Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Сільськогосподарські науки / Годівля тварин і технологія кормів


Павкович Сергій Ярославович. Інтенсивність росту бичків та зміни в окремих ланках метаболізму ліпідів при додаванні рослинного і тваринного жиру до раціону : Дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Львівський держ. аграрний ун-т. — Л., 2002. — 138 арк. — Бібліогр.: арк. 109-135.



Анотація до роботи:

Павкович С.Я. Інтенсивність росту бичків та зміни в окремих ланках метаболізму ліпідів при додаванні рослинного і тваринного жиру до раціону. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 06.02.02 – годівля тварин і технологія кормів. – Львівська державна академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького, Львів 2002.

У дисертації представлено результати досліджень з впливу використання нативних та “захищених” жирових добавок (кальцієві мила й аміди жирних кислот), виготовлених на основі яловичого жиру і ріпакової олії, у складі комбікорму для відгодівельних бичків на перебіг обмінних процесів в організмі, продуктивність тварин та економічну ефективність відгодівлі.

Встановлено, що заміна частини концентратів кальцієвими милами або амідами жирних кислот, виготовленими на основі волового жиру і ріпакової олії (5% від маси комбікорму), підвищує інтенсивність росту бичків, економічну ефективність відгодівлі, покращує забійні якості туш, позитивно впливає на перебіг метаболічних процесів в організмі. Показано також, що введення в рубець кальцієвих мил і, особливо, амідів жирних кислот, виготовлених на основі канолової ріпакової олії, підвищує вміст лінолевої і ліноленової жирних кислот у складі загальних ліпідів рубцевої рідини і хімусу дванадцятипалої кишки бичків.

  1. Використання у складі раціонів відгодівельних бичків, взамін частини концентратів, яловичого кормового жиру, ріпакової олії та кальцієвих мил і амідів жирних кислот, виготовлених на їх основі, у кількості 5% від зернової основи раціону за масою, підвищує ефективність відгодівлі тварин та виявляє позитивну продуктивну і метаболічну дію.

  2. Згодовування тваринам 6-10-місячного віку добавок кальцієвих мил, виготовлених на основі волового жиру, підвищує середньодобові прирости живої маси тварин на 5,3%, порівняно з використанням нативного тваринного жиру.

  3. Використання у складі раціонів відгодівельних бичків 6-10-місячного віку кальцієвих мил і амідів жирних кислот, виготовлених на основі ріпакової олії, підвищує інтенсивність росту тварин відповідно на 4,1 і 3,0% порівняно з використанням у раціонах нативної ріпакової олії.

  4. Згодовування бичкам 6-10-місячного віку яловичого жиру та кальцієвих мил, виготовлених на його основі, оптимізує рівень ліпідних метаболітів у крові тварин, а використання у раціонах кальцієвих мил і амідів жирних кислот, виготовлених на основі ріпакової олії, підвищує вміст лінолевої і ліноленової жирних кислот у триацилгліцеролах плазми крові на 0,25-4,45%, у порівнянні з тваринами, яким не згодовували жирових добавок.

  5. Використання у стандартних раціонах тварин на заключному етапі відгодівлі бичків добавок нативного яловичого жиру та кальцієвих мил, виготовлених на його основі, підвищує середньодобові прирости відповідно на 9,1 і 14,3%.

  6. Введення до раціонів бичків на заключному етапі відгодівлі ріпакової олії та кальцієвих мил і амідів жирних кислот, виготовлених на її основі, підвищує середньодобові прирости відповідно на 4,9; 8,8 і 7,3%, порівняно з тваринами які не отримували жирової добавки у складі раціонів.

  7. Згодовування бичкам на заключному етапі відгодівлі добавок кальцієвих мил і амідів жирних кислот, отриманих на основі ріпакової олії, покращує харчову якість яловичини за рахунок підвищення на 0,09-0,97% вмісту лінолевої і ліноленової жирних кислот у складі ліпідів скелетної мускулатури.

