонтит характерними є виражені зміни у тканинах пародонта, які наростають зі збільшенням ступеня важкості захворювання. Зміни клітинного складу ясенної рідини у хворих на генералізований пародонтит полягають у збільшенні кількості епітеліоцитів, нейтрофілів і появі макрофагів, моноцитів та лімфоцитів. У хворих на генералізований пародонтит ІІІ ступеня важкості, порівняно з хворими на генералізований пародонтит ІІ ступеня важкості, показники індексу диференціації клітин, запально-деструктивного індексу та індексу деструкції є більш вираженими. Час проходження ультразвуку у хворих на генералізований пародонтит ІІ і ІІІ ступеня важкості складає 18,04±0,15 та 19,97±0,21 мксек (р<0,05) відповідно, тоді як у здорових – 13,12±0,23 мксек.

2. У хворих на генералізований пародонтит ІІ і ІІІ ступеня важкості виявлено затруднений венозний відтік та застійні явища в кровоносному руслі альвеолярних відростків щелеп, відзначаються зміни показників судинно - тромбоцитарної ланки гемостазу: адгезія тромбоцитів, агрегація тромбоцитів, ретракція кров’яного згустка, вміст у крові фактору Віллебранда збільшуються на 64,95% і 86,13%, 10,98 % і 14,95 %, 30,49% і 39,86%, 30,57% і 36,56% (р<0,05) відповідно, а показник аггристин-тесту зменшується на 35,64% і 47,39% (р<0,05) відповідно. Ультраструктурні зміни тромбоцитів характеризуються слабкою диференціацією і розпушенням їх клітинної мембрани.

3. У хворих на генералізований пародонтит після хірургічного лікування на тлі базової терапії в ранньому післяопераційному періоді відзначається позитивна динаміка клінічних, цитологічних показників, менш виражена - показників судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу та електронномікроскопічної характеристики тромбоцитів. Хірургічне лікування на тлі базової терапії недостатньо забезпечує стабілізацію клінічних, цитологічних, реологічних та остеометричних проявів генералізованого пародонтиту у віддаленому післяопераційному періоді.

4. Включення пентоксифіліну в хірургічне лікування хворих на генералізований пародонтит поліпшує клінічний стан тканин пародонта, сприяє вираженій позитивній динаміці судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу, нормалізує електронномікроскопічні характеристики тромбоцитів та регіонарний кровообіг альвеолярних відростків щелеп.

5. Включення вобензиму в хірургічне лікування хворих на генералізований пародонтит нормалізує клінічні і цитологічні показники, як у ранньому, так і у віддаленому післяопераційному періоді і супроводжується стабілізацією рентгенологічних і остеометричних параметрів, у меншій мірі сприяє позитивній динаміці показників судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу, електронномікроскопічних характеристик тромбоцитів та реографічних показників.

6. Поєднане включення пентоксифіліну і вобензиму призводить до стійкої стабілізації процесу, що підтверджується показниками клінічних, цитологічних, реографічних досліджень, показниками судинно-тромбоцитарної ланки гемостазу та електронномікроскопічними характеристиками тромбоцитів, як у ранньому, так і у віддаленому післяопераційному періоді на тлі стабілізації рентгенологічних і остеометричних параметрів.

7. Розроблено і апробовано схему хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит ІІ і ІІІ ступеня важкості, яка полягає в поєднаному застосуванні в перед- та післяопераційному періоді пентоксифіліну і вобензиму, що сприяє підвищенню ефективності хірургічного лікування, стабілізації процесу, є безпечною і доступною в практиці лікаря – стоматолога.

Публікації автора:

1. Пюрик В.П., Деркач Л.З. Ускладнення при хірургічному лікуванні хворих на генералізований пародонтит // Галицький лікарський вісник. – 2001. – №3. – С.123-125. Здобувачу належить вибір теми публікації, проведення обстежень, аналіз отриманих результатів та їх статистична обробка. Проф. Пюрик В.П. запропонував ідею дослідження, допомагав в узагальненні результатів дослідження та у підборі хворих.

2. Пюрик В.П., Проць Г.Б., Деркач Л.З., Ничипорчук Г.П. Додаткові операції при остеогенній трансплантації у хворих на генералізований пародонтит // Галицький лікарський вісник. – 2001. – № 4. – С.91–94. Здобувач вибрала тему роботи, провела обстеження, аналіз отриманих результатів і статистичну обробку даних. Проф. Пюрик В.П. надав консультативну допомогу при підготовці роботи до друку, доц. Проць Г.Б. брала участь в узагальненні результатів дослідження, ас. Ничипорчук Г.П. допомагав у пошуку наукової літератури.

3. Деркач Л.З. Підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит // Галицький лікарський вісник. – 2003. – № 1. – С.47–49.

4. Пюрик В.П., Деркач Л.З. Сучасні можливості корекції мікроциркуляторних порушень при хірургічному лікуванні генералізованого пародонтиту // Галицький лікарський вісник. – №2. – 2003. – С.175-177. Здобувачу належить провідна участь у зборі матеріалів дослідження, їх обробці та оформленні статті до друку. Проф. Пюрик В.П. надавав консультації при оформленні матеріалів до друку.

