Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Шкірні та венеричні хвороби


Іщейкін Костянтин Євгенович. Індивідуалізація лікування дітей, хворих на атопічний дерматит у залежності від клініко-патогенетичних варіантів його перебігу : Дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2003. — 151арк. : табл. — Бібліогр.: арк. 122-145.



Анотація до роботи:

Іщейкін К.Є. Індивідуалізація лікування дітей хворих на атопічний дерматит в залежності від клініко-патогенетичних варіантів його перебігу. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.20 – шкірні та венеричні хвороби. Інститут дерматології та венерології АМН України, Харків, 2003.

Проведено вивчення анамнезу і особливостей клінічних проявів АД у 69 дітей на основі даних амбулаторних карт хворих і стаціонарних історій хвороби. На підставі фактичних даних, отриманих в результаті заповнення індивідуальних стандартизованих карт була створена електронна база даних у формі таблиць програми Microsoft Excel 97. Були вивчена розповсюдженість та захворюваність на атопічний дерматит на підставі анализу даних офіційної статистики Полтавського обласного відділу охорони здоров'я за 1996 - 2001 роки. Комплекс лікування усіх хворих включав стандартну базову терапію в межах медико-економічних стандартів по дерматології, прийнятих МОЗ України, і оригінальні схеми лікування з додаванням комплексу антиоксидантів, що є авторськими розробками. В роботі були використані методи клінічних, імунологічних, біохімічних та інших досліджень, які дозволили вперше вивчити та проаналізувати неоднорідність антиоксидантно-прооксидантного статусу у дітей, хворих на АД, встановити зв’язок між підвищенням вмісту IgE у крові, посиленням перекисного окислення та індексом SCORAD у контингенту дітей хворих на АД середнього ступеню тяжкості, вперше отримати дані для диференціювання типів перебігу АД у дітей за вираженістю змін антиоксидантно-прооксидантного статусу, вперше довести необхідність включення в медикаментозну терапію АД у дітей з підвищеним рівнем пероксидації та зниженим антиоксидантним захистом комплексу антиоксидантів прямої дії. Диференційовані, патогенетично обґрунтовані методи лікування з використанням комплексу антиоксидантів для дітей, хворих на АД середньої тяжкості, дозволили отримати більш ефективні результати лікування та більш стійкі та тривалі ремісії.

У дисертаційній роботі наведено теоретичне узагальнення і нові дані щодо вирішення поставленої наукової задачі, що стосується включення в лікувальний комплекс антиоксидантів для дітей хворих на АД середнього ступеню тяжкості за показаннями підвищення рівня пероксидації в крові, що покращує перебіг захворювання за даними клініко-лабораторних досліджень.

  1. Розповсюдженість серед дитячого населення захворюваності на АД за період 1996-2001 рр. в м. Полтава вища (6,85+0,33 випадків на 1000), ніж в середньому по області (5,23+0,13 випадки на 1000, Р<0,01). Однак в окремих районах області (Котелевський, Пирятинський) спостерігається значне перевищення показника захворюваності на АД дитячого населення (27,9 та 12,4 на 1000 дітей відповідно).

  2. Встановлено важливі відміни між групами спостереження в спадкуванні захворюваності на АД: в групі зі значно підвищеним рівнем IgE та помірно підвищеним рівнем ПОЛ переважала спадковість по материнській лінії - 71,43% (проти 60,97% у другій групі), по батьківській лінії переважала спадковість у групі дітей з помірно підвищеним рівнем IgE та не зміненим рівнем ПОЛ - 29,27% (проти 21,43% у першій групі).

  3. Встановлено, що у дітей хворих на АД суттєво підвищений вміст в сироватці крові IgE, помірно - рівень пероксидації, знижена активність антиоксидантного захисту, спостерігається тенденція до гіперкоагуляції, помірно знижений вміст IgМ, IgА, IgG та експресія CD-3.

  4. Доведено, що комплекс клініко-лабораторних діагностичних методів дозволив виділити крітерії, за якими визначені два типи перебігу АД середньої тяжкості у дітей – гіперпероксидативний та нормопероксидативний. Гіперпероксидативний тип характеризується підвищенням рівня пероксидації в крові, різко підвищеним вмістом IgE в сироватці крові та значним підвищенням індексу SCORAD.

  5. В групі спостереження дітей з підвищеним рівнем пероксидації в крові відзначались більш виражені зміни: в 7 разів підвищений вміст IgE, в порівнянні з нормою (та майже втричі в порівнянні з 2-ю групою), індекс SCORAD у хворих першої групи на 33% вищий, ніж у пацієнтів другої групи.

  6. У дітей, хворих на АД, варіант перебігу захворювання у яких характеризується підвищенням рівня пероксидації та зниженням антиоксидантного захисту, застосування в якості додаткової терапії комплексу антиоксидантів прямої та непрямої дії (“Триовіт”, “Кверцетин” та “Цинктерал”) має більш виражену ефективність, як безпосередньо, так і у віддалені строки після лікування: індекс SCORAD у пацієнтів 1-ї групи у віддалені терміни спостереження, в порівнянні з вихідними даними знизився на 25%, але по відношенню до контрольного показника на момент закінчення лікування цей індекс зріс на 17%. В той час як у пацієнтів другої групи аналогічні зміни становили по 15% відповідно.

Публікації автора:

  1. Іщейкін К.Є. Розповсюдженість атопічного дерматиту серед дитячого населення Полтавської області. //Вісник проблем біології і медицини. -Полтава. -2002. -№ 5. -С. 64-70

  2. Іщейкін К.Є. Стан прооксидантно-антиоксидантної системи крові при атопічному дерматиті у дітей в залежності від рівня IgE. //Актуальні проблеми сучасної медицини. – Полтава. – 2002. – Т. 2. – Вип. 2. – С. 102-104.

  3. Іщейкін К.Є. Вікові та статеві особливості вмісту IgE, експресії CD-23 та алергізації організму дітей з атопічним дерматитом. //Вісник проблем біології і медицини. -Полтава. - 2002. - № 7-8. - С. 13-16.

  4. Калюжна Л.Д., Іщейкін К.Є. Клініко-анамнестичні особливості перебігу атопічного дерматиту середнього ступеню важкості у дітей та диференційована терапія комплексом антиоксидантів. //Дерматологія, косметологія, сексопатологія. –Дніпропетровськ. – 2002.- № 3-4 (5).- С. 101 – 106.

  5. Іщейкін К.Є. Лікування дітей, хворих на атопічний дерматит, в залежності від клініко-патогенетичних варіантів його перебігу. Тези доповідей н/п конференції “Захворювання та вікові особливості шкіри, їх генетична детермінованість”. Київ. - 18-19 березня 2003 р. – С. 38.