  8. Внутрішньорубцеве введення бичкам 5-місячного віку кальцієвих мил і амідів жирних кислот, отриманих на основі ріпакової олії, відповідно у 1,4 і 2 рази підвищує вміст лінолевої та у 1,7 і 1,5 рази - вміст ліноленової жирних кислот у складі ліпідів хімусу дванадцятипалої кишки, порівняно із інтрарумінальним введенням тваринам натуральної ріпакової олії, тоді як внутрішньорубцеве введення волового жиру і кальцієвих солей жирних кислот, виготовлених на його основі, суттєво не впливає на зміни вмісту жирних кислот ліпідів хімусу дванадцятипалої кишки.

  9. Використання у раціонах бичків на заключному етапі відгодівлі як добавок волового жиру так і ріпакової олії та кальцієвих мил і амідів жирних кислот, виготовлених на їх основі, підвищує забійний вихід тварин на 0,5-1,6%, а індекс м’ясності – на 0,1-0,3%.

  10. Додавання до раціонів бичків на заключному етапі відгодівлі добавок волового жиру і ріпакової олії та кальцієвих мил і амідів жирних кислот, виготовлених на їх основі, підвищує рентабельність на 0,8-8,5% та економічну ефективність відгодівлі на 1,3-7,9 грн, в розрахунку на 1 голову, порівняно з тваринами контрольної групи.

Публікації автора:

  1. Вовк С.О., Харів О.Р., Павкович С.Я. Продуктивна і метаболічна дія високопротеїнових і жирових добавок у раціонах відгодівельних бичків //Тези міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої пам’яті Є.Храпливого “Теорія і практика розвитку АПК”. – Львів. – 1999. – С.271-272. (Дисертант виконав експериментальну частину, статистичну обробку результатів та їх аналіз).

  2. Павкович С.Я., Вовк С.О. Зміни вмісту ліпідів у плазмі крові та інтенсивність росту бичків при використанні у раціонах жирових добавок //Науковий вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. – Львів. – 1999. – вип.3 част.1. – С.81-82. (Дисертант виконав експериментальну частину, статистичну обробку результатів та їх аналіз).

  3. Павкович С.Я., Вовк С.О. Жирнокислотний спектр ліпідів хімусу дванадцятипалої кишки при внутрірубцевому введенні бичкам ріпакової олії //Вісник Львівського державного аграрного університету. – Агрономія №4. – Львів. – 1999. – С.40-42. (Дисертант виконав експериментальну частину, статистичну обробку результатів та їх аналіз).

  4. Вовк С.О., Павкович С.Я., Вантух А.Є. Продуктивное и метаболическое действие продуктов переработки семян рапса при добавке их в рационы крупного рогатого скота //Актуальные проблемы биологии в животноводстве. Тезисы докладов. – Боровск. – 2000. – С.54-56. (Дисертант виконав експериментальну частину, статистичну обробку результатів та їх аналіз).

  5. Вовк С.О., Павкович С.Я. Жирнокислотний профіль ліпідів рубцевої рідини і хімусу дванадцятипалої кишки за інтрарумінального введення бичкам хімічно оброблених жирів //Науковий вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім.С.З.Гжицького. – Львів. – 2000. – Т.2 част.2. – С.214-215. (Дисертант виконав експериментальну частину, статистичну обробку результатів та їх аналіз).

  6. Павкович С.Я., Вовк С.О. Жирові добавки у раціонах великої рогатої худоби // Вісник аграрної науки. – 2001. - №4. – С.77-78.

  7. Павкович С.Я., Вовк С.О. Інтенсивність росту та жирнокислотний спектр ліпідів м’язової і жирової тканин у бичків при згодовуванні “захищених” жирів //Вісник Львівського державного аграрного університету. – Агрономія №5. – Львів. – 2001. – С.539-545. (Дисертант виконав експериментальну частину, статистичну обробку результатів та їх аналіз).

  8. Вовк С.О., Павкович С.Я. Економічна ефективність відгодівлі та якісна характеристика туш при використанні жирових добавок у раціонах бичків //Вісник Львівського державного аграрного університету. – Економіка АПК №8. – Львів. – 2001. – С.142-147. (Дисертант виконав експериментальну частину, статистичну обробку результатів та їх аналіз).