5. Пюрик В.П., Проць Г.Б., Деркач Л.З., Тарнавська Л.В. Особливості перебігу післяопераційного періоду в хірургії генералізованого пародонтиту // Вісник стоматології. – 2004. – №4. – С.49-51. Здобувачу належить провідна участь у зборі матеріалів дослідження, їх обробці та оформленні статті до друку. Проф. Пюрик В.П. надавав консультативну допомогу при підготовці роботи до друку, доц. Проць Г.Б. брала участь в узагальненні результатів дослідження, ас. Тарнавська Л.В. допомагала у пошуку наукової літератури.

6. Пюрик В.П., Деркач Л.З. Використання системної ензимотерапії в комплексному лікуванні хворих на генералізований пародонтит // Вісник стоматології. – 2001. – №5. – С.215. Здобувачу належить провідна участь у зборі матеріалів дослідження, їх обробці та оформленні статті до друку. Проф. Пюрик В.П. надавав консультативну допомогу при підготовці статті до друку.

7. Пюрик В.П., Деркач Л.З., Тарнавская Л.В., Проць Г.Б. Результаты лечения больных генерализованным пародонтитом с применением остеогенного трансплантата // Труды V съезда Стоматологической Ассоциации России. – Москва, 1999. – С.162-163. Здобувачу належить провідна участь у зборі матеріалів дослідження, їх обробці та оформленні тез до друку. Проф. Пюрик В.П. надавав консультативну допомогу при підготовці тез до друку, ас. Тарнавська Л.В. допомагала в пошуку наукової літератури, доц. Проць Г.Б. брала участь в корекції тексту роботи.

8. Пюрик В.П., Тарнавська Л.В., Деркач Л.З. Результати хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит // Кафедра на рубежі тисячоліть. – Київ, 2000. – С.158-161. Здобувач провела обстеження, аналіз отриманих результатів і статистичну обробку даних. Проф. Пюрик В.П. надав консультативну допомогу, ас. Тарнавська Л.В. допомагала в пошуку наукової літератури.

9.Курбатова С.В., Деркач Л.З. Підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит // VІ міжнародний медичний конгрес студентів і молодих учених. Матеріали конгресу. – Тернопіль, 2002. – С. 334. Здобувачу належить провідна участь у зборі матеріалів дослідження, їх обробці та оформленні тез до друку. Ас. Курбатова С.В. допомагала в пошуку наукової літератури.

10. Деркач Л.З., Пюрик В.П., Тарнавська Л.В. Ускладнення при хірургічному лікуванні хворих на генералізований пародонтит // ІХ конгрес світової федерації українських лікарських товариств. Тези доповідей. – Луганськ, 2002. – С.475. Здобувач проводила обстеження хворих та статистичну обробку даних. Проф. Пюрик В.П. надавав консультативну допомогу при підготовці тез до друку, ас. Тарнавська брала участь у зборі матеріалу.

11. Пюрик В.П., Деркач Л.З. Зміни первинного гемостазу і реології крові у хворих похилого віку при комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту // Мікроциркуляція та її вікові зміни. Матеріали ІІ міжнародної наукової конференції. – Київ, 2002. – С.255-257. Здобувачу належить провідна участь у зборі матеріалів дослідження, їх обробці та оформленні тез до друку. Проф. Пюрик В.П. надавав консультації при оформленні матеріалів до друку.

12. Lilya Derkach, Vasil Piuryk, Galina Prots. The treatment of patients with the generalized parodontitis // Timisoara Medical Journal 2004, Voluve 54. Supplement. №1. – Р.148-149. Здобувачу належить провідна участь у зборі матеріалів дослідження, їх обробці та оформленні тез до друку. Проф. Пюрик В.П. надавав консультації при оформленні матеріалів до друку, доц. Проць Г.Б. брала участь в узагальненні результатів дослідження.

13. Деркач Л.З. Підвищення ефективності хірургічного лікування хворих на генералізований пародонтит // VІІІ ВУЛТ. – Київ, 2005. – С.302.

14. Деклараційний патент на винахід №41815А. Спосіб лікування пародонтиту. Автори: Пюрик В.П., Деркач Л.З. Заявка №2000095363 від 19.09.2000; опубліковано 17.09.2001; бюлетень №8; МПК: А 61К31/00. Здобувач брала участь у створенні ідеї даного способу лікування та проводила його у хворих на ГП. Проф. Пюрик В.П. - консультативна допомога.

15. Пюрик В.П., Деркач Л.З. Новий метод лікування хворих на важку форму генералізованого пародонтиту // Інформаційний лист. – №2000–19. – 2000. Здобувач брала участь у створенні ідеї даного способу лікування та проводила його у хворих на ГП. Проф. Пюрик В.П. консультативна допомога.

16. Пюрик В.П., Деркач Л.З. Спосіб лікування пародонтиту // Інформаційний лист. – №2000–34. – 2000. Здобувач брала участь у створенні ідеї даного способу лікування та проводила його у хворих на ГП. Проф. Пюрик В.П. – консультативна допомога.